Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η κούκλα μας ήρθε στο κόσμο 4/11/2009!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

Είπα και εγώ να μοιραστώ την ιστορία μου μαζί σας...

Τεταρτή 6 και 15 το πρωι εσπασαν τα νερα. Το αστείο είναι οτι δεν ήμουνα σιγουρη εαν ηταν νερα η αν τα ειχα κανει πανω μου γιατι με βρηκε μεσα στον υπνο :blush:

Ξύπνησα τον αντρα μου, πηρα τον γιατρο μου και μετα απο ενα μπανακι και τις τελευταιες προσθηκες της βαλίτσας πηραμε το δρόμο του μαιευτηριου.

Εκει η μαια μου εβαλε ενα χαρτακι στο κολπο το οποιο εαν αλλαζε χρωμα θα επιβεβαιωνε το σπασιμο των νερων, ομως δεν αλλαξε.. Ειχα διαστολη 2 εκεινη την ωρα. Πηραν το γιατρο μου, τον ενημερωσαν και τους ειπε να περιμενω να ερθει να με δει αυτος. Οπως και εγινε, ηρθε και επιβεβαιωσε οτι ειχαν σπασει τα νερα και η διαστολη μου ειχε φτασει στο 3. Ετσι μας ειπε οτι σημερα γενναμε :):) ΠΗΤ ειχα 9/11, οποτε η κορουλα μας ειχε αποφασισει να ερθει και λιγο νωριτερα στη ζωη μας :) ¨

Μετα τα γνωστα με ανεβασαν στο δωματιο και ξεκινησε η αναμονη.. γλυκια αναμονη.... Περνουσαν οι ωρες, οι πονοι δυναμωναν και ετσι προς το μεσημερι εκανα και επισκληριδιο... Φτασαμε 8 το βραδυ και ακομα να γεννηθει η μικρη μας... Εκεινη την ωρα σταματησαν να μου ανανεωνουν το φαρμακο με σκοπο να πονεσω λιγο και να βοηθησω να κατεβει η μικρη... και αυτρο το μισαωρο ηταν το πιο επωδυνο κομματι....Ομως κατεβηκε και ετσι γυρω στις εννια το βραδυ μας ειπαν οτι ειναι χαμηλα και οτι θα αρχισω να σπρωχνω.... Ο αντρας μου διπλα μου ολη την ημερα να μου δινει δυναμη και να ενημερωνει και ολους αυτους που εκαναν την μαραθωνια αναμονη απο εξω!!!

Ξεκινησαμε να σπρωχνουμε και μολισ φανηκε το κεφαλι πηγαμε στο χειρουργειο.... 21 και 53 ηρθε η κουκλαρα μας στο κοσμο..... και ολη η ταλαιπωρια ηταν πλεον παρελθον.... Δακρυα...... Απιστευτη αγαπη γι αυτην και τον αντρα μου....

Απο το σαββατο ειμαστε σπιτι μας και η ζωη ειναι πολυ πιο ομορφη... Ειναι πολυ καλο μωρο και δε μας ταλαιπωρει παρα πολυ τη νυχτα......

Να προσθεσω οτι είναι ιδια ο μπαμπας, αλλα πηρε απο τη μαμα τα πρασινα ματακια και την ομαδα αιματος!!!! :P:P:P

Να και μια φωτογραφια της 2 ημερων....

post-3524-13873934739031_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!!ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ!ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ......

ΠΟΣΑ ΚΙΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ?ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΑΤΑΚΙΑ Ε????ΤΕΛΕΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑΚΑ!!!! :woohoo: :woohoo:

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ!! ;):kiss::kiss: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ θυμήθηκα τα δικά μου. Κάθε φορά που διαβάζω μια ιστορία στο Μαμμυ συγκινούμαι απίστευτα.Να σας ζήσει η κοπελάρα σας και καλή ανατροφή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emmanouela να σας ζήσει το κουκλί!

Γερό και τυχερό πάντα!

Κι εσείς να είστε καλά να την καμαρώνετε!

Είναι κουκλίτσα... Το έχω πει πάμπολλες φορες! Πεθαίνω για πρησμένα ματάκια! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει η κορούλα σου!

Νομίζω οι τόσες ώρες προσπάθειας άξιζαν γιαυτό το πλασματάκι...

Να είναι γερή και καλότυχη η μικρή σου.Καλά λόχεια σε σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...