Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑΥΜΑ....?


liberty81

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Η ΛΙΤΣΑ Η ΑΛΛΙΩΣ rose :P ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΒΑΦΤΙΣΜΕΝΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ rose!ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ?Η ΠΙΣΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΟΣ.ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΥΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ.ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia akouste

fetos ANHMERA THS PANAGIAS eida ena oneiro...

eida THN PANAGIA ston ypno mou na erxete kata to meros mas me ton antra mou kai na mou leei...

''tha kanete paidi kai tha to peite Maria...''

kai efige!tin rwtousa pote kai alla!

alla den apantouse apla xamogelase kai efige...

egw pisteuw pws an ginei to thauma pou perimenoume...

tha meinw egkios mexri to Dekemvrio kai tha gennisw ton Augousto stin giorti THS!

to perimenw!!!

EINAI H MONH FORA POU EIDA THN PANAGIA STON YPNO MOU KAI DEN THA TO KRIPSW!!!pote den exw dei kanenan Agio kai Agia...

mou leei o kalos mou EINAI SIMADI SIGOURA...

allwste simera giortazoun kai oi mamades mas...giortazei kai h Panagia pou einai kai auth mitera...

EMEINA ANAUDH!

an ginei to thaumataki mas...

tha sas enimerwsw.... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μπελλα.Γεια σου Τριανταφυλλια....Ειστε οι πρωτες μου επισημες φιλες στο mammyland...Δεν ξερω τι να πιστεψω...που ειναι η υπερβολη και που σταματαει....οι κληρικοι ασ πουμε ειναι ενα αλλο θεμα...πολυ μεγαλο και φυσικα ανεξαρτητο απο την πιστη αλλα επηρεαζουν...παντως δεν εχω σταματησει να κλαιω απο τις ιστοριες...τρεμω κυριολεκτικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΟΝΕΙΡΑ ΜΕ ΑΓΙΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ.ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΔΩ ΟΝΕΙΡΟ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ!

ΜΑΡΙΝΙΩ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΣΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα μαρινιω με εστειλες τωρα...πραγματικα...σιγουρα σημαινει κατι το ονειρο σου....ειναι θεμα χρονου να μεινεις εγγυος...ειμαι σιγουρη...καλε μου σηκωθηκε η τριχα..α πα πα...μπραβο κοπελα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ.ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΞΟΝΙΚΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΩΙ ΕΙΔΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΑΓΙΟΣ ΡΑΦΑΗΛ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΞΟΝΙΚΗ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΡΑΦΑΗΛ!ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΑ..ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΛΗ Η ΑΞΟΝΙΚΗ!

ΕΝΑ ΠΡΩΙΝΟ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΠΕΡΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΣΥΝΗΘΗΣ ΚΙΝΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.ΕΙΧΕ ΣΤΟΠ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΕ ΕΤΣΙ!Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ.ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.ΕΓΩ ΓΕΝΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΟΝΕΙΡΑ ΜΕ ΝΟΗΜΑ..ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΕΚΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΠΟΣΤ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari rose kai liberty na sas anakoinwsw poly sintoma to thaumataki mou...

kai egw to skeftomai kai lew giati eidika SIMERA kai mono simera na eida auto to oneiro???

to skeftomoun oli mera...

kai akoma me pernaei apo to mialo!

makari...

an thelei na mas to steilei

na erthei to sporaki stin koilitsa mou sintoma!!!

NA SAS PW KAI TO ALLO NA KOUFATHEITE?????????

PRIN 2 XRONIA POU DEN EIXA SXESH KAN ME TON KALO MOU ERXETE MIA GIFTISA KAI TOU LEEI NA SOU PW TO XERI SOU?

leei oxi kai tetoia kai meta ton epeise...

leei poly sintoma vlepw ena ''M'' na erxete kata panw sou kai na sou allazei OLH sou tin zwi! :ohmy:

EGW!!!meta apo kati mines me gnwrise kai ta ftiaksame...

kai episis allo 1 ''M'' H KORH SOU!!!MEXRI TELOS TOU 2009....

TWRA SINDESTE TA LOGIA THS ME TO ONEIRO MOU KAI PEITE MOU DEN ANATRIXIAZETE?

egw poly... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mε νεκρους βλεπω και εγω....ισως μας λειπουν και τους βλεπουμε?δεν ξερω...θα σας πω μια ιστορια τωρα...μου την ειχε πει η θεια μου..ειναι πολυ ανατττττττριχιαστικη.....το παιδι της ειχε καρκινο στο κεφαλι....αφου λοιπον εκανε την εγχειριση στο κεφαλι και περιμεναν να δουν το αποτελεσμα και εαν πετυχε,αφου ειχε ανακτησει τις αισθησεις του απο την επεμβαση του εμφανιστηκε στο δωματιο ενασ αντρας μεσα στα ασπρα...σαν γιατρος εμοιαζε..του ειπε να μην ανησυχει,τα αποτελεσματα θα ειναι καλα απο την αξονικη που θα γινει και θα αναρρωσει πληρως...το παιδι τον ρωτησε ποιος ειναι και ο κυριος απαντησε ¨"ραφαηλ¨"

Οταν ηρθαν οι γιατροι για την εξεταση το παιδι τους ειπε οτι τον ενημερωσε ενας γιατρος με το ονομα ραφαηλ....τετοιος γιατρος φυσικα και δεν υπηρχε....το εκκλησακι στο νοσοκομειο ηταν του αγιου ραφαηλ..το παιδι ειναι μια χαρα σημερα και οι μετεπειτα εξετασεις του πεντακαθαρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ...

ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ,ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ.

ΠΡΙΝ 54 ΧΡΟΝΙΑ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ

ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ,ΘΑ ΓΕΝΝΟΥΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙ(ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ)

ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ

ΒΓΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΟΤΙ

ΕΙΝΑ ΘΕΜΑ ΩΡΩΝ ...ΠΕΘΑΙΝΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.

ΣΤΟ ΠΑΡΑΛΥΡΗΜΑ ΤΗΣ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΓΙΑ ΛΙΓΟ Ο ΥΠΝΟΣ.

ΕΝΑΣ ΓΕΡΟΣ ΠΗΓΕ ΚΟΝΤΑ ΤΗΣ ΗΡΕΜΟΣ ΤΗΝ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΕ

"ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΘΑ ΖΗΣΕΙΣ,ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ"

ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 2 ΩΡΕΣ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ

ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΠΛΟΚΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΘΑΥΜΑ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΛΛΑ 3ΠΑΙΔΙΑ,

ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΤΗΣ ΕΝΑΣ ΠΛΑΝΟΔΙΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ,ΠΟΥΛΟΥΣΕ ΕΙΚΟΝΕΣ

ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΜΙΑ.ΕΝΩ ΕΤΟΙΜΑΖΟΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥ

ΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΤΗΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΕΝΟΣ ΑΓΙΟΥ...ΕΜΕΙΝΕ

ΑΦΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΗ.Ο ΑΓΙΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΣΩΣΕ ΗΤΑΝ Ο ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ(ΕΤΣΙ ΛΕΝΕ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ) ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΠΟΙΟΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΙΗΓΗΤΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΑΚΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΥΛΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΗΣ ΘΕΩΡΕΙ..ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΑΛΛΩΣΤΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας που εισαι ρε Purple?και νομιζα οτι γεννησες...δεν υπαρχει περιπτωση να κοιμηθω σημερα...δεν ξερω γιατι εχω επηρεαστει τοσο...πω πω...ουτε να γραψω δεν μπορω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κορίτσια 2 μέρες πριν κάνω την β΄επιπέδου ειδα ότι η μπεμπα θα έχει πρόβλημα..και όντως όταν έκαν την β΄επιπέδου αλλάξε η ζωή μου σε ένα δευτερόλεπτο...έκανα διακοπή και ειμαι χάλια....τωρα τελευταια ειμαι καλά κανα δυο μέρες δηλαδή! Μετα απο την διακοπή ειδα όνειρο ότι κρατου΄σα την μπεμπα μου και την έλεγα Ραφαέλα και πέθαινε στην αγκαλιά μου.Εγω τον Αγιο Ραφαήλ δεν το ηξερα...διαβασα την ιστορία του ότι τον λέγαν Γιώργο ήταν στρατιωτικός και έπερνε μεταθέσεις σε διάφορες πρεσβίες του εξωτερικού.Ο ανδρας μου ειναι στρατιωτικός γιώργος και τώρα ειναι Κόσοβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΜΕ ΝΕΚΡΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΗΞΕΡΑ.Π.Χ.Ο ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΛΑΣΣΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ.39 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΦΗΣΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ.

ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΒΛΕΠΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΟΧΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ.ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΡΧΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑΤΙ ΣΑΓΑΠΑΩ.ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ..ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ.ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ!ΑΦΟΥ ΒΓΗΚΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΞΑ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΜΙΛΟΥΣΕ ΜΕ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΑΣΑ.ΤΗΝ ΦΩΝΑΞΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΞΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑ,Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΑΓΡΙΑ!

ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΦΑΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ.3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΙΔΑ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΕΘΑΝΕ.ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΕΦΕΥΓΕ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΑΓΚΑΛΙΑΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΜΕ...ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ!

...ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΟΝΕΙΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΩΡΑ.ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ.

ΑΧ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ liberty81.ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γιαγια μου ειναι μοδιστρα.

Παλια, μεχρι και πριν απο 30 χρονια ειχε

κοπελες μαθητευομενες που τις μαθαινε κοπτικη - ραπτικη.

Ηταν καλοκαιρι. Ανημερα της Αγ.Παρασκευής ή της Αγ. Κυριακής,

δεν θυμαμαι ακριβως, γιατι οι γιορτες ειναι τον ιδιο μηνα. Ιουλιο.

Ανημερα της γιορτης λοιπον, απογευμα και η γιαγια μου μαζι με τα

κοριτσια δουλευαν. ειχαν να παραδωσουν αρκετα "ραψιματα" σε διαφορες πελατισσες που τα βιαζονταν.

Καποια στιγμη ακουσανε βηματα στη σκαλα του σπιτιου.

(το ας το πω ατελιε ηταν στο κατω πατωμα). Η σκαλα φτιαγμενη απο σανιδια,μιας και επροκειτω για πολυ παλιο σπιτι.

Η γιαγια μου υπεθεσε οτι επεστρεψε ο παππους απο το καφενειο και φωναξε το ονομα του.

Φυσικα απαντηση δεν πηρε αφου ο παπαους δεν ειχε ακομη επιστρεψει.

υπεθεσε οτι δεν την ακουσε. Τα βηματα ακουστηκαν και 2η φορα.

Εστειλε λοιπον μια κοπελα πανω να δει τι συμβαινει. Η κοπελα ανεβηκε πανω, αλλα πανω δεν ηταν κανεις και επεστρεψε παλι κατω λεγοντας στη γιαγια μου οτι μαλλον ειναι ιδεα τους.

και τοτε... μια ανεξηγητη? ευωδια βασιλικου πλυμμηρισε το δωματιο,

που εκανε τα κοριτσια να κοιταχτουν μεταξυ τους απορημενες.

Τα επομενα λογια της γιαγιας μου? "Σκωθητε να παμε να αναψουμε ενα κερι! γιορτη ειναι σημερα"

Περιττο να σας πω οτι απο τοτε και καθε γιορτη , η γιαγια μου βελονι στα χερια της δεν επιανε! ούτε και στα κοριτσια αφηνε να κανουνε δουλεια! Θεωρει οτι τα βηματα ηταν της Αγιας που τις καλουσε να αναψουν κερακι στη Χαρη Της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τριανταφυλλια και μαρινιω θα κατσετε εδω ολο το βραδυ...ακουτε? :P τα χρειαστηκα τωρα...α πα πα

τριανταφυλλια καθεσαι?ακου με την ανηψια μου τι εγινε..το σκεφτομαι και τρελλαινομαι....η ανηψια μου ηταν 4 χρονων...πεθανε ο παππους της και θειος μου....φυσικα το κατερινακι που να καταλαβει τι εστι θανατος και οτι πεθανε ο παππου της και κλπ...επαιζε στο δωματιο της με τις κουκλες τις...την ακουσα εγω...μιλουσε...¨"που μιλας κατερινα?της λεω...στην κουκλα?""οχι Ελευθερια",μου λεει..."με τον παππου,εδω ειναι".....το συμπερασμα δικο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΠΡΙΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΔΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΝΑ ΤΗΣ ΦΕΡΝΕΙ ΜΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ ΠΑΙΔΙΚΑ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΛΕΕΙ ΠΑΡΤΑ ΓΙΑ 200 ΕΥΡΩ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΘΑ ΦΥΓΩ ΑΛΛΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΕΡΕΙΣ ΤΑ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ.Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΞΥΠΝΙΣΕ ΚΑΙ ΕΤΡΕΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΗΤΑΝ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΕΙ,ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΝΕΚΡΟ (ΗΜΟΥΝΑ ΕΓΚΥΟΣ) ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ.ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΠΗΓΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι ιστορίες είναι αυτές τέτοια ώρα???Θα σας πώ κ εγώ μια που θυμήθηκα.Η μαμά μου όταν ήταν μικρή είχε πάει με τη γιαγιά μου σε κάποιο σπίτι στο χωριό όπου ήταν κάποια γειτόνισσα ετοιμοθάνατη.Είδε λοιπόν η μαμά μου ένα φως να φεύγει από κει που ήταν η ετοιμοθάνατη κ να προχωράει και να βγαίνει έξω.Μόνο εκείνη το είδε το φως κ λόγω του ότι ήταν η πιο μικρή κ αθώα εκεί μέσα..Σε λίγα λεπτά η γυναίκα αυτή πέθανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταλια μου καλωσηρθες και λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου...σου ευχομαι γρηγορα μια εγκυμοσυνη ακομα και ενα υγιες μωρακι...σιγουρα τυχαια δεν ειναι αυτα που μου λετε...ανατριχιασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΣΑ...ΚΡΑΤΑΩ ΘΕΡΜΟΠΥΛΕΣ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!

ΕΙΝΑΙ ΤΥΠΙΚΗ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ 7/11,ΕΓΓΛΕΖΑ!!

ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΨΙΛΟΑΓΡΙΕΦΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΙΡΜΠΙΛΟΤΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ.. :P:P:P

ΚΑΛΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνυχτα Μαρια(σωστα δεν το λεω?)και μπαινε...μη μας ξεχνας...εγω την εχω την αγωνια μου αν και προσωπικα δεν σε ξερω...συμπαθειες ειναι αυτες...ασε εγω δεν παιζει να κοιμηθω με αυτα που γραψαμε....καληνυχτα και φιλια στην μπεμπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω αλλη μια

βασικα να αναφερω πως εμεις οταν βλεπουμε νεκρο το εκλαμβανουμε ως παραπονο κ παμε να του αναψουμε κερακι (επειδη τον ξεχασαμε)

Λοιπον αυτη την ιστορια μου την ειπε συναδελφος που του συνεβη κ οταν μου την ελεγε εκλαιγα με μαυρο δακρυ....

Το παιδι υπηρετουσε σε ενα νησι και ειχε σχολασει στις δεκα το βραδυ,πηρε λοιπον το αυτοκινητο να παει σπιτι του,οπως οδηγουσε στα σκοταδια προσπερασε ενα εκκλησακι απο αυτα που βαζουν σε σημεια που εχει σκοτωθει κοσμος,προχωρησε λιγο ακομα κ σταματησε εντρομος το αυτοκινητο για να συνηδητοποιησει τι ειχε δει..

Περνωντας ειδε εναν νεαρο αντρα φωτεινο με φτερα να καθεται πανω στο εκκλησακι σκυθρωπος και στεναχωρημενος!!!!!!!!!του κοπηκε το αιμα του παιδιου,γυρισε στο εκκλησακι κ ειδε οτι ηταν παραμελημενο κ σε κακη κατασταση ,αφιερωμενο σε ενα νεαρο παλικαρι που σκοτωθηκε σε εκεινο το σημειο,γυρισε σπιτι κ το συζητησε με τη γυναικα του,κατεληξαν στο συμπερασμα οτι ο αγγελος ηταν τοπαιδι στεναχωρημενο που το ειχαν ξεχασει,την αλλη μερα πηγαν οι δυο τους καθαρισανε ολο το εκκλησσακι και αναψανε καντηλακι μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια μου παντα πιστευα και πιστευω στα θαυματα.ειναι η πιστη μου η ελπιδα μου οτι παντα υπαρχει κατι καλο που θα συμβει και θα διωξει καθε πονο,καθε απογοητευση,καθε πικρα.

το δικο μου θαυματακι εγινε πριν 2 χρονια...καλοκαιρι του 2007 στις διακοπες μας στην κερκυρα επισκεπτομαι πρωτη φορα τον αγιο σπυριδωνα..μου ειχαν πει τοοοοσα πολλα για τα θαυματα του που τον παρακαλεσα για ενα παιδακι...ο καιρος περασε και μενω εγκυος 12/12 στην γιορτη του.

η εγκυμοσυνη μου ξεκινησε και ολα πηγαιναν καλα ωσπου 3 μηνων παθαινω αποκολληση.στο δρομο για το νοσοκομειο ταζω πρωτο ονομα του παιδιου μου να ειναι του αγιου και το αιμα σταματησε μολις φτασαμε εκει.

οταν πλεον γεννησα και μπηκε ο μικρος στην εντατικη πηγαινα και τον εβλεπα καθε μερα μεσημερι και απογευμα μεχρι που μια μερα προσεξα κατι...πανω απο την θερμοκοιτιδα του μικρου μου ηταν η εικονα του αγιου σπυριδωνα!!

συμπτωση??? οχι για μενα!!!!!

ειναι ο προστατης του,τον προσεχει και τον βοηθαει σε καθε δυσκολια

το τελευταιο ειναι οταν πριν λιγες μερες τον πηγαμε στην κερκυρα μολις μπηκαμε στην εκκλησια τραβαγε τον κοσμο να μπει πρωτος να παει στον αγιο και μολις φτασαμε μπροστα στα σκαλια ανεβηκε μονος του και το πρωτο που εκανε ηταν να τον πιασει με τα χερακια του σαν να τον αγγαλιαζει

τα χασαμε ολοι ακομοι και οι παπαδες που ηταν εκει εμειναν αφωνοι και τον κοιταζαν οσο για μενα??? τα δακρυα μου ετρεχαν σαν νερο.

ελπιζω μονο να τον προστατευει σε οποια δοκιμασια ακομη εχει και να ειναι παντα κοντα του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...