Μετάβαση σε περιεχόμενο

Tί καλό θα φάμε σήμερα μανούλααααααα????


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 582
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νατασουλα εγω του δινω καθε μερα προς το παρον γιατι δε μπορει ακομη να φαει καποιες τροφες που μπορουν να αντικαταστησουν το κρεας (σιδηρο,πρωτεινες κτλ)..οταν τρωει πλεον απ'ολα δε θα του δινω καθημερινα.. ;)

Σημερα θα του κανω κοτοπουλο βραστο με μια ντοματα μεσα και μετα θα του βαλω πληγουρι αντι αστρακι/ρυζι..ειναι πεντανοστιμο και η ντοματα δε φανταζεστε τη γευση δινει!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

lovie έγραψε:

ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΤΜΟΜΑΓΕΙΡΑΣ..ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΗΡΕΣ KAI ΠΟΣΟ;;;[/quote:2thqpjzf]

εμενα αυτο μου το φεραν απο γερμανια δωρο...τελειος..

κανει ακποθ 90 ευρω..

εχει κ παρομοιο η πρεναταλ..

κ κανει το πολυ 100 ευρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula έγραψε:

jovi έγραψε:

Καλημέρα Ιωάννα, μια χαρά είμαστε εσείς?

Ξετρελάθηκε με το κρεατάκι το άδειασε όλο το πιάτο.

Ο μπουμπούκος σου ήπιε γάλα?[/quote:cuxums2j]

καλε ρε νατασα...

εφαγε ολο το μοπλ με τα λαχανικα κ το κρεας? :blink:

εχει που του αρχισα 2 μηνες σχεδον τα λαχανικα κ ακομα τρωει 4-5 κουταλακια.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρθα έχει τρελαθεί με το φαγητό, αδειάζει πιάτο βαρβάτο.

Με τα φρούτα έχουμε ένα θέμα, μια τα τρώει μια όχι αλλά το φαγητό το γλείφει το πιάτο :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρθα νομιζω οτι πρεπει να τον πιεσεισ λιγο,μαλλον εχει βολευτει με το μεμε ο ντοντο χαχαχαχαχα

φαγαμε αρνακι με λαχανικα

καθε μερα κρεας εως οτου ξεκινησουμε το αυγο μου ειπε η παιδιατρος

μου ειπε να της δινω κ σπανακι

νατασσα εδω τον εχει τον ατμομαγειρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!

Εμεις σημερα φαγαμε..κοτοπουλακι με ντοματουλα,κρεμμυδακι,καρροτακι,μαιντανο,σελινο κ κοφτο μακαρονακι!(παιρνω το μακαρονακι της μελισσας με τον Bob σφουγγαρακι)!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Για οσες ενδιαφερονται για τον ατμομαγειρα υπαρχει στα prenatal και στα premaman.

Εγω τον πηρα απο τα prenatal 89 ευρω.

Γιωτα, μαζι με τη Θουλη τον πηρα απο το cosmos...

Σημερα φαγαμε πρασοσεληνο με καροτο και λιγο ρυζακι!

Δεν ξετρελαθηκε αλλα εφαγε αρκετο!

Εχουμε και μαρτυρες...Εεεεε συμπεθερα?????

Γενικα εγω της δινω 2 φορες την εβδομαδα μοσχαρι,2 κοτοπουλο,1-2 λαχανικα και 1-2 οσπρια.

Και κατι ακομη...

Εκτος απο καταστηματα με βιολογικα προιοντα και τμηματα στα σουπερ μαρκετ υπαρχουν και βιολογικες λαικες στις οποιες μπορεις να βρεις σχετικα καλυτερες τιμες!

Για δειτε εδω http://www.baby.gr/index.cfm/doc/56/cat/12

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι η νυφη μου εφαγε το καλο μου... ;)

μα ενα πραμα με εμεινε στο μυαλο σημερα που τη ειδα...

το πωσ σηκωνεται απο ανασκελα μπρουμητα κ μετα καθιστη...

μα οοοοολα τα λεφτα..

εμεις σημερα φαγαμε κοτοπουλο με μπροκολο καροτο κ πατατα..

ε εφαγε κ σημερ; 4-5 κουταλιες...

γιωτα παρε το ατμομαγειρα..αξιζει... :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Μ' αρέσει πολύ αυτό το θέμα...

Λοιπόν σήμερα φάγαμε κοτόπουλο σπιτικό παρακαλώ με αρακά, άνιθο,πατατούλα καροτάκι και λίγο κόκκινη κολοκύθα΄.

Να ρωτήσω και κάτι...

Όταν τα κάνετε στον ατμό μετά πώς τα πολτοποιείτε? Βάζετε και νεράκι?

Είναι καλύτερα στον ατμό απο βραστά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amanda καλησπερα!

Νομιζω πως τα νινακια μας εχουνε την ιδια ηλικια!

Ποτε γεννησες αληθεια?

Εξαρταται απο τα λαχανικα.

Οταν πχ βαζεις κολοκυθι δεν χρειαζεται νερακι γιατι ειναι πολυ ζουμερο.

Ετσι και αλλιως στον ατμομαγειρα υπαρχει καλαθακι και απο κατω στραγγιζονται τα υγρα...

Εφοσον χρειαστει νερακι στο αλεσμα βαζεις απ'αυτο το ζουμακι!

Τα φαγητα στον ατμο κρατουν την πραγματικη τους γευση και δεν χανουν την ουσια τους γιατι δε μουλιαζουν στο νερο!

Ασε που γινονται και πεντανοστιμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα στις 21. Και εσύ κάπου εκεί νομίζω!

Μοιάζουν κι όλας! Και εμένα διατηρεί τη σιλουέτα της...

Θα δοκιμάσω στον ατμό απλώς της αρέσουν με αρκετό ζουμάκι τα φαγητά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω 12/2

η Θουλη 19/2

η Γιωτα(savropiguinos) 20/2

και συ 21/1

Ωραια παρεα ειμαστε!!!!!!

Αν νομιζεις οτιδεν εχει πολυ ζουμι προσθεσε απλα πιο πολυ νερακι!

Δοκιμασε τα στομ ατμο!!!Ειναι τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι νατασσα μου κ μαρθουλινα μου θα τον παρω,στην κατσαρολα ολα τα θρεπτικα συστατικα μενουν στο νερο ,κ τα αλεθει κιολας μια χαρα,κοριτσια αγορασα ενα βιβλιο με συνταγες για τα μωρα,δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και φυσικα η λαικη με τα βιολογικα ειναι στη Νεαπολη που ουτε να παρκαρεις δεν βρισκεις.......μεχρι στιγμης καλα ειμαστε ολα απο το μπαξε της γιαγιας Ελενης κ του παππου Παναγιωτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bravo koritsia...

mou dvsate foveres idees giati eixa 3emeinei kai trwme ta idia...

emeis shmera kai aurio exoume giouvarlakia me karoto patata kai ruzi kai elafru augolemono dld gia faghto oikogeneias ena augo kai ena lemoni! (alla eimaste 13 mhnwn kai trwme pleon augo)

epishs to mpifteki emeis to ftiaxnoume me mosxarisio kima mono,kremmudi,ligo xumo freskias ntomatas,frugania, ladi ,rigani kai ligo 3udi gia na einai afrata!tou aresoun polu....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΜΕ ΠΡΑΣΑ Κ ΑΡΑΚΑ

30 ΓΡ ΜΟΣΧΑΡΙ Η΄ΟΣΟ ΣΑΣ ΕΙΠΕ Ο/Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ

1 ΠΡΑΣΟ

100 ΓΡ ΑΡΑΚΑ

ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΑΣΟ Κ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΤΟΥ ΜΕΡΟΣ ,ΤΟ ΚΟΒΟΥΜΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΘΕΤΑ Κ ΕΠΕΙΤΑ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ ΜΠΑΣΤΟΥΝΑΚΙΑ.ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΑΣΟ ,ΤΟ ΚΡΕΑΣ,ΤΟΝ ΑΡΑΚΑ ΝΑ ΒΡΑΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ ΓΙΑ 20 ΛΕΠΤΑ,ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥΡΕ ΠΡΟΣΘΕΤΟΝΤΑΣ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ,ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ,ΑΛΑΤΙ Κ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΛΕΜΟΝΙ

απο το βιβλιο Τι να τρωω για να μεγαλωσω?"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Lovie,η αλήθεια είναι πως δεν το έχω ψάξει ακόμα το θέμα :blush: Αλλά θέλω κι εγώ να της κάνω διάφορους συνδιασμούς ;) 1)Για να μάθει να τρώει όλα τα λαχανικά απο μικρή,2)Για να μην βαριέται την ίδια γεύση,3)Για την θρεπτική τους αξία...

Για να δούμε...θα τα καταφέρουμε(; ) ;)

Γιατι να μην τα καταφερεις????

Αν βλεπει εσας να τρωτε λαχανικα

θα μαθει κ το παιδι!

Η Δεσποινουλα μου τρελαινεται

για μπαμιες, φασολακια, αρακα,

σπανακι και γενικα οτιδηποτε

φυτρωνει! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΜΕ ΠΡΑΣΑ Κ ΑΡΑΚΑ

30 ΓΡ ΜΟΣΧΑΡΙ Η΄ΟΣΟ ΣΑΣ ΕΙΠΕ Ο/Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ

1 ΠΡΑΣΟ

100 ΓΡ ΑΡΑΚΑ

ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΑΣΟ Κ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΤΟΥ ΜΕΡΟΣ ,ΤΟ ΚΟΒΟΥΜΕ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΘΕΤΑ Κ ΕΠΕΙΤΑ ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΧΟΝΤΡΑ ΜΠΑΣΤΟΥΝΑΚΙΑ.ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΑΣΟ ,ΤΟ ΚΡΕΑΣ,ΤΟΝ ΑΡΑΚΑ ΝΑ ΒΡΑΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ ΓΙΑ 20 ΛΕΠΤΑ,ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥΡΕ ΠΡΟΣΘΕΤΟΝΤΑΣ ΛΙΓΟ ΝΕΡΟ,ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ,ΑΛΑΤΙ Κ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΛΕΜΟΝΙ

απο το βιβλιο Τι να τρωω για να μεγαλωσω?"

30γραμ κρεας δεν ειναι λιγο????????

Η συνταγη μηπως ειναι για μιση μεριδα????

Μαλλον το βιβλιο ειναι σουπερ!!! :lol: :lol::lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • καλησπερα Ελισσαβετ μου!!❤️ η χοριακη της Δευτερας αυξηθηκε κατα 90% και αγχωθηκαμε με τον αντρα μου. ο γιατρος πολυ κουλ και ικανοποιημενος. φσκ εκανα και 3η μετρηση χοριακη την Τεταρτη και ευτυχως 2πλασιαστηκε οποτε μετα ηρεμησαμε.. εχω ενα παραπεμπτικο ακομη αλλα λεω να κατσω στα αυγα μου.. δε χρειαζεται να αγχωθω...  αλλωστε και περυσι οι χοριακες μου ηταν τελειες και 2πλασιαζονταν αλλα δεν υπηρχε εμβρυο... στον υπερηχο θα φανει τι γινεται.... εσυ τι κανεις κοριτσι μου;; εχετε σκεφτει αν θα κανετε αλλη ετ αμεσα; ο γιατρος τι προτεινει;
    • αχ Λευκη μου εχω κι εγω γαμοβαφτιση το Σαββατο πολυ καλης φιλης και εχω την ιδια απορια... φανταζομαι θα μου πει να κατσω στα αυγα μου!!!! 😂 ασε που θα εχω και τον αντρα μου κερβερο.... ολο λεει "στην κατασταση σου" και "στην κατασταση σου" λες και ειμαι αρρωστη.... δε λεω μου αρεσει που με εχει ματια χαδια 🥰 αλλα μην υπερβαλουμε κιολας!!! δεν θα κλειστω και σε γυαλα... επισης ρε κοριτσια, αυτο το να μην σηκωνουμε βαρη θεωρω οτι ο γιατρος εννοει γνκ μεγαλα βαρη... αλλα π.χ. μια τσαντα του σουπερ 3 κιλα δεν ειναι κατι... ενταξει δεν θα παρω και 6αδα νερα αλλα δε νομιζω οτι 3 κιλα ειναι κατι...
    • ναι εννοειταιιι!!!! θα ενημερωνουμε το πινακακι και για αυχενικη και για β επιπεδου και για ΠΗΤ και φυλο!!!! ας πανε ολα καλα και στα της οργανωσης αφηστε το πανω μου!!!! 😇🤓
    • Ευχαριστω κοριτσι μου για τις ευχες σου!!!! ❤️❤️ να χαιρεσαι το μπουμπουκι σου!!!!🤱❤️να ειναι γερο και καλοτυχο!!!!🙏
    • Λευκη μου επειδη γνκ εχω σιδηροπενικη αναιμια και παιρνω καθε μηνα σιδηρο στις μερες της περιοδου, αν παιρνεις χαπι για το θυροειδη, νομιζω πρεπει να εχει καποια χρονικη αποσταση απο το χαπι του σιδηρου..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...