Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποιος θα προσέχει το μωρό μου??


110183

Recommended Posts

Κορίστια γεια σας.Σε λίγες μέρες πάω πίσω δουλέιά και κλαίω κάθε μέρα.Δεν ξέρω που να αφήσω το μικρό μου αγγελούδι..τόσο καιρό λέγαμε οτι θα την προσέχει η γιαγιά του άντρα μου αλλά τώρα τα πράγματα άλλαξαν..η γιαγιά προσέχει και άλλα μωρά μεγαλύτερα και η δική μου θα έρχεται σε δεύτερη μοίρα..καταλαβαίνετε..ίσως να είμαι υπερβολική αλλά εγώ την κόρη μου δεν την αφήνω λεπτό μόνη της.Προχθές την πήρα της γιαγιάς και ακούτε τι έκανε.Την ταίσα στις 11.45, 240μλ και της την πήγα και πήγα να την πάρω στις 1.15 και την ξανάταιζε...έλεος..ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι μου.τι κάνεις τησ λέω προσπαθώντας να μην βάλω τις φωνές και μου λέει εκλαιγε πολυ και δεν ήξερα τι να κάνω..της έκανα τσαι αλλα πεινούσε...με έπιασαν τα νεύρα και της λέω δεν έπρεπε να την ταίσεις..πριν λίγο έφαγε.Ήρθα σπίτι(μένουμε δίπλα δίπλα) την πήρα τηλ και της έβαλα της φωνές και της λέω ένα μωρό αμα κλαίει δεν σημαίνει οτι πεινάει πάντα.κοιμήθηκε της λέω άρα νύσταζε..δεν σε έχει συνηθίσει και ο τρόπος που την κρατάς δεν της αρέσει για αυτό δεν κοιμάται..και αυτη έλεγε τα δικά της..σήμερα τησ την πήγα..ήταν πιο προσεκτική..δεν της πήρα μπιμπερό να μην την ταίσει παλι..αλλα τι να κάνω, να της την αφήσω οταν θα πάω δουλειά?βρήκα ,μια άλλη γυναίκα που προσέχει μόνο ένα και θέλω να την δοκιμάω...αλλα δεν θα κακοφανεί της γιαγιάς?τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποιος και να το κρατησει θα δωσεις σαφης οδηγιες και αν δεν τηρηθουν τοτε πες θα το παρεις το μωρο και τελειωσε το θεμα

στην πεθερα σου το πηγες δεν καταλαβα

παντως πηγαινε το απο τωρα να συνηθιζει και αυτο και αυτη που θα το κρατησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Συμφωνώ με την efoula. Εσύ θα δώσεις συγκεκριμένες οδηγίες και θα καταστήσεις σαφές τις συνήθειες του μωρού σου που μόνο εσύ ξέρεις. Στην ανάγκη γράψτα σε ένα χαρτί, κόλλησέ τα στο ψυγείο, ώστε να τα βλέπει. Δώστης λίγο χρόνο για να τα συνηθίσει και αυτή. Δεν γίνεται διαφορετικά δυστυχώς για εμάς που δουλεύουμε. Εδώ εγώ ακόμη και τώρα δίνω οδηγίες στη μαμά μου και διαφωνώ σε ορισμένα θέματα, άσχετα αν έχει μεγαλώσει 3 παιδιά. Σιγά- σιγά όμως θα δεις θα γίνεται καλύτερη αρκεί να της πεις εσύ αυτά που θελεις να κάνει στο μωρό σου και μόνο αυτά.

Καλή επιτυχία και καλή αρχή στη δουλειά σου!!!

line_line_b_beg_40_time_1240891200_text_f4ef20ede9eddceae920eceff520e5dfede1e9.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι η πεθερά μου αλλά η γιαγια του αντρα μου.ειναι γυρω στα 70 και παλαιών αρχών..νομίζει οτι τα κανει όλα τελεια..με την πεθερά μου ειναι διαφορετικά.οτι της λεω ακουει... αλλα δυστηχώς δουλευει μεχρι το απογευμα.σας ευχαριστώ πολύ που απαντήσατε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στο σταθμο δεν ειναι πολυ μικρη?τωρα εκλεισε τεσσαρων μηνων.ρωτησα κιολασ σε ενα κοντα στο σπιτι μου αλλα δεν αναλαμβανουν μου ειπαν για αυτο το χρονο..εσυ ποτε το πηγες?δεν υπαρχει κινδυνος να αρρωστησει πιο ευκολα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν η γιαγιάκα είναι τσακάλι τότε αναμφισβήτητα αυτή προτίμησε παρά σταθμό!

Εξηγησέ της με ηρεμία, επανέλαβε και καλύτερα όταν θα είσαι σπίτι ένα Σκ πάρε την να παρακολουθεί!Δεν είναι θέμα γιαγιάς αλλά συνηθειών...

Παιδιά μεγάλωσε και αυτή!

Καλή επιτυχία εύχομαι!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για παιδικό σταθμό νομίζω ότι είναι πολύ μικρούλα για να πάει.

Αν υπάρχει η δυνατότητα, ίσως θα είναι καλύτερα να βρεις μια γυναίκα που να τη προσέχει στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρηκα μια γυναικα αλλα θα πρεπει να την πηγαινω δεν μπορει να ερχεται.η γιαγια ειναι πολυ πεισματαρα...να της λεω το μωρο βγαζει δοντακια και να μου λεει οχι ειναι πολυ μικρη.αφου μου το ειπε ο γιατρος..τι κανει την εξυπνη?δεν με ακουει βασικα οτι της λεω, λεει τα δικα της..και λες και το κανει επιτηδες καθε μερα βρισκω και ενα νεο μωρο που της το φερνουν να το προσεχει...ειμαι απελπισμενη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...