Μετάβαση σε περιεχόμενο

αρχη εγκυμοσυνης και πονος


Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολα τα κοριτσακια!!τι κανετε?εγω εχω ενα προβληματακι και τρεμω απο φοβο μην μου παθει τιποτα το μπεμπουλινι μου.

εδω και 3 ημερες εχω πονο χαμηλα,μοιαζει με πριοδου,ερχεται και φευγει και ξανα ερχεται και ξαναφευγει......καταλαβατε? :unsure:

δεν εχω αιμα καθολου,δεν εχω τιποτα αλλο εκτος απο πονο και υπνηλια.για να καταλαβετε ποσο αρχη της εγκυμοσυνης μου ειμαι :ειμαι στην 33η μερα με κυκλο 28.οκ?περιμενω απαντησεις!!!μηπως να παρω τον ιατρο μου?δεν ειναι οξυς ο πονος αλλα ερχεται και φευγει εδω και 3 ημερες.φοβαμαι.... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΓΥΡΩ ΜΟΥ ΣΤΑ ΕΙΠΑ Κ ΣΤΟ ΡΜ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΤΟ ΞΑΝΑΠΩ...

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΧΑ Κ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΑ ΠΟΝΑΚΙΑ...ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!!!

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ, απ' όσο γνωρίζω αυτό είναι φυσιολογικό σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Θα σε διαφωτίσουν και τα άλλα κορίτσια, που έχουν εμπειρία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ Ο ΠΟΝΟΣ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΝΑΣ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ,ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou argyrw .

kai egw eimai stin 34 mera toy kykloy me kyklo 28 kai ekana test thetiko alla h xwriaki sxetika mikri kai exw kai egw arketa ponakia..

mia deksia mia aristera mia sti mitra ..

den kserw ti einai alla afou ta exeis kai esy pithano na einai logika..

prwti sou egkymosini einai?

emena prwti..

h aderfi mou mou eipe oti eixe kai ayti ponous stin prwti egkymosini..

kai egw anisixw mipos eine kati..

den kserw..

na rwtisw kati asxeto..?

to aleksandras einai kalo nosokomeio?

exei kalous giatros?

na paw se ayto..

den kserw kannena giatro genikos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ σας ευχαριστω ολες σας!!!τλικα πηρα τον ιατρο μου και ειπε πως δεν ειναι κατι για το οποιο πρεπει να ανυσηχω.ειναι φυσιολογικος ο πονος σαν περιοδου που εχω.

χΡΙΣΤΙΝΑ 30 μην ανησυχεις για την χοριακη σου μαλλον το επιασες αργα το σπορακι σου.ποση ηταν η χοριακη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

htan 72,7 tin 31 mera toy kykloy me kyklo 28 merwn..

h silipsi egine 16 mera kyklou gt tote eixame epafi..anisixw ...lete na min paei kala?tin tetarti tha ksanakanw xoriaki k meta tha paw se giatro..

kserete kanena.

den exw giatro kai den kserw pou na paw..

athina eimai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ 30ΜΕΡΑ ΗΤΑΝ 93.77 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΧΟΡΙΑΚΗ,ΟΥΤΕ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ!!!ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΙΑΣΑΜΕ ΑΡΓΑ,ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ 19ηΜΕΡΑ !ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ...ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και εγω ειμαι στην 5η εβδομαδα εχω πονάκια και εγω ειναι φυσιολογικο εμενα ο γιατρος μου ειναι στο Ελενα παρα πολυ καλος και με παρακολουθει ακομα και Κυριακη να ειναι αν θες σου τον λεω.ευχομαι καλη εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι αμου μην ανησυχειτε με αυτα τα πονακι αειναι απολυτως φυσιολογικα στην αρχη μιας εγκυμοσυνης....ολα καλα θα πανε θα το δειτε φιλακια και ηρεμηστε ναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ είμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη,και το πρώτο τρίμηνο είχα αυτά τα πονάκια,τα οποία ήταν ακριβώς σαν περιόδου!Βέβαια,εμένα μέχρι να σταθεροποιηθεί η μπέμπα στην μήτρα υπέφερα.Μεγάλος πόνος,νόμιζα ότι κάτι δεν πάει καλά.

Η μαία που έχει ο γιατρός μου με καθησύχασε,λέγοντάς μου ότι η μήτρα μπερδεύεται μέχρι τον τρίτο,και νιώθει ξένο σώμα το έμβρυο.Γι αυτό λένε ότι είναι το πιο κρίσιμο τρίμηνο,μέχρι να φυτρώσει καλά το σποράκι.Το διώχνει,εν ολίγοις.

Εσύ να ξεκουράζεσαι και να μην φοβάσαι.Τα περάσαμε όλες!Να είσαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου και εγώ όταν ήμουν στην 4η εβδομάδα είχα τα πονάκια της περιόδου αφού όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος καμιά εβδομάδα δεν το πίστευα και περίμενα ότι θα μου έρθει τελικά περίοδος και ότι όλο αυτό ήταν της φαντασίας μου... :)

θα περάσουν λίγο υπομονή και ξεκούραση :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΓΥΡΩ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!

ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ...ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΑΚΙ ΣΟΥ.

ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΣΑΝ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ, ΣΑΝ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΑΡΚΟΥΝ ΠΟΛΥ.

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΒΑΡΟΣ, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.

ΑΝ ΔΙΝΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΞΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΣΑΜΠΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...