Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κρίση βουλιμίας;; Ή απλά λιγουρα εγκυμοσύνης;;


tirogaridaki

Recommended Posts

Τι ήταν αυτό που έζησα σήμερα;; Από το πρωί μέχρι και πριν μια ώρα δε σταμάτησα να τρώω..και μου φσίνεται περίεργο καθώς μέχρι προχτές πρόσεχα πάρα πολύ τι έτρωγα και μάλιστα είχα χάσει και 1 1/2 κιλό εξ αιτίας της ανακατωσούρας..σήμερα όμως..τα έδωσα όλα..θα σας απαριθμήσω τι καταβρόχθησα για να δείτε τι εννοώ..

1 ποτήρι χυμό

1 τυροπιτάκι

μισό τσιζκεικ

5 μπουκιές ψωμι με ζαμπόν

ενα κομματι μικρό κιμαδόπιτα

1 μεγαλοπό κομμάτι σπανακόπιτα

λίγη ψαρόσουπα

μισό κομμάτι μηλόπιτα

άλλο ένα τυροπιτάκι

ξανά ψαρόσουπα

3 τυροπιτάκια

3 μπουκιές πίτσα καιι....

μια δαγκωνιά κιντερ ντελίς

και ένα σοκολατάκι λάκτα μικρό...

Αυτά τα λίγα..δεν μπορώ να καταλάβω πως ενώ τόσες μέρες πρόσεχα χωρίς να νιώθω πίεση ή να μου λείπει κάτι , μέσα σε μια μέρα καταβροχθισα τόσα πράγματα..τι έπαθα;;;;

Είναι κρίση βουλιμίας;; Φοβάμαι πολύ..ήδη είμαι αφράτω..μην το παρακάνω τώρα στην εγκυμοσύνη...καθώς δεν υπάρχει και λόγος να τρώω τόσα πράγματα..εσείς τι λέτε;; Που μπορεί να οφείλεται όλο αυτό;;Μήπως ήταν λαιμαργια;;Δηλαδή τόσο καιρό που έτρωγα με μέτρο ξέσπασα;;Τι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

Τι ήταν αυτό που έζησα σήμερα;; Από το πρωί μέχρι και πριν μια ώρα δε σταμάτησα να τρώω..και μου φσίνεται περίεργο καθώς μέχρι προχτές πρόσεχα πάρα πολύ τι έτρωγα και μάλιστα είχα χάσει και 1 1/2 κιλό εξ αιτίας της ανακατωσούρας..σήμερα όμως..τα έδωσα όλα..θα σας απαριθμήσω τι καταβρόχθησα για να δείτε τι εννοώ..

1 ποτήρι χυμό

1 τυροπιτάκι

μισό τσιζκεικ

5 μπουκιές ψωμι με ζαμπόν

ενα κομματι μικρό κιμαδόπιτα

1 μεγαλοπό κομμάτι σπανακόπιτα

λίγη ψαρόσουπα

μισό κομμάτι μηλόπιτα

άλλο ένα τυροπιτάκι

ξανά ψαρόσουπα

3 τυροπιτάκια

3 μπουκιές πίτσα καιι....

μια δαγκωνιά κιντερ ντελίς

και ένα σοκολατάκι λάκτα μικρό...

Αυτά τα λίγα..δεν μπορώ να καταλάβω πως ενώ τόσες μέρες πρόσεχα χωρίς να νιώθω πίεση ή να μου λείπει κάτι , μέσα σε μια μέρα καταβροχθισα τόσα πράγματα..τι έπαθα;;;;

Είναι κρίση βουλιμίας;; Φοβάμαι πολύ..ήδη είμαι αφράτω..μην το παρακάνω τώρα στην εγκυμοσύνη...καθώς δεν υπάρχει και λόγος να τρώω τόσα πράγματα..εσείς τι λέτε;; Που μπορεί να οφείλεται όλο αυτό;;Μήπως ήταν λαιμαργια;;Δηλαδή τόσο καιρό που έτρωγα με μέτρο

ξέσπασα;;Τι;;

ΔΩΣΤΟΥ ΠΑΙΔΙ ΜΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!!!! :lol::lol:

ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΑΙΔΙ......

ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΕΣ...ΕΡΙΧΝΑ ΚΑΤΙ ΜΑΣΕΣ ΣΤΟΝ ΘΟΔΩΡΑ :P

ΟΣΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ,ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΑΙ....ΤΩΡΑ ΦΕΡΜΟΥΑΡ.

ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ...εσύ το διασκεδάζεις κι εμένα τρέμει η καρδούλα μου!!!:) Αν είναι να περάσει να περάσει σήμερα..όχι μετά από μια βδομάδα που θα έχει γίνει τοκακό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα τυρογαριδακι μου θυμισες τον εαυτο μου! :) κ στις 3 εγκυμοσυνες ετρωγα χωρις σταματημο...πραγματικα συνεχεια κατι μασαγα... :blink: απο αλμυρο πηγαινα σε γλυκο κ απο γλυκο σε αλμυρο...αλλα να σου πω την αληθεια το καταευχαριστιομουνα γιατι ετρωγα κ κανενας δεν μπορουσε να μου πει γιατι τρωω τοσο η' οτι προσεχε θα παχυνεις...χαχαχα οι εγκυουλες εχουν...ελλαφρυντικα!!! :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Δοκιμασε μηλοπιτα με ψαροσουπα! τελειος συνδιασμος! :P

:P

Nα βουτήξω λες τη μηλόπιτα στην ψαρόσουπα εε;;; Δοκιμασμένο έτσι;; :)

Αν είναι κορίτσια αυτό μια συνηθισμένη μέρα..τότε..με λυπάμαι πολύ...θα γίνω φάλαινα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη μου καλημερα!

Καθε εγκυμωσυνη και διαφορετικη!

Ετσι ημουν στην δευτερη εγκυμωσηνη μου.

Ενω στην πρωτη προσεχα και μπορουσα να προσεχω, στην δευτερη δεν μπορουσα να σταματησω!

Οσο μπορεις προσπαθησε!

Δεν θα σκασεις κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελενίτσα!Ευχομαι να μην είναι ετσι..θέλω να πιστεύω πως ήταν μια κρίση λαιμαργίας και βουλιμίας!!!Σήμρα θέλω να είμαι παααααρα πολύ προσεκτική. Θα πάμε και για φαγητό..ξέρεις που;; Στο Λημέρη του Ληστή στην Προφύλια, το ξέρεις τομέρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τεεελειιοοοο!!!Να το δοκιμάσετε!!!:)

Οσο για το κινέζικο...αμα τα έλεγα εγώωωωωω!!!!:) χεχεχε...ζήτησες;;;Πες μου ότι ζήτησες!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Tirogaridaki δεν ειναι τιποτα απλα ενα ξεσπασμα δεν σημαινει οτι θα το κανεις καθε μερα απλα μετα λιγο προσοχη τις αλλες μερες για να ερχεσαι παλι στο προγραμμα σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ στην εγκυμόσυνη μου τους πρώτους τρείς μήνες είχα έντονες ανακατωσούρες και εμέτους και έτσι δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα. Μετά τον τρίτο μήνα που συνήλθα κάπως με πιάνανε και μένα πότε πότε λιγούρες και ήθελα να τρώω διάφορα! Ωστόσο κάποια πράγματα όπως σάλτσες, σούπες, μακαρόνια και χυμούς δε τα πλησίαζα μέχρι και που γέννησα γιατί ακόμη και η μυρωδιά τους με ανακάτευε.

Μην ανησυχείς τόσο πολύ! Το γεγονός ότι έφαγες μια μέρα πολύ δε σημαίνει ότι θα το κάνεις κάθε μέρα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...