Μετάβαση σε περιεχόμενο

πως θα αυξησω την παραγωγη γαλακτος???????????


Recommended Posts

σημερα πηγαμε στο γιατρο (15 ημερων ειμαστε). γεννηθηκε 2900 και σημερα ηταν 2870...μου ειπε οτι δεν εχω πολυ γαλα..τι να κανω???????επισης εχει ικτερο 15,5...μου ειπε να της αρχισω συμπληρωμα...θελω να θηλασω αποκλειστικα....πως θα διατηρησω την γαλουχια μου.....??????

οποια ξερει ας με βοηθησει.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 181
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενη απαντησα στο πμ σου , αν θελεις μπορουμε να συνεχίσουμε την συζήτηση εδω ή προσωπικά . Απαντησε στις ερωτησεις που σου έστειλα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη στεναχωριεσαι θα παρει βαρος...

κ μενα με λεγαν οτι αν ανεβασει ικτερο το μητρικο το καθυστερει να το κατεβασει κ το ξενο το κατεβαζει πιο γρηγορα :blink::unsure::blink:

συνεχισε εσυ να θηλαζεις κ το μωρο σου θα παρει βαρος... :kiss:

υπαρχουν κοριτσια που με 22 ικτερο θηλαζαν αποκλειστηκα κ μια χαρα κατεβηκε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον ικτερο δεν γνωρίζω να σου πω. Τι πάει να πει δεν εχεις πολύ γάλα;;;; Αν εχεις το παιδι συνεχεια στο στηθος σου και δεν τηρεις ωραρια, θα εχεις οσο γαλα θες.

Μονο μην αρχισεις να αντλεις με θηλαστρο και να δινεις ξενο. Γιατί τότε όντως δεν θα εχεις γαλα και στο τελος δεν θα θηλασεις.

Αν θες να αυξησεις την παραγωγη, να τρως σουπες, υγρα, κουακερ με αμυγδαλα και να μην αγχωνεσαι. Το αγχος και η κουραση δεν κανουν καλο στον θηλασμο.

Αλλωστε το παιδι πρεπει στις 3 εβδομαδες να εχει το βαρος που γεννηθηκε. Εσενα ποσο ηταν οταν βγηκε απο το νοσοκομειο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να θηλασεις!!!

Και να μη δινεις πιπιλα. Το μωρο σκουλαρικη στο στηθος. Θα το παρει και το βατος και θα κατευασει και τον ικτερο. Και εμανα λεγανε δεν εχεις γαλα μπλα μπλα μπλα...οταν ο μικρές πηρε 1200 θηλαζοντας μονο το βουλωσαν.

Μην ξεχνας καθε μωρο αναπτυσσετε διαφορετικα. Θα το παρει το βαρος, δεν χρειαζετε να γινει και αρκουδακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελένη να σου ζήσει το μικρό σου. Για το γάλα αυτό που έκανα για 6,5 μήνες εγώ ήταν να τρώω ΣΟΥΠΕΣ, ΣΟΥΠΕΣ ΣΟΥΠΕΣ όλη τη μέρα σε σημείο που τώρα βλέπω σούπα και δεν μπορώ ούτε να σταθώ. Επίσης να πίνεις γάλα, χυμούς πορτοκάλι (λένε πως επιφέρουν κολικούς σε μας δεν συνέβη κάτι τέτοιο, στο λέω για να το παρακολουθείς) και πολύ νερό. Να κάνεις κομπρέσες με ζεστό νερό πάνω στο στήθος σου και θα δεις πως θα εδραιωθεί εν καιρό και η γαλουχία. Είναι νωρίς ακόμα και χρειάζεται υπομονή κυρίως απο τη δική σου μεριά.

Όσον αφορά τον ίκτερο εμένα η παιδίατρος μου είπε να τη βάζω όλη τη μέρα δίπλα στο παράθυρο για να μπαίνει φώς και τη νύχτα κομόμασταν με τα φώτα ανοιχτά. Άλλωστε και στη κλινική αν τη πας θα της κάνουν φωτοθεραπεία για να κατέβει ο ίκτερος. Τι σου είπαν γι αυτό? Θα το μετράς? Εμείς πηγαίναμε κάθε 2 μέρες και της έπαιρναν αίμα απο τη πατούσα. Τελικά με αυτά που έκανα έπεσε απο μόνο του και σε εμάς είχε φτάσει εως 15.

Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο την κλινικη φυγαμε 2640...γεννησα στις 17 του οκτωμβρη. τωρα ειμαστε 2870 πριν απο λιγο παραγγειλα το νοσοκομειακο θηλαστρο της μεντελα για να αυξησω την παραγωγη μου...καλα εκανα? ο γιατρος μου ειπε οτι θα της παιρνει αιμα απο την πατουσα καθε 2 μερες για να δουμε τι θα κανουμε...πιπιλα δεν της δινω καθολου...

αχ μακαρι να πανε ολα καλα..λαλα αν θες απαντησε εδω που να ενημερωθουν και τα αλλα κοριτσια...εγω τωρα θα βαλω τα στοιχεια που σου εδωσα και εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεννηθηκε 2900..βγηκαμε απο το νοσοκομειο 2640.στο νοσοκομειο θηλαζαμε και απο τα 2 στηθη..στο σπιτι απο ενα στηθος καθε φορα..βρεχει γυρω στις 9 πανες την μερα.την ημερα κοιμαται περισσοτερο..ξυπναει καθε 3,5 ωρες.την νυχτα ξυπναει καθε 1,5 με 2 ωρες...να την ξυπναω καθε 2 ωρες να θηλαζει...τωρα της εδωσα το συμπληρωμα που μου εδωσε ο γιατρος.ηπιε 30 γραμμαρια και το εκανε μετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα να την βαζω και απο τα 2 στηθη??????

δηλαδη οταν αφηνει το ενα στηθος απο μονη της να την ρευω και να την βαζω στο αλλο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την Παρασκευή, μετά από περίπου 10 μήνες χρειάστηκε να βγαλω γάλα και νοικιασα το ίδιο θήλαστρο με σένα. Το χρησιμοποίησα 2 φορές και ομολογω ότι αν και έμπειρη στον θηλασμό και πλέον άνετη, αγχωθηκα πάααααααααρα πολύ. Μη το χρησιμοποιείς. Βάλε το παιδί στο στήθος σου και άσε εκείνο να σου αυξήσει την παραγωγή.

Με το θηλαστρο εβγαλα 220μλ και απο τα δυο στηθη και λίγο αργότερα άλλα 100. Με το χέρι το ίδιο πρωι είχα βγάλει κοντά 500μλ. Και όμως αγχωθηκα ότι μου μειώνεται το γάλα.

Οχι το θηλαστρο. Άσε το στην άκρη. Αυτή τη στιγμή πρεπει απλα να βαζεις το παιδι στο στηθος. Βαζε την απο το ένα στηθος όση ώρα θέλει και οταν σε αφησει, βάλε την να ρευτεί και συνέχισε με το άλλο. Την επόμενη φορά ξεκινάς από το στήθος που σταμάτησες.

Και μη δωσεις συμπληρωμα αν θες να θηλάσεις. Αν δινεις 30μλ, τότε το στηθος σου θα παραγει 30μλ λιγότερο. Αν δωσεις παραπανω συμπληρωμα, τοτε το γαλα σου θα μειωθει και αλλο.

Ηρεμισε πανω απο ολα. Κοιμησου, ξεκουρασου, φάε σωστά και να δεις που όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μενα ικτερο ειχε και το θηλαζα αποκλειστικα. Ξαναγυρισα και στο νοσοκομειο μαλιστα γιατι μου ειπανε να το βαλω στην λαμπα αλλα δε χρειαστηκε. Στο τελος ανεβηκε κιολα και συνεχιζα. Μετα απο μια δυο μερες κατεβηκε και αμα ξεκινησει να κατεβαινει μετα δεν ξανανεβαινει. Απλα περασε ενας μηνας και ακομα ητανε κιτρινουλης. Εφευγε σιγα σιγα λογω αποκλειστικου θηλασμου αλλα αυτο που μετραει ειναι οτι εφευγε. Αυτο που εκανα ητανε να ειναι συνεχεια στο στηθος. Ολη μερα και ολη νυχτα. Οταν ειχε ηλιο τον ξεγυμνωνα εντελως και τον αφηνα να τον δει 20' μπρουμυτα και 20 απο ανασκελα με καλυμενα τα ματακια. Τον κρατουσα και τον απασχολουσα να μην το καταλαβει. Αλλα οσο πιο πολυ το χεις το μωρο στο στηθος τοσο το καλυτερο. Μερικες φορες του δωσα και νερακι σκετο μονο και μονο με την ουρηση να φυγει η χολερυθρινη. Αλλα τελικα δεν νομιζω οτι χρειαζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Την Παρασκευή, μετά από περίπου 10 μήνες χρειάστηκε να βγαλω γάλα και νοικιασα το ίδιο θήλαστρο με σένα. Το χρησιμοποίησα 2 φορές και ομολογω ότι αν και έμπειρη στον θηλασμό και πλέον άνετη, αγχωθηκα πάααααααααρα πολύ. Μη το χρησιμοποιείς. Βάλε το παιδί στο στήθος σου και άσε εκείνο να σου αυξήσει την παραγωγή.

Με το θηλαστρο εβγαλα 220μλ και απο τα δυο στηθη και λίγο αργότερα άλλα 100. Με το χέρι το ίδιο πρωι είχα βγάλει κοντά 500μλ. Και όμως αγχωθηκα ότι μου μειώνεται το γάλα.

Οχι το θηλαστρο. Άσε το στην άκρη. Αυτή τη στιγμή πρεπει απλα να βαζεις το παιδι στο στηθος. Βαζε την απο το ένα στηθος όση ώρα θέλει και οταν σε αφησει, βάλε την να ρευτεί και συνέχισε με το άλλο. Την επόμενη φορά ξεκινάς από το στήθος που σταμάτησες.

Και μη δωσεις συμπληρωμα αν θες να θηλάσεις. Αν δινεις 30μλ, τότε το στηθος σου θα παραγει 30μλ λιγότερο. Αν δωσεις παραπανω συμπληρωμα, τοτε το γαλα σου θα μειωθει και αλλο.

Ηρεμισε πανω απο ολα. Κοιμησου, ξεκουρασου, φάε σωστά και να δεις

που όλα θα πάνε καλά.

200 μλ τωρα που εχει 10 μηνων μωρο ????? :ohmy::ohmy::ohmy:

εγω με το ζορι βγαζω 50 μλ..

μπραβο ρε αθηνα...

φτου-φτου...

εγω τα στραγγιζω αλλα τιποτα.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thouli εκείνη τη μέρα έβγαλα κοντά λίτρο και θηλασα κιολας τη νυχτα 2 φορες. Η μικρή έκανε απεργία πείνας και μου εριχνε και αγκωνιες στο στηθος. Κατι της εκανα και με τιμωρησε!!!!! Πλακα κανω. Αρρωστουλα ηταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βυζί , βυζί ,βυζί...

Υπομονή θα βρει το ρυθμό της,εγώ στην αρχή τον τάιζα κάθε 2 ώρες και τα βράδια κάθε 4.

Το συμπλήρωμα δεν βοηθαει καθόλου στην παρούσα φάση.

Για το συγκεκριμένο θήλαστρο δεν γνωρίζω και πολλα,το σίγουρο έιναι πως πρώτα πρεπει να εδραιωθεί η γαλουχία για να τα χρησιμοποιήσεις.

Καλύτερα να θηλάζεις από ένα στήθος κάθε φορά.

Για τον ικτερο δεν γνωρίζω καθόλου...

Σου ευχομαι ολα να πάνε πολύ καλά!Υπομονή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleni_sk έγραψε:

τωρα να την βαζω και απο τα 2 στηθη??????

δηλαδη οταν αφηνει το ενα στηθος απο μονη της να την ρευω και να την βαζω στο αλλο?????

Ναι ! Αν δεν θελει απλα δεν θα φαει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη για τον ικτερο...δεν μπορω πω κατι...Δεν γνωριζω!

Ξερω μονο πως η δικια μου ειχε ικτερο χωρις ομως να μου πει τιμη ο γιατρος οποτε υποθετω πως ηταν χαμηλος...Αν και το μωρο ηταν πολυ κιτρινο ειδικα το πρωτο 10ημερο...

Τεσπα...Μεχρι κ το 40ημερο παρεμεινε μια...χροια!!!Αλλα αυτο ειναι φυσιολογικο στον αποκλειστικο θηλασμο!

Για το βαρος του μωρου σου νομιζω πως δεν πρεπει να ανησυχεις!Δεν καταλαβαινω γτ αυτοι οι παιδιατροι ειναι τοσο..."τρομοκρατες"!!! :P

Δλδ κατευθειαν να την πει την κοτσανα: "δεν εχεις γαλα-δεν φτανει το γαλα"!!!!!!!!!!!ελεοοοοοοοοοοοος!!!!!!!!!!!!

Ακολουθα την καρδια σου κοπελα μου!

Ειμαι σιγουρη πως αν δε δινεις συμπληρωμα κ αν βαζεις το μωρο στο στηθος συνεχεια ολα θα πανε τελεια!

Νομιζω πως καλο θα ειναι να ξαναπροσπαθεις να τη βαλεις στο ιδιο στηθος!

αν δεν το θελει κ βλεπεις ομως πως πειναει ακομη,τοτε δωστης κ το αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleni_sk έγραψε:

απο την κλινικη φυγαμε 2640...γεννησα στις 17 του οκτωμβρη. τωρα ειμαστε 2870 πριν απο λιγο παραγγειλα το νοσοκομειακο θηλαστρο της μεντελα για να αυξησω την παραγωγη μου...καλα εκανα? ο γιατρος μου ειπε οτι θα της παιρνει αιμα απο την πατουσα καθε 2 μερες για να δουμε τι θα κανουμε...πιπιλα δεν της δινω καθολου...

αχ μακαρι να πανε ολα καλα..λαλα αν θες απαντησε εδω που να ενημερωθουν και τα αλλα κοριτσια...εγω τωρα θα βαλω τα στοιχεια που σου εδωσα και εδω...

Τι να κανει βρε πες του ? Αμαν πια οι υπερβολικοι με τον ικτερο . Εγω την πηρα απο το νοσοκομειο με 15,5 και ανέβηκε στο 17,5 . Τιποτα δεν δωσαμε μονο θηλασμο και μπολικο ήλιο .

Δεν πειράζει που πηρες το θηλαστρο , να ξερεις ομως πως πρεπει να αντλησεις μερικες φορες για να ανταποκριθεις . Με 1-2 αντλήσεις δεν γινεται τιποτα . Να αντλεις και να το δινεις συμπλήρωμα στο μωρο σου. Επειδή κοιμάται 3ωρα συνεχομενα μπορεις να κανεις ανλήσεις ενδιάμεσα .

Δεν το χρειάζεσαι για να αυξηθει η παραγωγή σου αυτο το κανει καλύτερα το μωρο σου . Απλα επειδή μαλλον το μωρο δεν θηλάζει πολυ αποτελεσματικά καλο ειναι να το βοηθησεις λιγο σ΄αυτη τη φαση και να αποφύγεις το συμπλήρωμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καταλαβαινω οτι σας μπερδευω λεγοντας να κανει αντλήσεις και εχετε δικιο συνήθως ειμαστε αρνητικοι .

Ομως σ΄αυτη την περιπτωση το μωρο ειναι μικροσωμο (Ελενη ειναι και προωρο το μωράκι σου ?) θελουμε συντομα να βαλει το επιθυμητό βαρος και εχει και ίκτερο . Πρεπει να αξιολογουμε την καθε περίπτωση διαφορετικά .

Φυσικά ΜΟΝΟ νοσοκομειακο θηλαστρο και κανενα αλλο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ακομα συνεχιζω και την θηλαζω καθε μια ωρα!!!!!το βραδυ μπορει να κοιμαται αργα ( μετα τις 1 τα ξημερωματα )αλλα κοιμαται 5 η 6 ωρες σερι :):):):P

στην ηλκια του μωρου σου την ταιζα και 3 ωρες συνεχομενα και μετα απο μιση ωρα ηθελε και αλλες 2!!!! :side: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το μωρο μου ειναι προωρακι....35 και 5 εβδομαδες....

μαλλον ετσι θα το κανω...θα την βαζω στο στηθος...θα αντλω μετα και θα της το δινω για συμπληρωμα....λετε δηλαδη να μην του δωσω καθολου απο αυτο που μου ειπε ο γιατρος?μαλλον ετσι θα κανω και αυριο που θα παω θα δω τι θα μου πει...

κοριτσια και τα 2 μου στηθη τρεχουν συνεχεια γαλα....πως δηλαδη δεν εχω????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου φυσικά και εχεις γαλα ! Μαλιστα το γάλα σου ειναι ετσι διαμορφωμένο ωστε να ειναι οτι καλυτερο χρειαζεται το μωρακι σου που ειναι προωρο .

Ειναι μικρο το μωράκι σου και κουράζεται μαλλον καθως θηλάζει , δεν το βοηθάει και ο ικτερος . Δωσε του το γάλα σου συμπλήρωμα να το βοηθήσεις για λιγες μερες να βαλει βάρος , να πέσει ο ικτερος και να δυναμώσει .

Ολα καλα θα πανε , ειμαστε ολες μαζί σου για οτι χρειαστεις :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρα αφου τρεχουν- με το νοσοκομειακο θηλαστρο παντα, βα βγαζεις λιγο γαλα για να σταματισει και να το φυλας να τις το δυνεις ΑΛΛΑ οσο το δυνατον περισσοτερο στο στιθος, γιατι θα συνηθησει με το μπιμπερο και δεν θα τραβαει μετα απο το στιθος. Ειναι πολυ σημαντικο αυτο γιατι ωσ προωρο και αδυναμο, θα διευκολινθει με το μπιμπερο. Προσπαθησε οσο μπορεις να το βαζεις στο στηθος, αλλιως το εχασες το παιχνιδι. Καλυτερα να τις δινει το γαλα ο Μπαμπας για να κοιμηθεις λιγακι παραπανω το πρωη η για να ξεκουραστεις. Αλλα να στιθος στιθος στιθος.

Τυχερες οσες καταφερνετε και βγαζετε γαλα...εγω ξεζουμιζομαι για τα γευματα του Χριστοφορακου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη Κ δεν έχει γεννηθεί ακόμα το μωράκι μου για να σου πώ απο προσωπική εμπειρία αλλά απο όσα ξέρω (έχω διαβάσει και άκουσα και σήμερα το πρωί ένα θέμα σχετικό με τον θηλασμό)η μαία λοιπόν εκεί είπε ότι όσο το μωρό ζητάει γάλα τόσο το σώμα μας αυξάνει την παραγωγή γάλατος οπότε μην ανησυχείς,σιγά σιγά θα αποκτήσεις όσο γάλα χρειάζεται το μωρό,αρκεί να το βάζεις στο στήθος σου να θηλάζει.Μην απογοητεύεσαι και μην στεναχωριέσαι άλλωστε είμαι της άποψης ότι πολλοί γιατροί μας παραπέμπουν σε ξένο γάλα καθώς έχουν συμφέροντα σε συνεργασία με συγκεκριμένες φαρμακευτικές εταιρείες κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ.ΝΑ ΤΡΩΣ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ 'ΚΑΛΟ ΓΑΛΑ'.ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΟΛΥ ΗΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΙΚΤΕΡΟ.ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ.ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...