Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ!!!


Blue eyes

Recommended Posts

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:

ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ Η ΨΥΧΙΚΗ Κ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ :(:( !ΕΝΑΣ ΓΕΙΤΟΝΑΣ ΜΟΥ, ΦΩΝΑΖΕΙ ΣΤΟΝ ΜΙΚΡΟ 8ΧΡΟΝΟ ΓΙΟ ΤΟΥ ΣΑ ΝΤΑΛΙΚΕΡΗΣ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΜΕΙΩΝΩ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ!ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΟΝΟΜΑ, Μ@Λ@Κ@ ΤΟΝ ΑΝΕΒΑΖΕΙ, Μ@Λ@Κ@ ΤΟΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ!ΑΡΧ...Ι Κ ΟΤΙ ΒΡΩΜΟΚΟΥΒΕΝΤΑ ΒΑΖΕΙ Ο ΝΟΥΣ ΣΑΣ :angry: ! ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΞΕΙ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟΥ Κ ΘΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΛΗ Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΓΓΗΛΩ!ΜΗ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΩ Κ ΤΟΥ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ!ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΛΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΛΑΧΤΑΡΟΥΝ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ Κ ΜΕΡΙΚΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΑ ΖΩΑ!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τον καταγγείλεις αμέσως!!!!!!!!!!!!!!!

Οκ, μερικές φορές υπερβάλλουμε και υπερπροστατεύουμε τα παιδιά, μην τα μαλώσουμε και πάθουν ψυχολογικά. Αλλά έχει πολύ μεγάλη διαφορά το λάιτ μάλλωμα που γίνεται για λόγους παιδαγωγικούς και αυτό που μας περιγράφεις, ή αυτά που δείχνουν τα βιντεάκια.

Πάρε στο Χαμόγελο του παιδιού, ή στην Αστυνομία και ζήτα τον Αστυνομικό της γειτονιάς που είναι υπεύθυνος για τέτοια θέματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΓΑΠΗ!!!Κ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Κ Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ! ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΤΕ ΒΛΕΠΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΕΣΤΩ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΤΟΥΝΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μονο ταραχη και θυμο μου προκαλουν ολα αυτα..

Κάθε χρόνο ένας σημαντικός αριθμός παιδιών, ακόμα και της πιο τρυφερής βρεφικής ηλικίας, παραπέμπονται σε παιδιατρικά νοσοκομεία με ανεξήγητους σωματικούς τραυματισμούς που θέτουν σε κίνδυνο τη σωματική και ψυχοκοινωνική υγεία τους, αλλά ακόμα και την ίδια τους τη ζωή...

Αν θελετε ριξτε μια ματια κι εδω..

http://www.specialeducation.gr/modules. ... le&sid=232

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ καλά έκανες και άνοιξες το θέμα,και πολύ καλά θα του κάνεις να τον καταγγείλεις έλεος πια δν μπορώ να καταλάβω όταν συμπεριφέρονται έτσι σε παιδιά και τα παιδιά τα κοιτάζουν με αυτά τα μάτια γεμάτα παράπονο και πόνο πως αντέχουν...πώς αντέχουν να ξέρουν ότι τη στιγμή εκείνη χαράζουν τη ψυχή των παιδιών τους...πόσα παιδιά στον κόσμο υποφέρουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ 25ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥ, 11ΗΜΕΡΩΝ ΜΩΡΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ :angry: , ΤΟ ΠΕΤΑΞΕ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ, ΤΟ ΒΑΡΑΓΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Κ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ! ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΑ ΕΝΤΑΤΙΚΗΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΘΑΝΑΤΟ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ!!!ΤΟΝ ΣΥΝΕΛΑΒΑΝ Κ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΑ 17 ΤΟΥ ΧΡΟΝΙΑ!!Κ ΕΡΩΤΗΣΗ: ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ;;;;

Κ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΑ;;;

ΜΑΚΑΡΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΝΑ ΛΥΠΗΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗ ΣΤΕΡΗΣΕΙ!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεψου τι ψυχολογικα προβληματα εχει ο ηλιθιος και φωναζει ετσι στο παιδι του :angry: .για τετοιου ειδους γονεις δεν πρεπει καν να σκεφτομαστε την καταγγελλια.πρεπει να τα καταγραψεις και να παρεις τηλ.εκεινη την ωρα!!!!μα τον ηλιθιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το άκουσα στις ειδήσεις και ανατρίχιασα...και καλά το κάνεις το παιδί αφού δεν μπορείς να το μεγαλώσεις και το ξέρεις (γιατί κανένας δεν ξυπνάει ένα πρωί και πετά το παιδί του στον τοίχο ή ξεκινά και του χώνει μπουνιές)γιατί δεν το πάς σε ένα ίδρυμα ,δεν το δίνεις για υιοθεσία...αλλά να μου πείς για να πάρεις μια ΄τέτοια απόφαση πρέπει να είσαι έστω και λίγο ευσυνείδητος,να αναγνωρίσεις ότι δεν μπορείς...τί να πω πολλά τρελά πράγματα συμβαίνουν στον κόσμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άίσχος. Πολύ λυπήθηκα για το μωράκι. Εκλαιγα γιατί θα ήθελα να μπορούσα να του χαρίσω ένα χάδι μήπως νιώθωντας αγάπη πάρει δύναμη και κουράγιο να πολεμίσει για την ζωούλα του.

Μακάρι οι προσευχές μας να ακουσθούν και να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να σταματούσαν όλα αυτά τα εγκλήματα ενάντια σε ό,τι πιο γλυκό και αθώο υπάρχει στον κόσμο! :dry:

Τα παιδιά είναι το πιο ταλαιπωρημένο ''είδος''.Τι να πρωτοαναφέρω;

-Κακοποίηση:Σωματική και ψυχική(αν και νομίζω πως και τα δυο είδη αφήνουν ανεξήτηλα σημάδια στην καρδούλα των παιδιών)

-Ψυχολογικός πόλεμος:Πχ.''Ο Κωστάκης είναι καλύτερο παιδί απο εσένα'',''Εσύ είσαι άχρηστος/η'',''Είσαι ανάξιος να φέρεις έναν καλό βαθμό''.Όλα αυτά βλάπτουν την ψυχολογιά των παιδιών και τους κατεβάσουν το ηθικό.Ως γνωστών όταν ακούμε κάτι συνέχεια,στο τέλος το πιστευουμε,πόσο μάλλον τα παιδιά.Σαν συνέπεια δημιουργούνται ανασφαλή άτομα και πιστέψτε με είναι πάρα πολύ σοβαρό για την μετέπειτα ζωή τους.

-Βιασμός-Παιδική πορνογραφία.Δεν έχω λόγια απλά! :angry:

-Νεαρά κορίτσια έρχονται στην χώρα μας με προοπτικές για ένα καλύτερα μέλλον και καταλήγουν σε κάποιο πορνείο για την υπόλοιπη ζωή τους :(

-Παιδιά στην αφρική δεν μορφώνονται και δουλευουν κάτω απο σκληρές συνθηκες απο μικρή ηλικία.

-Παιδιά που βιώνουν την φρίκη του πολέμου.Κάποιοι τα αναγκάζουν να σκοτώσουν για να επιβιώσουν.Πατάνε όλη τους την αθωότητα και τα καταδικάζουν σε ένα περιβάλλον που οι βόμβες και τα όπλα είναι κάτι καθημερινό.

-Παιδιά που δολοφονούνται απο τους γονείς τους,πριν ακόμη γεννηθούν.Απλά πληρώνουν τις απροσεξίες κάποιοων άλλων...

-Παιδιά που πεθαίνουν απο την πείνα την ώρα που κάποιος άλλος πετάει το φαγητό του.

-Παιδιά χωρίς όνειρα και ελπίδες για το μέλλον....

-Γάμοι ανηλίκων στις ανατολικές χώρες.Κάνεις δεν τα ρωτά για τίποτα και τα παιδιά ζούνε μια ζωή που δεν έχουν επιλέξει...

Και πόσα άλλα...

Συγνώμη που βγήκα off topic αλλά το συγκεκριμένο θέμα με αγγίζει βαθύτατα :unsure:

Ας μάθουμε επιτέλους να τα αγαπάμε και να τους φερόμαστε όπως πραγματικά τους αξίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...