Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μέσα στο σπίτι είστε πάντα περιποιημένες?


IreneValadia

Recommended Posts

efoula έγραψε:

καλοοο

ευτυχωσ που δεν σου βγηκε σε αρνητικο αποτελεμα

να ερχετε καθε μερα κ να κολλαει τη μουρη της στο τζαμι μετα απο αυτο :laugh:

kalooooo ........ auto de to eixa skeutei....hahahaha... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ !!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΝΙΩΘΩ

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ...ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΜΕ ΤΙΣ

ΠΥΤΖΑΜΕΣ Ή ΜΕ ΦΟΡΜΕΣ (ΟΧΙ ΑΧΑΡΕΣ ΠΑΝΤΩΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ

ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΕΜΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ

ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ...ΓΙΑ ΒΑΨΙΜΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ :blink:

Α ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΦΟΡΑΩ Τ-SIRT ΚΑΙ ΣΟΡΤΣΑΚΙΑ...

ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΒΑΨΙΜΑΤΟΣ

(ΔΕΝ ΜΕ ΦΙΛΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΛΙΠΟΖΑΝ ΝΑ ΦΟΡΑΩ :blink: )

ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΟΤΑΝ ΦΟΡΑΩ ΑΣΠΡΟ ΦΑΝΕΛΑΚΙ ... ;)

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΞΩ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΩ ΒΟΛΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ

ΜΕ ΤΙΣ ΦΟΡΜΕΣ ΒΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ... ΠΑΝΤΑ

ΑΒΑΦΗ!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο ειναι να ειμαστε περιποιημενες παντα για εμας πανω απ'ολα και μετα για τους αντρες και τα παιδια μας... δεν θα καταστρεψω ομως την επιδερμιδα μου για να με βλεπει ο αντρας μου ανα πασα στιγμη στην πεννα... δεν βαφομαι μεσα στο σπιτι ποτε, εκτος αν περιμενω κοσμο, και καλο ειναι οταν γυριζουμε σπιτι να ξεβαφομαστε για να ξεκουραζεται και το δερμα μας λιγο... και μετα να βαζουμε μια καλη κρεμα θρεψης... ετσι πραγματικα περιποιουμαστε τον εαυτο μας... με το να ειμαστε ολη μερα με μακιγιαζ ταλαιπωρουμε το προσωπο μας...!!!

Τωρα για τα ρουχα απο τοτε που εκανα το παιδι εχω βολευτει πολυ τις φορμες... ωραιες, μοδατες, trendy, γιατι μπορω και κανω ολες τις δουλειες του σπιτιου χωρις να με νοιαζει μηπως λερωθω... ετσι κι'αλλιως το μωρο καθε φορα που τρωει λερωνει κι'εμενα και ολο το σπιτι... πριν το μωρο, κυκλοφορουσα με το τζινακι μου...!!!

Τα μαλλια τα εχω πιασμενα για να μην μ'ενοχλουν οταν κανω δουλειες η οταν μαγειρευω... οποτε δεν ειναι ατημελητα... η αμφιεση μεσα στο σπιτι πρεπει να ειναι casual chic...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα με απασχολούσε αυτό με την επιδερμίδα και το ότι πρέπει να είναι καθαρή και όχι πάντα βαμμένη, αλλά ρώτησα τον δερματολόγο και μου είπε πως εάν κάνουμε έναν καλό καθαρισμό με τις σχετικές κρέμες κλπ το βράδυ, οι ώρες που κοιμόμαστε είναι αρκετές για να επανέλθει και να ξεκουραστεί το πρόσωπο μας.

Σίγουρα βέβαια όσο πιο πολλές ώρες είναι καθαρό τόσο το καλύτερο…

Οπότε πάλι επανερχόμαστε στο ότι κάνουμε αυτό που μας κάνει να νιώθουμε καλύτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα σηκωθω,θα κανω ντουζακι,θα πλυνω τα δοντακια, θα βαλω την κρεμουλα μου,γενικα δε βαφομαι μεσα στο σπιτι,προτιμω να αναπνεει το δερμα μου,αν βαλω κρεμαματιων και προσωπου και λιγο λιπ γκλος για να μην ειναι αχρωμα τα χειλη,(η κανω το εξης:μολις βουτσισω τα δοντια,περναω και τα χειλη με το βουρτσακι,να γινει απολεπιση και να μην εχουνε πετσουλες,και να ειναι πιο κοκκινα και μετα βαζω ενα ενυδατικο λιπ γκλος..τελος βαζω και ενα ελαφρυ αρωματακι!!!!

οπωσδηποτε φτιαχνω τα μαλλια μου,ειτε τα μαζευω ψηλα,ειτε με το κλαμερ μισα πανω,μισα κατω

και φοραω αυτες τις μακριες,εφαρμοστες μπλουζιτσες σε διαφορα χρωματα,με κολαν.θεωρω οτι ειναι και ανετο και ομορφο νυσιμο...

δε θελω να υπερβαλω,αλλα ουτε και να νιωθω "απεριποιητη"..για μενα περισσοτερο..εχω αυτοπεποιθηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεσα στο σπίτι δεν βάφομαι βάζω μια ωράια κρεμούλα το πρωι και το βραδάκυ επίσης μια νυχτός ειμαι και 29 ας προσέξω απο τώρα λεω γιατι θα γινω χάλια μετά.στο σπίτι φοράω φορμούλες πολυ τρεντυ...τις φόρμες και τις κρέμες μου τις έφερε ο σύζηγος απο εξωτερικό.Πρωτη φορα φοράω φόρμα να καταλάβεται.

όσο γαι τα ρούχα προσέχω μονο να μην φοράω ότι φοράω οταν πηγαινω σε κλειστούς χωρους και μεταφέρω κανεναν ιο της γρίπης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ Κ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ

ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΦΟΡΜΑ

ΠΑΝΤΟΦΛΑ Κ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΔΙΑ ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΠΑΝΤΑ ΣΧΕΔΟΝ

ΣΤΗΝ ΤΡΙΧΑ

ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΠΕΡΙΠΟΙΗΜΕΝΗ

ΜΕ ΤΟ ΑΡΩΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΤΙ ΣΕΞΥ ΑΝ Κ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Κ ΚΟΡΜΑΡΑ

ΜΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ Κ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΚΑΝΑ

ΝΙΝΑΚΙ

ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΩ

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ 2 ΜΑΣ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΤΗ. ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΕΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ..ΚΑΗΚΑ! ΜΟΥ ΤΗ ΔΙΝΕΙ Η ΣΚΕΨΗ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΡΕΣΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΧΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ..ΕΛΠΙΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟΥ ΑΡΕΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω φοραω ανετα- αλλα παντα καθαρα - ρούχα. Συνηθως μια φορμα σχετικα εφαρμοστη απο κάτω και ενα μλουζακι. Τα μαλλια τα εχω μεζεμενα με κλαμες. Αμα ειμαι ηδη βαμμενη επειδη πηγαμε καπου δεν ξεβαφομαι αλλα δεν ξυπναω και πρωη να βαφτω. Απλά εμεις απο σηνειθεια απο μικρα κανουμε ντουζ το πρωη που ξυπναμε...και τα κλασικα βουρτσισμα χτενισμα. Σιγα μην καθομαι να σημαιοστολιζομαι. ΟΚ να ειμαστε καθαρες αλλά δεν θα το αντεχα να πρεπει να ειμαι στην τριχα συνεχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα ειναι αναλογα την διαθεση μας.Υπάρχουν μερες που θελω να ειμαι στη πενα αλλα υπαρχουν καιμετες που θελω να κατσω στο καναπε μου με την πιτζαμουλα μου -φορμουλα μου να βλεπεω τηλεοραση .

Σε γενικοτερε γραμες επειδη ξυπναω για να παω το μικρο στο σχολειο βαω ενα τζινακι και ενα μπλουζακι η το καλοκαιρι εβαζα ενα παντελονακι καπρι με ενα μπλουζακι αθλητικα παπουτσακια η της μποτες μου .Επισης λατρευω τις φορμες της αθλητικες της βρισκω πολυ ελκυστικες για τη γυναικα και τωρα εχου βγει τοσα σχεδια που ειανι σχεδον για ολη τη ημερα .Να φανταστειτε εχει τυχει να παω και γα καφε με τη φορμα μου ειχα παει για εξωτερικες δουλειες με μια φιλη και ειπαμε να πιουμε ενα καφεδακι .Το μαλλι παντα θα το εχω φτοιαγμενο λογω της δουλειας και ενας λογος που το εκοψα ηταν αυτος ειχε μακρυνει αρκετα και επρεπε να δημιουργω ολη την ωρα κατι δαιφορετιμο και στο τελος κατεληγα με ενα κλαμερ στα μαλλια .Χαλια δηλαδη το σιχαινομαι αυτο .Επειδη ολη μερα ειαιμεταξυ μεσα καιεξω και επειδη ερχονατι αρκετες γυναικες στο χωρο του σπιτιου μου για αν χτενιστουν δνε μπορω να ειμαι απεροιπητη αλαλ δνε θελω να ειμαι και οπως οταν θα βγω μια βολτα .Βαζω λιγη σκια σε απαλο χρωμα ροζ , η λιγο καφε αναλογα με τα ρουχα και λιγο μασκαρα καθολου μεικαπ εχω βεβαια βαλει τη κρεμα μου και εννοειτε οτι εχω πλυνει τα δοντια μου .

Ετσι λοιπον με βλεπει και ο αντρας μου με τη φορμουλα μου τη κοκκινη τη πρασινη τη μπλε η με το κολαν και το φορεμομπλουζα αλλα εχει τυχη τη Κυριακη να ειμαι ολη μερα με τις πιτζαμες και τη καταβρισκω η ακοα και καθημερινη αν δε πρπει αν βγωεξω βαζω τη πιτζαμουλα και την αραζω και χαζευω τον ΜΠΟΥΓΙΟΥΡΗ ΜΟΥ!

Τωρα ο αντρας μου μπορει να μεινει και αξυριστος καιμια εβδομαδαμε το ξυραφακι εχει τσακωθει δεν ειναι αποτ ους νατρες που προσεχει την εμφνιση του ιδιαιτερα καμια φορα γελαω και λεω Αγαπη μου ποτε θα σε χειροτενησουμε ;

Ειχα κοροιτσια μια φιλη η οποια μονιμα ηταν με πανελονι στενο μπλουζα ωραια βαμμενη χτενισμενη στη τριχα και γοβα ναι ετσι υποδεχοταν τον αντρα της αλλα αν σας πω κατι δεν ειναι κουραστικο ολο αυτο να τρελλεαινεσε να εισια ση τριχα γιατι τη πουλας και σε ποιον ; εμενα γουσταρω να με δει και αβφτη και αχτενιστη και με τη σαγιοναρα δνε μπορω να καταλαβω γιατι πρπει να με κρινει απο το περιτυλιγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ!!!!......

ΕΓΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΟΠΩΣ ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΜΟΥΛΑ 'Η ΚΑΝΑ ΜΑΚΤΥ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ....ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ!!!!ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΟΥ....ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΙΣ ΜΑΣΚΕΣ ΜΟΥ...ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ....ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ....ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΚΡΥΦΤΟ....ΠΟΟΟΟΟΟΣΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ ΠΙΑ....

ΟΣΟ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ...ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΜΕ ΤΗΗΝ ΚΟΙΛΙ ΑΚΑΙ ΕΝΑ 4ΣΧΡΟΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ....ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ....

ΑΝ ΒΡΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΕΙΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙ 'Η ΘΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΛΙΓΟ.....

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΡΙΠΟΙΗΤΗ.....ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΑΡΗ....ΚΑΘΑΡΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ!!!!!

ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ!!!!!

http://

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

εγώ όσο ήμουν έγκυος όλα καλά, ήμουν σχεδόν πάντα περιποιημένη, όταν όμως γέννησα για τις πρώτες 40 μέρες δεν μπορούσα να κοιταχτώ στον καθρέπτη, μαύροι κύκλοι, νυχτικάκια για να μπορώ να βγάζω το στήθος έξω... και τα μαλλιά πάντα κότσο.

Στη συνέχεια όλο και κάτι έκανα ώσπου έπιασα δουλειά στους 4 μήνες και όλα άλλαξαν. Βέβαια όταν γυρνάω στο σπίτι δεν κάθομαι με τα τακούνια και το make up αλλά και με την φορμούλα μου είμαι περιποιημένη, κοτσίδα το μαλλί αλλά όμορφη για τον άντρα μου, ο οποίος παρεπιπτόντως με έβλεπε κουκλάρα ακόμη και με τους μαύρους κύκλους... Οπότε το θέμα είναι ότι όταν είμαστε γλυκές και χαμογελαστές είμαστε πάντα περιποιημένες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εγώ θα σηκωθώ το πρωί, θα κάνω ένα μπανάκι, θα περιποιηθώ το πρόσωπό μου με τις κρέμες κλπ., ένα ελαφρύ μακιγιάζ και ετοιμάζω τα παιδιά για τον παιδικό σταθμό, γυρίζω πίσω με την κόρη και αφού φάμε πρωινό βολτάρουμε..... γυρίζοντας στο σπίτι φοράω φόρμες ή κολάν...δεν μπορώ με τίποτα να φορέσω πυτζάμες γιατί αισθάνομαι ότι είμαι άρρωστη!!! το ίδιο και τα παιδιά έχουν μάθει ότι οι πυζάμες είναι μόνο για τον ύπνο!!!

Δεν μπορώ να είμαι τελείως απεριποίητη γιατί αισθάνομαι άρρωστη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...