Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


ΜΑΒΑ2308

Recommended Posts

elpiditsa έγραψε:

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ LOVIE!

META ΑΠΟ ΔΥΟ ΓΙΟΥΣ, ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ :-Ρ

ΠΑΝΤΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ,ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ...ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ CLEAR BLUE ΣΤΗΝ 29Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΚΙ ΕΤΣΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ, ΚΑΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ, ΕΝΑ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ, ΑΛΛΑ Η ΓΡΑΜΜΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΑΧΝΗ, ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΝΕΛΑΒΑ ΤΗΝ 29Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ.

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 22. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (23/01) ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΣΤ, ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ!!!!!

Η ΑΛΗΙΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ;;; ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΙΝ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΛΛΑΒΕΙ ΣΤΗΝ 9Η Η 10 ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ;;;;

ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!:)

ναι καλο ειναι να το αφησεις μεχρι τοτε για να εισαι σιγουρη...παντως πιανεις και αυτες τις μερες ..μια φιλη μου εκει επιασε την 8 μερα...μαλιστα λενε οτι κανεις κοριτσακι τις μερες πριν υην ωορρηξια....αντε με το καλο....σε ολα τα κοριτσια που περιμενουν απαντηση να ειναι θετικη ...φιλακια
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 861
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ακουσα εναν γιατρο σε μια εκπομπη που ειπε οτι αν κανουμε ερωτα πριν την ωορρηξία έχουμε κατά 80% περισσότερες πιθανότητες για κορίτσι, ενώ αν κάνουμε την ημέρα την ωορρηξίας κατά 80% περισσότερες πιθανότητες για αγόρι. Αυτό γίνεται γιατί τα σπερματοζωάρια που φέρουν το χρωμόσωμα του κοριτσιού είναι πιο ανθεκτικά και ζουν για μέρες, ενώ του αγοριού ζουν 1 μέρα και κάτι ώρες.

Κάτι που ήθελα να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, αυτή η β-χοριακή πόσο κοστίζει περίπου σε ένα μικροβιολογικό; Αν είναι να κάνει 100 ευρώ να την κάνω αφού κάνω τουλάχιστον 1 Predictor και έχω αρκετές μέρες καθυστέρηση. Αν ειναι καθε μηνα που νομιζω οτι ειμαι εγκυος να κανω β-χοριακη θα βγουμε απο το παραθυρο! Πειτε μου σας παρακαλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia

simptoma egkimosinis einai ola ta simpomata periodou??

epidi ego niotho tora teleytaia xoris logo na eimai mesa sta nevra opos liges imeres prin tin periodo mou(apoti xero oi perissoteres kopeles prin apo tin periodo niothoun ayta).kai ligo katathlipsi opos liges imeres prin tin periodo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silika οχι κοπελα μου η β-χοριακη δεν στοιχιζει τοσα...αλιμονο με το βιβλιαριο που εχεις να δωσεις 2 αντε 3 ευρω τιποτε παραπανω....

κ αν χρειαζεται να την κανεις συχνα μη σε απασχολει καθολου ετσι θα ξερεις κ εσυ τι σου γινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H β- χοριακή ακόμα και χωρίς βιβλιάριο στοιχίζει το πολύ 10-15 Ευρώ και τα αποτελέσματά βγαίνουν μέσα σε 1-2 ώρες.

Εγώ κορίτσια σήμερα πρωί πρωί έκανα ένα clear blue...είμαι στην 23η μέρα του κύκλου και λογικά την παρασκευή θα αδιαθετήσω...αρνητικό ήταν :-((( Δεν θα με έπιανε αυτός ο πανικός να τρέξω σήμερα πρωί πρωί αλλά χθες βράδυ, έκανα εμετό όλο το βραδυνό φαγητό. Είχα απίστευτη ναυτία...Τώρα το πήρα απόφαση, το πολύ πολύ να έχω καμία ίωση πάντως έγκυος δεν είμαι από ότι φαίνεται...τον άλλον μήνα! Θα φροντίσω να...''στριμώξω'' τον άντρα μου αμέσως μετά το τέλος της περιόδου...μήπως και πετύχουμε την κόρη, γιατί με 2 γιούς...εδώ μέσα θα με φάνε τα πουκάμισα και οι αθλητικές κάλτσες :-))

Σας φιλώ όλες, καλή επιτυχία σε όσες περιμένετε ακόμα και ευχαριστώ για την υποστήριξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΠΙΔΑ,ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΣΤ ΑΥΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΟΥΝ ΕΓΚΥΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟ 23η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΣΟΥ.ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 30 ΜΕΡΕΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BOURIQUE 1983 ΤΟ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΝ ΗΜΟΥΝ ΘΑ ΕΔΕΙΧΝΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝΕΠΑΙΣΘΗΤΑ....ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ, ΗΔΗ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ!)ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Η ΓΡΑΜΜΟΥΛΑ ΥΠΗΡΧΕ. ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΑΧΝΗ, ΑΛΛΑ ΥΠΗΡΧΕ! ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ, ΠΑΛΙ ΝΑΥΤΙΑ ΕΧΩ...ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΘΥΠΟΒΑΛΛΟΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ?

:-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΠΙΔΑ ΜΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ,ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ........ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΕΧΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΧΑΜΗΛΑ........ΟΠΟΤΕ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ:( :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που ελεγα για αγχος, πηγα χτες να κανω ενα το τεστ και ητανε ακυρο...απο το αγχος το εκανα λαθος...:):):):laugh: :laugh: νομιζω πως μονο εγω κανω τετοια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή το έψαξα λίγο το θέμα με τα τεστ και σε ξένες ιστοσελίδες έχω να πω τα εξής:

Υπάρχουν υπερευαίσθητα τεστ τα οποία ανιχνεύουν την ορμόνη χορειακή γοναδοτροπίνη στα 10ml/U (το οποίο είναι πολύ χαμηλό ποσοστό). Η συγκεκριμένη ορμόνη ωστόσο αρχίζει να εκκρίνεται με την εμφύτευση του γονιμοποιημένου ωαρίου, κάτι που μπορεί να συμβεί από την 6 μέρα μετά την επαφή έως και τη 12 σε κάποιες γυναίκες. Αρα αν ένα τεστ λέει ότι μπορεί να δείξει από την 6 μέρα μετά την επαφή σημαίνει ότι «μπορεί» να δείξει, μόνο εάν έχει γίνει η εμφύτευση η οποία σε κάποιες γυναίκες γίνεται αργότερα.

Ωστόσο το τεστ μπορεί πολλές φορές να πέσει έξω και τις περισσότερες φορές αυτό οφείλεται σε μη σωστή χρήση του. Για παράδειγμα πρέπει να κρατήσεις το στικ κάτω από τα ούρα τουλάχιστον για 5-6 δευτερόλεπτα. Επίσης τα ούρα δεν πρέπει να είναι αραιωμένα, δηλαδή να έχεις πιει πολύ νερό προηγουμένως με σκοπό να προκαλέσεις ενούρηση. Η καλύτερη περίπτωση είναι να κάνεις το τεστ με τα πρωινά ούρα γιατί εκεί υπάρχει η μεγαλύτερη συγκέντρωση της ορμόνης.

Πάντως παιδιά εγώ άμα δεν έχω πραγματική καθυστέρηση δεν κάνω ξανά το τεστ. Γιατί να χάνω χρήματα και να απογοητεύομαι ακόμα πιο νωρίς.

Καλή επιτυχία σε όλες μας!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NICOLA ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΧΑΛΑΣΩ ΕΤΣΙ ΛΕΦΤΑ........ΕΔΩ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΟΛΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ........ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΕΞΙΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BOURIQUE ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΕΒΡΙΣΚΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΕΙΝΑΙ ΑΓΧΟΣ Κ ΑΥΤΑ. ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΑΘΕΙΑ Κ ΜΠΟΡΕΙ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΣΕ ΩΦΕΛΗΣΟΥΝ.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΤΕΣΤ Κ ΒΓΗΚΕ ΑΧΝΗ Η ΓΡΑΜΜΗ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΞΕΡΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ:laugh: :woohoo: :woohoo: :laugh: :woohoo: ΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ........ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.....ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983- Τα σκέφτηκα κι εγώ τα τεστ ωορρηξίας, αν και γενικά νομίζω ότι καταλαβαίνω πότε μου συμβαίνει. Έχω συνήθως αρκετή τραχηλική βλέννα τις γόνιμες μέρες. Την τελευταία μέρα που έχω βλέννα την υπολογίζω ως μέρα ωορρηξίας. Και συνήθως μετά από 13-14 μέρες μου έρχεται περίοδος. Παρ’ όλα αυτά και παρ’ ότι προσπαθώ τις γόνιμες αυτές μέρες, τίποτα δεν έχει συμβεί ακόμη. Οπότε δεν ξέρω πόσο θα σε βοηθήσουν πραγματικά τα τεστ. Όμως αν δεν ξέρεις καθόλου τις γόνιμες σου μέρες δεν χάνεις τίποτα να τα δοκιμάσεις.

Κι εγώ σκέφτομαι αν και αυτό τον μήνα μου έρθει περίοδος να πάω στον γυναικολόγο να μου πει αν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Απ’ ότι είδα σε μια άλλη συζήτηση εδώ στα φόρουμ, οι κοπέλες που έμειναν έγκυος λένε ότι χρειάζεται να είσαι χαλαρή και να μην το σκέφτεσαι. Όμως αυτό είναι εύκολο να το λες, δύσκολο όμως να το κάνεις.

:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μέρα σε όλες σας κοριτσια....σημερα το πρωι (μια μερα πριν αδιαθετησω)εκανα το τεστ κ βγηκε θετικο(αχνο αλλα καθαροτατο)...:laugh: :laugh: :laugh:

ευχομαι σε ολες να γινετε μανουλες:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΧΝΟ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ!!!!!!!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΩΡΑΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα mariaz!!!!τι ωραίο νέο πρωί-πρωί!!!με το καλό κοπελίτσα μου!!

να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και να φέρεις στο κόσμο ένα υγιέστατο μωράκι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Mariaz!!!! :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo:

Σου εύχομαι μία γλυκιά εγκυμοσύνη και σύντομα και στις κοιλίτσες των υπόλοιπων κοριτσιών!!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπράβο σου Μαριάζ!!!!! Πολλά συγχαρητήρια!! Είδες τελικά που δεν ήταν τζάμπα οι πόνοι της περιόδου; :-Ρ

Με το καλό και να προσέχεις...αυτές οι πρώτες 12 εβδομάδες είναι οι πιο σημαντικές, τώρα θα δημιουργηθούν σιγά σιγά όλα τα όργανα του μωρού σου! Γι αυτό προσοχή!

Με αγάπη,

elpiditsa (Εγώ ακόμη τίποτα...έκανα και χθες ένα αρνητικό τεστ...είναι να αδιαθετήσω την Παρασκευή...αλλά κορίτσια μαντέψτε...από τότε που σταμάτησα να το σκέφτομαι και το πήρα απόφαση ότι δεν είμαι έγκυος...μου έφυγαν οι ναυτίες και τα πάντα!!! :-) Προς το παρόν θα μείνω με τους δυο γιούς μου...τον άλλον μήνα βλέπουμε πάλι!!! :-))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraiz mou kalimera...

Polla sugxaritiria apo mena...:):cheer::)

Twra prepei na prwsexeis poli, ki na ksekourazese...

Agapi mou ola na sou pane kala kai me to kalo...

Emeis tha eimaste edw gia oles kai panta tha perimenoume ta nea sas...

Se oses egkumwnoun kali eleftheria...

Se oses einai mamoulles na sas zisoun ta mwrakia...

Ki oses einai stin prwspatheia ypomoni,,,kai suntoma tha exete to sporaki sas...:silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τέλεια! Ολα καλά, απόλαυσε την εγκυμοσύνη σ τωρα… ποσο εβδ εισαι ditaki μ; Εγω εχθες 20+1 κ την έβγαλε 350 g την μπεμπούλα μ
    • Καλησπέρα κορίτσια! Τώρα βρήκα χρόνο να μπω να γράψω… Λοιπον πήγαν όλα πολύ καλά στην β επίπεδου, όλα φαίνονται φυσιολογικά και δεν υπάρχουν ευρήματα. Βάρος 470γρ, και με το κεφάλι κάτω προς το παρόν. Μετρήσαμε τράχηλο και ήταν 27 όσο την προηγούμενη φορά (όχι 24 που έγραψα το πρωί, λάθος θυμόμουν…σορρυ) πράγμα θετικό! Επίσης έκανε εκτενή έλεγχο στην καρδιά και μου είπε ότι δεν βλέπει να έχει επηρεαστεί από το ζάχαρο και πήρα μια ανάσα!  Η μπουμπου είχε το πόδι στο στόμα…όλα καλά! 
    • @Kiddo μου είσαι;; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με το ραντεβού σου 🙏
    • Έλα ρε κορίτσι μου, τι υπέροχα νέα!!! Είχαμε καιρό να σ ακούσουμε αλλά μας κερασες αισιοδοξία κι εσύ ❤️❤️❤️❤️ Τι υπέροχο συναίσθημα αυτό που περιγράφεις! Κι εγώ θα πάω την ερχόμενη Τρίτη που θα είμαι 10+1 κι ευελπιστώ να δω αυτή την όμορφη εικόνα πάλι 🥰 ήδη μου λείπει απ' την περασμένη Πέμπτη που είχα πάει, λες και δεν είμαστε μαζί κάθε μέρα 🤣🤣🤣 Σήμερα η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καθόλου αναγουλες, είναι μια σχετικά καλή μέρα μπορώ να πω 😅 πάντως με τον ύπνο εγώ δεν έχω πρόβλημα, με το που πάρω την ασπιρίνη ήδη με πιάνει μια νύστα, ε μόλις μπει και η προγεστερόνη στο παιχνίδι, σε 2 λεπτά είμαι στο 3ο όνειρο 🤣🤣  Η αιματολογος τι εξετάσεις σου έβαλε αν επιτρέπεται; Εμένα μου είπαν να μην επαναλάβω άλλες γιατί εδώ πιστεύουν γενικά ότι είναι ανούσιο λόγω του ότι η εγκυμοσύνη επηρεάζει όλες τις τιμές αυγών των εξετάσεων... Όπως και να χει τα βασικά αυτοάνοσα που προκαλούν αποβολές πρώτου τριμήνου βγήκαν αρνητικά οπότε με καθησυχασαν όλοι οι γιατροί που με παρακολουθούν ότι η ασπιρίνη με καλύπτει. Τώρα περιμένω τις γενετικές να βγουν για θρομβοφιλια που θα μας απασχολήσουν για το 2ο τρίμηνο αν είναι κάτι. Πάντως η οδηγία είναι μέχρι στιγμής να παίρνω ασπιρίνη μέχρι και την 34η εβδομάδα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...