Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως σκεπαζεστε τα βραδυα?


Recommended Posts

Η μικρη ειναι τωρα 6,5 μηνων και το βραδυ γυρναει σα σβουρα, εννοειται οτι δεν μπορω να τη σκεπασω με τιποτα!!!

εσεις πως κοιμαστε τα βραδυα? φτανει αν τη βαλω μονο τον υπνοσακο?

να της βαλω και σκουφακι στο κεφαλι?

εγω ειμαι γενικα κρυουλιαρα, σε αντιθεση με τον αντρα μου που γενικος ειναι φουρνος και δε βρισκουμε μεση λυση στο αν ζεσταινεται ή οχι

:blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλε υπνόσακο έχει πολύ καλούς και φτηνούς στα h&m έχω πάρει .σκουφάκι δεν θα το έλεγα :dry: μου φαίνεται υπερβολικό .αν την φοράς ζιπουνάκι και φαρμάκι από πάνω μην ανησυχείς τόσο αν ξεσκεπαστεί είναι καλά ντυμένη .υπάρχουν βέβαια και τα βελουτέ φαρμάκια που είναι πολύ πιο ζεστά αν δεν αντέχει τον υπνόσακο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω την αλήθεια μέχρι στιγμής τα παιδιά τα σκεπάζω με ψηλό παπλωματάκι, δεν κάνει και τόσο κρύο.

Από σήμερα όμως θα τους βάλω κουβέρτα και εννοείτε πως σηκώνομαι πολλές φορές κατά την διάρκεια της νύχτας και τα σκεπάζω....

Γι εσάς που είστε ακόμα μικροί ο υπνόσακος είναι πολύ καλή λύση...όχι όμως και σκουφάκι, θα σκάσει το παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΝΟΣΑΚΟΣ και παλι υπνοσακος!!!

εμενα η μικρη μου τραβαει τις κουβερτουλες τις και τις φερνει στο προσωπακι της οσο καλα και να τις στερεωσω κατω απο το στρωμα

ο υπνοσακος με εχει σωσει και με εχει βγαλει απο τις εγνοιες αν θα σκεπαστει αν θα ξεσκεπαστει αν θα κρυωνει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει στα ΤΖΑΜΠΟ κάτι φοβερούς υπνόσακους που είναι σαν φάκελος με φερμουάρ και βολεύουν ακόμα και αν δεν τους κλείνεις. Στοιχήζουν 15,00 και είναι βελούδο. Εγώ τον αγόρασα την προηγούμενη βδομάδα και σώθηκα μέχρι στιγμής γιατί και η δικιά μου είναι 6,5 μηνών και συνέχεια ξεσκεπάζεται. Σκουφάκι μην της φορέσεις το βρίσκω υπερβολικό άσε που θα δυσανασχετεί και η ίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAKOULINA έγραψε:

Εχει στα ΤΖΑΜΠΟ κάτι φοβερούς υπνόσακους που είναι σαν φάκελος με φερμουάρ και βολεύουν ακόμα και αν δεν τους κλείνεις. Στοιχήζουν 15,00 και είναι βελούδο. Εγώ τον αγόρασα την προηγούμενη βδομάδα και σώθηκα μέχρι στιγμής γιατί και η δικιά μου είναι 6,5 μηνών και συνέχεια ξεσκεπάζεται. Σκουφάκι μην της φορέσεις το βρίσκω υπερβολικό άσε που θα δυσανασχετεί και η ίδια.

α! οκ.. sakoulina και απο μεσα φορατε μονο ενα κοντομανικο κορμακι ή πρεπει να της βαλω κατι άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ χρησιμοποιώ μονο υπνόσακους. Ο μπέμπης είναι 11 μηνών και με τον υπνόσακο ηρεμεί και κοιμάται αμέσως. Τους έχω πάρει από το mybabycenter.gr και έχω τώρα τον tog 1.0. Μόλις πιάσουν τα κρύα θα βάλουμε τον tog 2.5.

Γενικά να προσέχετε οι υπνόσακοι να είναι καλά φτιαγμένοι γιατί είναι επικίνδυνα τα φερμουάρ. Μια φίλη μου είχε πάρει έναν φθηνό γνωστού μαγαζιού και έφυγε το φερμουάρ γιατί το τράβαγε η μικρή. Πάλι καλα που δεν το έβαλε στο στόμα της.

Επίσης η ποιότητα είναι βασικό θέμα. Οκ όλα είναι από Κίνα αλλά διαφέρει τι έλεγχο κάνει η κάθε εταιρία στα υφάσματα της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα τον δοκιμασω και γω λοιπον, αν και νομιζω οτι δε θα της αρεσει γιατι αυτοι που εχω δεν εχουν ποδια .... μια δοκιμη θα μας πεισει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω του βαζω πιτζαμακι και απο μεσα φανελάκι και τον σκεπάζω με σεντονι και κουβέρτα!!και μενα ξεσκεπάζετε και ξυπναω πολλες φορες τα βραδια για να τον σκεπάζω...ο υπνοσακος ειναι πολυ καλη λυση πιστευω!!το σκουφακι ειναι υπερβολικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο μέσα της φοράω το βελουτέ της κορμάκι, ο δικός μου είναι σαν κουβερτούλα φακελάκι οπότε οι ώμοι πρέπει να είναι προστατευμένοι. Της δοκίμασα και τον άλλο με τα μανίκια αλλά και εμένα μου φαινόταν σαν ζουρλομανδύας αλλά και της μικρής τη δυσκόλευε στις βραδινές "βολτούλες" της στο κρεβάτι. Αυτό που σου λέω της δίνει μεγαλύτερη ελευθερία κινήσεων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με τη sakoulina. και εμενα χωρις μανικια είναι. Αυτές τις μερες του φοράω φορμάκι με μακριά μανίκια και μπουτάκια εξω γιατί ζεσταίνονται καλά με τον υπνόσακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω του φοραω φανελακι κοντομανικο, μακρυμανικα πιτζαμακια λεπτα ομως, τον βαζω μεσα στον υπνοσακο και ριχνω και μια κουβερτουλα στα ποδαρακια του. Μεσα στο σπιτι εχουμε 21 βαθμους και ο μικρος ειναι μια χαρα, μεχρι να τον ντυνω ετσι το βραδυ κρυωνε η ψυχουλα μου και ολο σηκωνοταν το βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις ταισα το καμαρι μου που φυσικα ξύπνησε κ ειπα πριν ξανακοιμηθω μα δω τί κανετε!ειναι 4:30!καλέ λετε γι αυτο να ξυπναει ο δικος μου;;;;εγω τον εχω μονο με εσωρουχακι κ μακρυμανικο λεπτο πυτζαμακι απο παμω,χωρισ υπνοσακο ομωσ!!τον σκεπάζω με κουβερτουλα βεβαια,δεν ξεσκεπάζεται αλλά καθωσ ..κανει ακροβατικα φαινεται να τον ενοχλει κ ξυπνάει...!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο Www.mothercare.com εχει υπνοσακους με διαφορα παχη. Απο λεπτο μεχρυ πολυ παχυ. Εγω εχω παρει δυο παχει το μεσαια οντρο και το πιο χοντρο. Ασε και εμεις τα ιδια. Εγω ψηνομαι και ο αντρας μου κρυονει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΩΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΝΟΣΑΚΟΥΣ. ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΜΑΝΙΚΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΟΛΟΣΩΜΟ ΦΟΡΜΑΚΙ. ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΕΑ ΕΙΝΑΙ 2.5 TOG ΚΑΙ ΤΟ ΦΕΡΜΟΥΑΡ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ (ΚΛΕΙΣΤΟΣ) ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΣΑΣ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΦΩΤΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια

διαβασα για τους υπνοσακους που λετε

δεν ξερω αλλα εγω με το ζορι τους εβαλα τις πρωτες μερες γαντακια και αυτο για να μην σφαζονται με τα νυχακια τους

μου μοιαζουν λες και τα εχω σε ζουρλομανδια

εγω παντως αρχικα τα κοιμηζω χωρις καθολου σκεπασματα

γιατι κανουν λες και τα σκεπαζω με καρφιτσες-τσαντιζονται πολυ απο τωρα και μωρις κοιμηθουν καλα

βαζω σεντονι και κουβερτουλα φλισ , τωρα αν πιασουν περισσοτερα κρυα θα βαλω την κανονικη κουβερτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i mpempa mou eine 4 kai olo to vradi sikwnome na tin skepazw...genika girizei sinexeia mesa sto krevataki tis kai tis evala paplwmataki alla skaei apo tin zesti kai klaiei..mou peiran enan ipnosako alla ta xerakia tis pou menoun exw den kriwnoun?kai arkei mono aytos?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...