Μετάβαση σε περιεχόμενο

ANTIO.......


Recommended Posts

Έχει ήδη περάσει ένας μήνας από τότε που σε έχασα.... Ήμουν 5, 6, 7 εβδομάδων έγκυος... ?????? Ποτέ δεν θα μάθω …. γιατί οι τιμές τις χοριακής δεν συμφωνούσαν με αυτό που βλέπαμε στον υπέρηχο.... Για ένα πράγμα όμως είμαι απόλυτα σίγουρη... Πόσο χαρούμενη ήμουν τις ημέρες εκείνες που σε είχα μέσα μου... Τώρα πλέον η ζωή μου γύρισε στα ίδια.... Χωρίς εσένα.... Τώρα κατάλαβα πόσο δυνατά συναισθήματα μπορεί να φέρει σε μια γυναίκα η αίσθηση αυτή πως αναπτύσσεται μέσα σου μια νέα ψυχούλα... Θα είσαι πάντα στην σκέψη μου.... αντίο μωράκι μου....

Κορίτσια συγγνώμη για το καταθλιπτικό αυτό post αλλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου.... Όσοι γύρω μου το γνωρίζουν, νομίζουν πως το έχω πάρει πολύ cool το όλο θέμα αλλά μέσα μου η καρδιά μου ουρλιάζει....

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας κορίτσια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγώ είχα (μάλλον) μία βιοχημική τον Ιούλιο, και, παρ' όλο που δεν έχω καμία απόδειξη (εκτός από μεγάλη καθυστέρηση και 2 θετικά τεστ, αλλά όλες μας γνωρίζουμε πόσο αναξιόπιστα είναι τα τεστ) το ένιωθα ότι ήμουν έγκυος, και βίωσα την απώλεια...

Τους επόμενους μήνες, ακόμα κι αν προσπαθούσαμε πιο συστηματικά, το ειχα καταλάβει ότι δεν υπήρχε τίποτα, ήταν διαίσθηση...

Όσο για τους γύρω μου, απλά δεν το γνωρίζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΥΠΑΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ

ΠΕΡΑΣΑΤΕ Κ ΠΕΡΝΑΤΕ

ΜΑΚΑΡΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ Κ ΟΛΑ

ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ :(

Τουλάχιστον έγινε νωρίς και δεν πρόλαβες να δεθείς μαζί του... :dry: Εύχομαι να έρθει ένα δεύτερο μωρακι πολύ σύντομα και τα θέματα που θα ανοίγεις απο εδώ και πέρα,να είναι πάντα για να μας ανακοινώσεις κάτι ευχάριστο

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καμια φορα πρεπει αυτο το ουρλιαχτο να βγαινει απο μεσα μας μονο ετσι μπορουμε πραγματικα να συνεχισουμε να προχωραμε μπροστα.....σε καταλαβαινω πολυ εχω περασει κατι αναλογο και παρολο που εκανα παιδακι παντα καπου υπαρχει μεσα στο μυαλο μου.δεν με ποναει πια ειναι σαν αναμνηση ισως γιατι ο μικρος δεν με αφηνει να εχω ασχημες σκεψεις

θα περασει γλυκια μου και θα προχωρισεις μπροστα ειναι νωρις ακομη απλα ειναι νωρις και ειναι φυσικο να νιωθεις ετσι

συμβουλη μου ομως μην το αφηνεις μεσα σου ξεσπασε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tα test ήταν θετικά και του φαρμακείου και οι εξετάσεις χοριακής στις 8.000 μονάδες η πρώτη στις 22.000 η δεύτερη... Έκανα υπέροχο σχεδόν κάθε 3 ημέρες διότι ενώ βλέπαμε καθαρά τον σάκο και μια μικρή σταλίτσα μέσα του, τίποτα δεν αναπτυσσόταν φυσιολογικά.....σταμάτησε.....

Λέω συνέχεια στον εαυτό μου πως φταίει και μήπως το παράκανα με διάφορες δραστηριότητες... πχ ήμουν εθελόντρια πυροσβέστρια όλες σχεδόν τις μέρες στην μεγάλη φωτιά της Αθήνας τον Αύγουστο..έγκυος!!!!! δεν το είχα καν "υποψιαστεί"....

Σ'ευχαριστώ μασροράκι για τις γλυκές σου ευχούλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, δε νομίζω να παίζουν ρόλο οι δραστηριότητες, τουλάχιστον έτσι όπως το περιγράφεις. Το ίδιο ακριβώς με σένα έπαθε και μία φίλη μου. Αναπτύχθηκε η σάκος, χωρίς απολύτως τίποτα μέσα... Κι αυτό μερικές βδομάδες πριν το γάμο της, ενώ παράλληλα ανακάλυψε ότι έπασχε από ηπατίτιδα γ, στα καλά καθούμενα, χωρίς να μπορεί να διανοηθεί από πού την κόλλησε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πολυ καλα εκανες.αλλα μεταξυ μας οταν εισαι μονη σου και θελεις να ουρλιαξεις και οχι απλα να φωναξεις καντο.θα αισθανθεις ακομα καλυτερα.δεν εχω βιωσει αυτην την πλευρα της ζωης αλλα οταν συμβαινει κατι ασχημο και με τυρραναει-εμποδιζει να κοιταξω μπροστα τοτε το κανω, για λιγο.οταν ειμαι εντελως μονη μου ομως.νιωθω σαν να τα ειπα ολα!!!!

σου ευχομαι γρηγορα να παρεις την χαρα που θα κρατησει για παντα με τον ερχομο ενος νεου μωρου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΛΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ

ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ, ΕΠΑΙΡΝΑ ΧΑΑΠΙΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ, ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΥΟΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ..Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟΤΕ:''ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑΔΙ''

ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑΝ ΟΤΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΦΑΣΗ..ΟΤΙ ΑΝΟΙΞΑΝ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ, ΑΛΛΑ Ο,ΤΙ ΕΙΝΑΙ ''ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ''ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ..

ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΕΜΕΙΝΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ

ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΗ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΘΗΛΑΖΑ ΕΝΝΕΑ ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΜΕΙΝΑ ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΥΧΗ,ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΧΩΡΙΣ ΧΑΠΙΑ

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΗΛΙΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

christik έγραψε:

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΗΛΙΟΣ

Πολύ πολύ σωστή η κουβέντα σου αυτή....

Κουράγιο Μαριλού , όλα θα γίνουν ανάμνηση και θα έρθει ένα γερό μωράκι σύντομα στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

APO EDV KAI PERA OLA KALA THA PANE NA EXEIS PANTA THETIKH SKEPSH!!!SE KATALABAINV KORITSAKI MOU KAI KALA KANEIS KAI TA LES KAI SOU BGAINEI AUTO TO BAROS APO MESA SOU!!!!SOU EUXOMAI MESA APO THN KARDIA MOU NA GENISEI H KOILITSA SOU ME ENA FASOLAKI POU META THA GINEI ENA GERO MVRAKI!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλου δεν εκανες εσυ κατι που νσ το προκαλεσε,συντομα ξανα εγκυουλα σου ευχομαι,φιλακια και ολα θα πανε καλα,αυριο ξημερωνει μια καινουρια μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΛΑΧΤΑΡΑΣ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ!Κ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΟΥ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΩΡΑ Κ ΒΑΡΥ ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ ΣΟΥ! ΑΛΛΑ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΟΤΑΝ ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΝΑΣ ΚΑΚΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΟΠΩΣ ΤΑ ΘΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερω ακριβως πως νιωθεις,το εχω περασει,ειναι οδυνηρο...

υπαρχει ομως και ενα θετικο και ειναι πολυ σημαντικο..μπορεις να συλλαβεις..το ξερεις σιγουρα...ειναι αποδεδειγμενο..

θα προσπαθησεις να το ξεπερασεις γρηγορα,και θα δεις που δε θα αργησει το σπορακι να ξαναερθει,και αυτη τη φορα θα ειναι υγειεστατο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marilou.31 έγραψε:

Έχει ήδη περάσει ένας μήνας από τότε που σε έχασα.... Ήμουν 5, 6, 7 εβδομάδων έγκυος... ?????? Ποτέ δεν θα μάθω …. γιατί οι τιμές τις χοριακής δεν συμφωνούσαν με αυτό που βλέπαμε στον υπέρηχο.... Για ένα πράγμα όμως είμαι απόλυτα σίγουρη... Πόσο χαρούμενη ήμουν τις ημέρες εκείνες που σε είχα μέσα μου... Τώρα πλέον η ζωή μου γύρισε στα ίδια.... Χωρίς εσένα.... Τώρα κατάλαβα πόσο δυνατά συναισθήματα μπορεί να φέρει σε μια γυναίκα η αίσθηση αυτή πως αναπτύσσεται μέσα σου μια νέα ψυχούλα... Θα είσαι πάντα στην σκέψη μου.... αντίο μωράκι μου....

Κορίτσια συγγνώμη για το καταθλιπτικό αυτό post αλλά ήθελα να το βγάλω από μέσα μου.... Όσοι γύρω μου το γνωρίζουν, νομίζουν πως το έχω πάρει πολύ cool το όλο θέμα αλλά μέσα μου η καρδιά μου ουρλιάζει....

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας κορίτσια.....

καλημέρα,

δυστυχως ακριβως τα ιδια συναισθηματα ειχα κι εγω,αλλα οχι τον πρωτο καιρο μετα την παλινδρομη,αλλα τωρα τρεις μηνες μετα..νιωθεις ενα κενο,νιωθεις χωρις σκοπο,νιωθεις αδεια απο συναισθηματα,νιωθεις σου εκλεψαν ο,τι πιο πολυτιμο θα μπορουσες να ειχες...

ετσι ειναι δυστυχως κι ας ημασταν στην αρχη,κι ας μην ειχαμε προλαβει να ακουσουμε την καρδουλα της(θα εφερνα στον κοσμο κοριτσακι),αλλα η ζωη κι η τυχη τα εφερε αλλιως..δε συμφωνω με οσους μου λενε οτι ευτυχως που συνεβη στην αρχη,ετσι ωστε δεν ειχα δεθει με την ψυχουλα μου..αντιθετως και μονο το γεγονος οτι ημουν εγκυος ηταν η κινητηριος δυναμη για να γινω καλυτερη σαν ανθρωπος,πιο δυνατη..ειχα αρχισει να κανω ονειρα να σκεφτομαι το μελλον μας σαν μια πληρη οικογενεια..πώς αλλιώς άλλωστε να μη τα σκεφτεσαι αυτα;

κανε υπομονη και το καλο θα μας συμβει και παλι και θα ερθει για να μεινει αυτη την φορα..ισως τελικα ολα συμβαινουν για καποιον λογο..

σε φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...