Μετάβαση σε περιεχόμενο

5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΛΕΞΟΥΛΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΠΙΜΠΙΚΟΣ ΠΗΓΕ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ....ΚΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΑΣ ΛΕΞΗ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ ΜΠΑΜΠΑ........ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΠΟΤΕ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΟΥΡΗΘΕΙ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ.....ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΗ ΘΕΟΥ ΠΩΣ ΓΥΡΝΑΕΙ Η ΓΛΩΣΣΙΤΣΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΝΕ ΟΙ ΨΙΧΟΥΛΕΣ ΑΥΤΕΣ....ΕΠΙΣΗΣ ΛΕΕΙ ΑΣΥΝΕΣΘΗΤΑ ΜΑΜ ΚΑΙ ΜΑ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΕΙ

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΕΥΧΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΩ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ...ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ. ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ!! ΚΙ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ Η ΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ Η ΑΡΧΗ ΕΝΩΣ ΜΑΓΙΚΟΥ ΤΑΞΙΔΙΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντρουλα πολυ μπροστα ο μπιμπικος σου!!!!! :woohoo: :woohoo:

Μπραβο του!!Αντε να πει και ΜΑΜΑ!!!! :P

Εμενα ειναι 10 μηνων αλλα δε λεει κατι καθαρα..μονο α-μπα μπα-α-μπα(μπαμπα μαλλον θελει να πει το σκατουλι! :silly: )..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αντρούλα μου συγχαρητήρια!!! :laugh:

Η Αννούλα μου είναι 5 μηνών και λέει κάτι μα,πα,τα και τρελλαίνομαιιιιιιιι :woohoo:

Την άλλη φορά ο καλός μου μού φωνάζει έντρομος ''Νέλλυ!!!!!!Τρέχααααα!!!Το παιδί είπε μπαμπά''

Χαχαχα :silly:

Αχ τώρα χάρηκα!Μπορεί να ακούσουμε δηλαδή κι εμείς καμιά λεξούλα;!;!;! :woohoo: (Στην πραγματικότητα αυτή τη φορά :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρουλα μου μη λες τετοια!!!!!!!!!!!!

Πρωτη λεξουλα 5 μηνων??????????

Καλα....Δεν ξερεις πως ειμαστε κουκουβαγιο-σαιτ???????????

Τωρα θα αρχισουμε ολες...

"Το δικο μου το ζητησαν απ'τη ΝΑΣΑ"

"Το δικο μου 2 μηνων εβγαλε δοντακι"

"το δικο μου 5 ημερων μπουσουλησε" :P:P:P:P:P

"το δικο μου 3 μηνων χορεψε τσαμικο'!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σοβαρα τωρα!!!

Ειναι τοσο τελειο αυτο που περιγραφεις!!!!!!!Μπραβο σας!!!!!!!!Φτου φτου!!!!!!!!!!

Βεβαια θα ηταν καλυτερο να ελεγε "Μαμααααα"!!!!!Αλλα κ το μπαμπα καλο ειναι!!!!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI ΛΕΣ ΤΩΡΑ ????????????????? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΤΙ ΤΕΛΕΙΟ !!!!

ΜΠΡΑΒΟ!!! :woohoo:

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 5 ΠΑΡΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΠΤ

ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ : "ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ?"

ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙ...ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΔΕΙ ΚΑΝΕΙ

ΧΑΡΟΥΛΕΣ !!!

ΤΑ ΣΚΑΤΟΥΛΙΑ ! ΑΧΧΧΧΧ ΤΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΧΑΖΕΨΕΙ...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΝΜΑΤΑ ΝΑ ΝΑΙ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟ ΟΠΟΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΟΙΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΦΥΛΑΓΕ...ΥΓΕΙΑ ΝΑΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙΙΙΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια Αντρούλα!!! Φαντάζομαι πως θα ένιωσες!! Εμένα λέει αγού.. και τρελαίνομαι!! Λες και μου είπε τίποτα σπουδαίο!!! :P:P

Κι έχει πλάκα όταν τσαντίζεται που κλαίει νευρικά και κάνει ουα αγκού ανγκού ουα ουα!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο στα μωράκια μας!!!

Εμένα 5 μηνών έβγαλε το πρώτο του δοντάκι και 5,5 το δεύτερο... Λέει και κάτι λεξούλες αλλά σίγουρα όχι συνειδητά... Είναι όμως να τρελαίνεσαι... Όταν ειδικά ξυπνάει τη νύχτα που ειμαι με μαύρους κύκλους, δεν αντέχω να σηκωθώ, κοιμάμαι όρθια αφού το δικό μου το νινί ξυπνάει κάθε βράδυ από 2-3 φορές αλλά όταν με βλέπει και μου σκάει ένα χαμόγελο, λιώωωωωωωωωωωωωνωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!! :lol: :laugh: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο!@!!

Αχ πολυ τελεια!!!

Ο δικος μου λεει μονο γκα γκου, αγου, νια και φυσικα πολλά πολλά ουααααααααααααααααααααααααααα!!!

Καλα ο μπαμπας φανταζομαι παμπερσ θέλλει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Αντρουλα μου μη λες τετοια!!!!!!!!!!!!

Πρωτη λεξουλα 5 μηνων??????????

Καλα....Δεν ξερεις πως ειμαστε κουκουβαγιο-σαιτ???????????

Τωρα θα αρχισουμε ολες...

"Το δικο μου το ζητησαν απ'τη ΝΑΣΑ"

"Το δικο μου 2 μηνων εβγαλε δοντακι"

"το δικο μου 5 ημερων μπουσουλησε" :P:P:P:P:P

"το δικο μου 3 μηνων χορεψε τσαμικο'!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σοβαρα τωρα!!!

Ειναι τοσο τελειο αυτο που περιγραφεις!!!!!!!Μπραβο σας!!!!!!!!Φτου φτου!!!!!!!!!!

Βεβαια θα ηταν καλυτερο να ελεγε "Μαμααααα"!!!!!Αλλα κ το μπαμπα καλο ειναι!!!!! :):):)

Είπα να μην απαντήσω στο θέμα γιατί ίσως οποιος το διάβαζε όχι "κουκουβάγια"αλλά ίσως και ψυχοπαθή θα με χαρακτήριζε...

Ο δικός μου είναι 3,5 μηνών. Όταν λοιπόν έκλεισε τον 3ο μήνα, πήγα ένα Σ/Κ μια κοντινή εκδρομή με τον άντρα μου αφού σταμάτησα και το θηλασμό. ΤΟ παιδί το κράτησε η πεθερά μου και το απόγευμα παρουσία της πεθεράς μου, της αδερφής της, της γιαγιάς και μιας άλλης φίλης τους, εκεί που καθότανε ο μικρός και μιλουσε μόνος του και έλεγε "ααα" "εεε" κτλ που ξέραμε ότι τα έλεγε, είπε καθαρά "μαμά"...Παγώσανε όλοι και με πήρε ο πεθερά μου τηλέφωνο κλαίγοντας η κακομοίρα γιατί είναι και συγκινησιάρα και μου το είπε...Περιττό να σας πώ ότι στιγμιαία μου ηρθε η ανάγκη να παρατήσω τον άντρα μου συξυλο και να γυρίσω με τα πόδια στην ΑΘήνα...και εννοείται ότι εκανα να συνέλθω από το κλάμα καμιά ωρίτσα.

Έκτοτε είπε καμια - δυο φορες ακόμη "μαμα" (και δυνατά μάλιστα) αλλά όχι κοιτάζοντάς με ούτε φυσικά ενσυνείδητα και με νόημα, αλλα το είπε ρε κορίτσια. Και όλες τις φορές που το έχει πεί και είμαι μπροστά μου κόβονται τα πόδια μου από τα γόνατα που αυτό το στοματάκι λέει λεξούλες....

(Ελπίζω να μην με θεωρήσετε ότι τα εχω χάσει, απλά καταθέτω και τη δική μου εμπειρία..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...