Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας.


Recommended Posts

Γειά σας είμαι καινούρια στην παρέα σας.Είμαι 38 και προσπαθώ εδώ και δύο και μισο χρόνια περίπου να κάνω ένα μωράκι. Το Μάιο του 2008 είχα μια απόβολη και έκ τοτε δεν μένω εγκύος. Το Μάρτιο που μας πέρασε έχασα έναν κύκλο και αφού πήγα στο γιατρό μου έγραψε καποιες ορμονολογικές που ήταν τραγικές...FSH στο 30,80 και οι υπόλοιπες όχι καλές...(φοβάμαι και για εργαστηριακό λάθος) μου έδωσε Clomiphene για 6 μήνες μήπως και επιτύχουμε εγκυμόσυνη, αλλά ο Σεπτεμβρής ήταν ο τελευταίος μήνας που τα πήρα και τίποτα...Έπανελαβα έχθες τις ορμονολογικές και είναι όλες φυσιολογικές και μόνο η FSH είναι στο 13,7.Μήπως έχει καμιά παρόμοια εμπειρία;Έχω άραγε ελπίδες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες στη παρεα μας.

Δεν γνωριζω να σου πω κατι για τις ορμονολογικες εξετασεις σου απλα να σου απαντησω στην ερωτηση σου οτι ΝΑΙ εχεις ελπιδες για παιδακι... στο 2009 ζουμε! Σου μιλαω απο προσωπικη εμπειρια. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ..ΑΛΗΘΕΙΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ?ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ?ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΘΕΤΙΚΟ ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΛΛΑΒΕΙΣ.ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ,ΧΑΜΗΛΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ!ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΨΑΞΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

καλώς ήρθες. Κ εγώ συμφωνώ με τα κορίτσια, έχεις ελπίδες βέβαια!!!

Απ όσο ξέρω τα ορμονολογικά προβλήματα λύνονται.

Ο σύζυγος έχει κάνει εξετάσεις? ο γιατρός σου τι λέει?

νομίζω αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ.

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ. ΣΤΟ ΛΕΩ ΠΑΡΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ, ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ Π Ι Σ Τ Η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sumfwnw ki egw me ta koritsia. Kai bebaia exeis elpides kai polles malista, alla isws na xreiasteis epipleon bohtheia. Kalo einai pantws na exoun ginei oles oi eksetaseis kai gia sena kai ton antra sou gia na mporesete na breite to problhma.

Sta 38 eimaste ligotero gonimes alla eimaste gonimes. Toses ginontai mamades pleon akoma kai meta ta 40. Apla mhn to afhseis, psaxto. Oles mou tis euxes, elpizw na gineis mama suntoma

Filia polla

Tania

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

Γειά σας είμαι καινούρια στην παρέα σας.Είμαι 38 και προσπαθώ εδώ και δύο και μισο χρόνια περίπου να κάνω ένα μωράκι. Το Μάιο του 2008 είχα μια απόβολη και έκ τοτε δεν μένω εγκύος. Το Μάρτιο που μας πέρασε έχασα έναν κύκλο και αφού πήγα στο γιατρό μου έγραψε καποιες ορμονολογικές που ήταν τραγικές...FSH στο 30,80 και οι υπόλοιπες όχι καλές...(φοβάμαι και για εργαστηριακό λάθος) μου έδωσε Clomiphene για 6 μήνες μήπως και επιτύχουμε εγκυμόσυνη, αλλά ο Σεπτεμβρής ήταν ο τελευταίος μήνας που τα πήρα και τίποτα...Έπανελαβα έχθες τις ορμονολογικές και είναι όλες φυσιολογικές και μόνο η FSH είναι στο 13,7.Μήπως έχει καμιά παρόμοια εμπειρία;Έχω άραγε ελπίδες;

ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΛΙΓΟ ΑΥΞΗΜΕΝΗ FSH ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΡΗΞΑΜΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 5 ΗΜΕΡΩΝ... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ Π.Μ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΞΑΝΑΜΗΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ

Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΝΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ

ΑΦΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ

ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ Κ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ

Κ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ...πάντως αν κάποια έζησε κάτι παρόμοιο ή αν κάποια έχει πάρει και εκείνη κλομιφαίνη, θα με βοηθούσε πολύ αν μου έδινε πληροφορίες.Ο άνδρας μου έκανε εξετάσεις πρίν απο 1,5 χρόνο και ήταν πολύ καλές...τώρα θα ξανακάνει για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.Και οι δικές μου τέλειες ήταν πριν 1 χρόνο, τώρα όμως :( Το γιατρό θα τον δω Τετάρτη....Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
    • Κορίτσια καλημέρα πως είστε ; μμμ κορίτσι μου ακόμα με μπερδεύει λίγο το τεστ σου δεν μπορω να καταλάβω  🤔 όντως φαίνεται κάτι αλλά το βλέπω σαν γκρι χρώμα.. μπορεί ακόμα να είναι νωρίς 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...