Μετάβαση σε περιεχόμενο

απο ποτε τα μωρα σας κοιμουνται χωρια;


Recommended Posts

καλησπερα σας θα ηθελα τις γνωμες σας στην παραπανω ερωτηση, ο μικρος μου ειναι 3μιση μηνων κ αποφασισαμε απο αποψε να τον βαλουμε να κοιμηθει στο δωματιο του.μεχρι τωρα τον ειχα μαζι μου σε καλαθουνα το κρεβατακι του δεν το επερνε η κρεβατοκαμαρα κ ετσι του φτιαξαμε δικο του δωματιο, το θεμα ειναι πως αυτος μπορει να μην καταλαβει τιποτε αλλα εγω σιγουρα δε θα κλεισω ματι :( αλλα σκεφτομαι πως αν συνιθησει μαζι μας δε θα μπορω να τον βγαλω μετα κ εκτος αυτου η καλαθουνα αρχισε να μην τον περνει τοσο ανετα, θα ηθελα τις δικες σας εμπειριες πανω σ'αυτο το θεμα....ευχαριστω :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα ο δικός μου κοιμαται απο τηνπρωτη μερα στο κρεβατι του και στο δοματιο του. Τις πρωτες μερες ειχα την ενδοεπικοινωνια, μετα απο μια εβδομαδα την ευγαλα, ουτος η αλλως τον ακουγα!!!

Ασχετα με το που ειναι εσυ να εισαι σηγουρη οτι θα τον ακους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ.

ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ(ΓΙΑ'ΜΕΝΑ)ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΑ....ΕΧΩ Κ ΤΗΝ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα.ο μικρος μου πηγε στο δωματιο του μολις σταματησαμε τον θηλασμο.ακριβως 2,5 μηνων.ακομα και τωρα που ειναι 20,5 και κοιμαται μονος του ο υπνος μου δεν ειναι βαθυς.με τον παραμικρο θορυβο σηκωνομαι και τον βλεπω-οσο κουρασμενη και αν ειμαι απο την δουλεια-τα δωματια μας ειναι διπλα.οποτε και να τον βαλεις να κοιμαται μονος παντοτε θα εχεις την εννοια του.με το παραμικρο θα σηκωνεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου,πολύ καλή στιγμή για να πάει στο δωματιάκι του! :)

Εμείς την βάλαμε απο την αρχή ;) Κατά την διάρκεια της ημέρας την έχω μαζί μου(με το λίκνο,το πορτ μπεμπέ ή το καροτσάκι της)αλλά το βράδυ κοιμάται στον δικό της χώρο ;)

Σίγουρα η αρχή θα είναι λίγο δύσκολη αλλά αν έχεις ενδοεπικοινωνία μην ανησυχείς για τίποτα! :P

Θα συνηθίσετε και οι δυο,και θα είστε πολύ καλά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ninina ΜΟΥ,ΤΩΡΑ ΑΝΟΙΞΕΣ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ.ΚΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ.

ΕΝΩ ΣΕ ΟΛΑ Τ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΗ,ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΦΟΒΙΕΣ...ΞΥΠΝΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ν ΑΚΟΥΣΩ ΑΝ ΑΝΑΠΝΕΕΙ,ΑΝ ΕΧΕΙ ΞΕΣΚΕΠΑΣΤΕΙ,ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΚΕΠΑΣΤΕΙ ΩΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ(ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΙ ΑΥΤΟ).....ΚΑΙ ΕΚΤΩΣ ΑΠ ΑΥΤΟ

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΔΙΩΧΝΟΥΜΕ.ΕΓΩ ΚΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΜΟΝΑΧΟΥΛΗΣ!ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΚΟΥΓΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΜΟΥ ΧΕΙ ΚΑΤΣΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΡΑΒΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΤΟΝ ΑΠΟΧΩΡΙΣΤΩ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕ ΘΑ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΩΡΑ.

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΜΕΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΙΔΟ ΚΡΕΒΑΤΙ(ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ).ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΟΥ.

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ...

ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣ,ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΔΙΑΔΡΟΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΝΤΟΝΙ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΕ ΠΛΕΥΡΟ ΑΚΟΥΓΕ.ΟΧΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ Η΄ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ, ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ!!!ΕΙΝΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ....

ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ....ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ...ΑΝ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΝΔΕΙΑΣΜΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ????

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΤΕ ΕΝΑ ΜΩΡΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ...!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ...ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 2,5 ΕΤΩΝ....

ΘΗΛΑΖΑ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑ...ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕΛΑ....

ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΥΧΕΙΣ...ΕΣΥ ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ...ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ,,,ΠΑΡΤΟ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ....

Ο,ΤΙ ΘΕΣ...ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!!

dev104br___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλα ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας :kiss: η αληθεια ειναι πως κ εγω δεν ειμαι ετοιμη ακομη, αλλα οπως σας ειπα στην καλαθουνα ηταν λιγο στεναχωρα κ καθε αρχη ειναι δυσκολη αλλα θα τα καταφερουμε.... :) κ ναι εχουμε ενδοεπικοινωνια απο τις πρωτες μερες κ ολα θα πανε καλα.... :cheer: θα σας γραψω αυριο πως ηταν η πρωτη νυχτα χωρια... ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω τον γιο μου 3 μηνων τον πηγα στο δωματιο του.Ειχα τους φοβους μου αλλα ειχα την ενδοεπικοινωνια για αρχη αν και ακουγα την παραμικρη του κινηση.Μετα συνηθιζεις,μην ανησυχεις και λενε παντως οτι και για λογους υγιεινης ειναι καλο τα παιδια να κοιμουνται σε χωριστο δωματιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΙΝΙΝΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ!

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ 6 ΜΗΝΩΝ,ΜΙΑΣ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΙΦΝΙΔΙΟ ΘΑΝΑΤΟ,ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ! Η ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΩΣΕΙ ΕΞ ΑΡΧΗΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ. Η ΚΟΥΝΙΑ ΧΩΡΟΥΣΕ ΣΤΟ ΥΠΝΟΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ. ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΩ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΝΙΩΘΩ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ. ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ..Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 2 ΕΤΩΝ ΔΙΟΤΙ ΕΙΧΑΝ ΜΟΝΟ 1 ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΞΥΠΝΑ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΣ ΓΙΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΧΟΛΕΙΟ. ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΔΕΝ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΕ. ΑΜΕΣΩΣ ΣΥΝΗΘΙΣΕ Η ΜΙΚΡΗ. ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΟΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντος - παρολο που ο μικεός ειναι απο την πρωτη μερα στο δοματιο του και κοιμαται μονος - οτι τα παιδια εχουν αναγκη να ειναι με τους γονεις τους. Οταν μεγαλωσουν θα ανεξαρτητοποιηθουν που θα παει. Φυσικα εγω μηλαω εκ του αφσαλους. Το παιδικο ειναι διπλα και κανω κυριολεκτικα 4 βηματα μεχρη το μωρο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zouzou21 έγραψε:

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ 6 ΜΗΝΩΝ,ΜΙΑΣ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΙΦΝΙΔΙΟ ΘΑΝΑΤΟ,ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ! Η ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΩΣΕΙ ΕΞ ΑΡΧΗΣ!

ζουζου τι σου ειχε πει ο γιατρος σου για τον αιφνιδιο θανατο??με φοβισες..πεεεεεεςςςςςς :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τον μικρό μου τον έβγαλα μόλις χρόνισε.Δηλαδή πριν 3 βδομάδες περίπου.Και ναι μου ήταν τρομερά δύσκολο!Ολο λέγαμε με τον άντρα μου πρέπει να του φτιάξουμε το δωμάτιο και όλο το ανέβαλλα.Ωσπου μια μέρα ΄βλέπω στο διάδρομο το κρεβατάκι του να το πηγαίνει στο παιδικό ο άντρας μου.Ε κατάλαβε ο άνθρωπος οτι δεν είχα σκοπό να το κάνω γρήγορα!!Και τελικά η μόνη που στεναχωρήθηκα ήμουν εγώ.Ο μικρός μια χαρά κοιμάται μοναχούλης.Εντάξει που και που μας ζητάει αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια.Και τον ακούω όταν κλαίει και σηκώνομαι.Εντάξει 1 χρονών έγινε και έχει και δυνατή φωνή..

Αν έμενε σε μένα πάντως ακόμη μαζί μου θα τον είχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΟΛΙΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΟΛΛΗΤΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΑΝΧΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΙΦΝΙΔΙΟ ΘΑΝΑΤΟ.ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΞΑΚΡΙΒΩΘΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΡΟΥΧΑΚΙΑ ΤΟΥ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗ ΚΑΠΝΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΩΡΟΥ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΠΑΖΕΤΕ ΠΟΛΥ ΒΑΡΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗ ΒΑΖΕΤΕ ΜΑΞΙΛΑΡΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΧΝΟΥΔΩΤΑ ΖΩΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΘΥΛΑΣΤΕ ΤΟ ΟΣΟ ΠΕΡΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΑΥΤΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΜΕΛΕΤΕΣ...ΒΑΣΙΚΑ ΛΕΝΕ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΠΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΕ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑ ΩΣ ΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΕ ΥΠΝΟΣΑΚΟΥΣ...ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΔΕ ΤΟ ΝΤΥΝΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΝΑ ΦΑΝΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΤΖΑΜΑΚΙ ΤΟΥ ΦΟΡΑΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΑΚΟ...ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΗΣΥΧΗ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΣΚΕΠΑΣΕΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΤΟΥΜΠΑ....ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγώ το πηγα οταν σαραντησε τα δωματια μας κ μας ειναι διπλα βεβαια τα 2 πρωτα βραδυα κοιμηθηκα στο πατωμα.παντα με την ενδοεπικοινωνια κ ακομα κ τωρα που η φωνη του ειναι ντουντουκα κ με φωναζει δεν την βγαζω κ ας με κοροϊδευει ο αντρας μου γιατι λεει θα παει φανταρος κ εγω θα την εχω ακομα :silly: :P αλλα εγω νιωθω σιγουρια μαζι της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα. Το Δημητράκη τον βάλαμε στο δωμάτιό του με το που μετακομίσαμε όταν ήταν δηλαδή 7 μηνών. Ήρθε σαν λογική συνέπεια από τη στιγμή που του ετοιμάσαμε το δωμάτιο.Δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα με το μωρό αλλά με μένα. Ειδικά το πρώτο βράδυ ένιωθα ότι τον διώχναμε από κοντά μας, ότι δεντου δείχναμε ότι τον αγαπάμε και διάφορα άλλα τέτοια. ¨Ηξερα όμως ότι ήταν πιο πολύ δική μου ανασφάλεια και ανωριμότητα (κανένα παιδικό τραύμα προφανως!!χαχαχα) κι έτσι έπρεπε να αποδεχτώ ότι το παιδί μου αισθανόταν μια χαρά στο δωμάτιό του και πως δεν ένιωθε κάτι τέτοιο. Εκτός από κάποια βράδια που για κάποιον λόγο ξυπνάει για λίγο, κατα τ'αλλα δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα μα κανένα πρόβλημα..ίσα ίσα που κι εκείνος πλέον μου ζητάει <<νάνι>>και θέλει μόνο το κρεβάτι του παρέα με τη μουσικούλα στο κρεμαστό παιχνιδάκι και μια χνουδωτή αγελαδίτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έλεγα πως θα το έβαζα όταν σαράντιζε... αλλά που... Ο άντρας μου μου λέει συνέχεια να αρχίσουμε να τον βάζουμε σιγά σιγά στην κούνια του κατά την διάρκεια της ημέρας να την ψιλοσυνιθίζει! Επειδή το σπίτι μου είναι διόροφο δεν έχω αξιωθεί να το κάνω! Μια φορά το έκανα που ήμουν επάνω κι έκανα δουλειές! Ο μικρός την είχε καταβρεί! Κοιμάται ακόμα στην καλαθούνα δίπλα μου βέβαια! Δεν νιώθω ακόμα έτοιμη, κι αν δω ότι δεν είμαι όταν δεν θα χωράει πλέον στην καλαθούνα θα πάρω την κούνια στο δωμάτιο μου! Αν δεν χωρέσει θα πάω εγώ με ρατζάκι στο δικό του!! :P Πιστεύω να μην δυσκολευτώ πολύ!! :blink::S:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμεις τον βαλαμε από την πρωτη βραδια που γυρισαμε από το μαιευτηριο στην κουνια του στο δικο του δωματιο απέναντι από το δικο μας!!

βεβαια εχουμε βαλει κρεβατι στο δωματιο και κοιμαμαι εγω μεχρι τις 6 που ειναι το πρωτο πρωινο γευματακι του, ενω μετα πάω στο δικο μας μεχρι τις 8 που ξανασηκωνεται..

κατα τη διαρκεια της μερας , όμως τον κοιμιζουμε στο πορτ μπεμπε ,κυριως στο δικο μας δωματιο..

δεν εχει φανει να εχει πρόβλημα και ειμαστε και σιγουροι ότι εχει ηδη συνηθισει την κουνια του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΠΑΛΙ ΠΗΓΑΙΜΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ

ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΑ 4 ... ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ

ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΡΑΔΙΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΔΥΣΚΟΛΟ... :(

ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...

ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΜΕΝΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ

ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΠΤ :P ...ΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ

ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ

ΠΟΡΤΕΣ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΕΤΕ Η ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ :blink:

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΠΤ...ΜΟΝΟ

ΠΟΥ ΑΠΛΩΣΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΟΡΜΑΚΙ ΤΟΥ ...ΤΟ ΚΑΗΜΕΝΟ

ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΟΡΤ-ΜΠΕΜΠΕ :P

ΟΠΟΤΕ ΝΙΝΙΝΑ Η ΠΡΩΤΗ ΒΡΑΔΥΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ,

ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw ton piga 6 mhnwn sto domatio tou .2-3 bradia mono htan ligo diaforetika apo prin kaioxitipota tragiko .den diskoleutike oute aytos oute egw .mexri 6 mhnwn eixame thn kounia mesa sto dwmatio mas (eutixos einai megalo kai xoraei) an den xorouse tha koimomouna egw dipla tou stopaidiko ston kanape krebati ,alla den xriastike.

giamena einai polu shmantiko tous prwtous mhnes einai dipla sthn mama niothei kai auto asfalia kai h mama niothei asfalia .to shndromo tou efnidiou thanatou den einai kati agnosto kai makrino ,apo auto xathike ena mwro gnosths mou .otan einai dipla sthn mama exei ligoteres pithanothtes.

idikatora ton xeimona den tha afina mwro neogennito ousiastikapou den kouniete mono tou makria mou ,an koukoulotheikatalathos methn kouberta -paploma einai polu sobaro .an kseskepastei kai pagonei ......

kalitera upomonh kai asfalia ,etsi kialios apo thn stigmh pou epileksame na ginoume manoules prepei na baloume ta thelo mas ligo pisw kai nakanoume upomonh gia ta blastaria mas .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις παλι οταν χρονισε τον πηγαμε στο δωματιο του.Μεχρι τοτε κοιμοταν στο δικο μας,ειχαμε το κρεβατι του μεσα σε μας και απο την πρωτη μερα κοιμοταν σε αυτο.Καποια βραδια,πολυ συχνα :P ,τον παιρνουμε στο κρεβατι μας γυρω στις 4 που ξυπναει για γαλα,μας λειπει! :)Ειχα σκεφτει καποια στιγμη να τον παμε νωριτερα αλλα μετα σκεφτηκα οτι μεχρι και τον χρονο υπαρχει ο φοβος του συνδρομου αιφν.θανατου οποτε αποφασισαμε να μεινει μαζι μας.Ειναι πια ο...τριτος ανθρωπος στην σχεση μας! :) Τωρα που θα ρθει και το 2ο ειμαι περιεργη να δω πως θα κοιμομαστε :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...