Μετάβαση σε περιεχόμενο

DEN KSEKINISAME KALA:(


Recommended Posts

manoules geiaaaa:) kai idiaitera oi moromanoules pou taizoun pia ta paidakia tous krema:) Prin apo mia ebdomada ksekinisame na trwme kai meis pia kremoula...alla bre koritsia oi provlimatismoi mou einai polloi kai xreiazomai epigontos boh8eia:)

H mikroula mou thn froutokrema thn misei!!! Oti sindiasmo frouton kai na kanw den 8elei na faei...klaei kai se ka8e mpoukitsa ahdiazei:( Se anti8esi me thn krema vanilias pou trwei to apogeyma pou den thn prolabainw na gemiso to koutali!! Kanei olo gelakia kai einai anipomonh ...trwei kyriolektika me laxtara!

Ksekinisa me mpanana..meta ebala axladi,.,.meta mhlo.. ekana ka8e dynato sundiasmo..mexri krema banilia evala mesa..mipos kai faei,.. simera evala kai ena mpiskotaki miranta papadopoulou...alla kai pali meta apo 1 wra kataliksame na thn trww moni mou!

To deytero problima mas einai oti den exei idea pos na piei neraki apo to mpimpero giati 8ilazei! Allaksame oles tis 8iles sta mpoukalia.. kai apla dagkonei giati den kserei pos,. Apo xtes tis dinw siga siga me to koutalaki kai kati ipie. An thn bazw apla sto sti8os kai pinei gala anti gia neraki peirazei? ouf de kserw....mia xara eimastan me ton 8ilasmo ti tis 8eloume tis paliokremesssss gkrrrrrrr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι, μια χαρα τα πατε...!!! Κι'εμενα ο γιος μου παρ'οτι επινε με μπιμπερο, το νερο δεν το επινε και στην αρχη του εδινα με το κουταλακι... μεχρι που το συνηθισε και σιγα σιγα ηπιε νερο απο το μπιμπερο...!

Τωρα για την φρουτοκρεμα αν δεν τα τρωει ολα μαζι τα φρουτα δοκιμασε μηπως τα τρωει απομονομενα...!!! Μαλλον θα θελει να συνηθισει τη γευση που της φαινεται περιεργη...!

Καλη συνεχεια σαςευχομαι...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα Σοφακι μου!!Μεγαλωσε η μπουμπου και τρωει κρεμουλες!!!

Με την κρεμα θα σου λεγα να κανεις ολα αυτα που εκανες αλλα απο τι βλεπω δεν πιασαν!Αστην λιγες μερες δινε της γαλα και ξαναδοκιμαζεις.Για το νερο εχω ακουσει οτι τα μωρα που θηλαζουν τα δινουμε με το κουταλακι αλλα εχει στο εμποριο κατι ποτηρακια που δεν εχουν ακριβως θηλες,κανε μια βολτα να τα δεις.Τωρα δεν ξερω πως αλλιως να σε βοηθησω μιας και ο δικος μου ετρωγε τα παντα μικρος τωρα δεν θελει τιποτα!!!

Θα σε παρω τηλ να πιουμε και καφεδακι ε;!Φιλακια στην μπουμπου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX KORITSAKI MOY KAI MENA MISEI KAI TH FROYTOKREMA KAI TO RYZALEYROOO.PALAISTRA EXOYME KANV TON KARAGKIOZH TO AERO PLANAKI GIA NA FAEI ENV TO GALA TO KATAPINEI ME TH MIA....BASIKA SHMERA JYPNHSE 11 KAI DEN HJERA TI NA TON DVSV KAI TOY DVSA GALA MONO...TA FROYTA TA FAGE TO APOGEYMA APLA ERIJA MESA KAI RYZAKEYRO BIOLOGIKO OMVS SKETO KAI EPEIDH ZESTAUHKE H FROYTOKREMA THN EFAGE PIO EYXARISTA....O DIKIS MOY TRVEI KALYTERA PANTVS OTAN EINAI TA FROYTA ZESTA...TI NA PV BITSIA MVRVN...NERAKI EMENA PNIGIKE ME TO MPIMPERO KAI EKANE EMETO PROXTES KAI TVRA TOY DINV ME TO MKKOYTALAKI ALLA BOLEYTHKA KAI TH SYRRIGGA PARA POLY....EGV XEREIS TI APORIA EXW?TH SYRIGGA THN PLENOYME KAI THN JANAXRHSIMOPOIOYME GIATI EGV TIS PETAW KAI ANOIGV KAINOYRIES.....MH STENAXVRIESAI UA SYNHUISOYN PISTEYV....FANTASOY DE TRVNE MPANANA KAI FROYTA POYNAI GLYKA...POY NA FNE KAI THN PATATA KAI TO KREAS XVRIS ALATI NEROBRASTA MPLIAX

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αερικο καλησπερα..

να σου δωσω να με δωσεις κουραγιο... :P:huh:

εγω εχει 3 μηνες που τρωμ στερεες τροφες κ δε λεει να αντκαταστησει γευμα..ασε μεγαλη στεναχωρια :(:(:(

στο θεμα νερου ειχα κ χω αυτο το προβλημα..απο το μπιμπερο δε πολυ πινει..

κ το δινω απο ποτηρι..μια χαρα ..πιο πολυ το δεχεται. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ειναι πιο μεγαλη και βρηκα μια μεση λυση. Δεν αντικαθιστουμε γευμα αλλά από το τίποτα κάτι κανουμε. Κανω τη φρουτοκρεμα φρουτοχυμο. Την πινει (οσο πιει) απο το ποτηρι με το καλαμακι. Ανακαλυψα οτι δεν θελει το μηλο και γενικα προτιμαει ουδετερες και απαλες γευσεις.

Νερο της δινω απο το ποτηρι. Δεν εχει κανενα προβλημα. Απο 6 μηνων εμαθε το καλαμακι και το ποτηρι. Το μπιμπερο ακομα και σημερα δεν το θελει καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις και μενα ετσι ειναι. Στην αρχη προσπαθησα μπιμπερο αλλα τιποτε μετα του δινα με κουταλακι, τωρα του χω παρει ενα ποτηρακι της NUBI που μολις το δαγκωνει βγαινει το νερο και το χει βρει σαν παιχνιδι γινεται βεβαια μουσκεμα. Το μπιμπερο ακομα νομιζει οτι πρεπει να το δαγκωνει αλλα να σου πω την αληθεια με γαλα τη βγαζει. Νερο δεν πολυπινει. Εκτος αν τον αφησω καπου που τους λεω να του δινουν ειτε με κουταλι ειτε με το ποτηρακι.

Τωρα για τα φρουτακια μια απτα ιδια. Υπαρχουν μερες που τρωει κανονικα και αλλες μερες που δεν θελει. Καταλαβα οτι του αρεσουν τα γλυκα. Αυτο που ψιλοπιανει σε μενα ειναι να ειναι αραιη η κρεμα και οχι πηχτη και βαζω και λιγο χλιαρο νερακι. Ξετρελλαθηκε με τον λωτο που ειναι γλυκος και κοντα σ'αυτο τρωει και τα υπολοιπα φρουτα που εχει η κρεμα. Το ιδιο μου κανει και στο φαγητο. Ειναι με τις μερες του. Ποσοτητα παντως σπανια τρωει.Παντως αφου εχεις τη λυση με το γαλα μην πολυσκοτιζεσαι. Εμενα κανει 2 κουτσογευματα τη μερα και τα υπολοιπα ειναι γαλα και ειναι 11.5 κιλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vre koritsia eyaristw... ksefrikaraligo pou diavasa kaita dika sas...papaki poso minon einai to moraki sou?

athina k thouli mallon me pothraki to blepo kai meis.. dokimase kamia sas na antikatastisei teleios to nero me mitriko gala gia na ksedepsasei to moro?

lemon (aki) mou ante bre molis ksekourasteis apothn metakomisi nata poume:) ontos megalosei to mikraki mou kai mou fenete k mena parakseno pou trwei:)

sweetmammy memonomena den eixa skeftei na ta dwsw...8a to dokimasw k ayto..s'eyxaristw polyyy:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έγραψε:

AX KORITSAKI MOY KAI MENA MISEI KAI TH FROYTOKREMA KAI TO RYZALEYROOO.PALAISTRA EXOYME KANV TON KARAGKIOZH TO AERO PLANAKI GIA NA FAEI ENV TO GALA TO KATAPINEI ME TH MIA....BASIKA SHMERA JYPNHSE 11 KAI DEN HJERA TI NA TON DVSV KAI TOY DVSA GALA MONO...TA FROYTA TA FAGE TO APOGEYMA APLA ERIJA MESA KAI RYZAKEYRO BIOLOGIKO OMVS SKETO KAI EPEIDH ZESTAUHKE H FROYTOKREMA THN EFAGE PIO EYXARISTA....O DIKIS MOY TRVEI KALYTERA PANTVS OTAN EINAI TA FROYTA ZESTA...TI NA PV BITSIA MVRVN...NERAKI EMENA PNIGIKE ME TO MPIMPERO KAI EKANE EMETO PROXTES KAI TVRA TOY DINV ME TO MKKOYTALAKI ALLA BOLEYTHKA KAI TH SYRRIGGA PARA POLY....EGV XEREIS TI APORIA EXW?TH SYRIGGA THN PLENOYME KAI THN JANAXRHSIMOPOIOYME GIATI EGV TIS PETAW KAI ANOIGV KAINOYRIES.....MH STENAXVRIESAI UA SYNHUISOYN PISTEYV....FANTASOY DE TRVNE MPANANA KAI FROYTA POYNAI GLYKA...POY NA FNE KAI THN PATATA KAI TO KREAS XVRIS ALATI NEROBRASTA MPLIAX

antroula mou ayton ton provlimatismo me to wrario pou xalaei ton exw k gw...mataia prosoa8o na tis valo programma..einai megalo terataki!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΚ..ΑΠΛΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ Ο ΥΠΝΟΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΧΙΧΙΧΙ

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΖΕΣΤΑ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥ...ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΑ ΔΕ ΤΑ ΘΕΛΕΙ...ΒΑΛΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΠΟΛ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΝΑ 10 ΛΕΠΤΟ ΠΡΙΝ ΤΑ ΑΛΕΣΕΙΣ Η ΡΙΞΕ ΜΕΣΑ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΑΚΙ...ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΝΑ ΠΡΙΝ ΜΕ ΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΤΟ ΖΕΣΤΟΥΛΙ ΜΕΣΑ ΤΑ ΦΑΓΕ ΚΑΛΑ...ΛΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΓΕΥΜΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aeriko32 έγραψε:

vre koritsia eyaristw... ksefrikaraligo pou diavasa kaita dika sas...papaki poso minon einai to moraki sou?

athina k thouli mallon me pothraki to blepo kai meis.. dokimase kamia sas na antikatastisei teleios to nero me mitriko gala gia na ksedepsasei to moro?

lemon (aki) mou ante bre molis ksekourasteis apothn metakomisi nata poume:) ontos megalosei to mikraki mou kai mou fenete k mena parakseno pou trwei:)

sweetmammy memonomena den eixa skeftei na ta dwsw...8a to dokimasw k ayto..s'eyxaristw polyyy:)

εγω μετα απο καθε γευα δινω μεμε

ενδιαμεσα στη μερα νερο ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Νερο της δινω απο το ποτηρι. Δεν εχει κανενα προβλημα. Απο 6 μηνων εμαθε το καλαμακι και το ποτηρι.

Αθηνά πώς το κατάφερε;;;Θέλω και εγώ!!!

Νερό ούτε να το μυρίσει...

Γεια σου φίλη μου υπομονή χρειάζεται...

Επίσης απασχόληση την ώρα του φαγητού...

Και όσα οι κοπέλες προανέφεραν...

Καλή επιτυχία!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια κ εγω ειχα προβλημα με το μπουκαλι μεχρι 10 μηνων επεινε με καλαμάκι κ κουταλάκι...μεχρι κ το ξενο 10,5 οταν αρχισα να το δινω με το κουταλάκι τον εμαθα...

όσο για το φρούτο απο 6 μηνων μεχρι κ σημερα κατευθειαν απ οτο ψυγειο...ο ναι...αλλιως με το που θα φτάσει η κουταλια τα βγάζει....τα βγαζω μονο ενα 5λεπτο για να σπάσει λιγο η κρυάδα...χαχαχαχα μας αρεσουν τα παγωμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι τα περισσοτερα παιδακια στην αρχη(τωρα πια το εμαθα χιχι)

και εμενα ο δικος μου στις αρχες την φρουτοκρεμα ουτε να την δει δεν ηθελε (του εδωσα λιγο απο την ετοιμη-σκονη,εφαγε για ενα διαστημα)και σιγα σιγα τον ξαναεφερα στην φρεσκια που την τρωει οοοοοολη του εβγαλα ομως το μηλο γιατι δεν του αρεσε και του προσθεσα πιο πολλα μπισκοτακια γιατι ειναι λιχουδης.

τωρα για το νερο ειναι σιγουρο οτι δεν μπορει να το πιει ακομη γιατι θηλαζε,ειναι λογικο

καλα το δινεις με το κουταλακι καποια στιγμη θα το συνηθησει και θα πινει και εμεις ετσι ξεκινησαμε μετα το πιναμε με μπιμπερο και τωρα κοψαμε το μπιμπερο και του το δινω με συριγγα

καλη συνεχεια και καλη δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoulis...rafael kai katrina eyxaristw gia tis simboules:) Simera skeftika mesa sta froutana pros8esw kailigo etoinh froutokrema...giana doume...

Oso gia to nero telika kateliksa oti afou den xreiazete pia aposteirosi tha to pinoume me to koutalaki afou etsi apofasise to ypsilon mikron opos elege kai i madam sousou:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...