Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! ΑΙΜΑ ΣΤΗΝ 16η ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια θερμή παράκληση, ζητάω την βοήθεια σας γιατί έχω πανικοβληθεί! Χθες κατά την διάρκεια που ήμασταν σε επαφή με τον αντρούλη μου, είδα αίμα! Να πάρω όμως τα πράγματα από την αρχή. Γενικά μέχρι στιγμής είχα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και είχα το πράσινο φως από τον γιατρό μου ότι μπορούμε να κάνουμε σεξ κανονικά. Όντως λοιπόν, από την πρώτη μέρα χωρίς κανένα πρόβλημα έκανα με τον άντρα μου έρωτα.

Χθες όμως στην διάρκεια των προκαταρκτικών η μπλούζα του γέμισε αίμα! Περιττό να σας πω ότι έπαθα σοκ! Όταν σκουπίστηκα βέβαια είχα μόνο λίγο ροζ... Αλλα κορίτσια φοβάμαι πάρα πολύ! Μήπως έχετε ανάλογη εμπειρία;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηλθες στην παρεα μας! ειμαι κι'εγω στην 16η βδομαδα και 1 μερα, αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να τηλ του γιατρου σου....θα σου δωσει ισως καποιο χαπι, θα σου πει ξεκουραση, χαλαρα κτλ... τηλ του γιατρου σου τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τηλεφώνησα χθες στις 1 το βράδυ! Με ρώτησε αν ήταν αίμα ή ροζ γιατί αν ήταν αίμα σημαίνει μικρή αποκόλληση ένω αν ήταν ροζ ίσως κάποιος τραυματισμός. Έχω μπερδευτεί όμως πολύ γιατί ενώ η μπλούζ του άντρα μου είχε αιμα, όταν σκουπίστηκα ειχα μονο ροζ! Δεν ξέρω! Κοντεύω να τρελαθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΓΑΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΠΑΘΕΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ?ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΠΕΛΑ ΓΡΑΦΕΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ, πώς να μην μπερδευτείτε βρε aglikeria μου; :-) Έχω την τρελή την ξαδέρφη μου δίπλα, ο Rebithoulis μας, την οποία ενώ της λέω ότι δεν είναι τίποτα γιατί το είχα πάθει και εγώ την 13η βδομάδα, έχει ανησυχήσει πάρα πολύ!! Εγώ πάντως της λέω να πάει στον γιατρό της να κάνει έναν υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Πιστεύω ότι χρειάζεται οπωσδήποτε υπέρηχος. Κι εγώ είχα λίγο αιματάκι στην 16η εβδομάδα και είχα αποκόλληση, και λόγω πρόδρομου πλακούντα είμαι ακόμη στο κρεβάτι. Σου έχει πει κάτι για τον πλακούντα?Πάντως θέλει απόλυτη ακινησία και utrogestan, απ'οσο ξέρω δηλαδή από την δικιά μου περίπτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλύτερα και για μένα κοριτσάκι θα ήταν να πας από τον γιατρό σου να κάνεις έναν υπέρηχο και να σε δει, και να ησυχάσεις και συ. όλα καλά θα είναι θα δεις, να μας ενημερώσεις ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ είχα δει πολύ λίγο αίμα 2-3 φορές εκείνη την περίοδο και ο γιατρός μου είχε πεί ότι δεν είναι ανισυχητικό και αν συνεχιστεί ή έχω μεγαλύτερη αιμορραγία να τον πάρω αμέσως τηλ. ένα βράδυ λοιπόν είχα αρκετό αιματάκι και τον πείρα τηλ συνέστησε ξεκούραση να μην κουνηθώ από το κρεβάτι για ένα 24ωρο και μου έδωσε utrogestan να παίρνω για 1 εβδομάδα έτσι ώστε να δέσει το κύημα είχε πεί. μετά από αυτό όλα καλά! δεν είχα κανένα πρόβλημα... ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην είναι τίποτα και για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

φυσικά καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εχω ακούσει από γνωστή μου την περίπτωση σου (λίγο ροζ μετά από επαφή) κ δεν ήταν τίποτα. Πιστεύω ότι αν ήταν αποκόλληση θα είχες αίμα κανονικό.Επίσης μπορεί να είναι θέμα τραχύλου κ να σας πει να προσέχετε λίγο τις επαφές. Πήγαινε να σε δει ο γιατρός κ πες μας.

Εύχομαι όλα καλά , φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...