Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΣΧΕΤΕ ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΑ Η΄ ΑΠΟ ΚΟΥΝΙΑΔΑ ???


Recommended Posts

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ??ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΤΗ ΧΑΡΗ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΝΩ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΘΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΙ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝΕ ΑΥΤΟΙ!ΑΥΤΟ ΔΕ ΠΩΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΒΟΥΛΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΗΜΑΡΤΟΝ!ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΙ ΕΠΑΘΕ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΔΙΔΥΜΑ!!!ΝΤΟΥΒΡΟΥΤΖΑΣ ΤΗΣ ΗΡΘΕ!!ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΙΧΝΕ ΚΑΤΑΡΕΣ ΠΩΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΑΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΟ!!ΕΓΩ??ΤΡΙΩΝ ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΤΕ!!!ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΠΙΚΡΑΙΝΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα ψυχολογος ειπε οτι το μεγαλυτερο λαθος των γυναικων σε μια σχεση ειναι το οτι οι γυναικες προσπαθουν να κοψουν το "ομφαλιο λωρο" που εχει με την οικογένεια του εκει χαλαει και η σχεση σιγα σιγα. Νομιζω οτι εχει καπου δικιο και πιστευω οτι ολες καταλαβαινετε που τι θελει να πει. Εγω προσωπικα εχω μπλεξει με πολυ κουτοπονηρους ανθρωπους λενε οτι μαλακια τους κατεβει και καλα μου την ειπαν επειδη δεν μιλαω. οχι γιατι δεν μπορω γιατι δεν ασχολουμε. αλλα απο τοτε που αρχισα να πεταω τα καρφια μου το βουλωσαν. Η πεθερα μουκοιταει μονο το μωρο της συνηφαδας μου (αυτο που εχει το ονομα) εχει προβλημ απου καθε μερα βγαινω με το μωρο βολτα η το απογευμα η τ ο πρωι αν ειναι καλος ο καιρος. και μια ξαδερφη του αντρα και κολλητη της συνηφαδας μου λεει η ολη μερα εξω ειναι δεν μαζευτε. Που το ηξερε αυτη :huh: την λεω και εγω . εσεις δεν εχετε με τι να ασχοληθειτε ολη μερα με εμενα εχετε να κανετε? και στην τελικη αν με βλεπεις εσυ συμαινει οτι και εσυ δεν μαζευσε και στην τελικη εγω δεν ειπα κανενα να μου κανει δουλειες ή να μου κοιταξει παιδι ή ν αμαγειρεψει ολα μονη μου τα κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα ψυχολογος ειπε οτι το μεγαλυτερο λαθος των γυναικων σε μια σχεση ειναι το οτι οι γυναικες προσπαθουν να κοψουν το "ομφαλιο λωρο" που εχει ο αντρας τους με την οικογένεια του εκει χαλαει και η σχεση σιγα σιγα. Νομιζω οτι εχει καπου δικιο και πιστευω οτι ολες καταλαβαινετε που τι θελει να πει. Εγω προσωπικα εχω μπλεξει με πολυ κουτοπονηρους ανθρωπους λενε οτι μαλακια τους κατεβει και καλα μου την ειπαν επειδη δεν μιλαω. οχι γιατι δεν μπορω γιατι δεν ασχολουμε. αλλα απο τοτε που αρχισα να πεταω τα καρφια μου το βουλωσαν. Η πεθερα μουκοιταει μονο το μωρο της συνηφαδας μου (αυτο που εχει το ονομα) εχει προβλημ απου καθε μερα βγαινω με το μωρο βολτα η το απογευμα η τ ο πρωι αν ειναι καλος ο καιρος. και μια ξαδερφη του αντρα και κολλητη της συνηφαδας μου λεει η ολη μερα εξω ειναι δεν μαζευτε. Που το ηξερε αυτη :huh: την λεω και εγω . εσεις δεν εχετε με τι να ασχοληθειτε ολη μερα με εμενα εχετε να κανετε? και στην τελικη αν με βλεπεις εσυ συμαινει οτι και εσυ δεν μαζευσε και στην τελικη εγω δεν ειπα κανενα να μου κανει δουλειες ή να μου κοιταξει παιδι ή ν αμαγειρεψει ολα μονη μου τα κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ κορίτσια ποτέ δεν ήθελα και δεν θέλω να κόψω τον ομφάλιο λώρο του άντρα μου απο την οικογενειά του δεν είναι του χαρακτήρα μου αν και ο άντρας μου τους τον έχει κόψει καιρό τώρα ο ίδιος απο τότε που ήταν στην εφηβεία.Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα μαζί τους μόνο λίγο τώρα τελευταία απο την ημέρα που γέννησα με έχουν εκνευρίσει :angry: δεν σεβάστηκαν το γεγονός ότι ήθελα να σαραντίσω και ήθελαν να έρχονται σπίτι κάθε μέρα και μια μέρα που είπα στην πεθερά μου να έρθει αφού σαραντίσω παρεξηγήθηκε και μου είπε δεν γίνεται είναι και το πρώτο εγγόνι και τέτοια,με αποτέλεσμα φυσικά να έρθουν.Και να φανταστείτε ότι έχουμε πρόβλημα γιατί και ο άντρας μου έχει θέμα με την υγεία του και πρέπει να προσέχει πολύ μην κολλήσει κάτι μας έχουν πει οι γιατροί αλλά και εγώ αρρώστησα όσο ήμουν λεχώνα :angry: τι να πεις;ώρες ώρες θέλουν να περνάει το δικό τους και δεν σκέπτονται λίγο και τους άλλους και ύστερα είμαστε εμείς οι κακιές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΑΝΕΙ ΑΚΡΑΙΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΑΜΕΣΑ ΕΓΩ ΘΑ ΧΩΡΙΖΑ ! ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΖΩ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ. ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΣΧΕΔΟΝ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΣ ΔΙΕΛΥΣΕ ΚΑΙ ΜΑΣ ΔΙΑΛΥΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΑΣ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΟΥΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΑ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ Η ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΟΥ ΓΚΡΕΜΙΣΑΝ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ. ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δυστυχως ζω κι εγω κατι αναλογο και δν ξερω τι να κανω πια..

Δεν με χωνευει η ΚΟΥΝΙΑΔΑ η οποια ομως ελεγχει τους παντες οποτε δεν με χωνευει και η μανα της. Η πεθερα μου ασχολειται μονο με την κορη και τον γαμπρο και εμας μας εχει ΓΡΑΨΕΙ!

Αυτο που με τρελαινει πιο πολυ απο ολα ειναι οτι δεν σεβονται ουτε εμενα ουτε τους γονεις μου. Το καλοκαιρι πεθανε η γιαγια μου και δεν

πηρε η πεθερα ΟΥΤΕ τηλεφωνο για να συλληπηθει!!!

Μπαινει ο μπαμπας μου στο νοσοκομειο και εβαλε τον πεθερο να παρει μετα απο μια βδομαδα(!). Και τελος τα ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ η κουνιαδα πηρε τηλ στο κινητο τον αντρα μου που γιορταζε κιολας και σε μενα ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΝ!!!

Εγω τι να κανω μετα ρε κοριτσια;;;;;;Ποσο να κανω τα στραβα ματια;;;

Και στο σοι τους καθονται και με κατηγορουν και απο πανω!!!

Ειμαι σε απογνωση..Νιωθω τοση κακια και στεναχωριεμαι..Και ο αντρας μου κανει οτι δεν τρεχει τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξέρω ότι μας εκνευρίζουν τέτοιες συμπεριφορές και ότι είναι απαράδεκτες αλλά πιστεύω ότι αν συγκρατούμε τα νεύρα μας και δεν τα πρήζουμε στους άντρες μας τότε τους δίνουμε το περιθώριο να καταλάβουν κ αυτοί τις βλακείες του περιβάλλοντός τους,άλλωστε δεν νομίζω να παντρευτήκαμε βλάκες.Αυτο έκανα εγώ και σώθηκα.έπαψα να του τονίζω τα αρνητικά τους και ως δια μαγείας άρχισε να μου τα σχολιάζει ο ίδιος...Καταλαβαίνουν πολύ καλα νομιζω.Μην τους δίνετε σημασία και αξία και θα τρέχουν απο πίσω σας να σας κάνουν τα χατήρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TESH έγραψε:

ξέρω ότι μας εκνευρίζουν τέτοιες συμπεριφορές και ότι είναι απαράδεκτες αλλά πιστεύω ότι αν συγκρατούμε τα νεύρα μας και δεν τα πρήζουμε στους άντρες μας τότε τους δίνουμε το περιθώριο να καταλάβουν κ αυτοί τις βλακείες του περιβάλλοντός τους,άλλωστε δεν νομίζω να παντρευτήκαμε βλάκες.Αυτο έκανα εγώ και σώθηκα.έπαψα να του τονίζω τα αρνητικά τους και ως δια μαγείας άρχισε να μου τα σχολιάζει ο ίδιος...Καταλαβαίνουν πολύ καλα νομιζω.Μην τους δίνετε σημασία και αξία και θα τρέχουν απο πίσω σας να σας κάνουν τα χατήρια.

αυτο εννουσα με το να προσπαθουμε να κοψουμε τις σχεσεις με τους γονεις . και εγω το ιδιο εκανα σταματησα να τα λεω εγω και αρχισε εκεινος αλλα να πω αμα μου πει τιποτα για τους δικους μου δεν μου αρεσει οποτε ας καταλαβαινουμε λιγο και τους αντρες μας :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

εγώ κορίτσια ποτέ δεν ήθελα και δεν θέλω να κόψω τον ομφάλιο λώρο του άντρα μου απο την οικογενειά του δεν είναι του χαρακτήρα μου αν και ο άντρας μου τους τον έχει κόψει καιρό τώρα ο ίδιος απο τότε που ήταν στην εφηβεία.Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα μαζί τους μόνο λίγο τώρα τελευταία απο την ημέρα που γέννησα με έχουν εκνευρίσει :angry: δεν σεβάστηκαν το γεγονός ότι ήθελα να σαραντίσω και ήθελαν να έρχονται σπίτι κάθε μέρα και μια μέρα που είπα στην πεθερά μου να έρθει αφού σαραντίσω παρεξηγήθηκε και μου είπε δεν γίνεται είναι και το πρώτο εγγόνι και τέτοια,με αποτέλεσμα φυσικά να έρθουν.Και να φανταστείτε ότι έχουμε πρόβλημα γιατί και ο άντρας μου έχει θέμα με την υγεία του και πρέπει να προσέχει πολύ μην κολλήσει κάτι μας έχουν πει οι γιατροί αλλά και εγώ αρρώστησα όσο ήμουν λεχώνα :angry: τι να πεις;ώρες ώρες θέλουν να περνάει το δικό τους και δεν σκέπτονται λίγο και τους άλλους και ύστερα είμαστε εμείς οι κακιές...

να σε ρωτησω κατι χωρις να θυμωσεις :blush:

η μαμα σου ερχοταν καθε μερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως τα προβλήματα ξεκινάνε με το πρώτο παιδί!!!Εκεί ξεσπαθώνουν όλες..Γιατι τα ξέρουν όλα,γιατι θέλουν να δείξουν πόσο καλές...γιαγιάδες ειναι κτλ κτλ κτλ κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια τι να πω....διαβαζω τις ιστοριες σας κ εχω φρικαρει πραγματικα!!!Δε πιστευω στα ματια μου...

Πιστευα οτι οι εποχες κ οι ανθρωποι εχουν αλλαξει λιγο σε σχεση με το παρελθον ειδικα, αλλα μαλλον κανω λαθος :dry: ....να φτανει το ζευγαρι στο χωρισμο απο αλλους???Οποιοι κ αν ειναι αυτοι?!Απαραδεκτο κ κριμα...

Το ζευγαρι δε πρεπει να αφηνει αλλα προσωπα να εμπλεκονται στη σχεση του,πρεπει να τους βαζει στη θεση τους απο την αρχη!!!!!Εγω πιο πολυ θυμωνω με τους αβουλους γιους παρα με τα κακα πεθερικα!

Εγω μαλλον ειμαι απο τις λιγες κ πολυ τυχερες!!!Εχω αριστη σχεση με τα πεθερικα μου κ ειδικα με την πεθερα μου!!Ειναι πραγματικα πολυ καλος κ σπανιος ανθρωπος!

Πολυ διακριτικη κ δεν ανακατευεται σε ΤΙΠΟΤΑ!

Σχεδον παντα παιρνει το μερος μου ακομα κ αν δεν εχω δικιο απλα κ μονο για να μην τσακωνομαστε με τον αντρα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ,ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΕΘΕΡΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΜΕΝΕΙ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΜΑΣ...ΖΕΙ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ(ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΥΠΡΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙ).Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΟΤΕ ΠΟΛΛΑ,ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕ Η ΓΙΑΓΙΑ ΤΟΥ.ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΟΥΤΕ ΤΗΛ....ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΗΘΕΛΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΕΙ.

ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΚΑΛΑ...ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΦΑΤΣΑ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΜΕ ΑΝΤΙΚΡΥΣΕ...ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΑ ΜΟΝΟΥΣ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΝΕ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.

ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΗΞΕΡΕ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ,ΗΜΑΣΤΑΝ ΤΟΤΕ 2ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΣΥΖΟΥΣΑΜΕ,ΜΑΣ ΕΦΕΡΕ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΟΥΜΑΝΙΑ,ΕΤΩΝ 18(ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ,ΑΠΕΝΑΝΤΙΑΣ)ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΑΝΕΨΤΕ...ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΞΕΝΕΥΕ...ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΛΕΓΕ:ΜΗΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ,ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣΩ ΕΓΩ.ΕΣΥ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΠΑΜΕ.ΤΡΑΓΙΚΗ?ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΣΤΟΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΟ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΦΥΓΟΥΝΕ "ΟΛΩΣ ΤΥΧΕΩΣ" ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΟΥΣ...ΤΙΣ ΠΕΤΑΞΑ!!!

ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ!

ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΗΣ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΤΕ!ΜΕ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΞΕΦΤΙΛΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ..ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?ΜΕΝΑΜΕ ΣΕ ΔΙΠΛΑΝΑ ΣΠΙΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΟΥΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΜΗΝ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΠΙΣΩ.

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ...

SORRY,ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΤΟ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ...κορίτσια ....πονεμένες ιστορίες....εγώ ένα θα σας πω ότι τον Απρίλιο θέλω να κάνω μετακόμιση και θα φέρω την μάνα μου από Ελλάδα - Σουηδία να μου κράτηση το μωρό και να με βοηθήσει και αυτό όχι επειδή δεν θέλω να το κρατάει η πεθερά μου αλλα την πονάνε τα χερια λέει..!!!

Βεβαια για να λέει τα πικρόχολα σχόλια της κάθε φορα δεν τι πονάει το στόμα...αλλα δεν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maggy τον πατέρα μου θα εννοείς αν ερχόταν κάθε μέρα γιατί με αυτόν μεγάλωσα(άλλο post).τσπ,ο πατέρας μου ερχόταν στις αρχές κάθε μέρα γιατί του το ζήταγα εγώ καθώς μόλις γέννησα ο άντρας μου ήταν στο νοσοκομείο και βγήκε μετά απο μια εβδομάδα :( όπως καταλαβαίνεις όταν γύρισα απο το μαιευτήριο και όντας λεχώνα δεν είχα βοήθεια απο πουθενά ούτε για τις εξωτερικές δουλειές έτσι ερχόταν ο πατέρας μου για να μου ψωνίζει κτλ.ε,και αυτό ακόμα το είπαν τα πεθερικά μου,ότι ο πατέρας της ερχόταν κάθε μέρα και εμείς...δηλ εγώ να μην είχα βοήθεια απο πουθενά;αυτό δεν το σκέφτηκαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

maggy τον πατέρα μου θα εννοείς αν ερχόταν κάθε μέρα γιατί με αυτόν μεγάλωσα(άλλο post).τσπ,ο πατέρας μου ερχόταν στις αρχές κάθε μέρα γιατί του το ζήταγα εγώ καθώς μόλις γέννησα ο άντρας μου ήταν στο νοσοκομείο και βγήκε μετά απο μια εβδομάδα :( όπως καταλαβαίνεις όταν γύρισα απο το μαιευτήριο και όντας λεχώνα δεν είχα βοήθεια απο πουθενά ούτε για τις εξωτερικές δουλειές έτσι ερχόταν ο πατέρας μου για να μου ψωνίζει κτλ.ε,και αυτό ακόμα το είπαν τα πεθερικά μου,ότι ο πατέρας της ερχόταν κάθε μέρα και εμείς...δηλ εγώ να μην είχα βοήθεια απο πουθενά;αυτό δεν το σκέφτηκαν;

ακου ναι σε καταλαβαινω αλλα αισθανονται οτι τους απομακρυνεις α απο το μωρο και δεν τους θες και εγω οταν τους εβλεπα μου αναβαν τα λαμπακια αλλα ειναι και δικο τους εγγονι και σου λεει θελει το μπαμπα της και εμας οχι και εμενα αν μου το εκανε η νυφη μου τωρα που το σκεφτομαι πιο ψυχραιμα θα την ψωνιζα. και παλι σορρυ απλα λεω την γνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

kalhmera paidia se oloys!! diavasa me apolyth prosoxh ayta poy grafete! exw provlhma me tn gynaika toy aderfoy m! h alitheia einai oti tn pantreythke mikros! ayth einai 2 xronia megalyterh..milame gi hlikies 24 k 26. den kserw an exw kanei lathi k egw....pantws kserw sigoyra ta lathi poy exei kanei ayth k me exei kanei na mhn tn thelw....1 kai vasiko lathos ths einai oti otan exei tyxei na pikrathei o aderfos m apo kapoia symperifora m...eite ftaiw eite oxi....anti n milaei o aderfos m milaei ayth! kai milaei poly asxhma...me pernaei kanonikotata apo dikasthrio! wres wres niwthw oti einai h mana mas k mas epivallei tn taksi! o aderfos m einai mamoyxalos k den milaei...ayth einai adiakrith k dn mporei n elegxei to stoma ths....kaneis  den tis didakse oti dyo aderfia oso k n malwnoyn kapoia stigmh ta ksanavriskoyn k ola meli gala....enw ayth poy einai nyfh..."ksenos anthrwpos stn oikogeneia! kseno aima" th eprepe n mhn vgalei kix! giati ta dika ths logia kaneis den ta ksexnaei! opote pragmatika yparxoyn k kakes nyfes! poy dn kseroyn ta oria toys

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/9/2016 at 0:07 ΜΜ, ο/η ariandh είπε:

kalhmera paidia se oloys!! diavasa me apolyth prosoxh ayta poy grafete! exw provlhma me tn gynaika toy aderfoy m! h alitheia einai oti tn pantreythke mikros! ayth einai 2 xronia megalyterh..milame gi hlikies 24 k 26. den kserw an exw kanei lathi k egw....pantws kserw sigoyra ta lathi poy exei kanei ayth k me exei kanei na mhn tn thelw....1 kai vasiko lathos ths einai oti otan exei tyxei na pikrathei o aderfos m apo kapoia symperifora m...eite ftaiw eite oxi....anti n milaei o aderfos m milaei ayth! kai milaei poly asxhma...me pernaei kanonikotata apo dikasthrio! wres wres niwthw oti einai h mana mas k mas epivallei tn taksi! o aderfos m einai mamoyxalos k den milaei...ayth einai adiakrith k dn mporei n elegxei to stoma ths....kaneis  den tis didakse oti dyo aderfia oso k n malwnoyn kapoia stigmh ta ksanavriskoyn k ola meli gala....enw ayth poy einai nyfh..."ksenos anthrwpos stn oikogeneia! kseno aima" th eprepe n mhn vgalei kix! giati ta dika ths logia kaneis den ta ksexnaei! opote pragmatika yparxoyn k kakes nyfes! poy dn kseroyn ta oria toys

Γεια σου ariandh μου..Εννοείται πως υπάρχουν και κακές νυφες... Εσυ από ότι καταλαβαίνω έχεις πικραθεί από κάποια συμπεριφορα της νυφης σου και πιθανόν να εχεις και δίκιο.. Όμως κατ' εμε κάνεις κάποια πολύ σοβαρα λάθη ως προς τον τρόπο σκέψης. Πρώτον η γυναίκα του αδερφού σου δεν είναι ξενος ανθρωπος στην οικογένεια αλλά αυτή είναι πλέον η νέα του οικογένεια. Από τη στιγμή που υπάρχει γάμος μεταξύ δύο ανθρώπων ο ένας θεωρείται πια ότι αποτελεί την  οικογένεια του αλλου. Εγω δηλαδη και αντρας μου, που παντρευτηκαμε περσι εχουμε φτιαξει την οικογένεια μας και ας μην έχουμε ακόμη παιδια. Αν ποτε υπονοούσε ότι η οικογενειά του είναι οι γονεις και η αδερφη του και εγω είμαι ξένη θα είχα φυγει επι τόπου. Το ίδιο θα έκανε και εκείνος αν του αφηνα υπονοούμενα πως θεωρω οικογενεια μου τους γονεις και την αδερφή μου και όχι εκείνον. Αλλο είναι η αδερφική και γονεική αγαπη και αλλο η συζυγικη. Δε σημαίνει ότι επειδη τον αντρα μου τον ξέρω μονο 7 χρόνια ενω την αδερφη μου την ξερω από τότε που γεννηθηκα θα κάνω αυτα που μου λεει η αδερφη μου... Ουτε βεβαια και αντρας μου αυτα που του λεει η δική του αδερφη. Στο ζευγαρι πρέπει να μην παρεμβαίνουν τρίτοι διαφορετικά ο γαμός αργα ή γρηγορα θα τελείωσει. Και αυτο να το θυμασαι όταν ερθει η ώρα να κάνεις και εσυ οικογένεια.. Τώρα αν η νύφη σου δεν κραταει το στόμα της αυτο σημαίνει 2 πράγματα... Είτε είναι πολύ κακός άνθρωπος και θέλει να δημιουργησει θέμα στην αδερφική σχέση (γίνονται και αυτα δυστυχώς), είτε  δίνεις αφορμη εσυ με τη συμπεριφορα σου στον αδερφό σου, που ίσως κάποιες φορες έχει θυμώσει μαζί σου και σε έχει κατηγορήσει στις συζητησεις που κάνουν μεταξύ τους. Οτι απο αυτα και να συμβαίνει, εγω το μόνο που θα σου πω (αν θέλεις να διατηρήσεις καλή σχεση μαζί του) να μην ερθεις ποτε σε ρήξη με τη γυναίκα του ούτε να την κατηγορήσεις μπροστα του...  Ακουσε με και δε θα χάσεις.. Διαφορετικα θα τον στρεψεις εναντίον σου και θα απομακρυνθείτε.. Αυτή η θεωρία που λέει ότι όσο και αν μαλώνουν τα αδερφια μετα θα τα ξαναβρούν και θα είναι όλα μέλι γαλά ισχύει για το διαστημα που μένουν με τους γονείς κάτω από την ιδια στέγη. Μετα η κατασταση αλλάζει 360 μοιρες. Για αυτο θελει προσοχη ωστε να αποφευχθούν τα λαθη που θα κοστίσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gelie mou ta egrapses para poly wraia.

Tha ithela na prosthesw kapoia pragmatakia alla tha xalasoume tis kardies mas me tin thematothetria. Ena tha pw mono. Otan apokaleis ton aderfo sou mamouxalo (se megali ektimisi ton exeis) itan thema xronou na vrethei kapoios na milisei gia afton kai na ton ypostiriksei kai to vriskw poly logiko kai bravo tis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vulcania είπε:

Gelie mou ta egrapses para poly wraia.

Tha ithela na prosthesw kapoia pragmatakia alla tha xalasoume tis kardies mas me tin thematothetria. Ena tha pw mono. Otan apokaleis ton aderfo sou mamouxalo (se megali ektimisi ton exeis) itan thema xronou na vrethei kapoios na milisei gia afton kai na ton ypostiriksei kai to vriskw poly logiko kai bravo tis.

Εξέφρασες ακριβώς αυτό που είχα στο μυαλο μου... Οι άνδρες που είναι χαμηλών τόνων  (ετσι θα τους ελεγα εγω) βρίσκουν πάντοτε μια δυναμική γυναίκα να τους στηρίξει και να είναι ικανή να βάλει τα πράγματα στη θέση τους όταν εκείνοι από λεπτοτητα η' από δειλία δε μπορούν να το κάνουν..!!! Έχω στο φιλικό μου περιβάλλον 2 τέτοιες περιπτώσεις που οι γονείς και το σόι των ανδρων τα είχαν τρελάνει τα ζευγαρια.. μόνο στο σβέρκο που δεν τους είχαν κάτσει..!!! Και αφού δεν τους έλεγαν οι γιοι να μαζευτούν τους το ειπαν μια χαρά οι νυφες..!! Το σωστό βέβαια είναι ο καθένας να θέτει τα όρια στους δικούς του συγγενείς ώστε να μην υπάρχουν παρεξηγησεις... Αλλά τι να γινει;;; Κάποιες φορές ξεφεύγει η κατάσταση και αν οι αντρες ειναι "μαμουχαλοι" οπως λεει και η αγαπητη μας φιλη, καπως πρέπει να μπαίνουν τα πράγματα σε τάξη....!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/1/2010 at 0:49 ΠΜ, ο/η maggy είπε:

 

kalhmera paidia!!! xmmmm...apo thn oikogeneia moy ematha pragmatika na sevomai thn oikogeneia toy antra moy...sigoyra exoyn yparksei "kakes" stigmes kai gi mena me tn oikogneia toy antros moy alla pote den anakateythka...pote den milhsa,,,,k afhsa ton antra moy na lysei ta themata toy me thn oikoghneia toy...giati einai sigoyro oti o antras m oso varies koyventes kai na antalaksei me ta aderfia toy kapoia stigmh tha ta vroyne! opws kai ontws ayto ginetai! einai poly agaphmenoi! egw omws san nyfi an milhsw....to paramikro n pw mia zwh tha to thymoyntai...opote exoyme anaptyksei mia sxesh sevasmoy me tn antra moy...den milaw gia thn oikogeneia toy...den milaei gia thn diki m kai eimaste apsoga! dystyxws ayto to pragma dn ginetai stn periptwsh toy aderfoy moy! h nyfh m vrizei ola ta melh ths oikogeneias enan pros enan otan neyriazei....mprosta ston aderfo m,,,,kai vrizei poly asxhma.....k o aderfos dystyxws eftase na tis vrizei k aytos thn oikogeneia....gia mena ayto einai o,ti xeirotero....se zeygari prepei n yparxei panw ap ola agaph k sevasmos....xwris ayta dn pas makria...h agaph apo monh ths dn ftanei! o aderfos moy einai pareksigisiarhs....me to paramikro paraksigietai...apo mikro paidi....profanws ekfrazei ena parapono sthn nyfh m k ayth anti n tn hremhsei k na me yposthriksei m egw pantote thn ypostiriza....kathetai k me kathgorei...olh thn wra....pisw ap thn  plath m....mia fora xwris na ftaiw moy epitethike....epeidh malwse m tn aderfo m....epeidh sta gennethlia m o aderfos m hthele n m agorasei kin ayth den hthele...k toy ekrypse ta lefta...epeita kaygadisane....k hrthe m vrhke h nyfh m k me xtyphse asxhma...k meta m zhtoyse sygnwmh metaniwmenh....paidia ayta p exw zhsei m aythn tn kopela pragmatika den t eyxomai s kanenan....kai xarakthrizw tn aderfo m mamoyxalo poy ta dexetai....emena an o antras m xtypoyse tn aderfo m...tha tn estelna stn mana toy...alla den t kanei!!! sevetai apolyta tn oikogeneia m....den tha boroysa n eimai me anthrwpo poy dn sevetai thn oikogeneia m!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai peite m ligo poios apo sas tha dexotan o syzygos h h syzhgos antistoixa....na sas vrizei mana-patera....aderfia...k o,ti exeis...? na sas anevazei mpastarde na sas katevazei malaka??? gi peite ligo??? me ayta poy exw viwsei m thn nyfh moy...olo m to filiko moy perivallon poy gnwrizei thn katastash moy lene o,ti poly ypomonh exw kanei....k oti tha eprepe na toys exw diagrapsei k toys dyo....k thn nyfh m kai ton aderfo moy...poy protimaei na tin xtypaei thn gynaika toy para na thn xwrisei ap thn stigmh poy h nyfh m den sevetai tpt...kai me to paramikro vrizei kai kathgorei olo tn kosmo....kyriolektika olo ton kosmo.....exoyn ftasei mexri thn astynomia....giati h nyfh m evrize para poly....o aderos m thn xtyphse k meta hrthe h astynomia....milame gi tetoia karagkiozilikia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σου κρυβω οτι με εχεις καταμπερδεψει.

Στην πρωτη σου αναρτηση γραφεις για το πώς συμπεριφερεται σε σενα κι μετα μας λες οτι πλακωνονται μεταξυ τους. Δεν καταλαβαινω πως γινεται απο τη μια ο αδερφος σου να ειναι μαμουχαλος οπως λες και να μην μιλαει κι απο την αλλη να παιζουνε ξυλο. Κατι δεν παει καλα.Ας πουμε λοιπον οτι ειναι ετσι.

Ας πουμε επισης οτι τις εχεις φαει κι εσυ οπως λες. Τι θες κι ανακατευεσαι κοριτσι μου πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω. Αν το ζευγαρι εχει προβληματα κι αυτο ειναι δικο τους θεμα ειτε θα τα λυσουν ειτε θα χωρισουν. Εσυ που κολλας σε ολα αυτα? Ωραια ας πουμε οτι σας βριζει οικογενειακως. Τι καθεσαι και σκας? Δεν την θελετε και δεν σας θελει. Ειναι πολυ απλο. Κρατηστε αποστασεις και τελος. Δλδ παιδακια στο νηπιαγωγειο να εισασταν σιγουρα λυση θα ειχατε βρει. Και δεν μπορειτε να το λυσετε ως ενηλικες? Βεβαια αν εχουν φτασει σε τετοια ακραια σημεια τα πραγματα, δεν λυνεται το θεμα αλλα τουλαχιστον δεν θα ειχατε επαφες και δεν θα παιζατε ξυλο. Εκτος κι αν ειστε τυποι που σας τρεφει ο καυγας. Εχω στην γειτονια γειτονες που γουσταρουν να παιζουν ξυλο (για καποιο ανεξηγητο λογο που η επιστημη δεν εχει βγαλει ακομη πορισμα) και σε δεκα λεπτα ειναι στο μπαλκονι και παιζουν ταβλι. True story!

Παντως καποια πραγματα που γραφεις δεν κολλανε κι ερχονται σε αντιφαση με την πρωτη σου αναρτηση αλλα οπως και να εχει καλα θα κανεις να σταματησεις να ανακατευεσαι. Ο,τι κι αν συμβαινει ΔΕΝ σε αφορα. Εσυ κοιτα την οικογενεια σου κι ο αδερφος σου την δικη του. Μην ριχνεις λαδι στη φωτια. Και οι φιλοι σου εχουν δικιο. Πρεπει να κοψετε επαφες για καποιο διαστημα με την οικογενεια του αδερφου σου. Που ξερεις μπορει και να ηρεμησουν τα πραγματα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ariandh είπε:

kai peite m ligo poios apo sas tha dexotan o syzygos h h syzhgos antistoixa....na sas vrizei mana-patera....aderfia...k o,ti exeis...? na sas anevazei mpastarde na sas katevazei malaka??? gi peite ligo??? me ayta poy exw viwsei m thn nyfh moy...olo m to filiko moy perivallon poy gnwrizei thn katastash moy lene o,ti poly ypomonh exw kanei....k oti tha eprepe na toys exw diagrapsei k toys dyo....k thn nyfh m kai ton aderfo moy...poy protimaei na tin xtypaei thn gynaika toy para na thn xwrisei ap thn stigmh poy h nyfh m den sevetai tpt...kai me to paramikro vrizei kai kathgorei olo tn kosmo....kyriolektika olo ton kosmo.....exoyn ftasei mexri thn astynomia....giati h nyfh m evrize para poly....o aderos m thn xtyphse k meta hrthe h astynomia....milame gi tetoia karagkiozilikia

Λοιπόν και εγω εχω καταμπερδευτει... "Μαμουχαλος" δηλαδή φοβερά υποχωρητικός που ανέχεται πράγματα.. και να δέρνει τη γυναίκα του δεν υπάρχει!!!  Από ότι κατάλαβα πρόκειται για μια πολύ προβληματική σχέση... Κανεις απο τους δυο δεν εχει ορια... Εκεινη σε αυτα που λεει και αυτος σε αυτα που κανει..Τι να πω, ακραία όλα αυτά..!!!Ομως οι άνθρωποι προφανώς τη βρίσκουν να τσακώνονται άσχημα και να παίζουνε σφαλιάρες... Εφόσον εκείνοι έχουν μάθει να ζουν έτσι και δε χωρίζουν εσυ δε μπορεις να κανεις κατι... Απλα αραιωσε τις σχεσεις σου μαζι τους και μην ασχολεισαι... Εγώ θα ντρεπομουν αν γινονταν τετοια σκηνικα στο σπιτι του αδερφου μου και ερχοταν η αστυνομια...Καθόλου δε θα ήθελα παρτίδες με ένα ζευγάρι που συμπεριφέρεται κατά αυτόν τον τρόπο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

paidia to kako eiani oti menoyme dipla dipla....opote poso eykolo einai n araiwsei kaneis otan t spitia einai toso dipla...to prospathisa kapoia stigmh....omws htan tromera poly avola otan synantiomastan st asanser....k den miliomastan....ektos aytoy...agapw tn aderfo m.,....m einai dysaresto n kopsw entelws mazi toy....vevaia exw araiwsei....oso mporw krataw typikes sxeseis....alla genika moy einai poly dyskolo n toys exw toso dipla....k n toys akoyw n malwnoyn kathe tris k ligo....na antallazoyn toso varies koyventes kai meta san na mhn egine tpt...na vlepw sto fb....p.x " h nikh niwthei oti thn agapoyn mazi m kwstas"  kai agkalitses k agapes....ola ayta t syxaainomai....zoyn gi to faineste...h nyfh m,,,,,vasika giati o aderfos m syxainetai to fb....me to zoti stinetai gi fwto....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...