Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια απο Διδυμομανούλες!!!!!


Recommended Posts

ΠίτερΠαν έγραψε:

Αλίκη μου απο άγχος, άλλο τίποτα!!!! Και στην αρχή είχα πάθει πλάκα!!! Μετά που ρώτησα και άλλες μανούλες,-μελλουσες και μη-, μου ειπανε πως ειναι φυσιολογικό να έχω άγχος. Και ιδιαίτερα εμεις που ειμαστε "πρωτάκια"!

Κι εγώ εξωσωματική έκανα.

Όποτε έχεις απορίες να ρωτάς το γιατρό σου. Πρέπει να μας λύνεται κάθε απορία για να ηρεμούμε, να μας φεύγει το άγχος.

εμένα πάντως μου φεύγει τελείως το άγχος μόνο όταν τα βλέπω στον υπέρυχο! πάνω που είχα αρχίσει να χαλαρώνω ήρθε η αποκόλληση και με αποτελείωσε! την τετάρτη θα πάω να δω αν έχει αποκατασταθεί.

πάντως εσύ σε σχέση με ένα μήνα πριν φαίνεσαι πολύ χαλαρή, ελπίζω τώρα να χαίρεσαι την εγκυμοσύνη σου. τώρα είναι τέλεια που θα αρχίσεις να ψώνια και τα σχέδια για το παιδικό δωμάτιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν θα το έλεγα ότι είμαι χαλαρή... Τρέμω με το παραμικρό! Προσπαθώ να βάζω και τη λογική μου να δουλεύει.. και δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά. Νομίζω ότι φταίγανε τα "ψυχολογικά" μου που με είχανε πιάσει. Έκλαιγα συνέχεια! Έννιωθα πολύ χάλια. Τώρα ειμαι καλύτερα. Μάλλον γι αυτό σου "φαίνομαι" χαλαρή

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πατρε το χαλαρα τωρα στην εγκυμοσυνη γιατι εχετε δρομο μπροστα σας οταν γεννησετε

χαρειτε το τωρα

οσο δυσκολη κι αν ειναι η αγκυμοσυνη σας

περαστε την οσο πιο ομορφα μπορειτε

φιλακια απο μια διδυμομανουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ marker κοριτσάκι μου.. θέλω να ειμαι χαλαρή να το απολαύσω, αλλά το άγχος και η αγωνία δεν αφήνουν... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σε αφησουν

μην το σκεφτεσαι καθολου κουκλα μου

τι σε αγχωνει πιο πολυ;

η εγκυμοσυνη ή το μετα;

οπως ελεγε η γιαγια μου ''το πρωτα 20 χρονια ειναι τα δυσκολα μετα θα ησυχασεις ''

και δικιο ειχε

τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα αλλα και πολυ ομορφα

σου σπανε τα νευρα μονομιας και μολις αεχισουν τα γελακια σου φευγουν

γι αυτο σου λεω

εμεις τωρα ηρεμουμε λιγακι τωρα πυο μπαινουν στον 4ο γι αυτο απολαυσε τωρα τον χρονο σου

με προσοχη βεβαια

βγες τις βολτιτσες σου

κανε οτι σε ευχαριστει

και ασε τα υπολοιπα

η εγκυμοσυνη σου μια χαρα θα παει

κι εγω τα ιδια με σενα ελεγα και τωρα το μετανιωνω που δεν ημουν χαλαρη απο την αρχη παρα εφτασα στον 8ο για να ηρεμησω

μεσα απο την καρδια μου πραγματικα

υπομονη και απεραντη αγαπη

πρωτα με τον αντρουλη σου και μετα με ολους τους αλλους και ολα θα πανε καλα

ο καιρος κυλαει τοσο γρηγορα που ουτε που θα το καταλαβεις ποτε θα αρχισουν οι πρωτες τσιριδουλες μεσα στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORINAKI MOU GLIKO ;)

KORITSAKIA? :woohoo: TELIA :woohoo:

I ALIKI INE DIKOMAS PEDI KAI KALO.

NA ISTE KALA KAI I DIOSAS.

NA PROSEXETE TA MORASAS.KAI FRONIMA.

OLA TA ALA KORINA MOU OPOS SOU EXO PI TA KANO EGO KAI GIA SENS XA XA XA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker μου εισαι πολύ καλή και με ανακουφίζεις... έχω ακούσει διάφορα και έχω λίγο τρομοκρατηθεί!! Οτι η δίδυμη κύηση ειναι υψηλού κινδύνου, και διάφορα τέτοια..

Όλα μου φάινονται βουνό στην παρούσα φάση. Και ξέρω πως θα μετανιώσω μετά που δεν απόλαυσα την εγκυμοσύνη μου.. δεν μπορώ πάντα να το ελέγξω..

Να σε ρωτήσω κάτι? Θηλασες/θηλάζεις? Φυσιολογικά ή δεν τα προλαβαίνεις τα μπεμπάκια και χρησιμοποιείς θήλαστρο?

gorgina moy, κοριτσάκι μου, κάνε τώρα που μπορείς και όσο προλαβαίνεις!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠιτερΠαν μου μεχρι τωρα που ειναι 3 τα θηλαζω αλλα δινω και συμπληρωμα

Τωρα εχω αρχισει και το κοβω γιατι ειχε αρχισει να μειωνεται το γαλα και κλεγανε καθως θηλαζαν

πλεον θηλαζω μονο καθε βραδυ και αυτο θα το κοψω σιγα σιγα

τα θηλαζα με ενα τεταρτο διαφορα το ενα σε καθε στηθος καθε φορα

δηλαδη

αν ειχαν να φανε στις 1:00 ξεκιναγα 12:45 τον ενα ωστε να φαει 1:00 ο αλλος και μου εβγενε μια χαρα ετσι και δεν κουραζομουν υπερβολικα

και τα 2 μαζι γινεται αλλα θες βοηθεια τρομερη

το ενα κουνιεται φευγει απο τη θηλη

αντε να το βαλεις πισω

πας να το πιασεις και φευγει και το αλλο

πανικος σκετος

ξερω κοπελες που θηλαζουν παραπανω απο μενα με διδυμα

τωρα για αποκλειστικο θηλασμο

δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα ειναι τρελλη ταλαιπωρια

δεν νομιζω να αντεξεις

αλλα ποτε δεν ξερεις

ο ανθρωπος εχει πολλες αντοχες

εγω πραγματικα δεν μπορουσα μονο θηλασμο

γιατι δεν σε αφηνπουν να κοιμηθεις καθολου

ειναι 2 να σκεφτεσαο και οχι 1

αλλα και παλι ολα γινονται.

θηλαστρο δεν χρεισιμοποιησα ποτε

μονο καποια φορα που ειχαν τρελλη ορεξη και δεν μπορουσαν να πιασουν την θηλη απο την λεμαρργια πηρα ψευδοθηλες

οσο για την εγκυμοσυνη

ειπαμε ειναι οντως υψηλου κινδυνου

αλλα μην τρελλαθεις κιολας

να κανεις σου ξαναλεω πραγματα που σε ευχαριστουν με μετρο

πχ σου αρεσει το μαγειρεμα

ενταξει δεν θα θεις και τιποτα να φτιαξεις φαι

αρκει να μην σηκωσεις κατσαρολες βαριες και τετοια

χαλαρωσε και απολαυσε τις κλωτσιες που θα σου ερχονται απο πααντου

πηγαινε για κανα καφε σε καφετερια με καναπεδες βολικους

οχι για πολυ

για 1 ωριτσα

πηγαινε κομμωτηριο

πηγαινε κανε κανα πεντικουρ-μανικιουρ (εγω αυτα τα βαριομουν βεβαια)

δεν ταινιες στην τηλεοραση (αυτο ειναι που μου λειπει πολυ τωρα- λεω αχ θεε μου μακαρι να μπορουσα να δω αυτη την ταινια! γιατι να την εχει στις 23:00 που πρεπει να κοιμηθω;)

και ο καιρος θα περασει τοσο γρηγορα που δεν θα το παρεις χαμπαρι

αααα!!!!

ΠΡΟΣΟΧΗ:απαγορευεται η γκρινια

σε κανει χειροτερα

να λες

¨ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ¨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker θέλω να προσπαθήσω να θηλάσω. Θα προσπαθήσω και ό,τι γίνει!

Να μαγειρέψω δεν έχω κέφι. Γενικότερα τα κέφια μου είναι σε μυστήρια κατάσταση! Η κλεισούρα και το ορμονικό μου κάνουν πάρτυ!!!

Προσπαθώ να μην γκρινιάζω και να μην παραπονιέμαι. Προσπαθώ!!! Είναι αλήθεια ότι ο καιρός περνάει γρήγορα! Στις 19 του μήνα κλείνω τον 5ο μήνα!!!!!!! Αλλά και αυτό με αγχώνει! Πώς θα γεννήσω???????? Έλεγα στο γιατρό μου προχτές, 'οτι όταν θα έρθει εκείνη η ώρα θα ψάχνει να με βρει!! :laugh:

Να σε ρωτήσω κάτι? Μου έγραψε ο γιατρός να κάνω καμπύλη ζαχάρου και έχω κατατρομοκρατηθεί!!!! Εσύ την έκανες?

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα διδυμομανούλες και όχι μόνο!

χθες έκανα αυχενική διαφάνεια και βγήκε τέλεια. τα μωράκια μου φαινόταν φανταστηκά, μεγάλωσαν πάρα πολύ! ίσως είναι και τα δύο κοριτσάκια αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμη!

το κακό είναι ότι η αποκόλληση δεν έχει αποκατασταθεί και είμαι ακόμη στο άγχος! ο γιατρός μου είπε ότι ίσως δεν κλείσει ποτέ :( απογοητεύτηκα, νόμιζα ότι στον επόμενο υπέρυχο δεν θα υπάρχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου αλίκη!

Χαίρομαι που τα μπεμπάκια σου ειναι μια χαρά!

Δεν ξέρω να σου πω κάτι για την αποκόλληση.. τι σου είπε ο γιατρός, ότι θα την έχεις συνέχεια? δεν θα περάσει?

Πάντως έτσι κι αλλιώς πρέπει να προσέχουμε, οπότε θα συνεχίσεις να προσέχεις. Και όλα θα πάνε καλα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠίτερΠαν έγραψε:

Πώς θα γεννήσω???????? Έλεγα στο γιατρό μου προχτές, 'οτι όταν θα έρθει εκείνη η ώρα θα ψάχνει να με βρει!! :laugh:

Να σε ρωτήσω κάτι? Μου έγραψε ο γιατρός να κάνω καμπύλη ζαχάρου και έχω κατατρομοκρατηθεί!!!! Εσύ την έκανες?quote]

Θα γεννησεις τελεια!!!

να δεις πως θα τρεχουν τα δακρυα οταν θα σου λεει

ελα...(το ονομα σου) να δεις το μωρακι σου και μετα που θα λεει αντε να το δευτερο - δεν θα σκεφτεσαι τιποτα . .(να κανεις επισκληριδιο - μην διανοηθεις να πας με ολικη ναρκωση)

θα σε δαγκωσω κακομοιρα μου :laugh:

οσο για καμπυλη δεν εκανα καθολου ειχα μετρητη εγω στο σπιτι και μετραγα συνεχεια οποτε αφου δεν διαπιστωθηκε κατι κακο δεν την καναμε καθολου

και να την κανεις εσυ - και να μην σεφοβιζει τιποτα -

εεε δεν σα εγχειρησουν κιολας :laugh:

θα πιεις ενα γλυκο ζουμακι και θα σου παρουν αινα 3 φορες..

ολα καλα θα ειναι μην κωλ...νεις πουθενα! :lol::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

market θα σε προσλάβω προσωπικό ψυχολόγο μου!!!

Αχ! και να΄ξερες πόσο με ανακουφίζεις!! Μου ξεκαθαρίζεις το τοπίο και παίρνουν τα πράγματα τις πραγματικές τους διαστάσεις, όχι τεράστια όπως τα βλέπω εγώ... Σε ευχαριστώ πολύ-πολύ-πολύ-πολύ-πολύ........!!!

Με επισκληρίδιο θα γεννήσω και μάλλον με ραντεβού!

Σκέφτομαι τρόπους να διαπραγματευτώ την καμπύλη ζαχάρου.. αλλά μάλλον θα χάσω :laugh:

Η αλήθεια ειναι ότι είμαι πολύ φοβιτσιάρα και αγχώδης! Και υποφέρω απο αυτά. Γι αυτό και δεν χαλαρώνω.

Καμια φορά (όταν ειμαι στα καλά μου) σκέφτομαι: τόσος κόσμος τα κατάφερε, γιατί να μην τα καταφέρω κι εγώ?? Αλλά δεν κρατάει αυτη΄η αισιοδοξία για πολύ...!

Τα μπεμπακια σου θα έχουνε γίνει ολόκληρα παιδάκια πιά, τώρα που ειναι 3 μηνών, ε? Να τους χαίρεσαι, πάντα γερά και τυχερά να είναι!!

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα! :)

Υ.Γ.: Μην σε χάσω, έτσι???? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι από μένα!

σήμερα αισθάνομαι πολύ καλύτερα γιατί απο χθες δεν έχω ούτε σταγόνα καφέ αίμα (σόρρυ αν σας αηδίασα!), αν και δεν πρέπει να παίρνω και πολυ θάρρος γιατί έχει ξανασυμβεί για λίγο αλλά μετά επανήρθε!

δεν μπορώ με τίποτα να ξεχάσω την εικόνα των μωρών μου στον υπέρυχο, ήταν τόσο τέλεια, είμαι τόσο ενθουσιασμένη όσο τη μέρα που είδα θετικό το τεστ!

marker γίνεται καισαρική με επισκληρίδιο?δεν το ήξερα. είναι καλύτερα έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου αλίκη!

Φυσικά και γίνεται καισαρική με επισκληρίδιο!! Και κρατάει λίγο η όλη διαδικασία και βλέπεις αμέσως τα μωράκια σου!!

Κοριτσάκια -μάλλον- κι εσύ?? Κι εγώ το ίδιο!!

Ευτυχώς η marker έχει αγοράκια και θα βρούμε άντρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι μέλλουσα τριδυμομανούλα και αρκετά αγχωμένη :)

Είμαι στα 35 και η εγκυμοσύνη μεγάλου κινδύνου :unsure: Αλλά θα τα καταφέρουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου erwlia!!!

Τριδυμομανούλα ε???? Κα-τα-πλη-κτι-κό!!!!! Με το καλό σου εύχομαι!!! Φυσικά και θα τα καταφέρουμε! Τόσες και τόσες τα καταφέρνουνε, γιατί όχι κι εμείς?

Το ξέρουμε ότι ανήκουμε σε ομάδα υψηλού κινδύνου, αλλά αν είμαστε προσεκτικές, όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Έχω πάλι απορία και ελπίζω να μου απαντήσει κάποια διδυμομανούλα!

Μόλις με το καλό γεννησω, θέλω τον πρώτο καιρό τα μωράκια μου στο δωμάτιό μας. Να πάρω καλαθούνες?

Εσείς τί κανατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλήμέρα κι από μένα!

ΠητερΠαν, κι εγω την ίδια απορία έχω αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη. το δωμάτιό μας δεν χωράει δύο κούνιες, υπάρχει λύση?

εσύ που είσαι πιό παλία, λύσε μου και μιά άλλη απορία, είναι αλήθεια ότι έμεις με τα διδυμάκια φουσκώνουμε πιό γρήγορα και ακούμε τα μωράκια νωρίτερα? εμένα απο την αρχή σχεδόν δεν μου έκαναν τα τζην στη μέση αλλά μετά σταθεροποιήθηκα και δεν βλέπω καμία αλαγή στην κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αλίκη και Χρόνια Πολλά!!! :)

Η κοιλιά μου φούσκωσε απο την αρχή, αλλά όχι πολύ. Εννοείτε πως τα ρούχα μου στη μέση δεν μου έμπαιναν!!! Αλλά ουσιαστικά η κοιλιά μου φούσκωσε μόλις έκλεισα τον 4ο. Τότε είδα κοιλιά!!! Και άρχισα να αισθάνομαι και το βάρος..! Τα μωράκια τα έννιωσα μόλις μπήκα στην 18η εβδομάδα. Μου έριξε μια η μπεμπούλα και τραντάχτηκα!! Στην αρχή τρόμαξα! Νόμισα ότι κάτι είχα πάθει!! Μετά, αφού "έφαγα" κι άλλη, τότε κατάλαβα ότι ήταν οι μπεμπούλες!

Τελικά θα πάρω καλαθούνες για την κρεββατοκάμαρα. Δεν χωράνε δύο κρεβατάκια μέσα στο δωμάτιο μου! Και θα πάρω και ριλαξάκια για να τα βγάλω απο το μαιευτήριο.

Τώρα ψάχνω και για τα χρώματα που θα βάψουμε το δωμάτιό τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! :)

Καλά Χριστούγεννα!με υγεία και αγάπη για όλο τον κόσμο

Τα κρεβατάκια είναι κάτι που με προβληματίζει. :ohmy: Το δωμάτιο μου είναι αρκετά ευρύχωρο αλλά δεν χωράνε με τίποτα 3!!!Οι καλαθούνες πρέπει να είναι πιο πρακτικές,αλλά συμφέρουν;Μέχρι πόσων μηνών μπορεί να κοιμηθεί εκεί το μωρό;

Κάτι ακόμα.Θα τα βάλετε στο ίδιο υπνοδωμάτιο;Εμείς έχουμε άλλα δυο υπνοδωμάτια διαθέσιμα,όμως δεν θέλω να τα χωρίσω :( 2 στο ένα και 1 στο άλλο.Λέω να τα βάλω και τα 3 μαζί και να διαμορφώσουμε το άλλο σε play room για όταν μεγαλώσουν λίγο.Τι λέτε;

Μήπως ,όμως,είναι πιο πρακτικό να βάλουμε έναν καναπέ-κρεβάτι στο παιδικό,παρά να μεταφέρουμε τις κούνιες στο δικό μας; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα erwlia και Χρόνια Πολλά!

Τα μωράκια, ειδικά τα δίδυμα και τα τρίδυμα, γεννιούνται πιο μικρόσωμα απο τα άλλα μωράκια. Άρα, υποθέτω, ότι θα χωρέσουνε κανένα τρίμηνο -ίσως και τετράμηνο- στις καλαθούνες!

Κι εμένα το σπίτι έχει άλλα δύο δωμάτια, αλλά όσο είναι μικρά τα μωρά, θα τα έχω στην αρχή στην κρεββατοκάμαρά μας σε καλαθούνες και μετά στα κρεβατάκια τους στο ίδιο δωμάτιο, μέχρι κάποια ηλικία.

Δεν ειναι κακή ιδέα το playroom..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πίτερ Πάν(αλήθεια,πώς είναι το όνομα σου; )

Το δωμάτιο παιχνιδιού το σκέφτηκε ο αντούλης μου και έχει ένα δίκιο γιατί με τόσα παιχνίδια :blink:

Αυτό λέω και εγώ...μεγαλώνοντας,αν θέλουν να χωριστούν,ας χωριστούν ;)

Απο πού θα πάρεις επιπλάκια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω αποφασίσει ακομα απο που θα παρω επιπλάκια. Μαλλον απο τα mothercare. ΄΄Εχω έναν κατάλογο απο εκεί και τον ξεφυλλίζω. Αν καταφέρω να μετακινηθώ, θα ήθελα να πάω να δω και στο "ΜΩΡΟΥΔΟΚΟΣΜΟΣ", έχω διαβάσει αρκετά καλά σχόλια γι αυτό το μαγαζί απο τα κορίτσια του φορουμ.

Με λένε Κορίνα. Εσένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

erwlia έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια! :)

Καλά Χριστούγεννα!με υγεία και αγάπη για όλο τον κόσμο

Τα κρεβατάκια είναι κάτι που με προβληματίζει. :ohmy: Το δωμάτιο μου είναι αρκετά ευρύχωρο αλλά δεν χωράνε με τίποτα 3!!!Οι καλαθούνες πρέπει να είναι πιο πρακτικές,αλλά συμφέρουν;Μέχρι πόσων μηνών μπορεί να κοιμηθεί εκεί το μωρό;

Κάτι ακόμα.Θα τα βάλετε στο ίδιο υπνοδωμάτιο;Εμείς έχουμε άλλα δυο υπνοδωμάτια διαθέσιμα,όμως δεν θέλω να τα χωρίσω :( 2 στο ένα και 1 στο άλλο.Λέω να τα βάλω και τα 3 μαζί και να διαμορφώσουμε το άλλο σε play room για όταν μεγαλώσουν λίγο.Τι λέτε;

Μήπως ,όμως,είναι πιο πρακτικό να βάλουμε έναν καναπέ-κρεβάτι στο παιδικό,παρά να μεταφέρουμε τις κούνιες στο δικό μας; :P

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!!!!!

ΜΑΛΛΟΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ PLAY ROOM ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ. ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.

ΤΙ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΠΗΡΑ, ΤΙ ΚΑΛΑΘΙΑ, ΤΙ ΡΑΦΑΚΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΑΡΑ ΤΣΑΜΠΑ ΘΑ ΠΑΕΙ. ΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΣ ΧΩΡΟΣ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΥΖΙΝΑ, Η ΒΕΡΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΛΟΝΙ.

ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣΤΑ. ΒΑΛΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΠΙΟ

ΠΟΛΥ ΜΟΝΟ ΤΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΚΟΡΙΝΑΚΙ, ΟΤΙ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΜΙΚΡΑ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΚΑΙΟ. ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ. ΠΗΡΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΠΡΟΩΡΑ ΚΑΙ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΦΟΡΕΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΑ ΚΟΙΜΙΖΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΝΙΑ (ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ) ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΧΩΡΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΩΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ 3350ΓΡ & 3190ΓΡ ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΙΚΡΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΣ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΒΑΡΟΣ.

ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΛΑΘΟΥΝΕΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...