Μετάβαση σε περιεχόμενο

πως θα αυξησω την παραγωγη γαλακτος???????????


Recommended Posts

BAΣΙΚΑ ΗΔΗ ΕΧΩ ΜΕΙΩΣΕΙ ΤΑ ΓΕΥΜΑΤΑ ΔΙΝΩ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΣΤΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΕΒΓΛΑ ΚΑΝΑ 30ΓΡ ΑΛΛΑ ΠΑΛΕΥΑ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ..ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ.Θ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕ ΑΛΛΑ ΔΝ ΕΦΤΑΝΕ.ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΚΑΤΕΦΕΡΑ ΚΑΙ ΤΡΩΓΑΜΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΤΟ 2 ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΠΡΟΣ 4 ΠΑΛΙ ΜΕΙΩΘΗΚΕ...ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΠΛΩΣΩ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΔΥΣΑΝΑΣΧΕΤΕΙ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΕΡΜΗΤΙΚΑ ΚΛΕΙΣΤΟ....ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΙΠΟΤΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΤΟ ΠΑΛΕΨΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΑ ΑΡΚΕΤΟΥΤΣΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΟΣΟ ΕΧΩ..ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΟΛΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΑΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ..ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ ΤΟ ΧΑΠΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 181
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω προσωπικα πιεζω το στηθος κανενα δαχτυλο πάνω από την θηλαια άλω και βγαινει. Αν εχει πρηστει, τοτε το κανω πολυ απαλα και πιεζω τους αδενες που με πονανε. Οταν αρχισει να τρεχει το γαλα, κανω ουσιαστικα μασαζ στο στηθος και οταν το πιεζω βγαζει. Δεν παταω τη θηλη ποτε.

Στις αρχες πριν βγαλω ή πριν θηλασω εβαζα ενα ειδικο λαδακι θηλασμού της Βελεντα. Επισης πριν βγαλω συνηθιζα να πινω και λιγο νερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen μπορεις να το συνεχισεις αυτο το πρωι βραδυ και οσο σε παρει! θα δεις οτι θα σε βολευει παρα πολυ οταν θα αρχισει τις πολλες γκρινιες με τα δοντακια!

ειναι βαλσαμο για ολα ο θηλασμος!

επεσε και χτυπησε? βυζακι, γκρινιαζει? βυζακι, νυσταζει- βαριεται... βυζακι......

αν σταδιακα κοψεις γευμα προσφερονατς το λιγοτερο τοτε θα μειωθει το γαλα!

αλλα να σου πω οτι το μωρακι σου περναει προφανως καποιο αλμα αναπτυξης και δεν θελει να θηλασει! θα φτιαξουν τα πραγματα! αν αλλαζες σταση θηλασμου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΦΑΓΕ 20 ΛΕΠΤΑ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΕΒΑΛΑ ΕΦΑΓΕ ΣΧΕΔΟΝ 10ΛΕΠΤΑ ΧΑΡΗΛΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΚΡΙΣΗ..ΘΑ ΦΑΝΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα να μετρας πανες! αν ειναι οκ απο εκει τοτε σιτιζεται καλα~!

τα καταφερες μια χαρα ως εδω, τωρα θα γινει ακομα πιο ευκολο!

εγω μετα απο σχεδον 20 μηνες θηλασμου δεν θηλαζει πανω απο 5 λεπτα την καθε φορα!

αυξησε τα γευματα των θηλασμων και η διαρκεια τους σιγα σιγα θα μειωνεται και θα γινει ευκολια και παιχνιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΙΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΡΕΓΟΥΛΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΤΡΩΓΑΜΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΤΗΘΟΣ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑΕΔΩΣΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΤΡΩΜΕ ΠΟΛΥ..ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΒΡΑΔΥ ΕΦΑΓΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΜΕ ΟΡΕΞΗ ΚΑΝΑ 25ΛΕΠΤΟ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ Ν ΑΠΑΡΩ ΧΑΠΙΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσο συμπληρωμα δινεις?

μην κρατας ωρα στο θηλασμο!

αφησε να πιπιλαει το στηθος οποτε θελει! βοηθαει παρα πολυ!

τα παιδια που θηλαζουν δεν ειναι απαραιτητο να ξεκινησουν στερεες τροφες στον 6ο!

κυρια τροφη ειναι ειναι το γαλα και δε το μητρικο! οι στερεες εινια συμπληρωματικες τροφες! δεν πιεζουμε το παιδι να φαει υποχρεωτικα στερεη τροφη, θα το κνει οταν εκεινο ειναι ετοιμο!

οσο για το κλαμα κατα τον θηλασμο ισως ειναι φαση, αλλα εμεθε στην ευκολη ροη του μπιμπερο γιατι το στηθος θελει κοπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΣΙΚΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΕΔΙΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΤΟ 2 ΜΕ 3 ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΞΑΝΑ ΑΡΧΙΣΜΕ ΤΟ ΞΕΝΟ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΡΩΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 200ΓΡ.ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ 230 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΣΤΗΘΟΣ ΤΡΩΕΙ ΚΙ ΕΠΕΙΤΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ 150 ΚΑΙ ΟΣΟ ΦΑΕΙ ΑΛΛΕΣ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΟΛΟ ΑΛΛΕΣ ΤΡΩΕΙ 100 ΑΝΑΛΟΓΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΑΓΕ ΑΠΟ 5 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΔΙΩΞΕ ΦΤΑΝΕΙ ΑΡΑΓΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΡΩΓΕΣ ΤΟΥ ΕΧΩ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΤΟ ΞΕΝΟ ΠΗΖΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΝΑ ΦΑΕΙ ΔΗΛ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΝΑ ΦΑΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΑ ΚΕΦΙΑ ΤΟΥ.ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΕ ΔΙΩΧΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΓΑΖΩ ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΟΣΟ ΦΑΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ 5 ΛΠΕΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΩ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙ ΞΕΝΟ ΜΟΛΙΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΝΑΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΙΝΑΣΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θηλαζεις ενα γευμα ενα στηθος η κανεις εναλλαγες μεταξυ τους?

αν κανεις εναλλαγες δεν [ρολαβαινει να παρει το πιοπαχυ γαλα και ισως φουσκωνει και μετα πειναει οπως λες! 200-230 στο 24ωρο?

η εγω δεν καταλαβα καλα?

θελεις να συνεχισεις το θηλασμο?

η θελει να αποθηλασεις?

εγω θα σου προτεινα απο την εμπειρια μου να το συνεχισεις!

αν ναι υπαρχει τροπος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΝΩ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΔΗΛ 5 ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ 5 ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ Η΄ΞΕΡΩ ΕΓΩ 15 ΚΙ 15 .....ΤΡΩΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΤΟΣΟ 200 ΜΕ 230 ΔΗΛ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΧ.200*5=1000ΓΡ.ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουσιαστικα πινει πολυ ξενο! το ποσο πινει απο το στηθος δεν μπορεις να το ξερεις!

ο θηλασμος δεν εχει ωραρια!αυτο ειναι λαθος... τα παιδια κανουν το δικο τους προγραμμα.

προσπαθησε να τον αφησει ς να θηλσει οσο θελει εκεινος μην τον σταματησει και μην του αλλαξεις στηθος!

αρχισε σταδιακα να μειωνεις 30 μλ απο το ξενο και αυξησε τα γευματα θηλασμου! ωστε να αυξηθει η παραγωγη σου!

αν θελεις μπορουμε να μιλησουμε και μεσω τηλ για οτι αλλο θες!

αλλα δεν εχω προβλημα και πο εδω!

τι ζυγησεις εχει το μωρο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BASIKA TO PROBLHMA EINAI ΟΤΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΓΙ ΥΤΟ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΚΟΨΩ..ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΞΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΞΑΡΧΗΣ ΕΤΡΩΓΕ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 30ΓΡ ΞΕΝΟ ΕΠΕΙΤΑ ΠΗΓΑ 60 ΕΠΕΙΤΑ 90 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΝΑ 120 ΞΕΝΟ ΚΑΙ 150 ΤΩΡΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΞΕΝΟ ΜΟΝΟ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΤΡΩΕΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ...ΔΕΝ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ ΔΗΛ..ΓΙΤΙ ΟΤΙ ΒΡΕΙ ΒΑΖΕΙ ΜΕΣΑ ΧΕΡΙΑ ΜΠΟΥΝΙΕΣ ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ 29 ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΔΗΛ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΙΣ 29-10 ΗΤΑΝ 6500 ΚΙΛΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισως εινια καποιο αλμα!

να ξερεις οτι για ανακουφηση απο τα δοντια βοηθα ο θηλασμος!

θα σου ελεγα να αυξησεις τους θηλασμους κι αν πραγματικα το θελεις να ξεκινησεις επαναγαλακτισμο! απο την στιγμη που δεν εχεις τελειωσει με θηλασμο το πολυ σε ενα μηνα θα εχει δεις διαφορα , μπορει και να εχεις κοψει τελειως το ξενο!

θελει υπομονη!

αλλα αν εχεις βοηθεια θα τα καταφερεις!

το βαρος σας ειναι καλο!

τα δοντακια μπορει να τον ενοχλουν αλλα μπορει να σκασουν σε 5 μηνες! και μην ξεχνας θα βγαλει 20!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δηλ γκρινια θα εχουμε μεχρι τα 3 σχεδον.

αν το προσπαθησεις μην ξεκινησεις στερεες μη νομιζεις οτι ειναι πιο ευκολο απο το να θηλαζεις! δεν ειναι!

ειδικα αν ειναι και δυσκολο παιδι.

οπως ακομα πιο ευκολο ειναι ο θηλασμος απο το ξενο!

πειναει? βυζακι μαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5 μηνες δεν ειχες περιοδο? καλα καταλαβα?

οταν ειναι να ερθει η ακατανομαστη παρα πολλα μωρα ειναι ανησυχα και γκρινιαζουν και ισως υπαρξει μικρη μειωση στο γαλα! σε εμενα τουλαχιστον που εχω περιοδο απο τον 2ο μηνα συμβαινει καθε μηνα! καθε μηνα η μικρη μου καταλαβαινει την διαφορα!

ορμονες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μην τ παρατησεις με τον θηλασμο!

τωρα που εισαι αδιαθετη βαζε το μωρο πιο πολυ στο στηθος! βοηθα στην παραγωγη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

filos`ifigen έγραψε:

ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΚΟΒΕΤΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑ?ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΑΙΜΑ ΕΠΑΘΑ ΕΝΑ ΣΟΚ 5 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?ΤΩΡΑ?

Ησουν 5 μηνες χωρις περιοδο????ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ!!!!!!!

Γεννησαμε με λιγες μερες διαφορα αν δεν κανω λαθος και εμενα η περιοδος μου ηρθε στον δευτερο μηνα και θηλαζω αποκλειστικα :(:( κλαψ!!!

Παντως δεν εχω διαπιστωσει να μειωνεται ουτε το γαλα ουτε η ορεξη για φασγητο της μικρης μου οταν εχω περιοδο :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕλένηΧ έγραψε:

filos`ifigen έγραψε:

Ησουν 5 μηνες χωρις περιοδο????ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ!!!!!!!

Γεννησαμε με λιγες μερες διαφορα αν δεν κανω λαθος και εμενα η περιοδος μου ηρθε στον δευτερο μηνα και θηλαζω αποκλειστικα :(:( κλαψ!!!

Παντως δεν εχω διαπιστωσει να μειωνεται ουτε το γαλα ουτε η ορεξη για φασγητο της μικρης μου οταν εχω περιοδο :huh:[/quote:2za6x26t]

Εμενα μου ηρθε σημερα το πρωι μετα απο 9 μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAI 5 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΑ ΔΩ ΑΝ ΑΥΡΙΟ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΡΟΗ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ...ΑΧ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΗΛ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΠΑΜ?LOVIE ΕΣΥ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΣΩΣΤΑ?ΕΛΕΝΗ ΝΑΙ 4-5 ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΟΥΜΕ...ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΟ ΒΑΘΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛ ΠΙΟ ΣΚΟΥΡΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΔΕςΝ ΑΛΛΑΞΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΦΑΝΕΙ Η ΡΟΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολλες φορες μπορει να ερθει μια φορα για λιγο και να εξαφανιστει παλι!

σας ζηλευω! εμενα δεν με ξεχασε καθολου!

κανε πιο συχνα γευματα να αυξησεις την παραγωγη σου και μειωσε λιγο το συμπληρωμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάθε γυναίκα είναι διαφορετική.

Σε εμένα ήρθε λίγες μέρες μετά τα πρώτα του γενέθλια. Απλά με το που τελειώνει η περίοδος νιώθω συχνά μια μικρή εξάντληση γιατί έχω χαμηλό αιματοκρίτη. Στο παιδί δεν παρατήρησα ποτέ γκρίνια εκείνες τις μέρες.

Το σίγουρο είναι ότι ο θηλασμός σε κάθε περίπτωση, είτε η περίοδος έρθει στις σαράντα μέρες, είτε στον ενάμισυ χρόνο , συνεχίζεται κανονικά.

Το γάλα σου θα το αύξήσεις θηλάζοντας περισσότερο, μειώνοντας δηλαδή σιγά σιγά τα γεύματα με ξένο γάλα όπως σου γράψαν τα κορίτσια και όλα καλά... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...