Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λιγούρες!!!!!!! σλουρπ!


tirogaridaki

Recommended Posts

Πειτε...τι τραβάει η ορεξή σας;; Τώρα που όλα μας μυρίζουν και όλα μας φαίνονται λαχταριστά;; :P Εγώ αυτή τη στιγμή θέλω πάαααρα πολύ να φάω μοσχαράκι λεμονάτο με ρυζι και μανιτάρια!!!μιαμ μιαμ...Αντε να το βρώ τέτοια ώρα και μάλιστα στο σχολείο!!!! Αχ...πεινάωωωω!!!!!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιχιχιχι!!!

Εγω οταν ημουν εγγυος, ειχα λυσσαξει για καπνιστο σολομο. Μπορει να ειχα φαει κιλα, παρολο που τις περισσοτερες φορες τον ευγαζα μετα. Επισης ειχα φαει κιλα παγωτο καιμακι- στα καλα μου δε μου αρεσε ποτε αυτη η γευση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε τυρογαριδακι με τα τρελα σου θεματα! μου ανοιξες την ορεξη πρωι πρωι!!!

δεν ειμαι εγκυος αλλα...με αυτο εδω το θεμα...μου ηρθε ορεξη να τσακισω παγωτο σοκολατα!

αααααααααχ! και δεν εχω και δικαιωλογια για λιγουρες μαμοτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama-xina μου,οι λιγουρες ειναι δικαιωμα του καθενος!!!!! :laugh:

τι νομιζεις,οτι εγω πριν απο την εγκυμοσυνη δεν ειχα?????? :laugh: μη σου πω οτι τωρα ειμαι πιο συγκρατημενη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα σοβαρα???

εγω ποτε δεν ειχα πριν την εγκυμοσυνη...μαλλον θα μου εμεινε κουσουρι!! ή μαλλον ανοιξατε αυτο το θεμα για να με παχυνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω πειναω.....θελω να φαω πιτσα χωριατικη,με ελιες,τυρι φετα,ντοματα,ριγανη και σαλαμια αερως!!!!το αγαπημενο μου,το σκεφτομαι απο χθες το βραδυ!!!!!!

σημερα ηρθε η μανουλα στο σπιτι να μου κανει δουλειες,και μου εφερε κορμο!!!!τον λατρευα τον κορμο,αλλα τωρα,μια μπουκια εβαλα στο στομα μου και μου ηρθε μια απαισια γευση,σαν να ετρωγα το κουταλι,μεταλλικο!!!!αν ειναι δυνατον!!!!αντε να το παθεις με το φαγητο,που οσο να πεις μυριζει,αλλα με το γλυκο????? :blink: και μαλιστα το συγκεκριμενο??????

τι να πεις?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου εχώ πολλά παραπανίσια κιλά.. μέχρι τώρα πρόσεχα πάρα πολύ και δεν έτρωγα καθόλου γλυκά, τώρα ομως... στις 2 Νοεμβρίου μπαίνω στον 3ο και έχω άρχισει να πεινάω τρελλά :(:(:(:(:(:( δεν ξέρω τι θα κάνω... με απασχολεί πολύ το θέμα γιατί λογω κιλών νιώθω ήδη δυσφοριά(ένα μπανιο μπαίνω να κάνω και γίνομαι πτώμα :( )φαντάζομαι μέτα που θα μεγαλώσει η κοιλιά δεν θα μπορώ να κουνηθώ..λιγούρες μπόλικες φυσικά.. τις είχα και πριν μείνω έγκυος ;) Δεν ξέρω τι θα κάνω.. ο θεός βοηθός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και γω τα ίδια.....Έχω αναγούλες σχεδόν συνέχεια αλλά όταν είναι ώρα για φαγητό μου φεύγουν όλα και τρώω τρώω..........

Νομίζω θα βάλω πολλά κιλά!!!Το στομαχι μου είναι πάντα γεμάτο.

Πρέπει να σταματίσω να σκέφτομαι το φαγητό γιατί μόλις μπήκα στον 3ο μήνα και αγχώθηκα για τα κιλά....

Και όταν λιγουρεύομαι συνήθως είναι παχυντικά φαγητά.Και δεν θέλω καθόλου τα γλυκά και τα όσπρια....μπλιαχ

ενώ πριν τα λάτρευα!!!!

:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!Πονεμένη ιστορία.Πριν μείνω έγκυος είχα κάτι λιγούρες!!Μπορεί να περνούσα από ένα αρτοποιείο και απτις μυρωδιές να έπερνα κανένα κουλούρι γεμιστο και στα καπάκια να πήγενα για παγωτό μόνο και μόνο γιατί πέρασα και το είδα!Τώρα δεν λιγουρεύομαι ακόμα το μόνο που έχω είναι πείνα.Τι'ναι αυτό βρε κορίτσια τρώω του σκασμού και σε μισή ώρα γουργουρίζει το στομάχι μου.Προσπαθω να ψιλοκρατηθώ,αλλά να δω μέχρι πότε θα τα καταφέρνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!Πονεμένη ιστορία.Πριν μείνω έγκυος είχα κάτι λιγούρες!!Μπορεί να περνούσα από ένα αρτοποιείο και απτις μυρωδιές να έπερνα κανένα κουλούρι γεμιστο και στα καπάκια να πήγενα για παγωτό μόνο και μόνο γιατί πέρασα και το είδα!Τώρα δεν λιγουρεύομαι ακόμα το μόνο που έχω είναι πείνα.Τι'ναι αυτό βρε κορίτσια τρώω του σκασμού και σε μισή ώρα γουργουρίζει το στομάχι μου.Προσπαθω να ψιλοκρατηθώ,αλλά να δω μέχρι πότε θα τα καταφέρνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω περίεργες ορέξεις, απλά έχω πολλές ορέξεις!!!! Και συνήθως ζηλεύω τα παχυντικά φαγητά, ως συνήθως! Πίτσες, σοκολάτες. Αυτό που μου λείπει και το ζηλεύω επειδή δεν μπορώ να το φάω, είναι οι διάφορες σαλάτες του σεφ ή άλλες με σως που έχουν μαρούλι και δεν κάνει να φάω γιατί μπορεί να έχουν τοξόπλασμα. Άλλο που λιγουρεύομαι πότε πότε είναι ο πουρές! ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ για πουρέ πατάτας!!!!! Μια μέρα έκατσα και έφτιαξα μια κατσαρολίτσα πουρέ μόνο για μένα ΚΑΙ ΤΟ ΕΦΑΓΑ ΟΛΟ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ ολόκληρο πόλεμο κάνω για να κρατηθώ αλλά δεν τα καταφέρνω...σήμερα για παράδειγμα είχα να φάω απο τις 11.30! Και είχα μια πείνα και όρεξη για μουσακά...(μετά το λεμονάτο βέβαια!!) που άμέσως μετά το σχολείο ππήγα και αγόρασα κιμά και φρεσκο γάλα κι έφτιαξα παπουτσάκια...τίγκα στην μπεσαμελ!!!!!! Το φχαριστήθηκα!!!!!!!μιαμ!!! Είχα σκάσει στο σχολείο...όλο αυτό σκεφτόμουν! Αλλά τέτοια πείνα..λες και δεν είχα φάει όλη μέρα πρ'ωτη φορα!!!Πρέπει να πάρω δραστικά μέτρα γιατί δεν μπορώ να κάνω μάθημα και το στομάχι μου να γκρινιάζει και να πρέπει παράλληλα να σκεφτώ τα κιλά..που είμαι ήδη σαν παιδοβουβαλο. Απλώς για βραδινό έφαγα 2-3 πιρουνίτσες από το μεσημεριανό και ένα γιαουρτάκι κρι κρι με μπιλάκια σοκολάτας..τουλάχιστον το βραδινό μου είναι περιορισμένο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ κορίτσια τις λιγούρες τις έχω με τα γλυκά συνήθως,δυστυχώς.Το καλοκαίρι πχ έφαγα ένα μεσημέρι απίστευτη ποσότητα παγωτό παρφέ σοκολάτα και κρέμα(nirvana)με αποτέλεσμα να με πιάσει η κοιλιά μου όλη την υπόλοιπη μέρα :(:( τώρα πχ με έχει πιάσει μια λιγούρα για κορμό που θα φτιάξω αύριο γιούπι!!δε βαριέσαι ας φάμε τώρα κανένα γλυκάκι γιατί μετά δίαιτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Θα ήθελα ΤΩΡΑ να ξαναφάω μια εκπληκτική μακαρονάδα με λιαστή ντομάτα(ντοματάκια ηταν βασικά)που είχα φάει πέρυσι το καλοκαίρι στην Αντίπαρο!!! :silly: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ariel μας άνοιξες την όρεξη με το τραπέζι σου!

Λοιπόν εγώ θέλω να φάω την αστακομακαρονάδα στο Μπαταρόλα στη Πάρο που δεν έφαγα πέρυσι το καλοκαίρι λόγω λιγούρων απ' την εγκυμοσύνη.

Α και σοκολατόπιτα απο... δεν θυμάμαι το μαγαζί.

Σοκολατόπιτα την τάραξα όμως δεν με λιγούριαζε....

Θέλω να φάω... πεινάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...