Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΣΧΕΤΕ ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΑ Η΄ ΑΠΟ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ???


Recommended Posts

Εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι οσο προβληματικη ειναι η νυφη σου αλλο τοσο ειναι κι ο αδερφος σου. Αν δεν ταιριαζανε δεν θα συμπεθεριαζανε. Κρατα τις αποστασεις σου, ενα γεια σας στο ασανσερ αρκει. Ετσι οπως το κοβω εγω, ακρη δεν προκειται να βρειτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν σου ζήτησε να επαναλάβεις την χοριακή για να δείτε αν διπλασιάζεται;; Τα συμπτώματα ποικίλουν από γυναίκα σε γυναίκα και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη.  Εγώ πχ είχα συχνοουρία στις προηγούμενες δύο και σε αυτή έχω ζαλάδες.  Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχει μια όμορφη και τελειόμηνη κύηση!!!1
    • Ναι ναι να του το αναφέρεις. Αφού μπορεί να σε βοηθήσει γιατί να μην τα πάρεις? 
    • @Pinacolada να ξέρεις γέλασα πολύ όπως τα έγραψες...να είσαι καλά και συ και το μωράκι σου!!! @Nicol🦩 εγώ είμαι 37, του είχα πει για ΝΙΡΤ λόγω ηλικίας, μου είπε να περιμένουμε τα αποτελέσματα τις αυχενικής και αφού βγήκαν τα ποσοστά πολύ χαμηλά δεν μου ανέφερε κάτι.  @Raf123ανυπομονούμε για τα νέα σου!!!! @Elk είσαι Αθήνα ή επαρχεία;;; Λογικά αφού είσαι για Β επιπέδου δεν νομίζω να ζητήσει. 
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!!  Πώς είστε; Έχουμε κανει και εμείς λίστα σε κατάστημα με όλα οσα χρειάζονται για το μωρό. Και οποιος μας ρωτάει τους το λεω και πανε εκεί και αγοράζουν κάτι.  Τώρα εμειναν τα πρώτα του ρουχαλακια να παω να βρω.. 💙🙏🏻 Ναι εγώ εχω 27-29/07 πητ 🥹 αν και είναι τόσο υπερκινητικός που νομίζω θα βγει νωρίτερα 🙊
    • Γεια σας κορίτσια! Να σας πω κι εγώ τι ξέρω από μαλλιά και τα σχετικά. Μαλλιά συνήθως επιτρέπουν μετά το πρώτο τρίμηνο αρκεί να μην ακουμπάει ρίζα. Αν πρέπει να ακουμπήσει ρίζα προτιμάμε τις φυτικές βαφές. Νύχια κάνουν πολλές κοπέλες έχω δει, εγώ δεν κάνω γενικά οπότε και στην εγκυμοσύνη μια φορά έκανα στον 8ο 😜 Το μετάνιωσα γιατί μετά έπρεπε να μπω έκτακτος για καισαρική και καθόμουν μόνη μου να τα ξεβαψω 😅 Θέλουν έστω ένα νύχι καθαρό στο χειρουργείο σε περίπτωση που σου πέσει το οξυγόνο το βλέπουν αμέσως από το νύχι που θα μαυρίσει ( βέβαια σου βάζουν και οξυγονομετρο, αλλά να έχουν μια δικλείδα ασφαλείας).  Λέϊζερ συνήθως σου λένε να μην κάνεις γιατί λόγω ορμονών δεν θα εσείς αποτέλεσμα. Επίσης αν πονάς πολύ επίσης δεν είναι καλό να κάνεις γιατί θα στρεσαριστει το μωρό. Εγώ έκανα μετά το πρώτο τρίμηνο γιατί είχα ήδη ξεκινήσει και δεν ήθελα να έχω τρίχες το καλοκαίρι 😅 Όλα καλά πήγαν, αλλά φυσικά δεν είχα το αποτέλεσμα που θα είχα λογικά αν δεν ήμουν έγκυος. Ταξίδια εγώ έκανα 2 στο πρώτο τρίμηνο γιατί τα είχα σχεδιάσει από πριν και ένα χαλαρό στον 8ο (35η εβδομάδα 😅) (baby moon που λένε και οι ξένοι). Πολύ κούραση έχω να πω, ενώ δεν έκανα τίποτα και πολύ ύπνο έριξα 🤣 Αλλά δεν το μετανιώνω (φυσικά ήταν κοντά στο σπίτι μας και κοντά σε νοσοκομείο, μη τυχόν συμβεί τίποτα).  @Raf123 συμφωνώ ότι αν είσαι 32η εβδομάδα θα κουραστείς πολύ, οπότε καλά κάνατε και το αναβαλλατε. Τώρα του χρόνου γιατί όχι να πάρεις και τα 2 μαζί; 😜 Εγώ την μπέμπα την πήγα εξωτερικό και 5 μηνών και 7 😜 Τώρα το καλοκαίρι πάλι διακοπές 😁 Τέλος να πω για τα κορίτσια που κάνετε τεστ ωορρηξίας, καλώς τα κάνετε αλλά βρε κορίτσια επαφές όλο το μήνα να κάνετε! Δυστυχώς αυτά δεν είναι έγκυρα και δεν ξέρεις μπορεί πχ. το αυγό να σκάσει 3 ώρες μετά το θετικό και να θέλει να βρει το σπέρμα με το που βγει ή να σκάσει μετά από 3 μέρες. Δυστυχώς είναι αρκετά αβέβαια. Μια γυναικολόγος που πήγαινα δεν τα συμπαθούσε ιδιαίτερα γιατί έλεγε αυτό, ότι δλδ και πάλι δεν είσαι σίγουρη πότε θα σκάσει το αυγό και τελικά πάλι να κάνεις επαφές λάθος μέρες. Καλύτερα μέρα παρά μέρα αν μπορείτε ή όσο πιο συχνά γίνεται!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...