Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΡ. ΜΑΝΤΟΥΔΗ!!!


Recommended Posts

Ειμαι καινουργια στη παρεα σας, για την ακριβεια ειναι η πρωτη φορα που γινομαι μελος σε forum.

Προσπαθουμε με τον ανδρα μου να κανουμε μωρο εδω και δυο χρονια χωρις αποτελεσμα. Καναμε ολες τις εξετασεις και οι δυο. Αιματος, σαλπιγγογραφια, σπερμοδιαγραμμα κλπ. Απο οτι ειπαν τρεις γιατροι που πηγαμε δεν εχουμε απολυτως τιποτα και κανεις απο τους παραπανω δεν εχει απορριψει το γεγονος οτι μπορω να μεινω και φυσιολογικα εγκυος. Βεβαια ολοι ανεφεραν την εκφραση 'ανεξηγητη υπογονιμοτητα' και μας συμβουλεψαν να σκεφτουμε την εξωσωματικη.

Θελω να μου πει αν ξερει καμμια για το Δρ. Ευριπιδη Μαντουδη η ακομα καλυτερα αν ειχε προσωπικη εμπειρια???

Ο συγκεκριμενος γιατρος με συμβουλεψε να κανω υστεροσκοπιση (αν και δεν βρεθηκε κατι στη σαπιγγογραφια μου) και μετα να κανω εξωσωματικη.

Εχω ακουσει οτι ειναι καλος γιατρος αλλα θα ηθελα να μου πει καποια ασθενης του τη γνωμη της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσηρθες στο μαμμυ και καλη επιτυχια να χεις σε οποιαδηποτε προσπαθεια!!!!Ειμαι η Κατερινα 31 ετων και ειμαι στην πρωτη μου προσπαθεια εξωσωματικης!!!!! :):):) Δεν τον γνωριζω προσωπικα αλλα εχω ακουσει καλα λογια για τον συγκεκριμενο γιατρο!!!Τωρα αυτο ειναι υποκειμενικο για την καθε κοπελα αλλη μπορει να τα καταφερει με τη μια αλλη με την 3η και αλλη καθολου οποτε για την καθε μια η αποψη θα ναι διαφορετικη!!!Εσενα πως σου φανηκε?Ενιωσες οτι μπορεις να τον εμπιστευτεις?

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Κonsta!

Λες και είσαι μέσα στο μυαλό μου!Κι εγώ τον επισκέφθηκα πριν από λίγο καιρό. Μου φάνηκε πολύ προσιτός και ευγενικός και ένοιωσα ότι πραγματικά ενδιαφέρεται να βρει τον λόγο της δικής μου υπογονιμότητας!Το συγκεκριμένο κέντρο, όπως φαντάζομαι και κάθε άλλο τέτοιου στυλ έχει την δυνατότητα να προσεγγίσει κάθε περίπτωση δίνοντας τις κατάλληλες εξετάσεις, τις οποίες μάλιστα μπορείς να κάνεις εκεί χωρίς να τρέχεις έξω σαν την τρελή σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια κτλ. Αυτά είναι τα θετικά,τα αρνητικά απ'ότι καταλαβαίνω είναι ότι μπαίνοντας μέσα κάνεις "κρά" ότι πας για εξωσωματική, δηλαδή ακόμα και δεν βρεθεί κάτι στις εξετάσεις αργά ή γρήγορα σ'αυτήν την λύση θα μας οδηγήσουν! Μακάρι να έχουν την υπομονή να εξαντλήσουν μαζί μας οποιαδήποτε πιθανότητα για φυσιολογική σύλληψη!Μεχρι τώρα παντως υπερισχύουν οι θετικές μου εντυπώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΤΟΥΔΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ. ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΧΗΜΕΙΑ. ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΝΙΩΘΩ ΟΚ. ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΤΙ, ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 35 ΧΡΟΝΩΝ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ. ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ. Ο ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ.. ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ? ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΩΣ/ΚΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STRASSAKI ΓΕΙΑ ΣΟΥ!

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΟΥ. ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΤΑΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ 35 ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΤΡΕΝΟ!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΤΟΥΔΗ ΕΝΙΩΣΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ 'ΟΛΟΙ ΗΡΘΑΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΛΟΓΩ ' ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ-ΚΑΛΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΜΩΣ. ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ-ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ-ΑΥΘΕΝΤΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟΙ ΣΤΟ ΝΑ ΣΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΟΥΝ. ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΒΙΤΣΙΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ.

ΕΜΕΝΑ Ο ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΦΑΝΗΚΕ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιεγώ έχω κάνει κάποιες εξετασούλες ως τώρα!Σαλπιγγογραφία,τεστ παπ, υπέρηχους,έλεγχο ωορρηξίας, αιματολογικές και ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα. Όλα έχουν βρεθεί super τέλεια! Μόνο ορμονολογικές δεν έχω κάνει ακόμα και είναι το επόμενο βήμα μου. Ποιές άλλες είναι βασικές????? Εμείς προσπαθούμε 1 χρόνο αλλά είχα αρχίσει να ψάχνομαι στους 6 μήνες χωρίς φυσικά να βρω τίποτα! Το θέμα είναι ποσό καιρό ακόμα μπορεί να κρατήσει αυτό χωρίς ουσιαστικά να υπάρχει κάποιος λόγος?!!? Αν ακούς ότι άλλοι προσπαθούν πολλά χρόνια χωρίς να έχουν πρόβλημα και να μην καταφέρνουν το επιθυμητό αποτέλεσμα τρελαίνεσαι....!!!!

Εγώ, η αλήθεια είναι ότι δεν πήγα εκεί με την ιδέα της εξωσωματικής, απλά ένιωσα την σιγουριά ότι απευθύνομαι σε ένα εξειδικευμένο κέντρο και όχι σε απλούς γιατρούς της πιάτσας! Είμαι ανοιχτή σε κάθε πιθανή λύση ή ιδέα όπως π.χ σπερματέγχυση ή κάτι άλλο, αλλά έχω την αίσθηση ότι αυτά τα κέντρα σε πάνε κατευθείαν σε εξωσωματική και στην φάση που είμαι τώρα νομίζω ότι είναι νωρίς!

Πήγαινε κάνε την υστεροσκόπηση που σου είπε, καλό είναι που θέλει να εξαντλήσει κάθε πιθανή υποψία, και μετά πάρε την απόφαση που νομίζεις ότι θα σε βγάλει από αυτό το αδιεξοδο!Εχεις δίκιο που δεν θέλεις να χάσεις άλλο χρόνο, κι εγώ το ίδιο νιώθω!όσο για το αν είναι καλοί μαιευτήρες που λες νομίζω πως ναι, γιατί όχι?Αν έχουν μάθει στα δύσκολα η γέννα γι'αυτους θα είναι παιχνιδάκι!Ας μην αγχωθούμε και γι' αυτό τώρα, ας μείνουμε έγκυες και βλέπουμε.....!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konsta1975 έγραψε:

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΝΤΟΥΔΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ. ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΧΗΜΕΙΑ. ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΝΙΩΘΩ ΟΚ. ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΤΙ, ΑΝΕΞΗΓΗΤΗ ΥΠΟΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 35 ΧΡΟΝΩΝ. ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ. ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ. Ο ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ.. ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ? ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΩΣ/ΚΗ?

Κονστα1975 καλησπερα,σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου κοπελα μου σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!!!

Την εξωσωματικη την εκανα στον Αλεξανδρο Τζεφερακο Μοναδα αναπαραγωγικης ιατρικης πισω απο το Λητω!!Μου τον συστησε ο γυναικολογος μου του οποιου εχω εμπιστοσυνη απολυτη και τον εχω και πολλα χρονια!!Δεν πηγα πουθενα αλλου και μεχρι στιγμης εχω μεινει ευχαριστημενη!!!!Ενα θα σου πω αυτο που περνατε 2 χρονια τωρα ειναι πολυ πιο ψυχοφθορο απο την εξωσωματικη!!Εγω μετανοιωσα που δεν την εκανα νωριτερα!!Η ολη διαδικασια ειναι πολυ απλη.. η αναμονη λιγο ειναι καπως γιατι εχεις αγωνια αλλα ειναι πολυ καλυτερα απο το θα μου ερθει η αχρηστη δεν θα μου ερθει!!!

Τουλαχιστον εγω ετσι το ειδα..και πιστευω πως θα μου βγει σε καλο!! :):)

Τωρα λογω της ηλικιας σου θα ελεγα να το κυνηγησεις λιγο πιο γρηγορα το θεμα οτι εισαι μεγαλη αλλα δυστυχω εμεις οι γυναικες εχουμε θεμα

μετα τα 35...θα το χεις διαβασει αλλωστε!!!

Σου ευχομαι καλη επιτυχια σε οτι αποφασισετε!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΝΟΜΚΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΗΣ ΑΝΑΙΜΙΑΣ? ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΚΟΜΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΔΡΑΣΤΙΚΟ. ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΝΣΗ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΨΗΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΞΕΠΕΡΑΣΜΕΝΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ!!!

ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ ΤΟ ΙΚΑ Η ΤΟ ΤΕΒΕ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΗΣ ΕΞΩ/ΚΗΣ. ΕΣΥ ΠΩΣ ΤΗ ΠΛΗΡΩΣΕΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ? ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konsta μου σ'ευχαριστώ για το κουράγιο,κι εγώ ένα 6 μηνο δίνω στον εαυτό μου για χαλαρή προσπάθεια και μετά σίγουρα θα κάνω κάτι δραστικό! Κι εσύ πάντως μην αφήσεις άλλο χρόνο να χαθεί με στενοχώρια και ανυπομονησία, έχω την εντύπωση ότι ο γιατρός αυτός θα σε βοηθήσει να αποκτήσεις μωράκι πολύ σύντομα!!!!!

Κατερίνα μου απ'οτι καταλαβαίνω πολύ γρήγορα θα γνωρίζεις τα αποτελέσματα της εξωσωματικής και σου εύχομαι να είναι τα καλυτερότερα!!!!!!!!!Εχεις δίκιο σ'αυτό που λες ότι δηλ.είναι πολύ πιο ψυχοφθόρο να περιμένεις κάθε μήνα και μετά να τρως την απογοήτευση! Εγώ έχω αρχίσει ήδη να χάνω την υπομονή μου....Εσύ πόσο καιρό προσπαθούσες πριν ξεκινήσεις την εξωσωματική?

Φιλάκια και καλή επιτυχία σε όλες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!!!

Το ΙΚΑ προς το παρον καλυπτει 100% τα φαρμακα τα οποια εινα πανακριβα μη σας πω πιο πολυ αποτην εξωσωματικη..Ψηφιστηκε πριν κανα τριμηνο ενας νομος που λεει πως θα παιρνουμε πισω ολα τα χρηματα και απο την διαδικασια ακομη και απο ιδιωτικο κεντρο αλλα ακομη δεν εχει εφαρμοσθει!!Ποτε?Αγνωστο..

Ο λογος που καταφυγαμε στην εξωσωματικη ηταν επειδη πριν εναμιση χρονο εμεινα εγκυος αλλα ηταν εξωμητριο..ετσι μου αφαιρεθηκε η μια σαλπιγγα!!Οταν εκανα περυσι τον Γεναρη την σαλπιγγογραφια εδειξε πως κ η αλλη ειχε καποιες συμφησεις,καναμε προσπαθεις με φαρμακα προκλησης ωοθυλακιορηξιας αλλα δεν μας την εκανε την χαρη και ετσι αποφασισαμε για εξωσωματικη!!!

Κονστανς μου χωρις να αγχωθεις θα σου ελεγα να μην το αφησεις αλλο τα ωαρια μας μετα τα 35 αριζουν και χανουν την ποιοτητα τους και μετα κανουμε αγωνα δρομου να τα προλαβουμε!!Δες και ενα αλλο γιατρο και μετα αποφασισε!!

Καλη επιτυχια να χετε!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

koριτσια κουραγιο κ γω περασα πολλα μονο που μεσα στα βασανα ο κοσ μαντουδησ μου προσθεσε κ αλλα πηρε ενα σωρο λεφτα μου ειπε πωσ ειχαμε πολλα προβληματα πωσ θα πληρωναμε εξτρα για μικρογονιμοποιηση κτλ κ στο τελοσ η προσπαθεια πηγε κατα διαολου ευτυχωσ που μου συστησαν εναν αγιο ανθρωπο κ γιατρο τον κο χασιακο που με βοηθησε να κανω το γιο μου ...με 300 ευρω κ αφου μου εξηγησε πωσ δεν ειχαμε κανενα προβλημα το θαυμα εγινε αν θελετε γιατρο κ ανθρωπο μονο εκει πηγαινετε να μαθετε αληθειεσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου,

χαιρομαι πολλη για το γιο σου!

Εχω ακουσει και απο καποια αλλη για το Χασιακο και ειπε ακριβως το ιδιο οτι 'ειναι ανθρωπος'. Τι σου εκανε και εμεινες εγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...