Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ερώτηση σε όσες έχουν αγορακι!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!!

Ήθελα να σας ρωτήσω εσάς που έχετε αγοράκι ..τι κάνατε με το πουλάκι του??Άλλοι μου λένε οτι πρέπει να το τραβάω λιγο καθε φορά που του κάνω μπάνιο για να μην κλείσει κ άλλοι οτι δεν πρέπει..εσεις τι κάνατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΠΤ...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ

ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΠΤ ΕΜΕΙΣ

ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ!

ΡΩΤΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ

ΚΑΝΕΙΣ ΤΠΤ ΑΛΛΟ!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙΠΟΤΑ! θα σου πεί ο γιατρός σου τον καταλληλο μήνα τι να κάνεις μέχρι τότε μην κάνεις τίποτε γιατί μπορεί να του κάνεις ζημιά!!

Εγώ δεν τον έχω πειράξει ακόμη και από ότι ξέρω απο φίλες μου σε συγκεκριμένους μήνες κσθώς πας στον γιατρό για εμβόλιο αυτός το έλέγχει και αν χρειαζεται κάτι το πουλάκι του είτε του το κάνει ο γιατρός είτε σε καθοδηγεί πως και κάθε πότε να το κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω αυτό πιστεύω αλλά ακούω συχνά να λένε οτι στα αγόρια τους χρειάστηκε να κάνουν επέμβαση για να το ανοίξουν ακόμα κ περιτομή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΞΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ...

ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΡΩΤΟΥΣΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ

ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙ 1ΧΡ.

ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΤΡΕΛΑΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΚΟΥΓΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.....

ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΕ 1ΧΡ. ΤΟ ΑΝΟΙΞΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ,ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΠΕΝΤΕ ΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΟΙΓΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΑΖΑΜΕ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΤΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ...

ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΑΣΟΥΛΑ.ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΝ Κ'ΑΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΑΠΟ ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΙΟ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ.ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ 1 ΧΡΟΝΩΝ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣ.ΤΟΥ ΕΒΑΛΕ ΚΡΕΜΑ Κ 1 ΜΕΡΑ ΠΟΝΕΣΕ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΙΠΙ.ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ Κ ΠΛΕΝΟΥΜΕ Η ΤΟ ΑΝΟΙΓΕΙ Κ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ;) .ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΜΙΚΡΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΜΑΖΕΨΕ ΠΥΟΝ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΥΓΙΗΝΗ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟ'ΧΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΗΣΥΧΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ. ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ... ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ Κ ΑΥΤΟΣ ΘΑ ΣΕ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα μου ειπε να μην το πειραζω καθολου. Αν χρειαστει θα το πειραξουμε μετα τον χρονο. Συνηθος ανοιγει μονο του, επεμβαση χρειάζετε εαν δεν ανοιξει μεχρι 3 ετων περιπου και παλη αναλογα με την περιπτωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΣΕ ΕΜΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΗΡΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΑΠΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ ΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΤΣΑΚΙ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΜΑΤΩΣΕΙ ΤΕΛΟΣ!! ΘΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΩ ΚΑΘΟΥΛΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς το ανοίγαμε στο μπάνιο από μηνών και ευτυχώς που το κάναμε γιατί τώρα δεν θέλει χειρουργίο..

Τώρα που είναι σχεδόν 5 χρονών κάθε μέρα στο μπάνιο το ανοίγει μόνος του...όσο είναι μωρό και δεν κατααβαίνει, καλύτερα να το ανοίγεις εσύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου vasoula!εγω το κατεβαζω λιγο μια φορα τη μερα,στο μπανιο του.Μας συμβουλεψε η παιδιατρος ετσι,μας εδιεξε πως για να μην το πληγωσουμε και το κανουμε πολυ καιρο τωρα.Οπως σε συμβουλεψει ο παιδιατρος σου,αλλοι λενε καντο αλλοι οχι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως κάποιοι παιδίατροι λένε να το πειράζουμε και καποιοι όχι.

Ο δικός μας μας είπε να μην ασχοληθούμε καθόλου...

Κάθε φορά που πάμε για εμβόλιο , το βλέπει και το κατεβάζει αυτός.

Στο σπίτι δεν κάνω τίποτα.

Ακολουθήστε τις οδηγίες των γιατρών σας και μην αγχώνεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα γλυκιά μου!κ εμας ο γιατρος μας μας ειπε να μην το πειράξουμε καθόλου κ μαλιστα μας το τονιζει καθε φορα που πηγαινουμε για εμβόλιο..καλύτερα λέει να αφήσουμε καμια κοπελίτσα να ασχοληθεί με το πουλάκι του οταν ερθει η ωρα!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΜΕ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΒΑΖΩ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΗΝ FIMOSIN GEL ΣΤΟ 2 ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΟΛΟ...ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΝΟΙΞΕ...ΤΩΡΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΛΕΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΙΑ ΜΟΛΥΝΣΗΣ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΟΙΧΤΕΙ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΥΘΕΙ...ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ ΓΙΑ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΚΑΜΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΓΕΛΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα το κάνει μια φορά το μήνα η παιδίατρος .μου έχει πει ότι θα το κάνει μόνο αυτή .

η μαμά μου με πιέζει να το κάνω και γω στο σπίτι ,αλλά εγώ φοβάμαι ,και θέλω να ακούσω την συμβουλή της γιατρού και φοβάμαι πολύ να το κατεβάσω μόνη μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΩ, ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΕΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο παιδιατρος μου μου ειχε πει οταν ο μικρος ηταν περιπου 5 μηνων να του το τραβαω λιγο λιγο προς τα πισω κ σιγα σιγα θ'ανοιξει...τωρα κοντευει 3 χρονων κ κοντευει ν'ανοιξει τελειως....το αγορακι καποιας γνωστης μου της ειχε πει ο γιατρος της να μην το τραβαει κ οταν πηγε 1χρ. το τραβηξε ο γιατρος..το παιδακι φρικαρε απ'τον πονο....τωρα δεν ξερω ποιος τροπος ειναι καλυτερος,ο παιδιατρος σου σιγουρα θα σε καθοδηγησει! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΖΩ Ο ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ

ΕΙΠΕ ΑΝΟΙΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο παιδιατρος μας ειπε να μην το πειραξουμε καθολου μεχρι να γινει 1 ετους, οποτε και θα το κοιταξει ο ιδιος (ο παιδιατρος)

τυχαινει να ειμαι γιατρος, οποτε μου φαινεται απολυτως λογικο, απο αυτα που εχω διαβασει

ρωτα και τον δικο σου γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ο δικός μου παιδιατρος μου είπε να το κατεβαζουμε σε κάθε αλλαγη πάνας αλλα μεχρι εκει που το παιδι δε νιωθει ενοχληση. Το κάνω περιπου μια φορα στις δυο μέρες και πλεον κατεβαινει αρκετα. Παντως ο καθε γιατρος λεει τα δικα του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...