Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δε μας λένε πια Μπουλουκο !!! Αλλά Χριστόφορο!!!


cecilia

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Στις 25/10 βαφτίσαμε το μικρό μας αγγελάκι!!!

Ήταν άψογος σε όλη τη διαδικασία και παρατηρούσε με περίεργο βλέμμα τα πάντα. Άκουγε προσεκτικά τον παπά και ήταν ένας μικρός κύριος!!! - λέτε να μου γίνει παπάς ( απαπαπαπα) :woohoo: :woohoo:

Στο μόνο σημείο που έκλαψε ήταν όταν τον ντύναμε μετά την βουτιά!!!! Αλλά αυτό το ξέραμε, δε μας αρέσει να ντυνόμαστε :blush::blush: !!! και του δώσαμε αμέσως στο στόμα το μπιμπερό με γαλατικό της μάμας!! Το κατέβασε μονοκοπανιά, :P και μετά χορτάτος και περίεργος παρακολουθούσε σιωπηλά και με μεγάλη περιέργεια το υπόλοιπο βασανιστήριο!!! :side: Κατά τα αλλά ήταν ένας μικρός γλύκας και ήταν στο στοιχείο του αφού το να είναι με κόσμο, να τον παίρνουν αγκαλιά, και να έχει φασαρία και νταβαντουρι , είναι το καλύτερο του. Ήσυχα δεν λέει να κάτσει!!!! :angry::kiss:

Ο Παπάς – κατά έναν περίεργο λόγο – δεν μας έκανε κήρυγμα αλλά μας επαίνεσε για τα ρούχα του, ήταν ένα πολύ ανοιχτό κρεμ κοστουμάκι με χρυσαφή γραβατουλα και γιλεκάκι. Είπε ότι τα σωστά ρούχα για ένα νεοφώτιστο μωρό είναι αυτού του χρώματος!!!! Ήταν πολύ καλός προσεκτικός και έκανε το μυστήριο με όλους του τύπους χωρίς να βιάζετε και να φαίνεται σαν να έκανε αγγαρεία!!!

Αλλά αυτό που δεν του άρεσε ήταν το λαδάκι- είπε ότι το σωστό είναι να είναι ελαιόλαδο και όχι αρωματικά λάδια . Για τα ρούχα δεν το ξέραμε, απλά τυχαία τα διάλεξε η νονά μας!!!

Τέλος πάντων. Δεν περίμενα να είχαμε τόσο κόσμο στην εκκλησία. Περίπου 150 άτομα!!! Μπομπονιέρες και γλυκά εξαντλήθηκαν!!!

Το δε γλέντι κράτησε μέχρι τις 10 το βράδυ!!!! Ειδικά η παρέα των φίλων δεν ήθελαν να φύγουν!!!

Φωτογραφίες προσεχώς!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω παρα πολύ ολες σας. Να σας ζησουν τα παιδακια σας, γερα και δυνατα, να τα χαιρεστε με υγεια!!!

Ερωτηση. Το λαδοπανο- πουκαμισακι αμα λερωθει το πλενουμε και το ξαναφωραμε...γιατι ο Χριστοφορακος μας την εκανε τη ζημια του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιχιχι. Αμα δεν ητα ωραιο ονομα σηγα μην χαιροταν ο πεθερος!!!!!

Ευχαριστω Χρυσακι μου!!!

Ασχετο. τελειες οι καινουριες φωτο στο FB

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!! :)

ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ

ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟ

ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥ ΜΟΥ ΘΕΙΟΥ!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

χιχιχι. Αμα δεν ητα ωραιο ονομα σηγα μην χαιροταν ο πεθερος!!!!!

Ευχαριστω Χρυσακι μου!!!

Ασχετο. τελειες οι καινουριες φωτο στο FB

χιχι..δε θα χαιροταν λες ε? :laugh:

Σ'ευχαριστω κοριτσακι μου!! μακια πολλα..κ στον κουκλο σου φυσικα!!

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...