Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


ΜΑΒΑ2308

Recommended Posts

den xereis poso xaroumeni me kaneis.:) :) :)

fantazome to idio kai gia esena fili Nicola.

mporeite na mas peite omos eseis pou eixate empiria an einai fisiologiko na exoyme simptomata toso sintoma????eno i sillipsi mporei na egine prin 5 imeres ????;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 861
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Constantina

giati sou einai dyskolo?

Ntrepesai ennoeis?

An den to exei,

zitise kapoio pou na deixnei prin tin kathysterisi...

Epanalamvanw, den einai 100% aksiopista...

An exeis agwnia omws, se katalavainw,

kai den eimai i katallili na se symboyleusw

gia YPOMONI (((se autin tin fasi)))!

Nicola auta ta deiarki ponakia

eixa kai gw ws arxiko symptwma!!!

Kali epityxia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ne ntrepome..........:blush: alla an den to kano kathe mera metro poses imeres meinane gia tin periodo mou....

ok eyxaristo poly gia tin voitheia marimari omos an mporeis na mas peis akoma kati??eseis pou eixate empiria an einai fisiologiko na exoyme simptomata toso sintoma????eno i sillipsi mporei na egine prin 5 imeres ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια. B)

Ελπίζω αυτά τα πονάκια να είναι για καλό! Πάντως εγώ λέω να περιμένω λίγο ακόμα για να κάνω το τεστ. Θέλω να έχω ελπίδες για περισσότερες ημέρες και φοβάμαι μην απογοητευτώ.:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ και τις δυο φορές που έμεινα έγκυος είχα πονάκια και τραβήγματα που άρχισαν 10 μέρες πριν την υποτιθέμενη περίοδο. Δηλαδή σχεδόν 3-4 μέρες μετά από την επαφή. Την πρώτη φορά δε που έμεινα έγκυος και δεν πήγε το μυαλό μου, είχα πόνους περιόδου για μια βδομάδα κι έλεγα τώρα θα'ρθει.. τώρα θα'ρθει.. και τελικά έκανα τεστ στις 8 μέρες καθυστέρησης! Και είχα και τον πόνο στο στήθος, το πρήξιμο και κάποια θέματα με γεύσεις κλπ.

Αυτό όμως που ήταν εντελώς ξεκάθαρο σύμπτωμα εγκυμοσύνης, που την πρώτη φορά το αγνόησα, αλλά τη δεύτερη το κατάλαβα σχεδόν μια βδομάδα μετά την επαφή, ήταν η μύτη λαγωνικού!!

Εύχομαι να σας πάνε όλα καλά και να είσαστε εγκυούλες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalimera

ekana to test alla bgike arnitiko:unsure: :unsure:

fisika itan opos sas eipa.edo stin kipro den eixan to sigkekrimeno pou mou sistisate alla eixan kapio allo pou itan gia tin idia periptosi.

5 imeres meta tin sillipsi kai 10 imeres prin tin proti imera tis periodou.fisika kai tha xanadokimaso meta apo liges imeres pali afou eixe 2 test mesa.

simera eixa poly pio dinatous ponous les kai tha mu erxotan telika periodos.eixa kai eykoiliotita alla eykoiliotita exo kathe fora prin na adiathetiso.mia vdomada prin kathe mera.kai ponous to idio.

apagoiteytika ligo einai i alitheia alla idi eixa diavasei pos i moni sigouri methodos einai xoriaki kai meta tin kathisterisi.

tha perimeno..........

sas eyxaristo poly

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Constantina mou kalimera...

Min anxwnesai agapi mou wpos eipes na perimeneis akoma liges meres kai meta pali to allo...

Wmos constantina mou egw den ta poli pisteuw auta epidi ekama 2 test me to prwto mou mwraki ki edeixne pws den eimouna egkuws,ki etsi piga nosokomeio kai mou piran to aima mou kai telika eimouna egkuws 8 eudomadwn...

Min stenaxwriesai agapi mou...

sou euxwme suntoma ena mwraki stin kilia sou...:) :) :)

Ma eisai apo tin kupro???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai ego etsi skeftika.apla elega mipos ebgene thetiko na xaro kai ego kai oloi apo tora.

tha perimeno akoma 9 imeres mexri tin imera pou tha do periodo kai meta tha deixei ti prepei na kano.an tha agoraso test apo to farmakio i an prepei na agoraso always........

stenaxorethika alla oxi kai toso giati an krino apo tin aderfi mou pou ekane to test kai edeixe arnitiko eno itan egkyos telika.........

nai eimai apo tin Kypro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Constantina mou min anxwnesai agapi mou,,,

kai mporei na eisai ki apla na min to deixni epidi einai grigora akomi...

Min se pernei apo katw vre...

Kai min stenaxwriesai giati an eisai egkuws kaneis kako sto mwraki:( :( :(

Ki egw apo tin kypro eimai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kostantina mou ontws prepei na nai poli nwris!perimene akoma ligo kai na deis oti an oxi auto ton mina mesa stous epomenous mines tha simvei kai se sena TO THEIKO thavma!

kai tha sai trelameni apo xara!apla kane upomonoula agapi m glikia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpizo.....

prin ligo eixa ena fovero pono kai zalistika kiolas alla kathe periodo mou zalizome.kapote lipothimao kiolas.nomiza pos eixa dei periodo ekeini tin stigmi.

exo foverous ponous stin periodo kai epidi exo kai xamilo sidiro kai den pino sidiro lipothimo.

joanna eise apo kipro!!!!!!!apo pou???Ego Nicosia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marimari mou euxaristw gia ta filia sou agapi mou,pare ki esu:kiss: ..:) :) :)

Constantina mou egw eimai lemesso koukla mou...

Mia sumvouli an exeis xamilo sidiro na ta perneis ta xapia sou agapi... Exw ki egw kai ta pernw kathe prwin...

Kapote wmos xannw tis aisthiseis mou logou tis egkumwsinis wmos...

Prin tin egkumwsini ola itan kala...

Perne ta xapia sou agapi mou ki einai sumantika...

idYpp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OREA JOANNA MOU

TO XERO POS PREPEI NA PERNO TA XAPIA MOU.ALLA POSES FORES AGORASA KAI STO TELOS TA PETAXA H TA EKLEISA STO NTOULAPI..........

TELEYTAIOS NA FANTASTEIS EIXA KAI ENA PERISTATIKO LIPOTHIMIAS STIS DIAKOPES MOU TON AYGOUSTO.KAI OPOS LIPOTHIMISA EPESA PROS TA PISO KAI XTYPISA SE ENA TRAPEZAKI KAI ME PHRANE NOSOKOMEIO.EIXA ELAFRIA DIASHSH KAI LIGES RAFES STO KEFALI.HMOUN DIAKOPES MESA STO NOSOKOMEIO.

KAI LIGES HMERES META STO KREBATI KAI ME TON FOBO MHPOS EIXA KAI AIMATOMA KAI TA SXETIKA.EYTYXOS OLA PERASAN.

ALLA GENIKA EIMAI MIA AROSTIARA........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Perne ta agapi mou ta xapia sou...

Giati an eisai egkuws tha kaneis kako sto mwraki sou...

Exeis na skeutis tin ugeia sou esena,ki tou paidiou sou...

Makari na eisai egkuws,na sou thumwsei o antras sou ki o giatros sou na pinneis ta xapia sou...:) :) :)

Eipame pinne ta a...

KAI SUNTOMA THA EXEIS ENA MERAKI MESA SOU FILENADA...:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, :)

Σε αντίθεση με την Costantinap που συνεχίζει να έχει τα πονάκια, τα δικά μου σταμάτησαν σήμερα. Ενώ τις τελευταίες δυο μέρες είχα πόνους περιόδους και πόνους χαμηλά δεξιά, σήμερα δεν έχω τίποτα. Για ακόμα μια φορά δεν ξέρω τι να υποθέσω. Σκέφτηκα ότι οι πόνοι μπορεί να ήταν λόγω της εμφύτευσης…στην καλύτερη περίπτωση. Στη χειρότερη περίπτωση τα έχει παίξει ο οργανισμός μου, όπως κι εγώ.:blink:

Ασε που μου προέκυψε κι ένα επαγγελματικό ταξίδι σε 15 ημέρες και δεν ξέρω τι θα γίνει. Αν δεν είμαι έγκυος τουλάχιστον θα φύγω να ξεσκάσω. Αν όμως είμαι θα σκέφτομαι μήπως δεν κάνει να ταξιδέψω με αεροπλάνο. Σκέφτομαι να κάνω το τεστ τη Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nicola

se 15 meres PREPEI

na ksereis an eisai egkyos

gia pollous logous alla kai gia to taksidi!

--den kserw an epitrepetai--

Aaaaaan omws DEN kyoforeis,

einai gamw na kaneis taksidaki...

Oso afora tous ponous sou

kapws etsi "moggolikoi" itan kai oi dikioi mou

((stis arxes tis kyisis))

erxontousan - feugan travagan - tsimpagan...

Pantws, simantiko na ksana-pw

pws: ta ponakia mou kai ta symptwmata mou /genikotera/

DEN emoiazan katholou me tis periodous mou...

DEN ta mperdepsa stigmi!

Itan idia "aisthisi" alla me diaforetiko "yfos""...

(((elpizw na egina safis)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό «το ίδια αίσθηση με διαφορετικό ύφος» θα το προσέξω ιδιαίτερα τις επόμενες μέρες. Χθες που είχα πονάκια ήξερα ότι δεν θα μου έρθει περίοδος αφού ήταν πολύ νωρίς με βάση την ωορρηξία μου. Όμως κάποια στιγμή είπα βρε μπας…

Μακάρι να είμαι έγκυος και δεν με νοιάζει τόσο για το ταξίδια. Φαντάζομαι θα μου πει ο γιατρός αν μπορώ ή όχι να ταξιδέψω.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsi kai apo mena...egw exv 5 meres kthisterhsh xwris symptwmata mono kati liga ponakia poy kai poy san tis periodoy xamila sthn koilia tipote allo,den ekana akoma test gia na min apogoiteytv,,,lete n eimai ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε μία χοριακή στο μικροβιολόγο και θα είσαι σίγουρη! Καλή επιτυχία και εύχομαι να είναι ευχάριστα τ' αποτελέσματα! Πάντως μην πάρεις τεστ φαρμακείου, γιατί μπορεί να μην είναι ακριβές. Περιμένουμε νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, πήραν ένα «ευαίσθητο» τεστ εγκυμοσύνης που μπορεί να δείξει αποτέλεσμα από την πέμπτη ημέρα μετά την επαφή (έτσι έλεγε). Εγώ το έκανα περίπου μια εβδομάδα μετά την επαφή αλλά έδειξε αμέσως αρνητικό. Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι συνήθως είναι ακριβές.

Μήπως ξέρετε αν αυτά τα «ευαίσθητα» τεστ μπορεί να κάνουν λάθος ή αν χρειάζονται περισσότερες μέρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την έχω πατήσει δύο φορές απο τα πολύ ευαίσθητα τεστ! Σε δύο εγκυμοσύνες (η πρώτη αποβολή η άλλη συνεχίζεται) μου έβγαιναν αρνητικά ακόμα και την ημέρα που περίμενα περίοδο:dry: !!!

Καλύτερα να κάνεις τεστάκι με την πρώτη ημέρα καθυστέρησης και όχι πιο πριν γιατί η διαδικασία με τα τεστ είναι πολυ πολύ ψυχοφθόρα!

Σε κάποιες άλλες κοπέλες βέβαια φάνηκε το τεστ θετικό πριν την καθυστέρηση, ίσως είναι και θέμα διάρκειας κύκλου, εγώ έχω μικρό κύκλο (26 ημ) και ίσως γι αυτό δεν φαινόταν;)

Καλή επιτυχία:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...