Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΛΗΘΩΡΙΖΕΙ-ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ


antroula

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΤΕΜΠΕΛΙΑΖΕ...ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΣΡΩΣΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΛΗΘΩΡΙΖΕΙ.ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥΠΕ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΤΑ ΒΡΕΦΗ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΜΟΥ ΠΕ ΚΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΑΛΗΘΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΚΑΤΙ Η ΚΑΠΟΙΟΝ.ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΧΕ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ 5 ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ/ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΠΑΛΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΟ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ.

ΠΡΩΤΟΝ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ.

ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΕΠΑΘΑ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΗΣΥΧΑΣΩ ΛΙΓΟ.

ΝΟΜΙΖΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΥΝΕΧΩΣ ΕΦΕΥΓΕ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΟΙΤΑΓΕ ΚΑΤΙ ΕΠΙΜΟΝΑ.ΡΩΤΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ.ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ.ΡΩΤΗΣΑ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΔΟΣΤΡΑΒΙΣΜΟΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΑΣ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ.ΠΗΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ 2.

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΩ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΗΡΕΜΗΣΑ.

ΨΕΥΔΟΣΤΡΑΒΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟΥ ΣΤΡΑΒΙΣΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΛΑΤΙΑ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ ΜΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΡΑΒΙΖΕΙ.

ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΗΜΑ.ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΣ(ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΠΙΑ) Κ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΠΡΗΞΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 15 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΕ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΟ ΒΑΘΜΟ.

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 4 ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.... ΟΠΟΤΕ...ΥΠΟΜΟΝΗ!

ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΣ Κ ΣΕ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ Κ ΕΓΩ. ΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΗΣΥΧΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρουλα σου βαζω μια φωτο του δικου μου οταν ηταν περιπου 3-4 μηνων για να παψεις να ανησυχεις! ;) ειχα και μια αλλη που ειναι πιο εντονο αλλα δε τη βρισκω...

:S:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα τα μωρακια αλληθωριζουν,ειδικα οταν εχουν αντικειμενα κοντα τους,λογω του οτι δεν εστιαζουν σωστα,ειναι πολυ μικρο ακομη,εδω στον 9ο βλεπουν εντελως καθαρα!να σου ζησει και μην αγχωνεσαι με τετοια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα τον 8ο μηνα σταματαει αυτο,αν συνεχισει τοτε πας σε οφθαλμιατρο,μην αγχωνεσαι.Και μας ετσι ηταν,ειναι λογικο ακομη να συμβαινει αυτο.Εμεις τον πηγαμε στον 9ο για γενικη οφθαλμολογικη,μια χαρα ηταν.Οποτε χαλαρωσε,και μην πανικοβαλεσαι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οριτσια σασ ευχαριστω για τισ απαντησεισ σασ.βασικα διαβασα και καπου οτι εαν δε διορθωθει ωσ 4 μηνων να παμε το παιδι για εξεταση γιατι μπορει ναχει προβλημα...η οφθαλμολογικη νομιζα γινεται στον εκτο αλλα με καθυσηχασατε που μου πατε στον εννατο μηνα.δεν ειναι εντονο δλδ δε το βλεπεισ εαν δε το παρατηρησεισ καλα καλα στα ματια αλλα φοβομουν επειδη γεννηθηκε στην 36 βδομαδα ακριβωσ .λιγι προωροσ δλδ και τα προωρα μωρακια το παθαινουν συχνα με τα ματακια τουσ...ευχαριστω ολα καλα λοιπον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ !

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ

ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ 9ο ...ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ!

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!! ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...

ΕΓΩ ΕΙΜΟΥΝΑ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ Β.ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΥ (ΣΤΡΑΒΙΣΜΟ).

ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ.

ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΡΕΦΗ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΑΛΗΘΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ

ΟΜΩΣ ΕΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 4 ΜΗΝΕΣ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΕΝΑΝ

ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΝΑ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙ.ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ 6 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ ΤΗΝ

ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΑΣΚΣΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΨΕΥΔΟΣΤΡΑΒΙΣΜΟΥ..ΠΟΥ ΜΟΝΟ Ο ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟΣ

ΘΑ ΤΟ ΔΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΒΥΘΟΣΚΟΠΗΣΗΣ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ

ΑΣΚΗΣΗ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΛΛΑΞ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΤΟΥΝ.

ΜΠΟΡΕΙ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ Η ΠΡΟΛΗΨΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΜΩΡΟ

ΣΕ ΕΝΑΝ ΠΑΙΔΟΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ Κ ΑΣ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia28 έγραψε:

Αντρουλα σου βαζω μια φωτο του δικου μου οταν ηταν περιπου 3-4 μηνων για να παψεις να ανησυχεις! ;) ειχα και μια αλλη που ειναι πιο εντονο αλλα δε τη βρισκω...

P1160038.JPG

:S:P

re tonia ti fatsoni einai afto?pethana sta gelia kale pou ton eides to stravismo?to paidi prospathouse na estiasei kapou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katiakondaki έγραψε:

ΨΕΥΔΟΣΤΡΑΒΟΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟΥ ΣΤΡΑΒΙΣΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΠΛΑΤΙΑ ΜΥΤΗ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΣΤΕΝΕΥΕΙ ΜΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΡΑΒΙΖΕΙ.

ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ.

ειχα και γω ακριβως την ιδια εντυπωση και ο γιατρος που εδωσε ακριβως την ιδια απαντηση! οποτε μαλλον θα πρεπει να κανουμε υπομονη και να περιμενουμε :huh::huh:

αν και νομιζω οτι τελικα ειναι απλα η ιδεα μας ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΩΡΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΟΧΙ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΝΥΦΗΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ ΟΚ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΔΥΟ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΕΣΤΡΩΣΕ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΣ ΧΡΟΝΩΝ ΠΛΕΟΝ...ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ ΔΕΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΥΩΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανυσηχείς καθόλου. Κι εμάς έτσι ήτανε και η παιδίατρος μας συνέστησε να το πάμε σε παιδοφθαλμίατρο το παιδί για να το δεί, όπου μετά από βυθοσκόπηση η γιατρός μας είπε ότι η απόκλιση του ματιού του παιδιού είναι μεσα στα φυσιολογικά πλαίσια και ότι σε μερικές μέρες θα επανέλθει πλήρως, όπως και έγινε. Μας εξήγησε ότι στα νεογέννητα το οπτικό νεύρο με τους μύες του ματιού δεν συνεργάζονται ακόμη πλήρως και ότι αυτό φτιάχνει σιγά σιγά με τον καιρό. Σε κάθε περίπτωση βέβαια θα σου έλεγα κι εγώ να το πας κι εσυ στο Παίδων, στην κ. Κοϊδου που είναι πολυ επξειδικευμένη (καθηγήτρια Παιδοφθαλμολογίας) που πήγαμε κι εμείς γιατι αν όντως υπάρχει πρόβλημα όσο πιο μικρό είναι το παιδί διορθώνεται πιο γρήγορα (κλείνουν το εναλλαξ το καθε ματάκι με γάζα) γιατί αν το αφήσεις μετά διορθώνεται μόνο με χειρουργείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...