Μετάβαση σε περιεχόμενο

πυρετος


Recommended Posts

καλησπερα

τι κανετε?

εμεις οχι και πολυ καλα

η μικρη μου απο χθεσ τα ξημερωματα ανεβασε πυρετο και εφτασε και μεχρι και 38,8

πηρα την παιδιατρο και μου ειπε οτι κυκλοφορει γριπη με υψηλο πυρετο

εξω δεν την εβγαλα καθολου

χθεσ ειχαμε παρεα και ηταν και δυο μικρα παιδακια τα οποια μου ειπαν οτι ειναι καλα

η γιατρος λεει οτι μπορει να ειχαν μικροβιο και να κολλησε απο αυτα

εχει μονο πυρετο πολυ που δεν πεφτει και τιποτα αλλο συμπτωμα

τι να κανω

αυριο θα την παω το απογευμα

αλλα στεναχωριεμαι

ειναι πολυ χαλια το μωρακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα μην αγχονεσαι ακομα!!! Κατσε λιγο μορει να ειναι μια ιωση!!!!

Ξερω οτι ο νους παει αμεσοσ στο κακο αλλα προσπαθησε να ηρεμησεις . καντηνα χλιαρα ντουζακια και μην την πολυκουκουλωνεισ. να ειανι μεν ζεστα αλλα να μη δυσφορει.

Ολα καλα θα πανε θα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο μηνων ειναι το μωρο σου?

μηπως απο δοντια?

εεμις πριν κανα 20 το ειχαμε αυτο..

εδωσα ντεπον αλλα τιποτα

κ ετσι εδωσα γκαντιλ κ εκανε δουλεια...

κ μενα η παιδιατρος λεει κατι θα κολλησε αλλα κανενα αλλο συμπτωμα δε ειχε...

εφτασε εως 39,2

κρατησε 3 μερες...

δε αγχωθηκα..

μονο στεναχοριωμουν που παιδευοταν ο μικρος μου...

δε ειναι τιποτα..

περαστικα σας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σεσιλια μου της κανω μπανακι αλλα δεν πεφτει και πολυ μωρε ο πυρετος

τωρα κοιμηθηκε

θουλη μου της ειπα της παιδιατρου οτι μηπως ειναι απο τα δοντια και μου ειπε δεν ανεβαζουν τοσο πυρετο απο δοντια

ξερω γω

και εγω αυτο σκεφτηκα γιατι δεν εχει αλλο συμπτωμα και τα ουλα ειναι ασπρα

ειναι 7 μηνων

της δινω ντεπον και πονσταν σιροπια

και το εκανε και εμμετο

να ρωτησω αν το κανει εμμετο μολις το δινω κανει να της ξανα δωσω αλλο σε λιγα λεπτα η οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΑΝΙΤΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ Η ΜΙΚΡΗ ΕΚΛΑΙΓΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ

ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΜΕ ΘΑ ΤΗΣ ΠΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΥΠΟΘΕΤΑ

ΑΧ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα.ειμαι καινουρια στην παρεα έχω κι εγώ εναν μπομπιρα 10 μηνων.Περάσαμε κι εμεις μια ιωση με αρκετο πυρετο και αυπνια αυτες τις μερες μην ανησυχειτε δεν ειναι τιποτα! ζεστα ντουζακια και υπομονη θα περασει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφουλα και εμεις το ιδιο πυρετο κλαμα ανορεξια και μυξουλες του εδωσα ντεπον και τωρα κοιμηθηκε

εμενα παντως οταν βγαζει δοντι παντα κανει πυρετο

μηπως να δοκιμασεις κατι σε υποθετο εφοσον κανει εμετο το σιροπι? και εμενα ο δικος μου το ποσταν το κανει εμετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κάνουμε εμετό στο πονστάν , ενώ παναντόλ και ντεπόν όχι. Να ξέρεις ότι πονστάν και παναντόλ δίνουμε σε ml τα μισά του κιλά , π.χ. ο δικός μας είναι 11 κιλά , του δίνουμε 5 και μισό ml. Ενώ στο ντεπόν δίνουμε τα μισά κιλά συν δύο, δηλαδή 7 και μισό ml. Βέβαια το καλύτερο είναι να του δώσεις υποθετάκι που δεν ενοχλεί καθόλου το μωράκι, ειλικρινά μη το φοβηθείς , εισχορεί με μεγάλη ευκολία.. Θα το βρέξεις ελάχιστα σε κρύο νεράκι και θα το το βάλεις αποσχολόντας το με γκριματσούλες και γελάκια , δεν θα καταλάβει τίποτα!!! Σας εύχομαι περαστικά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΕΜΕΝΑ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΠΥΡΕΤΟ

ΘΑ ΤΗΣ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΚΑΤΙ ΣΕ ΥΠΟΘΕΤΟ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΙΟ ΝΑΠΑΡΩ

ΑΧ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΕ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ

ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!

ΑΑΑΑΑΧ...Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΥΡΕΤΟ ΠΡΙΝ 2-3 ΕΒΔ. 38,5 Κ ΕΦΤΑΣΕ ΜΕΧΡΙ 39,2...ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα, τωρα το ειδα!

Περαστηκα σας!

Στεναχωρια ειναι.

Μην την ντυνεις βαρια και ουτε να την σκεπαζεις πολυ!

Να μην ιδρωσει και ειναι χειροτερα!

Ενα κοντομανικο ζιπουνακι και ενα μακρυμανικο μπλουζακι, με μια κουβερτουλα σκεπασμενη πιστευω ειναι καλα!

Εγω ποτε δεν την σκεπαζα!

Δινε αντιπυρετικα εναλλαξ ανα τριωρο, αν δεν πεφτει ο πυρετος!

Αυριο θα ειναι καλυτερα!

Οχι 3 μερες, 3 εικοσιτετραωρα! Μην μπεδευτεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΑΣ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΕΞΗΣ:

ΣΤΙΣ 20 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΗΞΕΙ... ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΙΧΑΜΕ ΤΑΚΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ, ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΦΡΙΚΙΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΚΟΥΣΤΗΚΕ ΠΑΛΙ ΑΥΤΗ Η ΣΑΝ ΠΟΣΠΑΘΕΙΑ ΒΗΧΑ...

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΡΟΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΙΩΣΗ ΛΑΡΥΓΓΙΤΙΔΑΣ, ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΥΞΗΘΕΙ, ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ...

ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΥΞΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΨΙΛΟΣΤΑΜΑΤΗΣΕ...

ΠΡΙΝ ΚΑΜΙΑ 10ΡΙΑ ΜΕΡΕΣ (29-30/10) ΑΡΧΙΣΕ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟΣ ΒΗΧΑΣ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΔΥΣΠΝΟΙΑ... ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΕ ΜΑΣΚΕΣ AEROLIN, ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΙΟΛΑΣ ΕΦΑΡΜΟΓΗ... ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΚΑΤΑΡΡΟΗ Ή ΠΥΡΕΤΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!

ΕΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΒΗΞΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 5/11, ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΤΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ AEROLIN, ΧΘΕΣ 8/11 ΑΠΟ ΤΙΣ 3 ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΕΚΑΝΕ ΠΥΡΕΤΟ ΑΠΟ 38,8 ΕΩΣ ΚΑΙ 39. (ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΟΡΘΟΥ) ΑΝΑΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΤΟ PANADOL ΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΔΟΣΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΣΧΕΔΟΝ 600 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ... ΠΕΥΤΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟ 37,6 ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ... ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΡΙΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ (ΑΝΑ 5ΩΡΟ) ΔΕΝ ΞΑΝΑΝΕΒΑΣΕ ΠΥΡΕΤΟ... ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΠΟ ΑΠΟ 38 ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΕΤΟΣ...

ΑΠΟ ΚΑΤΑΡΡΟΗ, ΒΗΧΑ ΤΙΠΟΤΑ! ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΙ ΕΜΑΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΤΟΝ ΠΥΡΕΤΟ-ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΦΤΕ, ΕΡΧΟΤΑΝ Η ΠΕΙΝΑ!)

Α! ΞΕΧΑΣΑ ΠΡΙΝ ΚΑΝΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΙ ΕΓΩ ΚΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΙΑ ΙΩΣΗ, ΜΑΛΛΟΝ, ΜΕ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΤΑΡΡΟΗ, ΒΗΧΑ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΜΗΝ ΤΟΝ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΗΣΑΜΕ APXIKA ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΠΙΟ ΗΠΙΑ... ΦΥΣΙΚΑ Ο ΒΗΧΑΣ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ 3-4 ΜΕΡΕΣ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΣΕ ΕΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ, Ο ΒΗΧΑΣ ΑΛΛΑ ΒΑΣΙΚΑ Η ΚΑΤΑΡΡΟΗ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ...

ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 15ΝΘΗΜΕΡΟ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΓΚΡΙΝΙΑ-ΣΑΛΛΙΑ ΜΑΣΟΥΛΗΜΑΤΑ-ΚΛΑΜΑΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ! ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΙΩΣ ΑΥΤΑ ΕΙΧΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΗΠΙΑ ΜΟΡΦΗ...

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΠΛΕΟΝ Η ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΙΩΣΗ, Ή ΚΡΥΩΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΑΔΙΑΘΕΣΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΕΜΕΙΣ....

ΜΗΠΩΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΧΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ...

ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ, ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ?

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη δεν ξερω πως να τη σκεπασω οταν κοιμαται

φοβαμαι μη κρυωνει γιατι οταν εχουμε πυρετο δεν κρυωνουμε παραπανω??

τωρα την εχω με μια κουβερτουλα που κοιμαται αλλα το βραδυ της εβαλα ακομα μια πιο λεπτη

αγγελικη και εγω αυτο σκεφτομαι μηπως απο τα δοντακια

η δικια μου δεν εχει ουτε βηχα ουτε μυξουλες ουτε τιποτα αλλο μονο πυρετο και βαζει συνεχεια το χερι στο στομα που ουτως η αλλως το εβαζε παντα

τι να πω

στις 2,30 εχουμε ραντεβου στη γιατρο αντε να δουμε

οταν της ειπα οτι γυρισαμε πεμπτη απο γερμανια ειπε μπορει να κολλησε κατι εκει και τωρα να εκδηλωθηκε

τι να πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια περαστικα μας....

κι εμενα η μικρη μου (10 μηνων) εχει 10 μερες αρρωστουλα... :(:(

στην αρχη (για κανα δυο μερες) ειχαμε μονο πυρετο που εφτανε μεχρι 39,5

μετα 2-3 μερες ολα καλα και μετα παλι απο την αρχη πυρετο, μυξουλες, βηχα!!! τωρα εχουμε μονο βηχα που δεν την αφηνει την καημενουλα ουτε να κοιμηθει! πηραμε και αντιβιωση κι ακομα....αυριο θα παμε παλι γιατρο και βλεπουμε.... κριμα τα μωρουλινια μας γμτ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...