Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια απο Διδυμομανούλες!!!!!


Recommended Posts

erwlia έγραψε:

Πίτερ Πάν(αλήθεια,πώς είναι το όνομα σου; )

Το δωμάτιο παιχνιδιού το σκέφτηκε ο αντούλης μου και έχει ένα δίκιο γιατί με τόσα παιχνίδια :blink:

Αυτό λέω και εγώ...μεγαλώνοντας,αν θέλουν να χωριστούν,ας χωριστούν ;)

Απο πού θα πάρεις επιπλάκια;

ΠΑΡΕ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΡΙΔΙΔΥΜΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠίτερΠαν έγραψε:

Καλημέρα!

Έχω πάλι απορία και ελπίζω να μου απαντήσει κάποια διδυμομανούλα!

Μόλις με το καλό γεννησω, θέλω τον πρώτο καιρό τα μωράκια μου στο δωμάτιό μας. Να πάρω καλαθούνες?

Εσείς τί κανατε?

Πιτερ παν δε νομιζω στις καλαθουνες να χωρεσουν για πολυ

εδω εμεις που εχουμε λικνα και να σου πω την μαυρη αληθεια τα λυπηθηκα τα καημενα.

Ειχαν αρχισει να ψιλοστριμοχνονται

Πλεον εδω και μια εβδομαδα δηλαδη μωλις εκλεισαν τον τριτο τα βαλαμε στο κρεββατακι τους.

σκεψου ποσο θες να τα κρατησεις και αναλογα αγορασε.

Παντως για αρχη σιγουρα θα θες μεσα στο δωματιο σου.

Σκεψου οτι δεν ειναι ενα που θα κλαιει.

εγω ψηφιζω λικνα παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ 3350ΓΡ & 3190ΓΡ ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΙΚΡΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΣ.

Φρόσο μου αληθεια σε ποια βδομαδα τα γεννησες;

εγω 36+6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ 3350ΓΡ & 3190ΓΡ ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΙΚΡΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΣ.

Φρόσο μου αληθεια σε ποια βδομαδα τα γεννησες;

εγω 36+6

Ακριβώς στις 38 εβδομάδες. Μπορείς να φανταστείς τί τράβηξα στην εγκυμοσύνη.

Η κοιλιά μου είχε γίνει τεράστια, για να την κουβαλήσω έβαζα τα χέρια από κάτω. Στο μαιευτήριο που με είδαν οι άλλες γυναίκες (μπήκα βράδυ και γέννησα το πρωί) με λυπούνταν. Από το πολύ τέντωμα δε, έπαθα μια ωραιότατη αλλεργία από το κολλαγόνο. Αφότου γέννησα ταλαιπωρήθηκα για 1 μήνα πάρα πολύ. Δεν έπαιρνα και χάπια γιατί θήλαζα. Ούτε στον εχθρό μου αυτό το πράγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας διδυμο-τριδυμομανούλες!

...οπότε με βλέπω να μην παιρνω καλαθούνες..

Ένα κρεβατάκι θα βάλω στην κρεββατοκάμαρά μας για αρχή και θα πράξω αναλόγως στην πορεία! Και για όσο χωρέσουνε. Μετά το καθένα στο κρεβατι του!!!

Απο προχτές με πιάνει πόνος στο δεξί νεφρό. Πιθανότατα, -οπως λέει και ο γιατρός μου-, πρόκειται για ανακλαστικό πόνο, ο οποίος (πάλι πιθανόν) να προέρχεται απο το βάρος της μήτρας στην ουρίθρα... Και αναρωτιέμαι λοιπόν: θα περάσει ή θα το έχω μέχρι τέλους? Μόνο ξάπλα σε συγκεκριμένες θέσεις μπορώ να καθίσω. Όρθια για κανένα τέταρτο ή μισάωρο, κατα τα άλλα..ξάπλα! Και μόλις ζοριστεί πολύ, με πιάνει βουβός πονος στο νεφρό που με παραλύει και νομιζω πως θα λυποθυμίσω... Θα περάσει? Θα αλλάξουν θέση τα μωρά και θα περάσει? Ή όσο περνάει ο καιρός θα γίνεται χειρότερα? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

erwlia μέχρι να συνηθίσει το σώμα το βαρος, συμβαίνουν διάφορα, αλλά ευτυχώς ψιλοπράγματα! Κρατάνε λίγες μέρες και μετά περνάνε. Κάθε εβδομάδα που έρχεται είναι και μια έκπληξη!!!!! :)

Κατα τα άλλα, κλωτσοπηδάνε και τα δύο και έχει πολύ πλάκα! Η κοιλιά μου ταρακουνιέται ολόκληρη!!!

Είμαι σε αναζήτηση επίπλων. Θα τα βρω απο τώρα και θα πάει ο άντρας μου να τα πάρει. Το δωμάτιο θα το β'αψουμε -μάλλον- ροδακινί και θα βάλω μπορντούρα. Τα κρεβατάκια τα σκέφτομαι στο χρώμα του ξύλου. Και δίχρωμη κουρτίνα. Αυτά προς το παρον. Ψάχνοντας βέβαια, μπορεί και να αλλάξω γνώμη!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιτερ Παν πολύ ωραίο μου ακούγεται το δωματιάκι!Κοριτσάκια είναι τα μωρά;

Εγώ σκέφτομαι να κάνω κάτι παιδικό και πολύχρωμο.Όσο για έπιπλα λέω να τα πάρω σε άσπρο χρώμα,είναι και η ντουλάπα άσπρη οπότε θα ταιριάζουν :) Βλέποντας θα αποφασίσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠίτερΠαν έγραψε:

Κατα τα άλλα, κλωτσοπηδάνε και τα δύο και έχει πολύ πλάκα! Η κοιλιά μου ταρακουνιέται ολόκληρη!!!

Τέλειο ,έτσι;

Εγώ νομίζω πως η κοιλιά μου μεγάλωσε ελάχιστα :) Βέβαια ακόμα είναι πολύ μικρά τα ζουμπουρλάκια :P

Θα γίνω μαμά...δεν μπορώ να το πιστέψω!Παθαίνω πού και πού κάτι τέτοιες κρίσεις και με πιάνει το κλάμα που επιτέλους θα κάνω παιδάκια :dry:;) Φαντάσου να αρχίσω να τα νιώθω κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Χρονιά και με το καλό τα μπεμπάκια μας!!!

Ναι, ειναι αρκετά συγκινητικό και για μένα όταν συνειδητοποιώ ότι θα γίνω μαμά! Κάποιες φορές, όταν δεν κλωτσάνε, σχεδόν δεν το πιστεύω ότι είμαι έγκυος!!!

Η κοιλια μου φάνηκε στον 4ο μήνα. Πιο πριν ήταν πολύ μικρή. Ίσως να εξαρτάται και απο το σωματότυπο, ή και τα κιλά που βάζουμε.

Τα μπεμπάκια μου είναι κοριτσάκια, γι΄αυτό και σκέφτομαι το ροδακινί χρώμα.

Απο εβδομάδα έχω την καμπύλη ζαχάρου.. και η σκέψη της μού εχει καταστρέψει τη διάθεση...

Εσύ τι κάνεις erwlia? Όλα καλά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ανοικω κ εγω στις μελουσες διδυμομανουλες κ θα ηθελα να σας ρωτησω για τα πρακτικα θεματα που λετε οπως αυτο για το θεμα του υπνου

δηλαδη αν θα τα βαζατε σε δυο κουνιες. Εμενα δεν χωραει αλλα αν τις βαλω στριμωχτα καπως θα γινει. Βεβαια θα κλεισει ολη η καμαρα. Απ την αλλη σκεφτομαι οτι αν τα βαλω μαζι δεν θα κοιμουνται. Τι νομιζετε οτι ειναι καλυτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki έγραψε:

κοριτσια ανοικω κ εγω στις μελουσες διδυμομανουλες κ θα ηθελα να σας ρωτησω για τα πρακτικα θεματα που λετε οπως αυτο για το θεμα του υπνου

δηλαδη αν θα τα βαζατε σε δυο κουνιες. Εμενα δεν χωραει αλλα αν τις βαλω στριμωχτα καπως θα γινει. Βεβαια θα κλεισει ολη η καμαρα. Απ την αλλη σκεφτομαι οτι αν τα βαλω μαζι δεν θα κοιμουνται. Τι νομιζετε οτι ειναι καλυτερο?

Καλημέρα! Καλή Χρονιά και με το καλό τα μπεμπάκια σου!!

Στην αρχή πιθανόν να χωράνε στην ιδια κούνια, αλλά μετά θα πρέπει να μπει το καθένα στο δικό του κρεβατάκι. Εκτός κι αν πάρεις κανονικό κρεβάτι, το κολλήσεις στον τοίχο, βάλει μαξιλάρια και προστατευτικό κάγκελο. Αν σε παίρνει ο χώρος βέβαια. Αυτή η σκέψη μού ήρθε. :) Δεν ξέρω αν σε βοηθάω καθόλου...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ηδη μια κουνια μεγάλη που γινεται μονο κρεβατι απλα σκεφτομαστε η να τα βαλουμε εκει για αρχη αν χωρεσουν η να παρω κ το λικνο της κουμπαρας μου κ να τα χωρισω κ μετα να βαλω αργοτερα δευτερο κρεβατάκι. Δεν ξερω αυτο ειναι ενα ανχος. Η κρεβατοκαμαρα μου ειναι μικρη κ δεν θελω να βαλω στο δωματιο της μικρης μου μωρο γιατι θα την ξυπναει. Ευτυχως εχω καποια πραγματα απο την μικρη μου αλλα πρεπει αργοτερα οταν θα ειναι καιρος να αγορασω κ τα υπολοιπα. Ειδα ενα καροτσι στα mothercare τριροδο που μου αρεσε γιατι δεν με εντυπωσιασε κατι αλλο αλλα βλεπουμε γι αυτο ειναι νωρις ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beoutsaki έγραψε:

εχω ηδη μια κουνια μεγάλη που γινεται μονο κρεβατι απλα σκεφτομαστε η να τα βαλουμε εκει για αρχη αν χωρεσουν η να παρω κ το λικνο της κουμπαρας μου κ να τα χωρισω κ μετα να βαλω αργοτερα δευτερο κρεβατάκι. Δεν ξερω αυτο ειναι ενα ανχος. Η κρεβατοκαμαρα μου ειναι μικρη κ δεν θελω να βαλω στο δωματιο της μικρης μου μωρο γιατι θα την ξυπναει. Ευτυχως εχω καποια πραγματα απο την μικρη μου αλλα πρεπει αργοτερα οταν θα ειναι καιρος να αγορασω κ τα υπολοιπα. Ειδα ενα καροτσι στα mothercare τριροδο που μου αρεσε γιατι δεν με εντυπωσιασε κατι αλλο αλλα βλεπουμε γι αυτο ειναι νωρις ακομα

Χαχα. Η μικρή θα τα ξυπνάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ειναι ενα θεμα κ αυτο ποιος θα ξυπναει ποιον. Εχω τρομερο προβλημα χωρου κ δεν προκειται να παμε σε μεγαλυτερο σπιτι τουλαχιστον μεχρι να γινουν περιπου 4-5 μηνων απ οτι υπολογιζουμε. Μαλλον θα πω του αντρα μου να μετακομισει στο αυτοκινητο κ να κοιμιζω τα μωρα μαζί μου χαχα. Δεν ξερω τι αλλο να κανωωωωωωωωωωωωω απελπισια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...