Μετάβαση σε περιεχόμενο

DE KSERW PWS THA TA KATAFERW!!!Voitheia!


Recommended Posts

Kalhspera.Exw didymakia,agori k koritsi einai 5 mhnwn.Ta mwra einai poly anhsyxa k de mporw na ta koumantarw monh mou!

Mexri twra eixa th voitheia ths petheras mou sta poio dyskola dld sta ksenyxtia tous prwtous mhnes.Kai meta eixa th voitheia ths mhteras mou.

To thema twra einai oti de mporei kammia na mou dwsei ena xeraki.H pethera mou exei provlimmata ygeias k prepei na kanei polles eksetaseis (de menei sthn idia polh).

H mhtera mou einai arrwsth k otan anarrwsei prepei na paei sto Nauplio gt o pateras mou prepei na paei sto giatro tou.

Na sas pw oti prin gennhsw emenan Nauplio alla twra me ta mwra kathontai Athina oso mporoun gia na me voithisoun.

Kai skeftomai merikes fores:Ti tha kanw?Tha ta kataferw?Pws?Mou teleiwnei h ypomonh me dyo mwra.To spiti einai axouri,xrono na mageirepsw den exw twra.Thelw ligo thn yshxia mou,na meinw ligo monh!

De mporw na akouw auto to synexes klama synexeia k xorodia!

Exw paramelhsei ton eauto mou.Me th genna paxyna k foraw akoma rouxa ths egkymosynhs.Papsame na vgainoume eksw.DE NOIWTHW KALA!

Na twra einai na pame se ena gamo sth Aigina ALLA pou na pas me dyo mwra pou den exoun yshxia!Sto karotsi de kathontai me tpt!Ti na kanw pia????

Noiwthw oti tha skasw.

Mia fora phgame se ena trapezi kai phrame th mpempa mazi mas pou einai synithws hsyxh k afhsame ton mpemph me th giagia!

Kai eklaige h mpempa!Ourliaze!Kai tlk opws panda fygame!

PWS THA TA KATAFERW XWRIS VOITHEIA?

To sidero k mono gia dyo mwra k gia mas,to mageirema k h vasikh kathariothta me kourazoun.K prepei na exw k antoxh na ksypnaw vrady gia taisma.H na meinw ksagrypnh epeidh de koimountai.

Merikes fores to ena ksypnaei k to allo koimatai kai den exw xrono gia ypno!

Mou erxetai na valw ta klammata.

Dld auto htan?Teleiwse h zwh mou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες στην ιδια κατασταση ειμαστε!!!μην στεναχωριεσαι!!!απλα εισια λιγο πιο φορτωμενη γιατι ειναι 2 τα μωρακια,προσωπικα δεν ειχα ποτε βοηθεια ουτε με το μωρο ουτε με το σπιτι,θα συνηθησεις κ συντομα θα τα καταφερεις!!κ εγω γ αρκετο χρονικο διαστημα φορουσα τα ρουχα της εγκυμοσυνης,η ζωη δεν τελειωσε,απλα αλλαξε λιγο ,κ τωρα αρχιζει...σκεψου το χαμογελο τους οταν σε κοιτανε κ τα χαδακια τους κ θα νοιωσεις καλυτερα,μεγαλωνουν τοσο γρηγορα που ολα συντομα θα ειναι μια αναμνηση,ααα κ καποια στιγμη αφησε τα στον αντρα σου και πανε μια βολτα στο κομμωτηριο,κλεισε κ το κινητο να μη σε βρισκει γ καμμια ωριτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειναι το μελανουρακι μας?????? βρε συ τι τελειωσε η ζωη σου, που εισαι μια κουκλαρα μελανουριτσα?????????? αν και δεν εχω παιδακια ελενακι μου σε καταλαβενω, εδω εγω χωρις παιδια και τα μονα που εχω ειναι ενα σπιτι και ενα τον χρηστο και παλι κουραζομαι και εχουν ερθει φορες που εχω αφησει τον εαυτο μου. ομως να σου πω κατι????? μην τον αφησεις τον εαυτο σου με τιποτα!!!!! ακομη και την ωρα που πας στο μπανιο κοιταξου στον καθρεφτη και βγαλε ενα φρυδακι, βαλε μια μασκουλα κτλ. τωρα θα μου πεις τι μπιιιιπ λεω ε?? ειναι συμβουλες απο το ''ιππικο'' (ετσι λεω τη μανα μου και τη πεθερα μου!!!!) .το ιππικο λοιπον λενε οτι οσο χαλια και να αισθανομαστε,ΠΡΕΠΕΙ να προσπαθουμε και περιποιημενες να ημαστε,και τα περιεργα μας να φοραμε, και τη μουριτσα να προσεχουμε και ολα!!! η πεθερα μου 25 χρονων οταν γνωρισε τον πεθερο μου οποιος ειχε 3 παιδια(η πρωτη του γυναικα εχει φυγει χρονια απο τη ζωη) ,βρεθηκε η γυναικα με 3 παιδια απο τη μια μερα στη αλλη!!!!!! τι επρεπε να κανει????? μου περιγραφει σκηνικα και γελαω!!!! για να βγαλει τα φρυδια της επρεπε να την πιασει να παει τουαλετα!!! εκεινα τα 5 λεπτα ειχε μονο χρονο! και μιλαμε για σενα???????? που εισαι και κουκλαρα!!!!!! ;) εγω πιστευω πως το μυστικο ειναι ενα : μιλησε με τον παιδιατρο τους και βρες τροπους να μπουν σε ενα προγραμμα! 2 παιδια,μονο με προγραμμα θα βρεις τον εαυτο σου. μην στενοχωριεσαι,ειναι αρχη ακομη ,θα δεις που θα τα σκεφτεσαι και θα γελαςς βρε συ. μην σε ξενερωνει για παραδειγμα που δεν θα πατε στο γαμο, αφου δεν εχεις ατομο να στα κρατησει, υπομονη θελει σε αυτο το θεμα... αλλα βαλτα σε προγραμμα,μιλα με τον γιατρο για συμβουλες, και προσπαθησε να κκοιμουνται νωρις το βραδυ,να σου μενει χρονος να δεις τον αντρα σου,να κανεις ενα μπανακι να χαλαρωσεις, να φτιαχτεις κτλ. εμενα η μανα μου με εβαζε για υπνο 8 η ωρα. εκανα μπανακι,επινα το τελευταιο γαλατακι και μετα ειχε υπνο!!! και να τσιριζα και να εκλαιγα τα πρωτα βραδυα,αυτο ηταν μετα εμαθα και δεν κοιμομουν πιο αργα. νυσταζα απο μονη μου!!!! δεν ξερω αν βοηθησα,παντως οτι θελεις στειλε πμ . μην ξενερωνεις βρε συ, σκεψου ποσο τυχερη που εισαι που εχεις 2 αγγελουδακια στη φωλιτσα σου... ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dyskola ta pragmata paidia!Ontws thelei poly ypomonh...kai parakalaw to theo na mou th dwsei!

Mikroula mou ypotithete pws ta mwra einai se programma.Kata tis 9 koimountai standar.Alla einai poly dyskola mwra.H mana mou mou leei synexeia:mwre ti paidia einai auta.Exei pathei,gt egw leei hmoun poly hremh.

Axxxx kai twra ta kahmena exoun k ta oulakia tous pou ponane k klaine poly.Tous vazw ena gel pou mou eipe o giatros,eipe voithaei twra ti na pw...

Phra kai kathismatakia gia to faghto mias k thn epomenh evdomada tha arxisoume tis kremoules alla eimai sygourh pws de tha katsoun ekei me tpt.Epishs nomizw pws de tha katsoun oute sta kathismata autokinhtou.

Edw oute sto karotsi de kathontai k klaine.

Ypomonh ypomonh ypomonh....

Olo auto lew ston eauto mou!

Kserete ti skeftomai?xaxaxa Katse na megalwsoun kai na katalavainoun kai tha sou pw egw time out pou tha fane!!! San th ntanta sto skai

Exw parei mia vafh malliwn dyo mhnes twra k den exw xrono na katsw na ta vapsw mia writsa.Exw na ta vapsw 1 1/2 xrono.

Frydakia pali kala prolavainw na vgalw xaxaxxa.

E re pou katanthsame.

Poios na mou dwsei to kouragio?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι μου που μενεις??????? θελεις να ερχομαι οποτε μπορω να σου ριχνω ενα χερακι βοηθειας???????? δεν εχω προβλημα αληθεια στο λεω,εμενα χαρα μου!!! θα σου βαψω εγω τα μαλλακια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη κοπελα μου,οσο ζουζουνιαρικα ειναι τα δυδιμακια,αλλο τοσο δυσκολη ειναι και ανατροφη τους..

τι να σου πω καλη μου,δεν εχεις καθολου βοηθεια???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα ψυχραιμία πάνω από όλα και μην απογοητεύεσαι!μπορεί να μην έχω ακόμα μωρό αλλά καταλαβαίνω πως σίγουρα είναι πολύ δύσκολο να έχεις δύο μωρά ταυτόχρονα.Καταρχήν αυτό που θα έκανα εγώ στη θέση σου θα ήταν να κάνω και λίγο τα στραβά μάτια όπως λένε με τις δουλειές του σπιτιού.Πχ θα το παραμελούσα λίγο και δεν θα έκανα τις δουλειές που έκανα παλιά γιατί σαν προτεραιότητα θα έβαζα την φροντίδα των παιδιών και τον θηλασμό(δεν ξέρω αν θηλάζεις).Μετά όταν τα μωράκια θα κοιμόντουσαν για λίγο θα προσπαθούσα να βρώ λίγο χρόνο για τον εαυτό μου(πχ να κάνω μπάνιο,να περιποιηθώ τα μαλλιά μου κτλ).Επίσης όταν ο άντρας μου θα ήταν σπίτι θα του ζήταγα βοήθεια έστω για λίγο πχ να κρατήσει τα μωρά να κάνω εγώ κάτι άλλο.Όσο για τα μικρά που είναι ζωηρά και δεν κυκλοφορείτε και πολύ έξω πιστεύω πως θα ηρεμήσουν σιγά σιγά.Εμένα πχ η αδελφή μου επειδή ήταν πολύ ζωηρές οι μικρές στην αρχή δεν έβγαιναν και αυτοί πολύ έξω αλλά μετά έβγαιναν όποτε ήθελαν μαζί με τις μικρές και τις έμαθαν να είναι ήσυχες έξω.Όσο για τα κιλά σου μην ανησυχείς είναι λογικό μετά τη γέννα να έχεις επιπλέον κιλά απο ότι παλιά αλλά αυτά θα φύγουν σιγά σιγά,άλλες τα χάνουν εύκολα και άλλες πολύ δύσκολα,δεν είναι για όλες το ίδιο.Με λίγη διατροφή και προσοχή και λίγο περπάτημα αν μπορείς θα φύγουν γρήγορα.Θα τα καταφέρεις μην ανησυχείς ξέρεις πόσες μανούλες έχουν περάσει τη δική σου φάση;πάρα πολλές και στην αρχή πιστεύω είναι δύσκολο για όλες.Πάνω απο όλα μην απογοητεύεσαι και όλα θα γίνουν.Υπομονή και θετική σκέψη,τα μωράκια σου θα σου δίνουν και σου δίνουν είμαι σίγουρη και απο την άλλη απίστευτη χαρά λίγο χρόνο απλά χρειάζεσαι και υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου γλυκο...κουραγιο!Σε καταλαβαινω...Εδω ενα το εχω το τσαχπινακι κ καποιες μερες νυσταζω κ ποναει ολο το σωμα μου!

Οπως τα λες!Υπομονη κ αναμονη μεχρι τα.....ταιμ αουτ! :laugh:

μικρουλα να πας να παιζεις με τα νινακια κ η Ελενη να κοιμαααααααται!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι μου,υπομονή! ;) Πάνω απο όλα αυτό...

Σκέψου οτι θα μεγαλώσουν πολύ γρήγορα!Ήδη έφτασαν τους 5 μήνες :) Δεν ξέρω κατα πόσο σε παρηγορεί αυτό βέβαια :P

Εμένα η Αννούλα μου είναι πολύ ήσυχη προς το παρόν ;) Αλλά φαντάζομαι πως με την άφιξη της μπουμπούς κάπως έτσι θα είμαι κι εγώ.Τι να κάνουμε...Θα το παλέψουμε παρεούλα!

Υπομονή...υπομονή...υπομονή! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου στα εγραψα ολα στο πμ ελπιζω βα το πηρες

αντε και μην ακουω βλακειες

δυναμη

ολα τα μπορεις μην απογοητευεσαι

φιλακια στα μωρουλινακια

τα διαβολιδια - οπως λεω τα δικα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου καλο βραδυ εγω εχω φιλη μενει πανω απο εμας στην οικοδομη, κ εχει ενα κοριτσακι 3 ετων κ διδυμα 1,μιση περιπου αυτη η κοπελα για μενα ειναι ηρωιδα μιλαμε κοιμαται στον καναπε γιατι ξυπνανε 2 κ 3 φορες τη νυχτα για φαγητο, ασε που ολη μερα φωναζουν κ οπως ειπαμε ειναι δυο, αλλα κανει κ το αλλο καθε σαββατοκυριακο ερχεται ο πεθερος της τα προσεχει κ αυτη παει τη βολτουλα της ;) γι'αυτο μην απελπιζεσαι κ να ξερεις οτι ειναι κ αλλες σαν κ εσενα ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα.

Ο σύζηγος δε βοηθάει καθόλου?Έχεις σκεφτεί να πάρετε γυναίκα για λίγες ώρες την ημέρα να σε ξεκουράζει?

Κάθε 15μέρες κυρία για τις δουλειές έστω??

Υπομονή.....& καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρεπει να σε βοηθησει λιγακι και ο αντρουλης μου ελενα μου να ξεκουραστεις και εσυ καμια ωριτσα

ετσι εκανα κι εγω που εχω ενα αλλα ζορικο σχετικα το απογευμα τον ειχε ο αντρας μου και εγω κοιμομουν

τα ρουχα της εγκυμοσυνης και εγω τα φοραγα μεχρι που περπατησε ο μικρος και με εκανε να τα χασω τα κιλακια :) χρονο για μπανιο δεν ειχα σαν τον λετσο κυκλοφορουσα στο σπιτι αλλα στο αυτοκινητο ηρεμουσε πολυ ο δικος μου και μολις το πηραμε χαμπαρι ολο βολτες τον καναμε :lol::lol:

οσον αφορα τις δουλειες του σπιτιου οταν ηταν μικρος προλαβαινα τωρα οχι γιατι τρεχω περα δωθε.πρεπει να λειπει για να κανω το μπανιο η γενικη

υπομονη γλυκια μου σιγουρα δεν τελειωσε η ζωη μην το σκευτεσαι ετσι γιατι και εγω τωρα δεν μπορω να παω πουθενα γιατι περπαταει αλλα αν κουραστει μπουσουλαει και ετσι μεχρι να περπατησει τελειως καλα δεν μπορω να τον παρω μαζι μου σε καφετερια η καπου αλλου να κατσουμε,μονο βολτα με το καροτσι στη λαικη και στα μαγαζια η σε κανενα παιδοτοπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Οι πρώτοι μήνες με δίδυμα είναι δύσκολοι (για να μη πω καλύτερα ο πρώτος χρόνος) μέχρι τα μωρά να μπουν σ' ένα πρόγραμμα τουλάχιστον όσον αφορά το φαγητό τους και τον ύπνο τους. Το μόνο παρήγορο που μπορώ να σου πω είναι πώς καθώς θα μεγαλώνουν, τα πράγματα θα μπαίνουν από μόνα τους σε ρυθμό και έτσι θα ομαλοποιείται κάπως η κατάσταση.

Προς το παρόν προσπάθησε να βρίσκεις χρόνο για να ξεκουράζεσαι αλλά και για να κάνεις πράγματα για τον εαυτό σου. Για παράδειγμα να κοιμάσαι όταν κοιμούνται και τα μωρά (ότι ώρα και να' ναι) και πότε-πότε να λες του άντρα σου να στα κρατάει, έστω και για μια ωρίτσα, για να κάνεις μια βόλτα στα μαγαζιά ή για να πιεις ένα καφεδάκι με μια φίλη σου.

Για το σπίτι μη σκας. Να κάνεις μόνο τα απολύτως απαραίτητα και αν είναι εφικτό μπορείς να πάρεις μια γυναίκα να έρχεται έστω μια φορά την εβδομάδα για τις δουλειές του σπιτιού, το σιδέρωμα κ.λ.π.

Πάντως μη στεναχωριέσαι.. ο καιρός περνάει γρήγορα :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω κατι? Ο αντρουλης σου γυρναει αργα απο τη δουλεια? Επιστρατευσε εκεινον για καποιες δουλειες. Ο,τι μπορει να κανει για να σε βοηθησει. Η ξαδελφη μου ητανε ετσι και το βραδυ ητανε με βραδιες (δε θηλαζε ομως). Δεν ξερω πως ειναι αλλα προσπαθω να φανταστω και υποθετω οτι ειναι λιγο μανικι. Καλο κουραγιο μην πτοεισαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου μην απελπιζεσαι..αν και ξερω οτι αυτο ειναι δυσκολο..κι εμενα ο μικρος μου τους πρωτους μηνες εκλαιγε μερα νυχτα και ξερω σε τι σημειο μπορει να σε φερει αυτη η κατασταση ειδικα αν ειναι εις διπλουν!

Η μαγικη λεξη ειναι...ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ! Αν υπαρχει οικονομικη δυνατοτητα βρες μια γυναικα κατα προτιμηση να ξερει απο μωρα! Εγω καποιες φορες προτιμουσα να ειχα καποια να μου κρατησει το μωρο κι εγω ας εκανα φασινα!

Αν μενεις Αθηνα μπορεις να πας στο ΤΕΙ Βρεφονηπιοκομιας(αυτο τελειωσα) που βρισκεται στους Αγ.Αναργυρους,μεσα στο ιδρυμα "ΜΗΤΕΡΑ" και να βαλεις μια αγγελια για βρεφοκομο..θα μπορεις να παρεις και πληροφοριες για τη κοπελα που θα επιλεξεις απο τους καθηγητες και τη γραμματεια! ;)

Τα αγγελακια σου σε χρειαζονται ξεκουραστη και χαρουμενη! :)

Μικρουλαχριστος εισαι μια γλυκα!!!!! :kiss::kiss: μακαρι να μενετε κοντα και να πας να βοηθησεις το Λενακι!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις απολυτο δικαιο...αλλα εισαι και ευλογημενη γιατι ο θεος σου εδψσε δυο αγγελουδια..και για να στα δωσει σημαινει οτι εισαι αξια μανα και θα τα καταφερεις...εγω μια εχω και κανει για δεκα...αφου στην γειτονια την μαθανε και οταν δεν κλαιει με ρωτανε αν εχει κατι..σκεψου...και γω σε γαμο οταν την πηγα αρχισε να κλαιει...αλλα τα μωρα δεν κλαινε χωρις λογο...εκεινο που θα σου ελεγα ειναι να βρεις μια γυναικα να σε βοηθαει και με τα μωρα και με το σπιτι...την χρειαζεσαι και μην αγχωνεσαι και μενα αχουρι ειναι και εχω ενα...αλλα δεν με αφηνει να κανω τιποτα..υπομονη και κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mikroula mou se euxaristw para poly gia th prosfora alla o egwisths o antras mou de katadexetai na kratane alloi ta mwra.Prospathw na tou ekshghsw k autos de dexetai kouventai.Mono oi giagiades k an...

Koritsia o antras mou gyrizei apogeuma apth douleia k voithaei arketa mporw na pw.Polles wres thn hmera eimaste k oi dyo me ena mwro sthn agkalia.

Dystyxws tis perissoteres fores ksypnane enallaks :( De kserw gt!

K otan koimountai k ta dyo kanw ta vsk (aposthrwsh,plysimo mpimpero ktl) paw na ksaplwsw k ekei pou me pairnei o ypnos ksypnaei to ena standar.

Thilaza 3 mhnes k mou vgike h psyxh!kyriolektika omws.Einai anhsyxa mwra k evgazan th thilh apto stoma synexeia.De kathontousan sto stithos.

Gia fantasou na ta thilaza kiollas mexri twra,sto trelokomeio tha katelhga.

Den exw k kammia filh edw re paidia gt metakomisa Athina ligo prin meinw egkyos k de prolava na kanw gnwrimeies :(

Exw th kouniada mou pou exei k auth enA THirio 15 mhnwn k de mporei na voithisei.

Mia vdomada akomh tha erthei h mana mou gia voitheia meta pane gia eksetaseis ektos Athinwn.

Dyo meres twra eidika h mpempa klaiei synexeia gt ponane ta oula ths.K opote thn hremw exw ton allon na arxizei na klaiei k autos.

Oute na arrwstisw de mporw!!!Oute na paw toualeta na kanw thn anagkh mou me thn yshxia mou.

De kserw ti na skeftw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... 7&id=97664

Αυτά έλεγα εγώ πριν κάποιους μήνες. Τώρα όλα έχουν στρώσει και περνάμε μια χαρά. Είναι θέμα χρόνου. Περνάει γρήγορα ο καιρός και μετά θα καταλάβεις πόσο τυχερή μανούλα είσαι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...