Μετάβαση σε περιεχόμενο

Yasminelle αντισυλληπτικα


Αννιώ

Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας!

Ξεκινησα να παρω αντισυλληπτικα τα Yasminelle,και ενω τις πρωτες μερες ολα ηταν καλα απο το 4ο χαπι και μετα ενιωθα ταχυπαλμιες και αναγουλες.

Στην αρχη νομιζαμε με την γιατρο οτι εφταιγε ο καφες και εκοψα το νες επινα μονο ελληνικο.

Σημερα σηκωθηκα με εντονο πονο στην κοιλια και πηρα την γιατρο και αποφασισα να τα κοψω.

Ξερει καμια για το συγκεκριμενο χαπι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ, τα Yasminelle δεν τα ξέρω. Είχα πάρει κάποτε για λίγο τα Yasmin σκέτο.. :P Κι είχα πάρει και κάποια άλλα που δε Θυμάμαι το όνομά τους ακριβώς, Ginera; κάτι τέτοιο.. τπ.. κι αυτά για λίγο (ως θεραπεία για δυο μήνες). Θυμάμαι μου'χαν προκαλέσει νευρικότητα, μια ανησυχία να την πω; Κάπως περίεργα ήταν στην αρχή, αλλά δεν έδωσα και πολλή σημασία, ίσως να μην ήταν τόσο έντονο για να με αναστατώσει. Και δε συνεχίστηκε για πολύ, στην πορεία μάλλον τα συνήθισα. Στομαχικά δε θυμάμαι να με είχαν επηρεάσει.

Κοίταξες τις ανεπιθύμητες ενέργειες; Πολύ πιθανό να'ναι μέσα σ'αυτές αυτά που περιγράφεις.

Ο γιατρός δε σου πρότεινε να αλλάξεις μάρκα; Μπορεί κάποιο άλλο να 'ναι πιο καλό για τον οργανισμό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έπαιρνα τα Yasmin για δύο χρόνια. Τα Yasminelle υποτίθεται είναι η πιο ελαφριά εκδοχή.

Στην αρχή ήμουν χάλια, δηλαδή, τους δύο πρώτους μήνες, για περίπου 2-3 μέρες όταν τα έπαιρνα αμέσως μετά την περίοδο, είχα αναγούλες, ζαλάδες, πόνους, εκνευρισμό, σχεδόν ήμουν στο κρεβάτι. Μετά τίποτα, τα συνήθισα και δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Ίσως δεν είναι το καλύτερο για τον οργανισμό σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που το θυμάμαι καλύτερα, νομίζω τα Ginera μου'χαν προκαλέσει κάτι σαν καούρα, κάτι σαν ενόχληση στο στομάχι.. γιατί θυμήθηκα ότι μου'χε ψιλοκοπεί η όρεξη για φαγητό.. έτρωγα λίγο και μετά δεν ήθελα άλλο.

Χμ... μήπως να αρχίσω τα αντισυλληπτικά αντί για δίαιτα;;! :laugh: :silly: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...