Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΤΡΑΓΙΚΟ ΣΥΜΒΑΝ!!!


jovi

Recommended Posts

Κορίτσια το πρωί ένας γνωστός μου, μου διηγήθηκε ένα συγκλονιστικό περιστατικό και από εκείνη την ώρα δεν μπορώ να το ξεχάσω...

Σε ένα σούπερ μάρκετ λέει, στη περιοχή της Εύβοιας, μια μάνα πάει με το μωρό της να ψωνίσουν και βάζει το παιδί στο κάθησμα που έχουν τα καροτσάκια των σουπερ μάρκετ. Αφού ψώνισε διάφορα πράγματα μέσα σ'αυτά και ζαρζαβατικά, το μωρό μετά από λίγο άρχισε να κλαίει..Η καημένη υπέθεσε οτι το μωρό βαρέθηκε και θα ηρεμίσει, όμως αυτό συνέχιζε όλο και περισσότερο ώσπου στο τέλος πάει το μωρό!!...Κορίτσια πέθανε!!! Και ξέρετε από τι;;; Μέσα στα χορταρικά που είχε πάρει,υπήρχε μέσα μια οχιά και τσίμπησε το μωρό 18 φορές!!! Τι τρομερό, δεν ξέρεις από που να το περιμένεις...Δεν μπορώ να συνέλθω..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουν ακουστει δεκαδες παραλαγες αυτου του συμβαντος.

Στα jumbo, στα κου-κου, σε αυτοκινητακια σαν αυτα που εχουν στα περιπτερα...

Επισης εχουν συμβει κ σε δεκαδες πολεις.

Στη Θεσ/νικη, στη Λαρισα, στο Βολο κ φυσικα στην Αθηνα.

Παντου οχιες!!!

Ποσες πια?!?! :dry:

Μην αναστατωνεσαι αδικα.

Μαλλον ειναι "ραδιο αρβυλα"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ οπως πηρε τα ζαρζαβατικα για να τα βαλει στην σακουλα δεν κουνηθηκε η οχια; μου κανει εντυπωση μηπως ηταν μεσα στο σουπερ μαρκετ η οχια και ανεβηκε στο καροτσι της; παντως φρικη αν ειναι δυνατον ας αναπαυτει η ψιχουλα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:S Και εγω εχω ακουσει κατι παρομοιο με παιδακι που πηγε να πιασει λαχανικο και τον τσιμπισε φυδι και πεθανε!

Παντος ρε κοριτσια, μακαρι να ειναι "ραδιο αρβυλα", διοτι αν ειναι πραγματικοτητα, κριμα! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να είναι μύθος γιατί ο γνωστός που μου το είπε, μου ανέφερε οτι η περιοχή έχει πολλά φίδια τελευταία και κάτι παρόμοιο έγινε και σε αυτοκινητάκι σε λούνα παρκ, συγκρουόμενα..Τώρα τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μου φαινεται εντελως ανοητο συμβαν και πραγματικα δεν μπορω να το πιστεψω :P

ειναι δυνατον η γυναικα-μαμα του παιδιου να εβαλε σε σακουλα χορταρικα ,να επιασε την οχια ,να μην τσιμπησε τη μαμα και να τσιμπησε το παιδακι?????οτι ναναι.....

παιδια μην τα ακουτε αυτα...απορω πιο αρρωστο μυαλο τα σκεφτεται και διαδιδονται σε χρονο ρεκορ :blink:

εντελως οτι ναναι......

φιλακια σε ολες σας και οσες εχετε μωρακια να τα προσεχετε απο ανθρωπους που θελουν να τα χρησιμοποιησουν για οργανα και οι οχιες ειναι στα βουνααααα...... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ το είχα ακούσει για λούνα παρκ!! Πόσα φίδια ποια έχουν ξεχυθεί και σκορπούν θάνατο σε μικρά παιδάκια; Εύχομαι να είναι μύθος, θέλω να πιστεύω! Κι αν πάλι όχι, ο Θεός ν'αναπαύσει την ψυχούλα του! Πάντως επειδή μένω Εύβοια, δεν έτυχε ν'ακολυσω κάτι! Βέβαια θα μου πεις ότι είναι μεγάλο νήσι, αλλά πίστεψε με, σ'όποια περιοχή κι αν γινότανε κάτι θ'ακουγόταν και στα λιμέρια μου! Πάντως αν είναι μύθος που το εύχομαι πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω που αποσκοπούν αυτοί που διαδίδουν αυτές τις μ@@@@@ίες! Καμιά μανούλα να μην χάνει το παιδάκι της , ο Θεός να βάλει το χέρι του και να τα έχει όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το άκουσα κι εγώ πριν λίγο καιρό. Μακάρι να είναι μυθοπλασία. Πάντως με το λούνα παρκ ισχύει κορίτσια. Είχε γίνει πριν πολλά χρόνια, 20 έχει σίγουρα, δε θυμάμαι σε ποια πόλη, θυμάμαι καλά ότι από τότε και για πάραααα πολύ καιρό δεν με ξαναπήγανε οι γονείς μου σε λούνα παρκ. Είχε γίνει σάλος! Σε αυτή την περίπτωση δεν έγινε. Δε θα έβγαιναν οι γονείς στα κανάλια, δε θα γίνονταν μηνύσεις?

Στο βαγονάκι από το τρενάκι να το καταλάβω.. Σε σούπερμάρκετ δυσκολεύομαι. Και μάλιστα κάτω από τις συνθήκες που περιγράφονται.

Θα μου πεις.. Ο ακατονόμαστος έχει πολλά ποδάρια... :huh:

Πάντως αν είναι αλήθεια λυπάμαι πάρα πολύ! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ εμενα λιγο περιεργο μου φαινεται :ohmy: υποτιθεται πως τα λαχανικα που ψωνιζουμε πως καποιοι τα πηγενουν εκει, ειναι δυνατον κανεις να μη καταλαβε την οχια; :angry: αν ειναι ομως αληθεια κριμα για το μωρακι... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

"Ήμουνα νια και γέρασα!!!!!" Περιστατικό για οχιά που τσιμπάει βρέφος/μωρό/παιδάκι τουλάχιστον 18-20 φορές ακούγεται το λιγότερο 2 φορές το χρόνο!!!! Και παραδόξως αν και το παιδάκι πεθαίνει από τα τσιμπήματα δεν υπάρχει καμία αναφορά σε κανένα ΜΜΕ!!! Τα συμπεράσματα δικά σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ίδιο μα ίδιο ακριβώς περιστατικό είχε κυκλοφορήσει μέσα στο καλοκαίρι και για την πόλη μου. Μούφα είναι κορίτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερετε ειναι αυτη η οχια η πλασματικη που την βγαζουν καποιοι ανεγκεφαλοι ανθωποι επειδ δεν ξερουν τι να κανουν αδιαφορωντας για τον πανικο που δημιουργειτε.

Το καλοκαιρι ειχα παει Σαλαμιαν αστα γενεθλια της ανιψια μου και εκει μιλαγα με την ξαδερφη του αντρα μου η οποια εχει παιδοτοπο και λεγαμε για τα παιχνιδια και τις μπαλες καιμου λεγε η κοπελα οτι ειναι πολυ υστερικη με το θεμα της καθαριοτητας επειδη στο χωρο με τις μπαλες μπαινουν ταβπιο μικρα παιδακια και καθε τοσο βαζει τη κοπελα που εχει να καθαριζει τις μπαλες μια μια .Εμεν αβεβαια μου φανηκε ψεμα αλλα μακαρι να το κανει αν το κανει μπραβο της!Διπλα μας λοιπον ηταν μια γρια ξερετε απο εκεινες που ειναι κοκεταρισμενες και λεει :ευτα ειναι πολυ επικυνδινα πραγματα να μην αφηνετε τα παιδια σς εκει να το άλλο το δαγκωσε η οχια μολις ειχαν στεισει λεει το παιχνιδι με τα μπαλαλκια και ειχαν φερει τις μπαλες απο τη Κινα και ηταν μεσα και το φιδι !κοριτσια εκεινη την ωρα επεινα ποτο καιμου βγηκε απο τη μυτη .καλα λεω εγεινε κατι τετοιο και δεν το ειπαν στην τηλεοραση δνε το ειδαμε στο διαδυκτιο ; τιποτα ; α!μου λεει δνε ξερετε τα καλυβουν εγω το ξερω ειναι αληθεια μου το ειπε η γειτονισα μου !Μετα απο αυτο βγαλετε συπερασματα για την παραφηλολογια και την ηλιθιοτητα που χτυπαει ορισμενους ανθρωπους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:huh::huh: Δε διαβασα ολες τις απαντησεις και μολις ειδα οτι...ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ;;;;!!!!!!! :angry::angry::angry:

Θυμιστε μου αν ακουσω κανενα μ...κα να το λεει να τον πλακωσω στις σφαλιαρες!!!Μα ειναι δυνατο να κανουν πλακα με τετοια θεματα!!!!! :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα καλέ, μούφα είναι...

Μια ζωή τα ίδια: το παιδάκι που το δάγκωσε φίδι και το παιδάκι που το κλέψανε σε πολυκατάστημα και το βρήκανε μετά κουρεμένο και με άλλα ρούχα....

Πανικοβάλλεσαι, και μετά αναρωτιέσαι γιατί δεν τα δείχνουν αυτά οι ειδήσεις!!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μα δεν ειναι ανεγκεφαλοι(για να μη πω κατι αλλο!!);;!!! :angry:

Τι μπουρδες κατεβαζει το μυαλο τους...

Νταλια μου μη νομιζεις οτι το λεω για σενα ε;;;που να το ξερεις! ;):P Λεω γι αυτους που το πρωτοσκεφτονται και το διαδιδουν! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απιστευτα αυτα που λενε! Το μονο που εχω ακουσει να λενε ειναι αυτο που λεει η "Θελω να γινω μαμα!". Πραγματικα ομως οταν τα ακους τρομοκρατείσαι και δεν κάθεσαι να σκεφτεις αν ειναι αληθεια. Παντως αυτη η "οχια" ειναι πανεξυπνη!Καταφερε να περασει τοσα χερια και κανεις δεν την πηρε χαμπαρι! :P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΕΚΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΙΣΙΝΟ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΡΟΣΕΧΕ ΘΑ ΣΑΛΤΑΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΣΕ ΤΙ ΚΟΣΜΟ ΖΟΥΜΕ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΑΝΑΠΑΥΣΕΙ ΤΗΝ ΨΙΧΟΥΛΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΤΗ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΟΥ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ??ΤΟ ΓΙΑΒΡΑΚΙ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...