Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΟΥΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ!!!!!!!!!1


TEO COOL

Recommended Posts

Κατεβασε διακοπτες και μην ακους κανεναν!

Και γω τετοια αχρηστη μανα ειμαι! Τα Χριστουγεννα ανεβαινουμε Ελλαδα.

Με το μολις 5 μηνων (θα ειναι τοτε) μωρο μας και την 6χρονη κορη μας.

φιλια!!!!!!!! να περασετε υπεροχα! :kiss: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι το παιρνεις μαζί σου και το ταλαιπωρείς. Άσε που δεν θα θυμάται και τίποτα. Το βασανίζεις το καημένο.

Αυτα και άλλα πολλά ακούω ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που ταξιδευω. Την Τετάρτη ταξιδεύω μόνη με 2 παιδιά για Αθήνα. Θα μου βγει η ψυχη. Και όμως τα παιδιά λυπούνται.

Η Δανάη κοντευει 10 μηνών και έχει πάει Αθήνα 5 φορές, Σίφνο, Κρήτη, Λουξεμβούργο και Παρίσι.

Η Ναταλία πριν χρονίσει είχε πάει Αθήνα 5 φορές, Σίφνο, Λίμνη Πλαστήρα, Δρέσδη, Λουξεμβούργο, Ρώμη και Παρίσι.

Σιγα μην ακούω κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια.

Όσο για το σχόλιο ότι θα την ξεχάσει τη γιαγιά σε μια εβδομάδα..... ΙΙΙΙΙΧΧΧΧΧΧ! Ευτυχως που δεν το εχω ακούσει γιατί τότε θα το εξαφανιζα το παιδί για μήνες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Όσο για το σχόλιο ότι θα την ξεχάσει τη γιαγιά σε μια εβδομάδα..... ΙΙΙΙΙΧΧΧΧΧΧ! Ευτυχως που δεν το εχω ακούσει γιατί τότε θα το εξαφανιζα το παιδί για μήνες!!!

Λετε να πιανει????? :P :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον 'Μπαινάκη' και τον 'Βγαινάκη' τους ξέρεις; (από την Κρήτη πρέπει να είναι..)

Λοιπόν, από το ένα αυτί θα μπαίνουν και από το άλλο θα βγαίνουν!

Ο αδελφός μου ταξίδεψε για Γερμανία και η κόρη του ήταν τότε 6 μηνών και ήταν και Γενάρης.

Τίποτα δεν έπαθε το παιδί!! 'Ισα-ίσα που καυχιέται τώρα ότι έχει πάει Γερμανία :-) (δεν θυμάται τίποτα φυσικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είπαμε, "του παιδιού μου το παιδί είναι δυο φορές παιδί μου" αλλά αυτή δεν παίζεται!!!!

Τι εχει το μωρο, αλτζχάιμερ σαν και αυτή και ξεχνάει μετά από μια μέρα;

Δεν πάει καλά ο κόσμος. Όσο για το γεγονός ότι μιλάνε στο παιδί για να τα ακούει η μάνα του, μου ανεβαζει το αίμα στο κεφάλι. Όταν ρωτάνε ένα βρεφος κάτι, εγώ δεν απαντάω γιατί απλά δεν μιλάνε σε μένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω καλε το δικο μου το μωρο δεν ξεχναει τους γονεις μου που τους βλεπει 1 φορα τη βδομαδα γιατι μενουμε σε διπλανες πολεις.

Παντως πριν γεννησω και γω ελεγα οτι δε θα το παιρνω το μωρο σε ταξιδια. Μεγαλο λογο μη λες μεγαλη μπουκια φαε! Παντου τον σερνω μαζι μου και ταξιδια που παμε παλι μαζι. Εχουμε φορητο ματι κουζινας, κατσαρολακι κτλ Το μωρο τρελλαινεται απο τη χαρα. Εμας λιγο μας δεσμευει αλλα απο το να τον αφησω το προτιμω. Ασε που θηλαζει κιολα οποτε δε γινεται και αλλιως. Το Μαιο παμε στη Γαλλια σ'εναν γαμο και το καλοκαιρι σε νησακι και φυσικα θα ναι μαζι μας. Το παιζακι μου σιγα μη το αφησω το χουχουλινακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι η πιο άσχετη να σου γράψω γιατί δεν είμαι μανούλα και δεν έχω μπει σ' αυτή τη διαδικασία..

Έχω όμως την εντύπωση ότι κάνει καλό να βρίσκεται η οικογένεια μόνη γιατί δένεται περισσότερο. Βολτούλες, παιχνιδάκια, έχουν μόνο ο ένας τον άλλο χωρίς τρίτους κ.λ.π. Όταν λέω οικογένεια εννοώ τους γονείς και τα παιδιά.

Για κρυολόγημα, νομίζω ότι κινδυνεύει το ίδιο και στην Ελλάδα...λέω εγώ τώρα...

Όσο για το αν θα ξεχάσει τη γιαγιά....................!!!

Καλό βράδυ να 'χουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω με την savropingouinos!!!! μεσα στην σκεψη μου εισαι η γυναικα ειναι γκαου τελειως σαν την δικη μου πεθερα η οποια οταν παω τον μικρο στους γουνεις μου(μενουν σε αλλη πολη και τωρα πια δεν τον βλεπουν συχνα)αρχιζει να λεει στο παιδι ''αααα τωρα εγινες ελευσινιωτης εμας θα μας ξεχασεις θα μενεις απο εκει'' και αλλα τετοια κουλα.

εγω εχω προβλημα με ημικρανιες και εχει τυχει σε μεγαλες κρισεις που δεν ξερω που βρισκομαι να κοιμαται ο μικρος στους δικους μου γιατι δεν μπορω ουτε απο το κρεβατι να σηκωθω οταν με πιανει και αρχιζει ''αααα παλι ελευσινα ησουν??? πωπω ολο φευγεις εμας θα μας ξεχασεις''

ας ηταν αξια γιαγια και να μπορουσε να τον κραταγε εκεινη οταν εγω ειμαι χαλια με την υγιεια μου,στο σπιτι της απο κατω μας ειναι δεν τον παω γιατι ακομη χαλια δεν εχει στρωσει.

η που τον θυμαται παντα οταν ειναι η ωρα του υπνου αλλο αυτο

αχχχ πηρα φορα...λοιπον παρε τον αντρουλη σου και το παιδακι σου και πηγαιντε τα ταξιδακια σας και περαστε ομορφα οι 3 σας σαν οικογενεια εμεις καναμε το πρωτο μινι ταξιδακι πριν λιγες μερες σαν οικογενεια και αν και στην αρχη φοβομουν πως θα ειναι με ενα παιδι περασαμε ΤΕΛΕΙΑ και στην πρωτη ευκαιρια θα το ξανακανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια και εγώ ακόμα δεν έχω παιδάκι ακόμα, αλλά όταν αποκτήσω εννοείται πως δεν θα κάθομαι να ακούω τέτοιες βλακείες (συγνώμη για την έκφραση) από την πεθερά μου. αν και δεν της το χω...

εμένα οι γονείς μου είναι στην Έδεσσα και εγώ Θεσσαλονίκη και δε θα πηγαίνω το παιδί μου στους γονείς μου γιατί έτσι θα το θέλει η πεθερά μου? τι λες καλέ... :P

να πάτε το ταξιδάκι σας και να μην ακούς κανένα και βάλτης και καμιά φωνή, ίσως βάλει μυαλό και ηρεμήσει λίγο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν παμε καλααα

μα τι άλλες μπούρδες θα ακούσουμεεεε

δεν παει καλά ο κόσμος!

εμείς πάντως μόλις κλεισαμε να πάμε για σκι στο μπανσκο της βουλγαρίας για μια εβδομάδα τα χριστούγεννα... έχουμε κανει τρελό κύμα, διότι τελικώς μαζεύονται περίπου 20 άτομα, φίλοι με παιδιά, σκυλιά κτλ κτλ

και όλοι είμαστε με μωρά το πολύ 2μισι ετών

αχ, θα περάσουμε τέλειαααα

ΩΠΑ

ΑΜΑΝ

ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ

ΛΕΤΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΒΟΥΛΓΆΡΙΚΑ ΣΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ???

ΧΙ ΧΙ ΧΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ακούς κανένα!

Κάνε αυτό που σε κάνει να νιώθεις καλύτερα.

Μη ξεχνάς πως όλος αυτός ο πόλεμος μπορεί να είναι ζήλια και απωθημένα…

Η μόνη γνώμη που θα πρέπει να υπολογίζεις είναι του άντρας σου (εφόσον βέβαια και αυτή είναι ανεπηρέαστη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι καλά που εμένα με τη πεθερά μου μας χωρίζει 1 ολόκληρο πέλαγος!!! Κορίτσια είναι στιγμές που κουράζομαι - σε ξένο τόπο, μόνη,κλπ- αλλά κάτι τέτοια αν συνέβαιναν θα γινόμουν "πεθεροκτόνος".

Και βέβαια να πάτε ταξιδάκι και να περάσετε όσο πιο όμορφα γίνεται και πες της να σταματήσει τη μουρμούρα γιατί σε γρουσουζεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efoula mou an kai den fobame kserw oti den tha thn afiseis pisw exw na sou pw kapoia pragmata .

to mwro prepei na to frontizei h mama tou apoklistika gia ton prwto toulaxiston xrono ,oloi oi aloi periseuoun . ;)

to xirotero einai na xasei esena para ekeinh pou den ths einai kai pola tora para ena akoma prosopo eno esu eisai ta PANTA .

tha perasete teleia sto taksidi sas .kai emeis pigame diakopes otan htan 6 mhnwn kai perasame katapliktika .oso exei esena kai ton mpampa ths dipla einai kala opou kai na thn pas .su eisai to A kai to W (omega) kai niothei sigouria mono me sena .

h pethera sou exei sobaro problima .......prepei oposdipote na brei kai ala endiaferonta .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν αν το καλοκαίρι ήταν 4,5 μηνών, άρα πόσο είναι τώρα, 8; νομίζω ότι είναι αρκετά μεγάλο για να ταξιδέψει, τί θα πάθει; και γιατί να το αποχωριστείς; παλιά οι γυναίκες τα κουβάλαγαν μαζί τους στα χωράφια και θα πειράξει ένα ταξίδι σε μια ευρωπαική πόλη; ΕΛΕΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:side:efoula έγραψε:

Σιγα μην ακούω κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια.

Όσο για το σχόλιο ότι θα την ξεχάσει τη γιαγιά σε μια εβδομάδα..... ΙΙΙΙΙΧΧΧΧΧΧ! Ευτυχως που δεν το εχω ακούσει γιατί τότε θα το εξαφανιζα το παιδί για μήνες!!!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙ ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ

ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΣΚΟΠΕΛΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΕ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΣΙΡΙΖΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΤΡΟΜΑΞΕ ΚΑΙ ΓΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕ

ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΠΑΜΕ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ(4,5 ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ)

ΟΤΙ ΝΑ ΕΙΔΑΤΕ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΘΕΛΕΙ

ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ

ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΓΕΤΑΙ ΑΧ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ ΘΑ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΗ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΘΕΣ ΕΔΩ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΣΤΗ ΓΙΑΓΙΑ

ΑΑΑΧΧΧ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΚΟΥΛΑ

ΑΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΑΖΙ ΤΗΣ

ΚΑΙ ΠΡΗΖΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΕΧΝΑΕΙ

ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΜΕΤΑ Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΑΥΤΗ

ΝΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΗ ΦΕΡΕΤΕ (1 Η 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ)ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΘΕΛΕΙ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΨΥΧΑΚΙΑ ΟΧΙ ΑΣΤΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχαχαχα! bebadomama!!!!!!

Σαυροπιγκουίνε οπωςσήποτε χρειάζεσαι διαβατήριο για να βγάλεις το μωρό από τη χωρα. Κοστίζει κοντά 70€ και απαιτεί γερά νεύρα και μια εβδομάδα για να γίνει.

Αυτή τη φορά θα ταξιδεψω μόνη με τα παιδιά και το επιθετο τους ειναι διαφορετικό από το δικό μου. Πηγαίνοντας στην Ελλάδα δεν θα εχω πρόβλημα γιατί γυρνάνε στον τόπο καταγωγής τους. Επιστρέφοντας στη Γερμανία ελπίζω να μην ακούσω τίποτα τρελό γιατί κάτι μου είχαν πει παλιότερα στην Easyjet. Μόνη με ενα παιδί στην αγκαλιά και ένα δίπλα μου και χωρίς καρότσι; Δεν τους παίρνει να μου πουν το παραμικρό γιατί θα γυαλίσει το μάτι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ακουσει ιστοριες οτι σταμάτησαν μαμα με το μωρο στο τσεκ ιν αλλα δεν μου τυχε . Σε 3 εβδομάδες θα ταξιδεψουμε και μεις μονες μας :)

Σαυρο για ποια πολη ενδιαφέρεσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Εχω ακουσει ιστοριες οτι σταμάτησαν μαμα με το μωρο στο τσεκ ιν αλλα δεν μου τυχε . Σε 3 εβδομάδες θα ταξιδεψουμε και μεις μονες μας :)

Σαυρο για ποια πολη ενδιαφέρεσαι ?

λαλα και εσυ γερμανια μενεις?

σε ποια πολη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτρέπουν καρότσι και μάλιστα μπορείς να τους το δώσεις την ώρα που θα μπαίνεις μέσα στο αεροπλάνο. Εγώ δεν θα πάρω γιατί έχουμε στην Αθήνα ένα. Το καρότσι δεν μετράει σαν αποσκευή. Το παρκοκρέβατο όμως μετράει και στα κιλά και σαν αριθμός αποσκευών.

Θέσεις δεν έχουν αριθμημένες αλλά επειδή ταξιδεύεις με μωρό θα είσαι στην κατηγορία SA που επιβιβάζεται μετά τα άτομα που έχουν πληρώσει για speedy boarding. Και επειδή κανένας έλληνας δεν πληρώνει για SB, θα είστε μέσα στα 15 πρωτα άτομα που θα μπουν στο αεροπλάνο και θα διαλεξετε εσείς θέσεις. Πιάστε μια τριάδα (ένας παράθυρο, ένας διάδρομο και πράγματα στη μέση), μην έρθει κανείς και καθίσει στην ίδια σειρά. Θα είστε πιο άνετοι μόνοι σας. Πότε επιστρέφετε; Από Βερολίνο πετάτε; Εγώ την Τετάρτη το πρωί ταξιδευω για Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...