Μετάβαση σε περιεχόμενο

EIMAI 24 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ! ΜΕ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΠΡΟΣΠΆΘΕΙΕΣ IVF ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ! ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ. ΣΤΗΝ 22Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΝΙΩΣΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΥΠΕΡΟΧΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ.

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΡΟΜΦΟΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΚΑΝΑ ΜΟΡΙΑΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΑΛΟ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑ ΕΤΕΡΟΖΥΓΩΤΗ ΣΤΟ ΜΤΗFR C677T & MTHFR A1298C ΚΑΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΙΝΝΟΗΕΡ 0.45 ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΝΤΙ ΗΑ ΚΤΛ ΣΤΟ ΩΝΑΣΕΙΟ ΚΑΘΕ 20 ΜΕΡΕΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΩΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.

ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ; ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΦΙΞΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω είμαι στην 15 εβδομάδα. Κανω innohep από την 5η εβδομάδα και salospir. Δεν κάνω εξετάσεις τόσο συχνά όσο εσύ. Κάνω τις κανονικές εξετάσεις της εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω εμένα την θρομβοφιλία μου την είχε δείξει τότε που έκανα τις πολλές εξετάσεις μετά την παλλίνδρομη και ο γιατρός το θεώρησε δεδομένο ότι μόλις μείνω ξανά θα τις κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου labrinip! και εγω εχω θρομβ. και δυστυχως την βρηκαμε αργα αφου ειχα χασει ενα κοριτσακι στις 30 εβδομαδες. οποτε μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος για 2η φορα ξεκινησα αμεσως inohep μεχρι τωρα, ειμαι στην 29 εβδομαδα!και εγω καθε μηνα κανω εξεταση για τα επιπεδα του αιματος στο ιασω.με παρακολουθει και αιματολογος. συντομα ευχομαι να κρατησουμε στην αγγαλια μας τα αγγελουδια μας. ολα καλα θα πανε!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟ ΜΕΛΙΣΣΑΡΗ ΣΤΟ ΩΝΑΣΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ.

ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΙΣ 28 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΣΠΙΤΙ ΣΤΙΣ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.

ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΣΑΣ;

ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΑΡΑ;

AX ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου μην ανησυχείτε καθόλου, η θρομβοφιλία είναι κάτι που αντιμετωπίζεται και θα έχετε μια κανονική εγκυμοσύνη μέχρι το τέλος αρκεί να ακολουθείτε την θεραπεία. έχω και εγώ θρομβοφιλία και πριν από 2,5 μήνες έφερα στον κόσμο το μικρό κοριτσάκι μου, την μπεμπούλα μου. ότι θέλετε είμαι εδώ για οποιαδήποτε απορία, οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για την απάντση,

Να σου ζήσει η κορούλα σου και να είναι γερή και τυχερή σε όλη της τη ζωή.

Σχετικά με την θρομβοφιλία θυμάσαι καθόλου τις τιμές Anti -Ha που κάνουμε κάθε 20 μέρες γιατί εμένα αυξήθηκε απο 0,22 σε 0,47 και ανησύχησα λίγο μείωσα τη δόση οπως είπε ο γιατρός μου και ελπίζω όλα καλά.

ξαναέστειλα μην αλλα ίσως είχε πρόβλημα ο υπολ. αν το πήρες δύο φορές sorry.

φιλιά στην μπεμπα

ευχαριστώ για την πολύτιμη συμπαράσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΗΠΑΡΙΝΗΣ 0.35 ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΝΤΙ-ΗΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΑΠΛΑ ΕΒΑΖΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ,ΕΓΩ ΕΚΟΨΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΛΛΙΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΑΙΜΟΡΑΓΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΚΟΒΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΙΩΝΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΤΙΣ ΕΒΑΖΑ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!

Αντε και στα δικά μου, την περιμένω πως και πως. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Γιατί με έχουν τρελλάνει με τις εξετασεις κάθε 20 μέρες στο Ωνάσειο.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εκανα εξεταση αντι-χα καθε μηνα και απο τις τιμες που εβλεπε η αιματολογος μου αλλαζα αν χρειαζοταν την δοση. μην ανησυχεις, αφου σου ειπε να μειωσεις την δοση και την μειωσες δεν θα εχεις κανενα προβλημα, να κανεις οτι σου λεει η αιματολογος και ολα θα πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

labrinip έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΗΝ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟ ΜΕΛΙΣΣΑΡΗ ΣΤΟ ΩΝΑΣΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΑΡΧΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ.

ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΙΣ 28 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΣΠΙΤΙ ΣΤΙΣ 36 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.

ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΣΑΣ;

ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΑΡΑ;

AX ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.

ΦΙΛΙΑ

ειχα ακουσει τα καλυτερα για την Μελισσαρη,και το διαπιστωσα οταν πηγα κι εγω σ αυτην.Να ξερεις οτι το Ωνασειο σε θεματα αιματολογικα εχει κορυφαιους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα,

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας. Εύχομαι σε όλες μας να είμαστε πάντα τόσο ευτυχισμένες και δοτικές.

Ευτυχώς έφτιαξε λίγο και ο καιρός!!!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΡΕΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΙ ΕΚΑΝΑ ΕΝΕΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΑ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ.ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 1 ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ.ΤΩΡΑ Η ΜΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ.ΑΞΙΖΕ ΟΛΗ Η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει η μπέμπα σου μάλλον όλες κοριτσάκια έχουμε αν και είναι άσχετο με την θρομβοφιλία. Τελικά με πείσατε ότι η συγκεκριμένη πάθηση ενώ δεν είναι κάτι απλό με την κατάλληλη παρακολούθηση αντιμετωπίζεται και επιτυγχάνουμε το στόχο μας. ΑΧ αντε να περάσει ο καιρός να γεννήσω έχω πολύ αγωνία.

Φιλιά πολλα σε όλες.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κι εγω εχω βοηθηθει πολυ απο οσα λετε,γιατι ανακαλυψα οτι εχω κι εγω θεμα με την θρομβοφιλια κι οταν με το καλο ξαναμεινω εγκυος,θα εχω εσας στο μυαλο μου και θα παιρνω θαρρος...

labrinip μη φοβασαι τιποτα..ολα καλα θα πηγαινουν!! με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου στην αγκαλια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΤΙ ΚΙ ΕΣΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ...ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΟΛΙΣ ΚΛΕΙΣΕΙΣ Κ ΤΗΝ 37η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ... ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠ'ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΤΗΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ

ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΣΟΥ...ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ Κ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!

Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ευχαριστώ πολύ!

Τα μωράκια που οι μαμάδες έχουν θρομβοφιλιά μήπως βγαίνουν πιο όμορφα; γιατί απο ότι βλέπω είναι όλα κουκλάκια έτοιμα για διαφήμιση!!! Χι χι χι .

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...