Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι κακιά?


IreneValadia

Recommended Posts

Είμαι κακιά?

Στο γραφείο μου εξαφανίζουν ότι και να βάλω μέσα στο ψυγείο: τυρί Φιλαδέλφεια, τυράκια La Vache Qui Rit… τα πάντα … ότι και να αφήσω!

Είμαι σίγουρη πως έχω κάτι να φάω στη δουλειά και ανοίγω το ψυγείο και έχουν κάνει φτερά!!!

Είμαι κακιά?

Δε θέλω τα πράγματα μου να μου τα πειράζουν χωρίς να με ρωτούν.

Επιτέλους σε τι σπίτια μεγάλωσαν?

Που είναι οι τρόποι τους?

Πείτε μου σας παρακαλώ τι να κάνω?

Να γράψω καμία ανακοίνωση στο ψυγείο, να μη ξαναφέρω τίποτα στο ψυγείο, να αποδεχτώ το χαμηλό τους επίπεδο?

Ποια είναι η γνώμη σας?

post-4730-13873934737936_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΕ ΚΑΤΑΛΒΑΙΝΕΙ ΠΟΤΕ.ΤΟ ΝΑ ΜΑΛΩΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΕΙ ΣΕ ΚΑΚΟ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗ ΞΑΝΑΠΑΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η καλύτερη λύση είναι να φέρνεις από το σπίτι σου αυτό που θα φας το πρωί-μεσημέρι. Μην αφήνεις τρόφιμα στο ψυγείο για όλη την εβδομάδα αφού βλέπεις ότι στα τρώνε. Έτσι δεν θα σου πειράζουν τίποτα και θα είναι όλα οκ. ;)

Εγώ αυτό κάνω...αν και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα τι μου θυμησες...

και εγω τα ιδια περνουσα στην δουλεια ωσπου και και σταματησα να αγορζω πραγματα για το γραφειο που θελουν ψυγειο. Αγοραζα πχ κρακερακια και τα εβαζα στο συρταρι του γραφειου. Κατι αλλο που δοκιμασα ειναι να τα βαζω μεσα σε ταπερακι και τυλιγμενα σε σακκουλα ωστε να μην φαινετε τι υπαρχει μεσα.

Παντως σε καταλαβαινω απολυτα!!! :) Και στο κατω κατω δεν δουλευουμε για να ταιζουμε τους συναδελφους μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να γελασεις και λιγο...το ιδιο παθαινε και ο καλος μου! ακομη και τις σαλατες του τρωγανε!

ωσπου τα πηρα αγρια και το παραμικρο το βαζω σε μπολ μιας χρησης και γραφω απ'εξω:

"προσοχη το εφτιαξε ο Αγγελος...δεν παιρνω την ευθυνη για οτι παθετε αν του το φατε", "αστειο να παιρνεις ξενο φαγητο? προσεχε δε ξερεις τι μπορει να εχει μεσα", "το φαγητο ειναι του ΑΓΓΕΛΟΥ...κατω τα χερια σου"

διαλλεγεις και παιρνεις...γιατι να μεινεις εσυ νηστικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα και δεν εισαι κακια αυτοι ειναι γυφτοι!! :angry:

Μη ξαναφησεις τιποτα κοριτσακι!παιρνε μαζι σου μονο οτι ειναι να φας και αν μεινει κατι παρτο σπιτι σου! ;)

Σιγα μη τα ταιζεις κιολας τα λυσσασμενα! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε της αδελφης μου της το πέρνουν μπροστά της!!!ότι κ να ναι πέρνουν κ τους τα χωνει και πάλι ζωα...και μιλάμε για πολιτικοι μηχανικοί όχι ότι πέρνουν 700ευρώ....οι πεινάλες!τωρα τρωει κρυφά!!!ΖΩΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΖΙΓΚΟΥΝΙΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειρήνη μου χτυπησες φλέβα τωρα!! :ohmy::ohmy: ειμαι ακριβως σαν και σενα!!!Νευριαζω τρομερα οταν μου πειραζουν τα πραγματα και μαλιστα χωρις να ρωτανε!! :angry::angry::angry::angry::angry: το θεωρω μεγαλη γαιδουρια και αγένεια!!!Επειδη και γω εχω μεγαλωσει με τροπους και εχω παρει συγκεκριμενες αρχες απ το σπίτι μου δεν μπορω πραγματικά να κατανοήσω τέτοιες συμπεριφόρες!!! :huh::huh:

Για να μην πέσεις στο επιπεδο τους πες το τους μεταξυ αστειου και σοβαρου που λενε..αλλα δυστηχως τα γαιδουρια δεν αλλαζουν ΠΟΤΕ!!!!παρε λοιπον πραγματα που δεν θελουν ψυγειο και κρυψτα κατω απ το γραφειο σου!!

φιλακια και υπομονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Ειρήνη μου!!! Το πάθαινα κι εγώ στη δουλειά! Είμασταν στο γραφείο 3 άτομα και βάζαμε στο ψυγείο τα πράγματά μας. Ερχόντουσαν οι "μάγκες" του δοπλανού γραφείου και ό,τι τους άρεσε, το παίρνανε. Στην αρχή δεν είπαμε τίποτα. Μετά είπαμε "ρε παιδιά, ποιος αδειάζει το ψυγείο?" και στο τέλος ο συνάδελφός μου κόλλαγε χαρτί πάνω στα τρόφιμα που έγραφε: "Εχω φτύσει μέσα, αν θέλεις φάτο!"

Μετά φέρναμε αραιά και που τρόφιμα που χρειαζόντουσαν ψυγείο.

Όχι κοριτσάκι μου, δεν είσαι εσύ κακιά, αυτοί είναι ΖΩΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω είχα το ίδιο πρόβλημα μέχρι που τους στόλισα μια μέρα και το κόψανε. αλλά μην το ψάχνεις βγήκα κακιά και στρίγγλα. Δεν πειράζει όμως ησύχασα γιατί τώρα έχω το δικό μου μαγαζί και το ολόδικο μου ψυγείο!! Yes!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα χα!!!!!

Εμείς δεν έχουμε τέτοια στο σχολείο. Έχουμε κολλεκτιβιστικό σύστημα: όλα για όλους. Ό,τι φέρουμε είναι για όλους!!!!!!! Οκ, εγώ παίρνω το μήλο μου, το έχω στη τσάντα μου και το τρώω στα κενά μου, αλλά όποιος πάρει μπισκότα, παξιμάδια, φρυγανιές, φρούτα σε μεγαλύτερη ποσότητα, κέικ, κ.λπ., το βάζει στο τραπέζι και τρώμε όλοι. Κι εγώ έχω πάρει διάφορα σνακ και όλοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχικα θα εβαζα ενα ταπερακι με το ονομα μου επανω

αν και τοτε συνεχισουν να στα τρωνε... γυρνα το στην ξηρα τροφη!!!!!!

εμενα παλι ειναι στο αλλο ακρο.... οχι μονο δε τ αγγιζουν, αλλα και να σαπισει κατι στο ψυγειο δεν κανουν τον κοπο να το πεταξουν!!!!

τι να πεις... δυσκολο να βρεις ανθρωπους με σωστη ανατροφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλεος βρε Ειρήνη B) Φοβεροί οι συνάδελφοι σου!

Χαχα,σαν νηπιαγωγείο! :laugh:

Γέλασα πολύ με τον συνάδελφο της Πίτερ Παν :silly: Αν κάνεις κάτι ανάλογο νομίζω δεν θα σου ξαναπειράξουν τίποτα!

Αντιμετώπισε το με χιούμορ και βάλε κανένα χαρτάκι με το όνομα σου πάνω στα τρόφιμα που πηγαίνεις εσύ! :kiss:

Και όχι...δεν είσαι κακιά! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπη μου εσυ δεν εισαι κακια απλα εισαι πολιτισμενη και δυστυχως περιμενεις απο καποιους κανιβαλλους να ειναι και αυτοι κοσμιοι και ευπρεπεις αλλα .....τεσπα βαλε καμια ετικετα που να γραφει το ονομα σαου απ εξω ή μην φερνεις φαγητα που θελουν ψυγειο!παντως σε καμια περιπτωση μην περιμενεις να αλλαξουν συμπεριφορα αυτοι καλε ειναι ουγκα- ουγκα!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Τελικά υπάρχουν παντού αυτά… δεν είναι μόνο εδώ λυσσασμένες…!

hope_89 μου το έχω κάνει αυτό με τα χαρτάκια, χωρίς όμως καμία επιτυχία… δε κωλώνουν πουθενά!

Τι να πω … και μη χειρότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς είχαμε το ίδιο πρόβλημα εδώ στο γραφείο και η υποψία μας ήταν όχι οι συνάδελφοι, αλλά οι φύλακες της νυχτερινής βάρδιας. Τελικά κολλήσαμε χαρτί στο ψυγείο που έλεγε "μην παίρνετε πράγματα που δε σας ανήκουν" και το πρόβλημα λύθηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ειναι αυτα που διαβαζουν τα ματακια μου; αυτο δεν το εχω ξαναακουσει...!!! Παντως εγω στην θεση σου θα επαιρνα ενα κουτακι απο αυτα που κλειδωνουν με λουκετο, θα εγραφα επανω και το ονομα μου και δεν θα καθομουνα να τσακωθω με κανεναν... το μονο που θα μπορουσαν να κανουν θα ηταν να το σπασουν που το βρισκω υπερβολικο η να το κλεψουν ολοκληρο... αν εκαναν κατι τετοιο πραγματικα θα τους εξευτελιζα...!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια ιδέα!!!

Χωρίς πλάκα!

Είπα να αποφύγω όσο μπορώ να φέρνω πράγματα στο ψυγείο αλλά αυτό με το λουκέτο μου αρέσει!

Αν χρειαστεί να φέρω κάτι θα το «φυλακίσω» για τα καλά!

Μπράβο και πάλι sweetmammy!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πατε κοντρα? :laugh:

Πριν 4-5 χρονια στο γραφειο μου(1 ψυγειο για 60 ατομα)ανοιξαν ταπερακι φιλης μου με παστιτσιο κ φαγανε τη μπεσαμελ!!

Υπηρχαν ταμπελακια και χαρτακια αλλα δυτυχως δε λειτουργησαν.Το ταπερακι ηταν και τυλιγμενο σε σακουλα...Τοτε τα κρουσματα ηταν πολλα!!

Εμενα μου εχουν φαει απειρες φορες τα γιαουρτακια μου.

Δε μπορεις να κανεις κατι αν υπαρχουν τετοιοι συναδελφοι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχα… απίστευτο!

Είχαν και προτίμηση.

Μα και εσύ πες στη φίλη σου να αλλάξει συνταγή.

Χάλια το κανε πάλι το παστίτσιο….

Χαχα

Έλεος!!!

,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα μου ηρθε ιδεα...μηπως να κανεις κανενα ξινο φαγητο...να παθουνε???

κανε κατι το οποιο να φαινετε νοστιμο αλλα καντο...πχ πολυ πικαντικο...ή ριξε καθαρτικο! τουλαχιστον θα μαθεις ποιος στα τρωει!χααχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρεις πόσες τέτοιες ιδέες μου περνάνε … άσε.

Και το πιο απλό … να εξαφανίζω και εγώ το δικό της φαγητό (γιατί κυρίως μία είναι η σουπιά) και να το βρίσκει στα σκουπίδια όπως βρίσκω και εγώ τις τελειωμένες συσκευασίες!

Αλλά είπαμε δε θα πέσουμε στο επίπεδό τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...