Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΡΟΦΕΣ!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΑΥΡΙΟ 7 ΟΚΤΩΒΡΗ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ 6 ΜΗΝΩΝ

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΜΒΟΛΙΟ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΡΕΜΕΣ

ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10 ΦΡΟΥΤΟ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΜΕ ΑΧΛΑΔΙ ΚΑΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΜΕ ΜΗΛΟ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΝΑ

ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ

ΚΑΡΟΤΟ ΠΑΤΑΤΑ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙ

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΦΑΕΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΚΑΙ ΜΟΣΧΑΡΙ ΚΑΙ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ

ΑΧ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΦΑΕΙ

ΠΑΝΤΩΣ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΩ ΑΝ ΔΕΝ ΠΟΛΥΤΡΩΕΙ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΕΠΙΣΗΣ

ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΛΕΕΙ ΟΣΟ ΦΑΕΙ

ΕΙΝΑΙ 8400 ΚΑΙ ΥΨΟΣ 70 ΠΟΝΤΟΥΣ

ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΗ ΜΕΓΑΛΩΣΑΤΕ ΠΟΛΥ!!!!!!

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΦΑΤΣΟΥΛΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΦΑΕΙ ΦΑΓΑΚΙ....

ΠΩΣ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΒΑΦΤΗΣΑΤΕ?

ΓΕΡΗ ΝΑ ΝΑΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΜΩΡΕ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΝΕ ΑΥΤΟΙ ΟΙ 6 ΜΗΝΕΣ

ΟΛΟ ΚΟΛΠΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΩΡΑ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΦΑΕΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ

ΣΟΦΙΑ ΤΗ ΛΕΝΕ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφουλα καλη αρχη να εχετε... ;)

εμεις εχει 1,5 μηνα που του αρχισα φρουτα μετα λαχανικα κ μετα δημητριακα

κ ακομα δε αντικατεστησε το γευμα...δηλ μετα συμπληρωνω με θηλασμο,,

τα λαχανικα τωρα αρχισε να τα τρωει...

ευχομαι εσεις να τα πατε καλυτερα... :P:side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τζιφος

τιποτα δεν εφαγε χαχα

της αλεσα μισο αχλαδι και δεν το ηθελε

βεβαια η καημενη ηταν ταλαιπωρημενη απο το εμβολιο και αρπαξε το στηθος και τελειωσε το θεμα

ρε κοριτσια με τι αλεθετε τα φρουτακια και το φαγητο?εμενα δε μου το αλεσε καλα το μουλτι που εχω

εσεις τι χρησιμοποιειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη εβαλες μικρη ποσοτητα γιαυτο δ ετο αλεσε καλα..

κ μενα ετσι με κανει,,

μπορεισ να βαλεισ κ λιγο νερακι μεσα για να το λιωσει καλυτερα..

κ στο φρουτο κ στο φαγητο..

εγω καμια φορα δινω κ με μικρα κοματακια...

δε τον ενοχλουν...μασαει...κανει δηλ οτι μασαει.. :laugh: :laugh:

ουτε αναγουλιαζει,

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ.ΤΑ ΠΑΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΚΟΛΑΣ ΣΤΙΣ ΩΡΕΣ.ΕΜΕΝΑ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΟΤΙ ΩΡΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΙΝΩ ΦΡΟΥΤΟ.ΣΥΝΗΘΩΣ ΒΓΕΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 11.ΚΙ ΕΓΩ ΜΥΛΤΙ ΕΧΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΟ ΠΛΥΣΗΜΟ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΧΥΜΙ ΒΑΖΕ ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΤΣΑ ΝΕΡΑΚΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΖΟΥΜΙ ΤΗΣ.ΕΜΕΝΑ ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕ ΜΕ ΓΑΛΑ.ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο θα παω να παρω καποιο αλλο πιο καλο να αλεθω

η καημενουλα μου σημερα ανεβασε πυρετο και εχει και μυξουλες ειναι πολυ ταλαιπωρημενη

αυριο θα δουμε παλι

δεν αγχωνομαι παντως γιατι και η παιδιατρος μου ειπε αν δεν πολυ τρωει μην στεναχωριεσαι αφου θηλαζει ειναι και πολυ καλη στο υψος και βαρος

θα το συνηθισει δεν περιμενα και απο την αρχη να φαει

αντε να δουμε

τωρα το μονο που με απασχολει ειναι να γινει καλα και να ξεμπουκωσει η μυτουλα της ολο τρεχει μυξουλες

πρωτη φορα μου αρρωστενει και στεναχωρεθηκα πολυ

τωρα κοιμαται το μπουμπουκακι μου ευτυχως την ξεβουλωσαμε τη μυτουλα

ευχαριστω ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ?

ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ Ε?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΤΙΣ ΒΑΖΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΟΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΡΟΥΦΑΕΙ ΤΙΣ ΚΙΚΟ ΚΑΙ ΞΕΒΟΥΛΩΝΕΙ

ΕΣΕΙΣ ΚΑΛΑ?

ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΤΡΟΦΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

efoula έγραψε:

:blink: :woohoo: :S:):)[/quote:levh2o94]

ΠΟΛΛΑ Ε???????????

ΔΕΝ ΤΗΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΛΑΛΑ ΜΟΥ

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΨΗΛΗ

70 ΠΟΝΤΟΥΣ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ

ΕΜΟΙΑΣΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ

1,93 ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΜΕ!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα και μεις!!εχουμε αρχισει φρουτοκρεμα και κρεμες εδω και ενα μηνα!!τωρα θα αρχισουμε και χορτόσουπες-κοτοσουπες κ.τ.λ..και μενα 5 μηνων ηταν 8660 και 72 ποντους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τωρα θα ειναι κοντα τα 10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αστα!!ασηκωτος!!αλλα ειναι ψηλος και δεν του φαινεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια ,

εχω μια μπεμπουλα 5 μηνων κ μολις χτες φαγαμε την πρωτη μας κρεμα !!

οχι οτι εφαγε δηλαδη αλλα το προσπαθησαμε ειναι η αληθεια . εμενα ο παιδιατρος μου ειπε να προσθετω σιγα σιγα τα γευματα , δηλαδη το φρουτο θα μπει την αλλη βδομαδα κ το κρεας προσ το τελος του μηνα. αυτο που δεν καταλαβα ειναι ο δικος σου σου ειπε οτι δεν πειραζει μετα να συμπληρωνεις κ με γαλα ετσι?? γιατι εμενα μου ειπε σε 3 μερες να τησ κοψω σχεδον το γαλα (σαν συμπληρωμα ) μετα για να συνηθισει.. αν πειναει τι να κανω??? η ποσοτητα που εφαγε κ χτες κ σημερα ειναι ελαχιστη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΒΕΝΕΤΙΑ!!!!!

ΕΜΑΣ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΤΡΩΓΕ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ Κ ΓΑΛΑ.ΟΤΑΝ ΕΦΤΑΣΕ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΕΝΑ ΠΙΑΤΑΚΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΔΙΝΑ ΓΑΛΑ.ΑΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΙΝΑΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ξεκινησαμε και εμείς κάθε 3 με 5 μέρες προσθέταμε και κάτι και κάθε εβδομάδα ένα γεύμα και στο ΄τελος το κρέας.

Σίγουρα αν πεινάσει να της δώσεις, θα δεις όταν συνιθίσει να τρώει θα χωρτάσει και θα το καταλάβεις.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφουλα μου καιρο εχουμε να τα πουμε.

εμενα η δικια μου ειναι 7 κιλα και 70 ποντους.

ξεκινησαμε και εμεις φαγητο.

τα τρωει ολα ευτυχως παραπονο δεν εχω.

αλλα που να βαλει κιλο ολη μερα στριφογυρναει.

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες και να χαίρεστε τα μωράκια σας!

Εχώ και 'γω ένα αγοράκι 6 μηνών και 10 ημερών.

Ξεκινήσαμε πριν 2 εβδομάδες περίπου με την κρέμα και έδειχνε να του αρέσει, το ίδιο και τα φρούτα.....

Τώρα δεν ανοίγει το στόμα, ούτε για την φρουτόκρεμα, ούτε για το ρυζάλευρο.....

Έτσι μόνο θηλάζει!

Μπορεί να φάει 3-4 κουταλιές φρούτα και μετά το σφραγίζει!!

Σήμερα θα ξεκινήσουμε και τα λαχανικά και βλέπουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΡΙΝΗ

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ .

ΜΗΝ ΑΝΧΟΝΕΣΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΣΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΞΑΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ,ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΕΖΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΑΣΧΗΜΑ .

ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΣΦΡΑΓΙΣΕΙ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕΙ .ΧΘΕΣ ΕΦΑΓΕ ΚΑΛΑ ΣΗΜΕΡΑ 4 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΦΡΟΥΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΞΙΝΙΖΕ ΤΗΝ ΜΥΤΟΥΛΑ .

ΚΟΙΤΑΞΕ ΜΗΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΤΗΘΟΣ .

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΤΕ ,ΑΚΟΜΑ ΒΑΣΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τρωμε εδω και δυο βδομαδες

τα λαχανικα τα τρωει οχι ολο το πιατο αλλα τρωει με ευχαριστιση

τα φρουτα με τιποτα

και σημερα μεσα στα φρουτα εβαλα λιγο ζεστο νερο και 2 κουταλιες κρεμα φαριν λακτε και το εφαγε και γελουσε κιολας

να συνεχισω ετσι αφου το τρωει?

εσεις πως δινετε τα φρουτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

efi21 έγραψε:

εφουλα μου καιρο εχουμε να τα πουμε.

εμενα η δικια μου ειναι 7 κιλα και 70 ποντους.

ξεκινησαμε και εμεις φαγητο.

τα τρωει ολα ευτυχως παραπονο δεν εχω.

αλλα που να βαλει κιλο ολη μερα στριφογυρναει.

φιλια

τι κανεις βρε εφη

χαθηκαμε

ασε και εγω με τη μικρη δεν εχω χρονο για τιποτα

τωρα κοιμαται και λιγο βρηκα χρονο να μπω

φουσκωσαν και τα ουλα της και ποναει και ξυπναμε καθε 1 ωρα και το βραδυ

εσεις καλα ε?

μπραβο

φιλακια και σε σενα και τη μικρουλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω στην φρουτοκρεμα βαζω αχλάδι(διαλεγω τα γλυκά οχι τα σκληρα)φυρικι(ειναι το μηλο το μικρό)μπανανα και λωτο!!!!καμια φορα βαζω και 1-2 μπισκοτα της nutriccia και γινεται νοστιμοτατη!!!προχτες μου την εδωσε και έβαλα και ενα κάστανο μέσα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...