Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη και περίοδος.


nomore

Recommended Posts

Κορίτσια για σας και πάλι.Έχει καμία εμπειρία απο εγκυμοσύνη στην οποία υπήρχε περίοδος κανονικά?Ή έστω να έχει ακούσει για κάτι παρόμοιο αν ναι ποιά τα συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέτοια εμπυρεία δεβ είχα κοπέλα μου αλλά η μητέρα μου όταν έμεινε έγκυοσ μαζί μου τουσ τρεισ πρώτουσ μήνες είχε περίοδο.Την ρώτησα αν έβλεπε καμία διαφορά λέει ελάχιστη.Μπορεί να είναι λέει πιο μικρής διάρκιας η λίγο πιο καφέ.Επίσησ και μια συνυφάδα μου είχε 4 μήνεσ αλλά δεν ξέρω λεπτομέριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thanx alica. Αυτά είναι τα περίεργα της φύσης!!! alisa έγραψε:

Τέτοια εμπυρεία δεβ είχα κοπέλα μου αλλά η μητέρα μου όταν έμεινε έγκυοσ μαζί μου τουσ τρεισ πρώτουσ μήνες είχε περίοδο.Την ρώτησα αν έβλεπε καμία διαφορά λέει ελάχιστη.Μπορεί να είναι λέει πιο μικρής διάρκιας η λίγο πιο καφέ.Επίσησ και μια συνυφάδα μου είχε 4 μήνεσ αλλά δεν ξέρω λεπτομέριες
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρινα και η δική μου μητέρα σε μια από τις 4 εγκυμοσύνες της είχε συμπτώματα περιόδου. και οι περισσότεροι γιατροί λένε ότι της μέρες που κανονικά θα είχες περίοδο στην εγκυμοσύνη υπάρχει πιθανότητα να έχεις λίγο αίμα.

αλλά καλό θα ήταν με το πρώτο αιματάκι που θα δεις να ειδοποιήσεις και το γιατρό σου, αυτός ξέρει καλύτερα. δε θέλω να σε τρομάξω αλλά φύλαγε τα ρούχα σου για να τα έχεις όλα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ..ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?? ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ..ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Δεσποινάκι,έκανα ένα τέστ τη πρώτη και τη δεύτερη μέρα της περιόδου.Βγήκε αρνητικό.Τι συμπτώματα έχεις?Έκανες τέστ?Σε μένα πάντως προστέθηκαν ζαλάδες!Θα ξανακάνω τέστ.Επίσης έχω τραβηγματάκια/τσιμπιματάκια στη μήτρα. ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ..... έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ..ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?? ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ..ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ..
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ 8 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΕΧΩ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ..ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΦΑΛΟ, ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ..ΕΠΙΣΗΣ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 25 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΩ ΜΙΚΡΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ(ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΝ ΕΙΧΑ), ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑ..ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ).. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.. ΕΣΥ ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι κατι αρκετα σπανιο να εχεις περιοδο ενω εισαι εγκυος..ωστοσο αν εδειξαν αρνητικα τα τεστ και ακομα εχετε υπονοιες εγκυμοσυνης,και συμπτωματα καντε μια χωριακη για να σιγουρευτειτε..

επειδη προσπαθουσα πολυ καιρο,ξερω οτι καμια φορα το σωμα μας μας "ξεγελαει" και μας δειχνει συμπτωματα εγκυμοσυνης χωρις να υπαρχει εγκυμοσυνη,αν ειναι αρνητικα τα αποτελεσματα,δεν υπαρχει λογος να αγχωθειτε,ουτε να στεναχωρηθειτε, ειμαι σιγουρη οτι καποια στιγμη θα ερθει το νινακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θελω να σε ανχωσω..απλα επειδη κ εγω..(αφου βεβαιωθηκα οτι ειμαι εγγυος) ειδα λιγο αιμα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν λεγεται περιοδος και οτι δεν γινεται να υπαρχει περιοδος και εγκυμοσυνη μαζι.. μαλιστα μου εγραψε να περνω ορμονες τα utrogestan μεχρι και το τελος του 3 μηνα κυησεως για παν ενδεχομενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω και επαυξανω.το εχω ακουση απο την θεια μου οτι ειχαι περιοδο για 4 μηνες αλλα εγω δεν το πιστευω,εαν ειναι ετσι και ειναι καποια γυναικα εγκυος και εχει και περιοδο κατι αλλο θα συμβενει.εγω για περηπου 2 εβδομαδες μεχρη να συμπηρωθη ο πρωτος μηνα ειχα αιμα.και οπως εμαθα οταν ειμουνα 7 μηνων εμαθα οτι ειχα παραπλακουντα,και μου ειπε τοτε η γιατρος οτι μαλλων γι'αυτο ειχα τοτε αιμα.αλλα και παλι τυχενε να βλεπω αιμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia den kserw an pragmatika ginete auto,na xeis periodo stin egkimosinh alla exw akousei polles fores apo megales gunaikes oti to eixan ayto,opws kai h pethera mou ston andra mou mexri ton tetarto mina egkimosinhs eixe kanonika periodo kathe mina.

filia polla....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω βρέ Δεσποινάκι και γώ είμαι πολύ μπερδεμένη...εχω τσιμπιματάκια πολύ συχνά και ζαλάδες...αλλά αυτό μπορεί να συμβαίνει λόγο τουχαμηλού αιματοκρίτη μου.ΝΟμίζω όμως οτι είναι απλά η επίθυμία μου για μπεμπέ :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω βρέ Δεσποινάκι και γώ είμαι πολύ μπερδεμένη...εχω τσιμπιματάκια πολύ συχνά και ζαλάδες...αλλά αυτό μπορεί να συμβαίνει λόγο τουχαμηλού αιματοκρίτη μου.ΝΟμίζω όμως οτι είναι απλά η επίθυμία μου για μπεμπέ ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ..... έγραψε:

ΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ 8 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ..ΕΧΩ ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ..ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΦΑΛΟ, ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ..ΕΠΙΣΗΣ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 25 ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΩ ΜΙΚΡΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ(ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΝ ΕΙΧΑ), ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑ..ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ(ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ).. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.. ΕΣΥ ΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ??
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που λές μου ταιριαζει μάλλον...απλά ξέρεις ίσως γιατί το σκεφτόμαι επειδή αδυνατώ να φανταστώ πως και δεν έμεινα έγκυος το πρώτο μήνα με τόσες επαφές ολοκληρωμένες επαφές!!! alkost έγραψε:

ειναι κατι αρκετα σπανιο να εχεις περιοδο ενω εισαι εγκυος..ωστοσο αν εδειξαν αρνητικα τα τεστ και ακομα εχετε υπονοιες εγκυμοσυνης,και συμπτωματα καντε μια χωριακη για να σιγουρευτειτε..

επειδη προσπαθουσα πολυ καιρο,ξερω οτι καμια φορα το σωμα μας μας "ξεγελαει" και μας δειχνει συμπτωματα εγκυμοσυνης χωρις να υπαρχει εγκυμοσυνη,αν ειναι αρνητικα τα αποτελεσματα,δεν υπαρχει λογος να αγχωθειτε,ουτε να στεναχωρηθειτε, ειμαι σιγουρη οτι καποια στιγμη θα ερθει το νινακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά εγώ δεν είχα λίγο αίμαι!Είχα πολύ..αλλά η περίοδος μου ξέκινησε 2 μέρες νωρίτερα και με τρομερές ζαλάδες.nicole27 έγραψε:

Δεν θελω να σε ανχωσω..απλα επειδη κ εγω..(αφου βεβαιωθηκα οτι ειμαι εγγυος) ειδα λιγο αιμα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν λεγεται περιοδος και οτι δεν γινεται να υπαρχει περιοδος και εγκυμοσυνη μαζι.. μαλιστα μου εγραψε να περνω ορμονες τα utrogestan μεχρι και το τελος του 3 μηνα κυησεως για παν ενδεχομενο.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λές????Μακάρι να είμαι η εξαίρεση στο κανόνα./lili29 έγραψε:

koritsia den kserw an pragmatika ginete auto,na xeis periodo stin egkimosinh alla exw akousei polles fores apo megales gunaikes oti to eixan ayto,opws kai h pethera mou ston andra mou mexri ton tetarto mina egkimosinhs eixe kanonika periodo kathe mina.

filia polla....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ! ΛΕΣ ΝΑ'ΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ? Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΝΑΜΙΣΙ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ..ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε για να δούμε και αυτό το μήνα τι θα γίνει.Θα κάνω ένα τεστάκι το επόμενο Σαβ/κο και ένα στις 13/11 που είναι και η μέρα που περιμένω να ξαναδιαθετήσω.Βέβαια αυτο το μήνα υπήρξε μόνο μια ολοκληρωμένη επαφη την 13η μέρα του κύκλού μου.προσπάθειες δεν έχουν γίνει εκτός απο αυτη λόγω του οτι προέκυψαν ξαφνικές αλλαγές στην εργασία και είμαστε λιγο οικονομικά στενεμένοι,όχι και στο αέρα κι αυτο με έχει στεναχωρήσει πολυ... :( .Βέβαια αν έρθει το μώρακι είναι καλοδεχούμενο και με το παραπάνω.Κάλη τύχει κορίτσια και σε σας εύχομαι όλες ο καινουργιος χρόνος να σας βρέι με ένα υγειέστατο νινάκι στην αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινάκι δε ξέρω εμένα προσωπικά τι μου συμβαίνει το σίγουρο είναι οτι το σώμα μου και η διαθεσή μου τελευταία έχουν αλλάξει 180 μοίρες.Στήθη βαριά,πρίξιμο χαμηλά στη κοιλιά υπερβολική υπνηλία.Αν δεν είναι εγκυμοσύνη τότε είναι ορμονικές αλλαγές σίγουρα!!! ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ..... έγραψε:

ΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΟΥ! ΛΕΣ ΝΑ'ΝΑΙ Η ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ? Κ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΝΑΜΙΣΙ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΕΠΑΦΕΣ..ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ..
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΙΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΙΑ ΧΩΡΙΚΗ

Κ ΚΑΘΕΣΕ Κ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ???????????????

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thanx !;εννοείται οτι τη πρώτη μέρα καθυστέρησης θα τρέξω για χοριακή!μασρορακι έγραψε:

ΡΙΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΙΑ ΧΩΡΙΚΗ

Κ ΚΑΘΕΣΕ Κ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ???????????????

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...