Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυμοσυνη και μυκητες


Recommended Posts

γεια σας.ειμαι εγκυος στον 7 μηνα και εχω μυκητες στα κολπικα υγρα.ο γιατρος μου ειπε να παρω κολπικα υποθετα και κρεμα mycomycena.αλλα εγω ως καχυποπτη που ειμαι με τα φαρμακα θελω να ρωτησω κι εσας.ειχε καμια το ιδιο προβλημα?το μωρο δεν παθαινει κατι με αυτα τα φαρμακα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinka μην φοβάσαι,εγώ είχα πάρει κολπικά υπόθετα τέλος του 6ου μήνα και παρ'όλο που και εγώ φοβόμουν δεν έπαθε τίποτα το μωρό και όχι μόνο αυτό πήρα και έξι αντι για 3 που έχει η συκευασία γιατί δεν μου είχαν περάσει οι μύκητες αμέσως με τα 3 μόνο υπόθετα.Όλα καλά θα πάνε και θα σου περάσουν,δεν είναι τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου έχει τύχει, αλλά μπορείς να κοιτάξεις στις οδηγίες πάνω στο φάρμακο για τυχόν παρενέργειες. Ένα βιβλίο που έχω αναφέρει πως το μωρό είναι προστατευμένο από το αμνιακό υγρό, ειδικά σε προχωρημένη εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω περισσότερα δυστυχώς. Περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ... Πικρή ιστορία... νομίζω ότι από τότε που γεννήθηκα κολλάω μύκητες από το χιλιόμετρο!!! Οπότε και στην εγκυμοσύνη δεν τη γλίτωσα εννοείται αν και πρόσεχα πολύ περισσότερο! Δεν παθαίνει τίποτα το μωράκι σου, ούτε με την αλοιφή ούτε με τα υπόθετα. Εγώ και αντιβίωση είχα πάρει γιατί μου έκαναν κολπίτιδα οι παλιομύκητες :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στον 8 μηνα αν δεν κανω λαθοσ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ Κ ΥΠΟΘΕΤΑ Κ ΚΡΕΜΑ,ΚΑΙ ΑΠ'ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΓΚΥΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΩΝ ΜΙΚΡΙΒΙΩΝ.ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ,ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια.εμενα μου πε οτι η θεραπεια ειναι 6 μερες οποτε λογικα θα χει 6 η μου γραψε 2 κουτια.για να δουμε..ευχαριστω και παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΗ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΙΑ 8 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΚΟΛΠΙΚΗ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ!!!!ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ 2 Η 3 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ. ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσελινκα κι εμενα μου βγηκε μια εξεταση που εκανα στο 5ο θετικη σε μυκητες ,χωρις να εχω κανενα συμπτωμα μαλιστα και ο γιατρος μου ειπε εφοσον δεν εχω καμια ενοχληση να το αφησω και να κανω θεραπεια στον 9ο...δε ξερω γιατι αλλα ετσι το εκανα και ολα καλα πηγαν. ;)

Βεβαια το παρακολουθουσαμε και οπως ειπα δεν ειχα καμια απολυτως ενοχληση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερετε ποιο ειναι το περιεργο?οτι ουτε κι εγω εχω καμια ενοχληση.απλα εκανα την εξεταση κολπικων υγρων ετσι απλα,επειδη κανω συνεχεια φετος εξετασεις.οχι οτι ειχα καμια φαγουρα.τελοσπαντων.αντε να περασει και αυτο..χαχα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...