Μετάβαση σε περιεχόμενο

μετά απο πόσο καιρό πήγατε στο γιατρό?


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.

Θα ήθελα για άλλη μια φορά τα φώτα σας γιατί ως πρωτάρα είμαι ασχετη κ επηρεάζομαι απο ο,τι ακούω..

την προηγούμενη βδομάδα έμαθα τα ευχάριστα κ μετά απο 3 χοριακές χθες είχα 5οοο κ κάτι.. ενημέρωσα τη γιατρό μου, καλή αύξηση κ μου είπε να πάμε 1/12 για υπέρηχο.. μήπως είναι αργά?

δεν με έχει εξετάσει ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpis συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κοπέλα μου! Όλα με το καλό! :cheer:

6 εβδ. + 2 ημ. ήταν η πρώτη μου επίσκεψη στον γυναικολόγο. Ζούσα σε νησί και περίμενα τον γιατρό να έρθει.

Σε φιλώ γλυκιά μου, μην ανησυχείς για τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpis,συνηθως οι γιατροι θελουν να εισαι 6 με 7 εβδομαδων για να σε δουνε με υπερηχο. απλα βασικες κατευθυνσεις τις δινουν και τηλφωνικα πχ. για τις βιταμινες, την διατροφη σου κλπ.

καλη συνεχεια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια, ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί είμαι αρκετά φοβιτσιάρα..

Όντως τότε θα είμαι στην 7η βδομάδα.. αλλά σήμερα μου είπαν οτι πρέπει να πάω νωρίς μην τυχόν είναι εξωμήτριο κ φρίκαρα, όπως καταλαβαίνετε...

Σας ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια!!! :cheer:

Όλα καλά θα είναι!!! :)

Εγώ η αφαιρεμένη 7 εβδομάδα, όταν πια ''ξεράθηκα'' στους εμετούς!!! :silly:

Μέχρι τότε ανέμελη μπανιαριζόμουν στη θάλασσα με παρέες...

Ταβερνούλες και τρα-λα-λα!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpis έγραψε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια, ελπίζω να πάνε όλα καλά γιατί είμαι αρκετά φοβιτσιάρα..

Όντως τότε θα είμαι στην 7η βδομάδα.. αλλά σήμερα μου είπαν οτι πρέπει να πάω νωρίς μην τυχόν είναι εξωμήτριο κ φρίκαρα, όπως καταλαβαίνετε...

Σας ευχαριστώ πολύ!

ποιος τις λεει αυτες τις βλακειες;;;;αφου η χοριακη σου ανεβαινει με σωστους ρυθμους δεν υπαρχει περιπτωση εξωμητριου....να μην ακους κανενα μονο το γιατρο σου...

εγω ειχα παει 5 εβδομαδων και 6 ημερων...ακουσαμε και καρδουλα...πολλα φιλια και με το καλο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κ από μένα.

Εγώ πήγα στον γιατρό την προηγούμενη εβδομάδα,αφού ειχα κάνει τεστ κ ήταν θετικό και ο γιατρός μου είπε ότι είμαι 6 εβδομάδων και 2 ημερών έγκυος.Είμασταν τυχεροί γιατί ακούσαμε κ καρδούλα.Μου έγραψε κάποιες εξετάσεις που πρέπει να κάνω κ μου είπε να ξαναπάω 14-20 Δεκεμβρίου με τα αποτελέσματα για να κάνουμε κ την εξέταση της αυχενικής διαφάνειας.

Κ εγώ η αλήθεια είναι αγχώνομαι πολύ..πολύ αργά δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΗΓΑ 5 ΕΥΔΟΜΑΔΩΝ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ.ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ.ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΑΚΟΥΣΑΜΕ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΙΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πας στην πέμπτη εβδομάδα, απλά θα διαπιστωθεί ότι είναι ενδομήτριο, αλλά αν είσαι προς έκτη, ή καλύτερα έβδομη θα δεις το φασολάκι σου και θα χτυπάει η καρδιά του.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήρα την χοριακή μου και πήγα αμέσως(ήμουν 6 εβδομάδων)είδαμε μόλις τον εμβρυακό σάκο, 7w και 5d το είδαμε και ακούσαμε την καρδούλα του(με ενδοκολπικό υπέρηχο ακόμα σκέψου!) και θα ξαναπάω αρχές Δεκέμβρη όταν έχω τις εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου.Να κάνεις οτι σου πει ο γιατρός σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κούκλα μου μια απο τα ίδια, πήγα 5 εβδομάδων για να επιβεβαιώσουμε εγκυμοσύνη και στην 6η ξανά για να ακούσουμε καρδούλα.

Γι αυτό προφανώς σου είπε να πας τότε για να τα δείτε όλα μαζί (ενδομήτρια,καρδιές κ.λ.π.) και να μην χρειαστεί να πηγαίνεις καθε εβδομάδα (η καρδιά δεν ακούγεται πάντα στην 6η εβδομάδα απο οτι έχω διαβάσει...μπορεί και λίγο αργότερα)

Πάντως παραγματικά δεν νομίζω οτι υπάρχει καμία ανησυχία με τέτοια χοριακή!

Περιμένουμε τα νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πηγα πρωτη φορα εξι εβδομαδων,ειδα το σακουλακι,και μετα απο δυο εβδομαδες ξαναπηγα και ειδαμε ποσο μεγαλωσε και ακουσαμε και καρδουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω ιδεα ποια βδομαδα ημουν οταν το πηρα αποφαση τι μαλλον δεν θα ξαναεβλεπα συντομα αιμα αλλα θυμαμαι που ακουσα καρδουλα να χτυπαει!!!!θα ημουν δεν θα ημουν 7 η 8 εβδομαδων??? :blink: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...