Μετάβαση σε περιεχόμενο

10% παραπάνω στο επίδομα λοχείας;


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.Έχω πάρει το επίδομα λοχείας για τις 56 ημέρες πριν την γέννα και ήθελα να ρωτήσω το εξής:εγώ έχω ασφάλεια ΙΚΑ και ο άντρας μου ΤΕΒΕ.Στο ΙΚΑ όμως μου είπαν ότι αν γράψω το παιδί στο ΙΚΑ όταν γεννηθεί θα έχω 10% παραπάνω στο επίδομα που θα πάρω απο το ΙΚΑ το μετά της γέννας(τις 63 ημέρες).Αξίζει όμως να το γράψω στο ΙΚΑ;απο ότι έχω δει εδώ το ΙΚΑ της περιοχής μας είναι χάλια με απίστευετες ουρές..εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;που θα το γράφατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Γραψτο στο ΙΚΑ και στο ΤΕΒΕ, σηγα μην το καταλαβουν!!!!!

:P αυτο τα λεει ολα!ειναι τοσο ανοργανωτα τα ταμεια που και μια γρια να πηγαινε και να λεγε οτι εκανε 3δυμα θα τα ασφαλιζανε :)

οσο για την ουρα στο ΙΚΑ,υπαρχει το κεντρο μητερας κ παιδιου του ΙΚΑ,οπου εκει δεν περιμενεις σε ουρες (δεν το χω τσεκαρει,αλλα μπορεις να ρωτησεις τηλεφωνικα στο ΙΚΑ που εισαι )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini μου μπορω να σου απαντησω στο ενα σκελος...επειδη το χω προσφατο..

εμεις και οι δυο ειμαστε ασφαλισμενοι στο ΙΚΑ..Με τα επιδοματα δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα κ οταν τους ειπα οτι εχω βρεφακι κ βιαζομαι δεν με αφησαν να περιμενω στην ουρα!Η κοπελα με ενημερωσε οτι αν γραψω το μωρο στο δικο μου βιβλιαριο δικαιουμαι αυξηση 10%..Αυτο δυστυχως δεν το λενε ολοι οι υπαλληλοι :( ...λες κ θα βαλουν τα λεφτα απο την τσεπη τους!!!

οσο αφορα το τεβε δεν εχω ιδεα!!!

με το καλο να ρθει το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bebadomama το κέντρο μάνας και παιδιού που είναι κοντά σε μένα έχει γιατρό μόνο κάθε Τρίτη και για να κλείσεις ραντεβού καταλαβαίνεις τι γίνεται.Μάλον Τεβε κορίτσια δεν αξίζει την ταλαιπωρία πιστεύω να το γράψω στο ΙΚΑ τουλάχιστον στο Τεβε πχ μπορείς να του κάνεις τα εμβόλια σε μικροβιολογικό εκτός,θέλω να πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...