Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια απο Διδυμομανούλες!!!!!


Recommended Posts

Γεια σου ΠίτερΠαν είμαι η Φρόσω (με γνωρίζεις ήδη). Μόλις κοίμησα θηλάζοντας τα διδυμάκια μου και είπα να μπω λίγο να χαζέψω και σύμπτωση έπεσα πάνω σου.

Γιατί αγχώνεσαι τόσο πολύ; Κάνε κουράγιο, οι εμμετοί και οι ναυτίες θα περάσουν όταν ακούσεις τα μωρά, γύρω στην 18η εβδομάδα. Εμένα βέβαια οι εμμετοί επανήλθαν στον 8ο μήνα αλλά λόγω του ότι τα δίδυμα συμπίεσαν το στομάχι μου. Εγώ στον 4ο μήνα μπήκα 2 μέρες στο νοσοκομείο με αφυδάτωση. Έκανα 12 φορές τη μέρα εμμετό. Και είχα ήδη ένα ακόμα μωρό. Το μόνο καλό είναι ότι δεν έβαλα πολλά κιλά.

Η διάθεσή σου είναι πεσμένη γιατί νιώθεις εξάντληση. Από τον 5ο θα νιώθεις καλύτερα. Τα δύσκολα έρχονται από τον 8ο, γι΄αυτό κράτα κουράγιο.

Ο αιματοκρίτης σου είναι σούπερ για δίδυμα. Μην περιμένεις 40αρια.

Πάντως αν σε ικανοποιεί να ακούσεις ότι εγώ είχα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη, αφού γέννησα στις 38 εβδομάδες και τα μωρά ήταν 3400 και 3200, και ακόμα δύσκολη λοχεία, τώρα 4 εβδομάδες μετά τη γέννα δεν θυμάμαι καν ότι ήμουν έγκυος. Το μόνο που βλέπω είναι δύο αγγελουδάκια να κοιμούνται μέσα στο κρεββατάκι τους και νιώθω τόσο μα τόσο ΜΑΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φρόσω καλημέρα!! Χαίρομαι πολύ που σε βρίσκω..!!!!!

Την Παρασκευή έχω ραντεβού με το γιατρό. Έ, λοιπόν έχω αγχωθεί για το πώς θα είμαι και πώς θα πάω μέχρι εκεί. Και μετά το άγχος κορυφώνεται μόλις σκεφτώ αν θα είναι καλά τα μπεμπάκια μου.. Πολύ άγχος... Θα ζαλίζομαι? Θα νιώθω καλά? Πώς θα φτάσω μέχρι εκεί? Τί θα μου πει ο γιατρός? Τι θα δει στον υπέρηχο? Θα είναι καλός ο υπέρηχος? Κι αν δεν είναι καλός? Κι αν κάτι δεν πάει καλά?.................

Πολύ άγχος....

Οι εμετοί μάλλον έχουν σταματήσει. Βέβαια απο το σοκ που πέρασα ακόμα φοβάμαι πως θα ξανακάνω.. Ο άντρας μου όλη άυτή την κατασταση που περνάω τη θεωρεί "μετατραυματικό σοκ" απο τις κακουχίες που πέρασα για ένα μήνα και τότε δεν μπορούσα να αντιδράσω!

Πάντως το ομολογώ, Φοβάμαι για όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Πίτερ Παν,

εγώ είμαι έγκυος (ένα μωράκι και πρώτο) στην 19η εβδομάδα και 34 χρονών. Δυσκολεύτηκα να μείνω έγκυος (προσπαθούσαμε 20 μήνες, οι εξετάσεις που κάναμε δεν έδειξαν το λόγο και τελικά έκανα εξωσωματική και ευτυχώς πετύχαμε με την πρώτη)και γι' αυτό είμαι συνέχεια μες στο φόβο και στο άγχος. Για να καταλάβεις, έβλεπα τη θετική χοριακή, ήμουν για 2-3 με΄ρες χαρούμενη και μετά αμέσως με έπιανε η αγωνία μήπως απέβαλα και δεν το πήρα είδηση κλπ. Το ίδιο μέχρι σήμερα. Φοβάμαι τόσο πολύ μήπως κάτι πάει στραβά ή μήπως δεν είναι καλά το μωράκι μου που δεν μπορώ κι εγώ να απολαύσω την εγκυμοσύνη, παρόλο που δεν έκανα ούτε έναν εμετό. Δηλαδή, φοβάμαι να χαρώ..... Ενδεχομένως να φταίνε και οι ορμόνες άλλά σίγουρα φταίει και το ότι δεν μου ήρθε εύκολα η εγκυμοσύνη .... Νομίζω όμως από συζητήσεις που έχω και με φίλες μου, ότι η εικόνα των διαφημίσεων, της εγκύου που είναι μες στην καλή χαρά, δεν ισχύει, τουλα΄χιστον για τις άνω των 30 που ξέρουμε δυστυχώς πιο πολλά και όταν είναι και η πρώτη φορά ....

Δε σε βοηθάω, προφανώς, απλώς θέλω να σου πω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα!

Οσο για τα δίδυμα, η κολλητή μου έκανε δίδυμα που είναι τώρα 2 χρονών. Σίγουρα είναι λίγο πιο δύσκολο από το ένα μωρό, αλλά νομίζω αρκεί να κάνεις ό,τι σου λέει ο γιατρός σου και όλα θα πάνε καλά. Προφανώς σε βλέπει πιο συχνά, κάνεις εξετάσεις πιο συχνά . Οπωσδήποτε τα δίδυμα δεν είναι ο κανόνας, αλλά τα τελευταία χρόνια έχουν αυξηθεί πολύ, οπότε μην αισθάνεσαι σα να ζεις μια "ακραία" κατάσταση...

Αντε, καλή τύχη σε όλες μας, όλα να μας πάνε καλά και σε λίγους μήνες να παίζουμε με τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι καθολου κουκλα μου

εγω παντως εκτος απο καποια προβληματα που ειχα που μπορουν να συμβουν σε οποιαδηποτε εγκυμοσυνη

ενταξει θελει σιγουρα διπλη προσοχη

ειναι 2 τα μωρακια

και ο χωρος ειναι μικρος οποτε θελει προσοχη

αλλα ολα θα πανε καλα μην κανεις απλα υπερβολες

σου ευχομαι ολα να σου πανε τελεια οτι θες πολυ ευχαριστος να σε βοηθησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ανησυχίες που έχεις είναι κάτι το απόλυτα φυσιολογικό και ανθρώπινο. Ποια μαμά δεν φοβάται να πάνε όλα καλά; Όμως μη σε πιάνει και πανικός, οι περιπτώσεις που κάτι δεν πάει καλά είναι ελάχιστες. Γιατί λοιπόν να συμβεί σε σένα. Η αυχενική σου ήταν καλή, θα κάνεις και του β επιπέδου και τέρμα το άγχος.

Υπερβολές τώρα δεν θα μπορείς να κάνεις έτσι κι αλλιώς γιατί θα βαρύνεις γρήγορα. Εγώ που έχω πείρα και από μονή και από διπλή εγκυμοσύνη σου λέω ότι δεν έχουν καμία σχέση. Η πρώτη ήταν εγκυμοσύνη αυτή ήταν γολγοθάς.

Γιατί αγχώνεσαι πώς θα πας στο γιατρό; Τόσο μακριά είναι;. Εγώ στην αυχενική πήρα ταξί κι ο άτιμος έπερνε τις στροφές λες και ήταν σε ράλυ. Μόλις του είπα ότι είμαι έγκυος πήγαινε σαν τις γιαγιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο περισσοτερη προσοχη και περισσοτερο βαρος ειναι στις διδυμες? Δεν κινδυνευουμε απο κάτι που δεν υπαρχει στις μονες εγκυμοσύνες? Ο γιατρος μου λεει πως εξελισσονται τα πράγματα σαν τη μονή εγκυμοσύνη, δεν υπάρχουν διαφορετικα πράγματα. Και πως ολα θα πανε καλα.

Τι με περιμενει τους επομενους μηνες? Διαφοροποιούνται τα πράγματα απο τη μονή εγκυμοσύνη?????

Θα πάθω "κατι?"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τί δηλαδή να κινδυνεύουν οι δίδυμες κυήσεις; Κινδυνεύεις μόνο να πάρεις πολλά κιλά αν δεν προσέξεις και να κάνεις ραγάδες. Μεγάλος κίνδυνος δηλαδή!

Και τί περιμένεις να πάθεις; Έγκυος είσαι, κανείς δεν είπε ότι η εγκυμοσύνη είναι εύκολη και ευχάριστη. Το ευχάριστο είναι το αποτέλεσμα, τα μωράκια. Αν αγχώνεσαι έτσι τώρα, όταν τα μωρά θα πνίγονται, θα κλαίνε και θα έχουν πυρετό τί θα κάνεις; Μόνο εσένα θα έχουν γιάυτό δεν πρέπει να πανικοβάλλεσαι.

Να μας γράψεις τα νέα σου από το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vre korinaki mou ti se exi piasi iremise vre koukla mou.

giati skeftese arnitika??evlogia ine na kouvalas mesa sou 2 zooules.

kai to kseris........aaaaaaaaa min me tromazis kai mena?

pou perimeno pos kai pos.

san mikro tromagmevo koritsaki kanis.

lipon tiposeta afta pou grafis na ta diavazis argotera na gelas me tis foviesou.ime sigouri pos tha les kita pou trelenomoun xoris logo.

ise toso tixeri pou emines me tin proto.kai tipota den tha to alaksi afto.ise i moni pou eniosa pos tha pane ola kala apo tin arxi.thimase?

to idio tha sou po kai tora.o theos se kitazi kai tha pane ola kala.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eise poli tixeri pou tha kaneis didima...apolause to kai min axwnese..vale mousiki kai na eise iremi.panta na skeftese oti opws niwtheis esi niwthoun kai ayta.na eise xaroumeni kai iremi gia na eine kai ayta.eine iperoxi i egkimosini...apolause tin kai ekmetaleusou tin...koimisou kai fae oso theleis...kai den iparxei kanenas kindinos.na skeftesai thetika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκειά μου!!

Σίγουρα η δίδυμη κύηση θέλει λίγο περισσότερη προσοχή και περισσότερη ξεκούραση καθώς ο οργανισμός της γυναίκας δουλεύει στο maximum προκειμένου ν' ανταποκριθεί στις ανάγκες και των δύο εμβρύων και η εξάντληση που νιώθει η γυναίκα είναι ίσως εντονότερη τις πρώτες εβδομάδες όπου ο οργανισμός προσπαθεί να προσαρμοστεί στη νέα κατάσταση (της κύησης).

Αυτό λοιπόν που πρέπει να κάνεις είναι να ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς, να κοιμάσαι πολύ και να τρέφεσαι σωστά..και φυσικά να σκέφτεσαι θετικά :lol:

Απ΄τη δική μου εμπειρία (είμαι διδυμομανούλα)μόλις σταμάτησαν οι ναυτίες και οι εμετοί (τέλος του τρίτου μήνα) και άρχισα να νιώθω καλύτερα, ανέβηκε η διάθεσή μου. Στον πέμπτο και έκτο μήνα πετούσα αλλά μετά τον έβδομο που άρχισα να βαραίνω πολύ και μέχρι που γέννησα, ζορίστηκα λιγάκι γιατί δούλευα κιόλας.

Να ονειρεύεσαι ότι κρατάς στην αγκαλιά σου τα μωράκια σου και όλα θα πάνε καλά!!

Φιλιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ Κυριακή!

Όντως οι ζαλάδες και η κόπωση δεν έχουν υποχωρήσει εντελώς ακόμα (είμαι περίπου 3,5 μηνών), άρα, επειδή κάθε μέρα που περνάει νιώθω και καλύτερα, θα φτάσω στο κλείσιμο του 4ου σε καλύτερη κατάσταση. Καρτερώ να περάσουν οι μέρες πώς και πώς!

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Είχα απελπιστεί! Όταν περνάει 1,5 μήνα και η βελτίωση είναι τοσο αργή (σχεδόν στάσιμη), δεν είναι λογικό να ανησυχώ ότι δεν θα συνέλθω ποτέ???? Είμαι και λίγο φοβιτσιάρα... οπότε ήρθε κι έδεσε!

Ακόμα νιώθω νύστα και κουράζομαι εύκολα. Θα προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Να βοηθήσω τον εαυτό μου και τα μπεμπάκια.

Θα προσπαθώ...

Σας ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου ΠιτερΠαν!

καταρχήν σου εύχομαι όλα να πάνε καλά με την εγκυμοσύνη και τα μωράκια σου!ελπίζω όσο περνάνε οιμέρες να νιώθεις καλύτερα.

εγώ σήμερα έμαθα ότι έχω διδυμάκια! αν και ενθουσιάστηκα αρχικά, σιγά σιγά άρχισα να πανικοβάλλομαι! ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος ανησυχίας, μόνο που θέλει προσοχή.

προς το παρόν δε νιώθω καμία ενόχληση αλλά αγχώνομαι για το μέλλον, γενικά είμαι σχετικά μικροκαμωμένη και δεν ξέρω πώς θα ανταπεξέρθει το σώμα μου.

είμαι στην 5η εβδομάδα και προς το παρόν έχω πάρει άδεια από τη δουλειά αλλά βαρέθηκα να κάθομαι και θα ήθελα να δουλεύω. εσείς οι παλιότερες τί λέτε, δύσκολο με διδυμάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια διδυμομανουλες μου

μην αγχωνεστε τοσο

εγω πραγματικα περασα τα πανδυνα

δεν πολυακουγα τον γιατρο

και ολα πηγαν τελεια

θελει προσοχη οντως

απλα δεν θελει πολλα πολλα

σκεφτειτε

μια κοιλιτσα - 2 μωρα

μεχρι τον 7 τουλαχισοτν για μενα ολα πηγαιναν οπως και σε κυηση με ενα μωρακι

ασχετος των αποκολησεων - και απο καποια αλλα προβληματα που επαθα (που θα μπορουσα να τα παθω και με ενα μωρο) - απο τον 7 και μετα πηρα πολυ βαρος

και τουλαχιστον εγω δεν ενιωσα τιποτα το τρομερο ή φοβερο

μου φανηκαν ολα πολυ φυσιολογικα

οκ - εχεις συχνοουρια

οκ - ποναει η πλατη

οκ δεν μπορεις να κοιμηθεις ανετα

οκ δεν μπορεις να κανεις ολες τις δουλεις του σπιτιου

οκ δεν μπορεις να βγαινεις για ψωνια με τις ωρες

και σε ποια εγκυμοσυνη μπορεις

ισως γιατι δεν εχω κανει 1 παιδι και δεν μπορω να συγκρινω

αλλα δεν θελει αγχος

τουλαχιστον εμενα αυτο με εσωσε

γιατι ο γιατρος μου ηταν αρκετα τρομοκρατης και δεν ηθελε να κανω τιποτα

και να ειμαι ολη μερα ξαπλα

επειδη εγω ολη μερα ξαπλα θα παθω σιγουρα καταθληψη ακανε και αυτο που πιστευα αγω σωστο

και καλα εκανα

1.οποτε η καθε μια ειναι διαφορετικη (εγω ουτε ζαλαδες - πολυ λιγες καουρες - μονο γυναικολογικα προβληματα με τα μωρα)

2.δεν πρεπει να αγχωνεστε

3. κανετε αυτο που νομιζετε εσεις σωστο - κανεις δεν αγαπα και δεν αγχωνετε για τα μωρα σας περισσοτερο απο εσας (αν νιωθετε οτι μπορειτε να κανετε κατι σιγουρα εσεις ξερετε καλυτερα)

4. για ολα να συμβουλευεστε παντα τον γιατρο σας - κι ας βαρεθει να σας ακουει - εμενα εφτανε στο σημειο να μου λεει οτι μμου ειπε τι πρεπει να κανω κι εγω ας κανω οτι θελω

την εγκυμοσυνη σας προς θεου μην την περασετε ως αρρωστια

αυτο ειχα κανει στην αρχη εγω και πραγματικα κοντεψα να μπω τρελαδικο

μετα το πηρα χαλαρα και ειπα οτι ειναι να γινει σας γινει

και ολα πηγαν τελεια

πολυ καλη σας εγκυμοσυνη σε ολες

οσο για μετα

ρωτηστε με αφου γεννησετε

μπορει να εχω ξεχασει τι περναω:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

οκ - εχεις συχνοουρια

οκ - ποναει η πλατη

οκ δεν μπορεις να κοιμηθεις ανετα

οκ δεν μπορεις να κανεις ολες τις δουλεις του σπιτιου

οκ δεν μπορεις να βγαινεις για ψωνια με τις ωρες

και σε ποια εγκυμοσυνη μπορεις

ισως γιατι δεν εχω κανει 1 παιδι και δεν μπορω να συγκρινω

αλλα δεν θελει αγχος

laugh:

πίστεψε με επειδή τα έχω ζήσει και τα δύο, με ένα μωρό είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα. Μέχρι την ημέρα που γέννησα περπατούσα με τις ώρες, δεν είχα αλλάξει τίποτα από τη ζωή μου. Στη δίδυμη εγκυμοσύνη μετά τους 7,5 μήνες δεν μπορούσα να πάω ούτε τουαλέτα από το βάρος της κοιλιάς. Και οι εμμετοί περισσότεροι και οι καούρες και οι πόνοι. Ουδεμία σύγκριση!!! Ακόμα και η λοχεία ήταν πολύ διαφορετική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Πήγα εχτες στο γιατρό και ευτυχως τα μπεμπακια ειναι μια χαρά! Μου έφυγε λίγο το άγχος!

Σήμερα όμως δεν ειμαι και στα καλύτερά μου. Ξύπνησα με πονοκέφαλο και ζαλάδα κι έτσι είμαι όλη μέρα ξάπλα.

Ο γιατρός ειναι πολύ ικανοποιημενος απο την όλη κατάσταση και αυτό ειναι αρκετά ανακουφιστικό.

Μου έδωσε 7/12 να πάω για Β' επιπέδου

Σας ευχαριστώ πολύ!

Ευχομαι να ειναι και η δική μου εγκυμοσύνη καλή και χωρις προβλήματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλημέρα μανούλες και διδυμομανούλες!! :)

Την περασμένη εβδομάδα έκανα τη β΄επιπέδου και όλα είναι καλά. Έμαθα ότι τα μπεμπάκια μου ειναι και τα δύο κοριτσάκια!!! Είμαι πολύ ευτυχισμένη!!

Να σας ρωτήσω κάτι? Τι χρώμα έχετε βάψει το δωμάτιό τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τέλεια νέα, με το καλό τα κοριτσάκια σου! :)

έχεις πολλές επιλογές σε χρώμματα πάντως, ροζ, μοβ, λαχανί, όλα τέλεια είναι!

τώρα που πέρασε ο καιρός πώς νιώθεις?

εγώ είμαι στην 10 εβδομάδα και την 9η έπαθα αποκόλληση με πολύ αιμοραγία και τρόμαξα υπερβολικά. νοσηλεύτηκα 5 μέρες σε νοσοκομείο. τώρα είμαι σπίτι αλλά είμαι ακόμη ξαπλωμένη και τετάρτη πάω στο γιατρό. αυτό εννούν ότι είναι δύσκολες οι δίδυμες εγκυμοσύνες? εγώ νόμιζα ότι τα προβλήματα εμφανίζονται μετά τον 7ο! έχω ακούσει περιπτώσεις ότι μερικές γυναίκες έχουν καθήσει στο κρεβάτι και 9 μήνες!

έχω ανάγκη να μου πείτε οι πιό έμπειρες ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο δύσκολα όσο λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη κι εμένα μου αρέσει το λαχανί με το μωβ! Χαρούμενα χρώματα!!

Εγώ παρολο που δεν αντιμετωπισα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη (δοξα το θεό!), προσέχω παρα πολύ. Ξεκουράζομαι πολύ, και δεν κάνω δουλειές παρα μόνο τα τελειως απαραίτητα. Σίγουρα ειναι πιο "ιδιαίτερες" οι δίδυμες εγκυμοσύνες.

Να ξεκουράζεσαι και να προσπαθήσεις να εισαι ήρεμη. Εμένα με πιάσανε τα ψυχολογικά μου στην αρχή! Τώρα ειμαι καλύτερα.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ από την αρχή πρόσεχα υπερβολικά, πήρα αμέσως αναρρωτική και στο σπίτι δεν έκανα απολύτως τίποτα. έμεινα έγκυος με εξωσωματική οπότε ο φόβος πολύ μεγαλύτερος. παρόλα αυτά η προσοχή δεν ήταν αρκετή, έπαθα αποκόλληση χωρίς να κάνω τίποτα, σκέψου να έκανα κιόλας!

εγώ το ψυχολογικό μου φαίνεται θα το πάθω τώρα από το άγχος!

πάντως μου δίνεις κουράγιο που έχεις καλή εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας

διδυμομανούλα και εγώ, γέννησα τα μωράκια μου στις 18 Σεπτέμβρη και έχω και άλλα δύο παιδάκια, συνολικά 4, οπότε τα πράγματα ήταν πολύ δύσκολα για μένα στην εγκυμοσύνη.

Μην αγχώνεστε θέλει υπομονή και καλή διάθεση και όλα θα πάνε καλά.

Σίγουρα αυτή η εγκυμοσύνη ηταν η πιο δύσκολη από τις άλλες δύο, στον 5ο μήνα ο αιματοκρίτης μου ηταν 24 (έχω στίγμα) και έκανα κάποιες ενέσεις και μέχρι την 38η εβδαμάδα που γέννησα είχα 25. Ενα μαύρο χάλι δηλαδή.

Γι' αυτό μην αγχώνεσαι υπάρχουν και χειρότερα..

Τώρα κοιτάζω τα δύο θαυματάκια μου και λιώνω!

Σας εύχομαι καλή εγκυμοσύνη, κουράγιο και τώρα αλλά πολύ περισσότερο αργότερα και υπομονή, όλα θα πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίκη μου απο άγχος, άλλο τίποτα!!!! Και στην αρχή είχα πάθει πλάκα!!! Μετά που ρώτησα και άλλες μανούλες,-μελλουσες και μη-, μου ειπανε πως ειναι φυσιολογικό να έχω άγχος. Και ιδιαίτερα εμεις που ειμαστε "πρωτάκια"!

Κι εγώ εξωσωματική έκανα.

Όποτε έχεις απορίες να ρωτάς το γιατρό σου. Πρέπει να μας λύνεται κάθε απορία για να ηρεμούμε, να μας φεύγει το άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητήρια markat, να χαίρεσαι όλα τα μωράκια σου!

κι εγώ ανυπομονώ να έρθει η στιγμή που θα τα κρατάω αγκαλιά αλλά μου φαίνεται τόσο μακρυά μέχρι τότε! ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι γιατί όχι! Δεν απαγορευτεί κάτι!!! Κάνει θαύματα σου λεωωω!!! Βασικά οδεύει με σωστά βήματα κ καθοδηγεί! Γιάννης Κουτουλακης ! Σε μια εβδομάδα!
    • Ναι θα ήθελα το όνομα του αν είναι εφικτό 🤗...Να είσαι επιφυλακτική αν αυτό δε βοηθάει 🤗 πότε θα ξανά πας ?
    • Κορίτσια χωρίς να σας ξέρω μου δίνετε δύναμη Κ κουράγιο!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Δεν ξέρω η καθεμία από εσάς σε τι φάση είστε αλλά εύχομαι να έχετε όλες αυτό που ποθειτε! Θα δείξει. .είμαι λίγο πιεσμένος αυτή τη περίοδο με τη δουλειά κάνω κ κοσμήματα Κ έχω Κ κάποια φεστιβάλ.αν θελετε να τα δείτε mariemma Art είναι σε ινστα και φβ!!!! Αυτό μου δίνει δύναμη Κ ξεχνιέμαι πάντα όταν δε είμαι καλά...κάθομαι Κ δημιουργω....
    • Τέλεια!! Τι να σου πω κορίτσι μου; Όντως δεν έχει λογική!! Αλλά γι αυτό ακριβώς δεν χρειάζεται να κοιτάξεις άλλο τη χοριακη από τη στιγμή που είδατε έμβρυο που αναπτύσσεται και ακούσατε και καρδιά ❤️ ❤️!! Λογικό να είσαι επιφυλακτική με το τι θα γίνει στη συνέχεια αλλά πιστεύω αυτό το σπορακι φαίνεται να είναι αποφασισμένο να μείνει!! Να έχεις μια καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άλλα απρόοπτα εύχομαι! Αν θελήσεις μας λες τα νέα σου από τον υπέρηχο την επόμενη εβδομάδα! Οτιδήποτε θελήσεις είμαστε εδώ!!!
    • Σε μια βδομάδα πάλι!!!! Και ότι γίνει!!! Μακάρι βρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω!! Πως γίνεται να έπεσε χτες η χοριακη στα 2.500 και να φάνηκε σήμερα ένα μωρό μεγάλο κ καρδιά? Ενώ ο σακος ήταν κενός με 3.500...τώρα τι έγινε???
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...