Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η γνωμη της μανας δε μετραει??????


frapedia72

Recommended Posts

Μια στιγμη βρε κοριτσια γιατι κατι δεν καταλαβα εδω περα.....

το πρωτο μου παιδι ειναι κοριτσι... το ανακοινωσα στην πεθερα μου και αμεσως το βαφτισε με το ονομα της....(αντε να το καταπιω)

της ανακοινωνουμε τωρα οτι το δευτερο ειναι αγορι και κανει μια χαρα που δεν λεγεται!!! μονο που δεν πηδηξε μεσα απ το τηλεφωνο και ειναι και η ιδια αγορομανα....

συγνωμη της λεω.... δεν καταλαβα γιατι τοοοοοση πολυ χαρα που ειναι αγορι????

ε, μου απανταει , γιατι το ηθελε ο αντρας σου (ο γιοκας της δηλαδη) :blink::blink::blink::blink::blink:

ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΟ ΤΙ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ?!?!?!?!?!?! :angry::angry::angry::angry::angry:

ποσα ακομα να καταπιω η δολια η γυναικα και για ποσο καιρο ακομα?!?!?!?!!??!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xixixixi. Α ρε φραπεδια!!! Πεθερες ειναι τι να κανεις το αιμα τοθς σκεφτονται!!!! Και η δικια μοθ θελει το δευτερο κοριτσι...αν θα ειναι αγορι θα στεναχωρηθει. Αλλα αυτη το κανει για το ονομα. Νομιζει οτι θα βγαλψ την κορι σμου Ιουλιεττα. Ναι πως με αυτο το πλευρο να κοιμαται.

Υπομονη !!!! Τιποτα αλλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα μου ντε. Αυτα για το δευτερο ειναι κοριφη. Η πεθερα μου - τα εχεικακωνισμενα με τον θεο, ηδη εχει αγορασει μια ροζ γουνα για το δευτερο κοριτσακι μας. Και εμεις ακομαουτε σκεφτομαστε για δευτερο μωρο Οτι να ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ!!!!!! θα παρει το ονομα του μπαμπα μου ετσι απο σπασιμο που δε θα συνεχιστει το ονομα τους στο σοι! οριστε μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι λετε ρε κοριτσια.....Τι συμβαινει στον κοσμο εν ετει 2009... :laugh: :laugh:

Στην Ελλαδα ειναι γεγονος παντως οτι η μονη τους εγνοια ειναι τι ονομα θα παρει το παιδι κ τι φυλο θα ειναι...

Με το καλο κοπελα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εγω εχω πολλα θεματα με την πεθερα μου...αλλα το σκεφτηκα αλλιως...τι χαλιομαστε με ολα αυτα?και αυτη μανα ειναι...απο μεσα της της βγαινει να σκεφτεται το γιο της πανω απο ολα...γιατι η μητερα μου τι κανει?πρωτα τις επιθυμιες μου και υστερα του γαμπρου...εγω πως θα γινω?αν μενουν σε αυτα οι αντιθεσεις μονο καλως...οταν αγριευει το πραγμα εκει...μη δινεις σημασια...αστο να πεσει κατω,αλλιως ολη μας τη ζωη με τετοια θα τη βγαλουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα οταν έμαθε η πεθερά μου οτι ημουν έγκυος γυρίζει και μας λεει ''βιαστηκατε να με κανετε γιαγια" ουτε που χάρηκε...οσο μεγάλωνε η κοιλίτσα μου μου πέταξε υπονοόύμενο οτι θα βγει το όνομα της και τησ το έκοψα..σιγά μην την άφηνα..το όνομα η μάνα το αποφασίζει αυτή το γεννά αυτό το έχει μέσα της...και το δεύτερο πάλι δεν θα έχει το όνομά της και λένε οτι θέλουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραπεδιά μου μη συγχύζεσαι και σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. Όλες ίδιες είναι. Η δικιά μου πριν 500 χρόνια σε παρέα 10 ατόμων άρχισε να λέει ΄"όταν θα γεννηθεί η Ελενίτσα, κλπ" και βασιζόταν ότι είχαμε κόσμο και θα έκανα τουμπεκί. Μόλις έφυγε η παρέα πατήσαμε έναν καβγά τρικούβερτο, ακόμα δεν τον είδαμε...Γιάννη τον βαφτίσαμε, και της είπα οτι απλά έχασε την ευκαιρία να το σκεφτώ για το όνομά της. Με το που γεννήθηκε η μικρή μας, μιλιά..κάνει τη παλαβή γιατί δεν την παίρνει. Τώρα που θα τους το ανακοινώσουμε για το όνομα της γλυκούλας μου "Ραφαέλα" να δεις γέλια. Αλλά δεν με νοιάζει, το ίδιο κάνε και συ.

Ουφ, τα θυμήθηκα και συγχύστηκα!!! Με το καλό το νινι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντος νομιζω οτι ολες θα μοιασουμε τις μανες μας.σκεφτητε την στιγμη που θα γινουμε πεθερες.ε ρε γλεντια λεμε!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν καταλαβαίνω το έθιμο που έχετε στην Ελλάδα αν είναι κορίτσι να βγαίνει το όνομα της πεθεράς και αν είναι αγόρι του πεθερού για να μείνει το όνομα!!!Δηλαδή οι γονείς της νύφης είναι από άλλο πλανήτη???Δεν αξίζουν να βγει το όνομα τους????

Τουλάχιστον εμείς στην Κύπρο αν είναι κορίτσι βγάζει όνομα η πλευρά της νύφης και αν είναι αγόρι η πλευρά του γαμπρού...Πιο δίκαιο πιστεύω!!!!

Εσείς αν δεν κάνετε 3 μωρά δεν βγαίνει όνομα από την πλευρά σας!!!

Τι είναι αυτο???

Καλύτερα πάντως άσχετα ονόματα!!!!!!!!!!!!

Τόσο καιρό η πεθερά μου το παιζε καλή.....Μια φορά της είχα πει αν μείνω έγκυος ελπίζω να μην θέλετε όνομα!!!!!Και μου απάντησε πως δεν θέλουν..........

Χθες όμως που μάθαμε ότι είναι αγόρι μου λέει -Άν είναι κορίτσι να βγάλεις τη μαμά σου και αν είναι αγόρι από την πλευρά μας!!!!Ενώ πρέπει να της το χε πει ο άντρας μου ότι είναι γιος.Και της λέω δεν θα βγάλουμε κανένα...Μου λέει δε θες να βγάλεις τη μαμά σου???Όχι της λέω είναι αγόρι.Μα είναι θέμα σεβασμού και εκτίμησης.Όχι λέω δεν έχει σημασία το όνομα στην εκτίμηση....

Άντε για να μην έχουμε κακά ξεμπερδέματα που θα μου εκφέρει και άποψη!!!!!!!!

:evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Δικός μου είναι ότι θέλω τον φωνάζω!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ασ μην ηταν ωραιο το ονομα του πευερου μου και θα το βλεπαν!!!!

ΘΑ ειχα και πατημα. Ο αντρας μου δεν πηρε το ονομα του παπου του. Και ας ηταν το πρωτο αγορι στο σοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οποτε marinah και εσεις το εχετε αυτο το εθιμο :);)

γνωμη μου ειναι πως κανει το ζευγαρι οτι θελει

να σου πω εγω ηθελα να βγαλουμε ονοματα απο τους παππουδες πες το σεβασμο πες το οπως θες

αλλα οχι να μου το επιβαλλουν

θα καταλαβουν πως οτι κανω σε σχεση με την οικογενεια μου οτι και να αφορα αυτο απο το ονομα μεχρι το τι φαγητο θα φαμε το αποφασιζω εγω με τον αντρα μου

και το καταλαβαν

αυτα

τι επαθα σημερα ρεντα εχω :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι παντως ως πεθερα να μοιασω τη μανα μου!!!!

πινει νερο στο ονομα του γαμπρου της (της αδερφης μου γιατιτον δικο μου δεν τον γνωρισε) και μας "παρατησε" κορη και αντρα εναν ολοκληρο χρονο να παει στο εξωτερικο να βοηθησει την αδερφη μου στο 1ης παιδι (ξεκινησε να κανει το ιδιο και στο δευτερο αλλα αρρωστησε και εφυγε)

καθε μερα του ειχε ετοιμο το χυμουλι του και το σαντουιτσακι και απο φαγητα....ο,τι ζητουσε το ειχε!!!!

γιατι αραγε η κοριτσομανες γινονται καλυτερες πεθερες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou έγραψε:

Tι λετε ρε κοριτσια.....Τι συμβαινει στον κοσμο εν ετει 2009... :laugh: :laugh:

Στην Ελλαδα ειναι γεγονος παντως οτι η μονη τους εγνοια ειναι τι ονομα θα παρει το παιδι κ τι φυλο θα ειναι...

Με το καλο κοπελα μου!!

και αν θα γεννηθει την ιδια μερα με εκεινους.εμενα ο γιατρος ειπε οτι μαλλον θα κανω καισαρικη και θα γεννησω πιο νωρις και ο μπαμπας μου στεναχωρια που δεν θα βγει το μωρο στα γενεθλια του που ελπιζε.ειναι δυνατον? :woohoo: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marinah-κι μου να αγιάσει το στόμα σου!

Εγώ γενικά κορίτσια δεν μπορώ να πω οτι είμαι φεμινίστρια και ζήτω η ισότητα και τέτοια...τα θεωρώ ανούσια και δεδομένα, η ισονομία όμως στους ανθρώπους ασχέτως φύλου με ενδιαφέρει πάααρα πολύ!

Εμένα δεν με βάφτισαν απο γιαγια-παππου, ούτε και τους γονείς μου, και δεν το έχουμε στις οικογενειές μας αυτό με τα ονόματα, διαλέγουμε ότι μας αρέσει. Απο τότε όμως που άκουσα τον πεθερό μου την ημέρα του γάμου μου να προδικάζει απο τα μικρόφωνα οτι "ο γιός του θα κάνει γιο και θα τον βγάλει και Γιωργάρα"...άκουσον άκουσον... τα'χω πάρει πολύ άσχημα! Δηλαδη ο δικοί μου γονείς δεν κάναν τίποτα? με ποιό δικαίωμα αναιρεί τους πάντες για την αφεντομουτσουνάρα του? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΝΟΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΑΛΛΑ ΠΡΟΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ?????? ΣΑΛΤΑΡΩ λέμε...

Εγώ πάντως θα διαλέξω κάτι άσχετο απο σόγια και για να τους το κόψω κι όλας θα τους πω πως αν θέλουν όνομα απο αυτούς θα δώσω στο παιδί μου το δικό μου επίθετο! Αυτό είναι δικαιοσύνη! Κι αν έχω και τραβήγματα θα πάω να το βαφτίσω και θα τους το φέρω έτοιμο βαφτισμένο!

ε, μα πια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΑΜΕ!ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΑΒΓΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΠΑΨΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΦΤΑΙΓΑ ΕΓΩ.ΜΕΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ.ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΣΠΑΩ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ ΜΕΝΩ 1,5 ΜΗΝΑ ΤΕΖΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΦΑΝΗΚΕ.ΠΑΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΦΑΝΤΗ ΦΥΣΙΚΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΟΥΚΟ ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ "ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΞΕΓΡΑΨΕΙ"!ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΦΤΑΝΕΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 11 ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΕΓΩ .ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ ΜΕΝΕΙ ΠΑΓΩΤΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ.ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΑΥΤΗ ΜΕΣ ΤΗΝ ΤΡΕΛΗ ΧΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΒΟΣΚΙΔΑ ΤΗΣ!ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΒΓΗΚΕ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΕΩΡΗΣΑΜΕ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ!!!!ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΦΩΝΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ .ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΦΥΓΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ(ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΣΥΖΥΓΟΥ) ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΛΕΩ ΚΑΝΤΕ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΜΗ ΡΩΤΑΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.ΟΣΟ ΤΙΣ ΑΓΝΟΕΙΣ ΤΟΣΟ ΣΚΑΝΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω κ γω για το δικο μου ονομα που βγηκε χωρις να το ξερουν οι γονεις μου..

Επειδη την μητερα του μπαμπα μου την ελεγαν Μαρια και τη μαμα μου Μαρια πριν 30 χρονια δεν επετρεπε η εκκλησια να βγει και το παιδι Μαρια..Ετσι αποφασισαν να με βγαλουν Ειρηνη της αλλης γιαγιας..Ολα λοιπον κανονισμενα τα πααστακια οι νονοι ολα..

Την ωρα του διαβασματος στη βαφτιση λεει ο παπας ΄΄Και το ονομα αυτης Αικατερινη''Νονοι γονεις καλεσμενοι επαθαν σοκ η νονα μου λεει μα Παπα Ειρηνη και λεει ο Παπας ξανα ΄''Και το ονομα αυτης Αικατερινη''

Η μανα μου τρελαθηκε παει να δει τα παστακια κ ελεγαν Κατερινα...

Η Θεια μου αδερφη του πατερα μου πληρωσε τα παντα και μου εδωσαν το ονομα της γιαγιας του πατερα μου δηλ της προγιαγιας μου!!!!

Φυσικα κανανε να μιλησουνε καμια 5ετια και ανα τακτα διαστηματα καυγαδς και τωρα παλι δεν μιλανε!!!!!

Οι δικοι μου ομως κι η πεθερα μου δεν εχει τετοια κολληματα...

Λεγαμε πως αν κανουμε αγορι θα βγει Γιαννης και ο μπαμπας μου και ο πεθερος μου που δεν ζει..και αν καναμε κοριτσι ηθελα να το βγαλω Φρειδερικη και να την φωναζω Ερρικα..Ερρικα Νταν ωραι δεν ειναι??

Ομως χασαμε το κουνιαδακι μου κα αλλαξα τα προηγουμενα αν κανω αγορι θα δωσω το ονομα του Αλεξανδρος..αν κανω κοριτσι δεν ξερω τωρα ...Σκεφτομαι το Αλεξανδρα αλλα αν τοδευτερο ειναι αγορι?Θελω να βγει Αλεξανδρος..Μπερδεμα...

Ας μεινω εγω εγκυουλα και το ξανασκεφτομαι τοτε...

Φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia 72 οι κοριτσομανες ειναι καλυτερες πεθερες γιατι ειναι εξυπνες!Σου λεει θα ειμαι καλη για να περναει το κοριτσι μου καλα, θα με αγαπαει ο γαμπρος και δεν θα κανει ποτε παραπονα για εμενα!Ενω οι αγορομανες εκει στην κόντρα, λες και η νυφη η καημενη ηρθε να της τον παρει!Αλλο κυρια μου η μανα που ειναι ιερο πραγμα και αλλο η γυναικα που επισης ειναι ιερο πραγμα για αλλο λογο βεβαια!Εγω μια φορα που τσακωνομασταν για να μαζεψει λιγο την μητερα του με αυτα που μου πεταγε του λεω ξερεις ποσο ευκολο ειναι μια γυναικα να σε απομακρυνει απο τους δικους σου!Ε!Επειδη δεν το θελω με τιποτα αυτο, μαζεψτην!Αχ τα ειπα και ξεθυμανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alexdim μου γεια στο στόμα σου!!!!Ακόμα δεν τον είδαμε.....κι άρχισαν τα όργανα!!!!!

Τελικά όσοι δεν πρέπει και δεν έχουν κανένα δικαίωμα, έχουν κ απαιτήσεις!!!Άντε γιατί θα νευριάσω!!!!!!!!

Και ο πατέρας μου κάτι άρχισε να λέει αλλά του το' κοψα.Το όνομα θα είναι άσχετο και θα μου αρέσει εμένα....Ευτυχώς ο άντρας μου δεν έχει πρόβλημα!!!Εγώ θα πονέσω και εγώ θα αποφασίσω!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σιγά μην βγάλω το μωρό μου Ευριπίδη(πεθερός)!!!! :x:x:x

Καλύτερα Χασάν......... :laugh: :laugh: :laugh:

Εμείς πρέπει να αποφασίζουμε και ελπίζω να μη με πρίζουν για κανένα χρόνο ακόμα μέχρι τα βαφτίσια!!!!!!!!!!!!Δεν θα το αντέξω!!!!!

ΕΛΕΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου,συγνώμη αλλά δεν διάβασα όλες τις δημοσιύσεις :blush::blink:

Λοιπόν λοιπόν... :P

Αρχικά...Μου την δίνει πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ να ακούω για το φύλλο του μωρού! :angry: Είτε είναι απο τους γονείς,είτε απο παππουδογιαγιάδες,είτε απο οποιονδήποτε άλλον! :angry: Είναι τρελλό να συζητάμε αν το μωρό θα είναι αγόρι ή κορίτσι και πόσο μάλλον να τα ''βάφουμε''μαύρα όταν δεν είναι το φύλλο που θέλαμε :huh: Αντί να κοιτάμε την υγεία τους και να προσπαθούμε να γίνουμε καλύτεροι γονείς αναλωνόμαστε στο αν τελικά το παιδικό θα είναι ροζ ή μπλε.Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους που λένε ''Θέλω αγότι/κορίτσι''.

Δεν ξέρω,μπορεί να είμαι εγώ η παράξενη...Ποτέ δεν σκέφτηκα το φύλλο.Πραγματικά είναι το τελευταίο που με απασχολεί. :dry:

Δεύτερον...Αυτό που γίνεται με τα ονόματα,επίσης δεν μου αρέσει.Πόσοι δεν έχουν αναγκαστεί να δώσουν ονόματα που δεν τους αρέσουν λόγω των οικογενειών τους.Αλλό να το κάνεις επειδή το θέλεις και άλλο να το κάνεις επειδή έχεις δεχτεί πιέσεις.

Τρίτον...Σχετικά με τις πεθερές :P Βρε κορίτσια δεν νομίζω να παίζει ρόλο το αν μια μανούλα έχει κορίτσια ή αγόρια,αλλά το τι έχει μέσα της. :P ''Στριμμένες''υπάρχουν σε όλες τις περιπτώσεις ;) Απλά η μάνα με την κόρη έχει άλλη επικοινωνία.Συνήθως είναι πιο κοντά.Τα αγόρια ας πούμε πως είναι λίγο πιο ανώριμα.Αλλά και πάλι δεν πιστέυω οτι τους ''σέρνουν''απο την μύτη οι συζυγοι τους :P:P:P

Φραπεδιά μου,προσπάθησε να την αγνοήσεις... :dry: Και εγώ θα νευρίαζα αν μου έλεγε κάτι παρόμοιο :angry: Δώσε της να καταλάβει οτι μετράει και η δική σου άποψη!!!Ανακοινωσε της οτι το όνομα του μπέμπη θα είναι του δικού σου μπαμπά... ;) Έτσι,για να περάσεις λίγο και στην αντεπίθεση! :P

Πολλά φιλάκια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φραπεδιά όπα όπα!

τι είναι αυτά που διαβάζουν τα μπιρμπιλομάτια μου?

Έγκυος είσαι?

Άντε βρε κορίτσι μου! Με το καλό!

Τα άλλα που γράφεις... Πταίσματα!

Άστην να κουρεύεται!

Ότι τραβάει η ψυχούλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...