Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?????????


elli2

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ,

ΟΠΩς ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΤΗ ΝΟΝΑ ΤΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩς ΣΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΝ ΜΑΣΑΖ ΣΤΟ 'ΠΟΥΛΑΚΙ' ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΣΕΙ.Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ(ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ).ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ!!!!!!!!!ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα elli.Εγώ δεν έχω αγοράκι αλλά έχω τελειώσει βρεφονηπιοκομία.Στην παιδιατρική μας είχαν πει ότι στα αγοράκια καλό είναι να μην πειράζουμε το πουλάκι τους.Η πετσούλα που έχει από πανω προστατεύει το "καφαλάκι" από τειχόν μολύνσεις.Μόνο να έχεις το νου σου όταν του βάζεις την πάνα να το σηκώνεις προς τα πάνω.Για να είσαι σίγουρη όμως και καθυσηχαστείς ρώτα και τον γιατρό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα αγορακια πρεπει να κατεβαζουμε το πετσακι ελαφρα οταν το κανουμε μπανιο γιατι μεσα πιανει σαν μακα ασπρη

εγω του το εκανα καθε μερα μετα το μπανακι του και ετσι δεν εκλεισε ποτε και δεν επαθε ποτε φιμωση

μια κοπελα θυμαμαι ειχε φερει στην παιδιατρο το αγορακι της και το πουλακι του ειχε γινει κατακοκκινο και ειχε πριστει απο την φιμωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλι μου καλημερα.Το πουλακι του μικρου πρεπεινα στο κατεβασει ο γιατρος για πρωτη φορα και θα σου δωσει και μια κρεμουλα γιατι συνηθως την πρωτη φορα ερεθιζεται.Πιστευω οτι η ηλικια του ειναι καταλληλη.Εμας μας το εκανε 6 μηνων και μετα θα πρεπει σε καθε αλλαγη να το κατεβαζεις μονη σου.Εγω δεν το εκανα απο ενα σημειο και μετα και ειχε κλεισει και η παιδιατρος με ειχε μαλωσει.Καλο ειναι λοιπον να το συζητησεις με τον παιδιατρο σας και να το κανετε.Μην αγχωνεσαι παντως δεν ειναι κατι το φοβερο,εκεινη την ωρα μπορει να γκρινιαξει μονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια οταν λενε να το κανουμε στο μπανιο του δεν πειραζει αν μπει λιγο αφρολουτρο μεσα? Δε θα τον τσουξει? Εγω του το εχω κανει πολυ λιγες φορες γιατι φοβαμαι ειναι η αληθεια. Οταν του το κανω να του ριχνω και νερακι? Η ετσι απλα να το κατεβαζω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με την αλοιφη το καναμε και εμεις οταν χρονισε αλλα επειδη μου ειχε δειξει η παιδιατρος πως θα του το κανω μετα το μπανιο δεν χρειαστικε πιο νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παθαινουν τιποτα με την σαπουναδα εξαλου τα αφρολουτρα που χρησιμοποιουμε στην αρχη ειναι πολυ ηπια.Οσο πιο συχνα το κατεβαζεις στην αρχη τοσο πιο γρηγορα θα ανοιξει.Σκοπος ειναι να μενει κατεβασμενο μονο του.Τι λεμε πρωι πρωι!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι? Πρεπει να ειναι κατω και να φαινεται το κεφαλακι παντα??? Δεν το ηξερα αυτο. Και πρεπει να ριχνω και νερακι απο πανω η δεν εχει σημασια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο μικρός μου είναι 17 μηνών και δεν κάνω τίποτα στο πουλάκι του.

Ο παιδίατρος όμως του το κατεβάζει κάθε φορά που πηγαίνουμε.Τώρα θα πάμε ξανά το Δεκέμβριο αλλά δεν μας είπε τίποτα για το πουλάκι.

Υποθέτω οτι αν χρειαζόταν να κάνω κάτι θα με ενημέρωνε!

Μην ανησυχείς , θα σου πει ο γιατρός σου πότε και αν χρειάζεται να κάνεις κάτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ??ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΧΡΟΝΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Η ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου είναι 3,5 μηνών και η παιδίατρος μας είπε ότι πρέπει κάθε φορά όταν του κάνουμε μπάνιο να του κατεβάζουμε το πετσάκι σιγά σιγά μέχρι κατω όσο πάει βέβαια για να καθαρίζεται η περιοχη και να αποφύγουμε φαινόμενα φίμωσης που θα πρέπει το παιδί να χειρουργηθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...