Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 ΜΗΝΩΝ - 5.500 ΚΙΛΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

KAI E DIKOS MOY O GIOS 2MHNWN 6600 KAI 63PONTOYS HTAN.MIA XARA EINAI TA PAIDIA DOKSA TON 8EO NA LEME,TORA EINAI 25KILA,1M KAI 10PONTOYS (SE DYO MHNES KLEINH TA 3).TA KILA DEN TOY FENONTE KA8OLOY.ROYXA GIA 5 ETON TOY PENRW.SE LIGO 8A FTASEI KAI EMENA 1,58 EIMAI.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

annoula καλημερα κ εμεις ετσι ειμασταν επειδη τις πρωτες μερες ο παιδιατρος μου ελεγε να μην τον αφηνω οταν γιναμε 2 μηνων ημασταν 5500, κ μετα μου ειπε απο εδω κ περα οσο θελει κ οποτε θελει κ οχι πιεση κ τρωμε μονο 150 γραμ περιπου σε 5 γευματα τη μερα. :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι να πουμε και μεις οι μαμαδες!!και ο δικος μου κοριτσια πριν ενα μηνα 8600!!!!!!τωρα δεν θα ειναι κοντα στ 10??????? και υποτιθεται οτι εινι το μεσο βαρος για ενα παιδι 10 χρονων!!!!!ειναι στο παιδι πάντως!!!!!και γω ετσι ημουν....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΒΡΕ ΜΕΙΝΕ ΛΙΓΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΜΙΚΡΟΜΕΓΑΛΟ....ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΦΟΡΑΜΕ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ 6-7-8 ΜΗΝΩΝ....ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ 8160 ΚΑΙ 65 ΕΚΑΤΟΣΤΑ...ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΒΛΕΕΠ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥ ΜΩΡΟ...ΑΛΛΑ ΧΟΝΤΡΟ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΕΦΑΛΙ ΟΡΘΙ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΩΝ ΠΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ 6-7 ΜΗΝΩΝ...ΒΙΑΖΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....ΖΩΗ ΝΑΧΕΙ...ΑΛΛΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ 1,97 ΚΑΙ ΓΩ 1,73

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έγραψε:

ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΒΡΕ ΜΕΙΝΕ ΛΙΓΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΜΙΚΡΟΜΕΓΑΛΟ....ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΦΟΡΑΜΕ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ 6-7-8 ΜΗΝΩΝ....ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ 8160 ΚΑΙ 65 ΕΚΑΤΟΣΤΑ...ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΝ ΒΛΕΕΠ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥ ΜΩΡΟ...ΑΛΛΑ ΧΟΝΤΡΟ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΚΕΦΑΛΙ ΟΡΘΙ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΩΝ ΠΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΝ 6-7 ΜΗΝΩΝ...ΒΙΑΖΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ....ΖΩΗ ΝΑΧΕΙ...ΑΛΛΑ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ 1,97 ΚΑΙ ΓΩ 1,73

Aντρούλα μια απ τα ίδια!!!!ολοι το κάνουν για πολυ μεγαλυτερο!!!πολυ μακρυ παιδι..ουτε ρουχα του κανουν φαντασου οτι του φοραω για 12-18 μηνων!!!!4 μηνων 69 εκατοστα!!ουτε εμενα φαινεται το βαρος γιατι ειναι ψηλο οχι κοντοχοντρο..2 μετρα παλικαρια θα έχουμε βρε!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ Κ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 7.500 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 68 ΠΟΝΤΟΥΣ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΤΗΣ MISELEN(ΕΛΑΣΤΙΚΑ!!!)

ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΝΩΤΑΤΑ ΟΡΙΑ ΥΩΟΥΣ Κ ΒΑΡΟΥΣ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΥΛΗΣ ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ ΖΩΗΡΟΣ,ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ!!!!ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ 3600ΓΡ 53 ΕΚ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΩΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 6000ΓΡ ΚΑΙ 60ΕΚ. ΣΑΝ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΖΩ ΧΟΝΤΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ. ΜΟΝΟ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΕΓΩ ΑΝΗΣΥΧΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΝΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ (Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΡΟΣ ΚΑΝΕ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟ ΤΟΥ...)ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΙΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΤΡΙΑΝΤΑ ΧΡΟΝΩΝ ΓΑΪΔΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ???ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΩΝ 150ΜΛ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 11-7 ΧΩΡΙΣ ΓΕΥΜΑ. ΑΛΛΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΧΟΝΤΡΟ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου (yuki) δε μου φαινεται χοντρουλης!Μαλλον γεματουλη θα τον ελεγα κ μαγουλιθρος!!!!!!!!!!!

Αλλα....Εμενα το ματι μου δεν "κοβει"...

Η μπεμπα βγηκε απτην κλινικη 3650 κ χθες 33 ημερων ηταν 5100!!!Με αποκλειστικο θηλασμο...!

Μια χαρα ειναι ολα τα νινακια !!Το καθενα με το ρυθμο του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι καλο,το να παιρνει βαρος το νινι!!!!!!δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας..ο μικρος μου ο αδερφος γεννηθηκε μολις 3 κιλα,εφυγε απο το νοσοκομειο 2800,και 2 μηνων ηταν 6 κιλα,στον πεμπτο μηνα ηταν 11!!!!εγινε ενα ψηλο και γεροδεμενο παιδακι!!!!!δεν ειναι ουτε χοντρο ουτε αδυνατο..

αχ τρελαινομαι να τα βλεπω στρουμπουλα!!!!μου ρχεται αν τα ζουληξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yuki έγραψε:

ΕΜΕΙΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΜΕ 3600ΓΡ 53 ΕΚ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΗΜΕΡΩΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ 6000ΓΡ ΚΑΙ 60ΕΚ. ΣΑΝ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΖΩ ΧΟΝΤΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ. ΜΟΝΟ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΕΓΩ ΑΝΗΣΥΧΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΝΑ ΚΛΗΡΟΝΟΜΗΣΕΙ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ (Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΡΟΣ ΚΑΝΕ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟ ΤΟΥ...)ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΙΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΤΡΙΑΝΤΑ ΧΡΟΝΩΝ ΓΑΪΔΑΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ???ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΤΩΝ 150ΜΛ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 11-7 ΧΩΡΙΣ ΓΕΥΜΑ. ΑΛΛΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΧΟΝΤΡΟ??? 4-886fb9a2cb4e4302d2bde9b4fc9f23f5.JPG

yuki οντως χοντρο δεν τον λες..απλα ζουμπουρλιδικο όπως όλα τα μωρακια!!και μενα 5 γευματα κανει...των 240 γραμ :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω ακούσει για μωρά πού από τα παραπανίσια κιλά, βαριανασαίνουν στον ύπνο τους...

Δεν ξέρω...

Από την ημέρα πού έγραψα αυτό το θέμα εδώ, ο μπέμπης μου έχει πάει 5.750...

Επίσης αρχίσαμε τα 150 γραμμάρια, σε μεγάλο μπουκάλι φυσικά.

Χαίρομαι πάρα πάρα πολύ πού τρώει, απλά δεν θέλω να παχύνει κι άλλο γιατί στο τέλος (αυτά που κοροιδεύεις λένε, τα λούζεσαι), θα κοιμάται και δεν θα μπορεί να αναπνεύσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΧΕΡΟΜΑΣΤΕ ΟΤΑΝ ΤΡΩΝΡ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΝΤΥΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΥΩΣΟΥΝ!!! ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΧΑΜΗΛΟ ΒΑΡΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ 2200 ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ.ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΑ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΕΝΑΜΗΣΙ ΚΙΛΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΝΑ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΝΩ .Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΧΕΝΕΙ.ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΜΟΥ! ΦΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΕΙΧΕ ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΟΣ.6 ΜΗΝΩΝ 8 ΚΙΛΑ 70 ΜΟΝΤΟΥΣ!!! ΟΠΟΤΕ ΜΗ ΤΑ ΖΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΜΑΡΙΑ ΜΑΣ!! ΘΑ ΜΑΣ ΜΙΣΙΣΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι καλε,μια χαρα ειναι! αναλογα και με το υψος,γυρω στο ενα κιλο τον μηνα ειναι το ιδανικο,αν παρει λιγο πανω δεν τρεχει κ τιποτα. Καποια στιγμη ,δεν θυμαμαι γμτ σε ποιο μηνα, αρχιζουν κ παιρνουν λιγοτερο γυρω στα 500 γρ. Εμενα τωρα ειναι 11 κιλα κ 200 γρ,τον αμε μαντου μετρησαμε προχθες,και 84 εκ υψος.Ασχετο,καναμε μαντου προχθες,και ηταν να κανει κ το αντιγριπικο αλλα λογω εγκυμοσυνης αναβληθηκε,οπως κ της ανεμοβλογιας-ερυθρας-παρωτιτιδας...μεχρι να γενησω.Και τωρα ειμαι αγχωμενη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλα εεεε...!!

Διαβαζω τοση ωρα για τα μωρακια σας και εχω απογοητευτει τελειως

με την δικια μου μπεμπουλα..!

Ειναι 3 μηνων και 1 μερας και ζυγιζει 5030 γρ. με 62 εκ.

γεννηθηκε 3040 και 49 εκ.

Με το ζορι να βαλουμε 2 κιλα ρε κοριτσια... ουφ...!

Ριχνουμε μποι εμεις.. :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις γεννηθηκαμε 3765 και φυγαμε απο την κλινικη 3800...

μετα απο μια βδομαδα που ξαναζυγιστηκαμε ειχαμε βαλει μονο 100 γραμμαρια διοτι τα ειχα κανει θαλασσα με το φαγητο του... μετα απο την καθοδηγηση της παιδιατρου και μετα απο μια βδομαδα γιναμε 4250... βαζουμε δηλαδη γυρω στα 350 γραμμαρια την εβδομαδα... τωρα πρεπει να ειμαστε γυρω στα 5 κιλακια και ειμαστε ακριβως 1 μηνου και 1 ημερας!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ !!!ΣΤΥΛΑΚΙ!!!!!ΜΑΚΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ!!!!ΓΙΟΥΚΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΟΥΚΑΡΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΜΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΗ!!!!!!ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΣΕΙΣ ΒΑΛΑΤΕ ΚΙΟΛΑΣ !!!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΙΔΙΑ !!ΚΙ ΕΜΕΙΣ 1 ΜΗΝΟΥ ΚΑΙ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 5100!!!!ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΕΦΤΕΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΟΜΑ. ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ 3600 ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΜΕ 3700 ΕΝΑ ΣΤΑ ΔΙΑΚΟΣΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΝΑ ΧΑΡΩ Η ΝΑ ΝΤΡΑΠΩ :blush: . Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΖΑΧΑΡΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΑΛΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ .ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ GILI DIET ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΦΑΝΕ...ΔΥΟ ΦΙΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΚΑΡΙΝΑΚΙ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ JUNIOR KAI ΦΥΣΙΚΑ ΕΝΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟΜΑΚΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα Γιουκη μου ειδες ειμαστε η εξαιρεση του κανονα!!

Φιλακια στο μωρουλινι σου! :kiss:

Ζουζουνιτσα μου ακριβως οπως τα λες κεφτεδακια ειναι τα μωρακια μας... μακια στην κορακλα σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

εμένα ο άγγελος μου γεννήθηκε 3εβδομάδες νωρίτερα λόγω αποκόλλησης....3.360...τώρα είμαστε 4 μηνών και 1 εβδομάδας και ζυγίζουμε 8.200 και 69 εκ.. Λόγω ύψους δεν φαίνεται χοντρούλης αν και τα έχει τα μαγουλάκια του...του αγοράζς ρούχα 9-12 μηνών..καλά να είναι το μωρό μου..σε λίγο όμως θα είναι βαρύς για τα χέρια μου...ίσως πήρε τόσο βάρος γιατί μέχρι τον τρίτο μήνα ακολουθούσα μικτή διατροφή και μάλλον τον μπούκωνα...λέτε με τις κρέμες που θα αρχίσουμε τον άλλο μήνα να παίρνει περισσότερο βάρος ..ελπίζω όχι..τώρα πίνει 4 γεύματα από 210 ml κάθε 4 ώρες και το τελευταίο του κάνω 180 ml ( καμιά φορά τον αφήνω με 4 ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Και ο δικος μου τοσο ητα σους δυο μηνες. 5400 για την ακριβεια. Τωρα στους 4 ειναι 7100. και 63 εκ.

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΤΣΙ ...

ΜΕ ΤΗ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 65 ΠΟΝΤΟΥΣ

ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ

ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΤΡΩΓΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ!!!

ΤΩΡΑ ΣΤΡΩΣΑΜΕ ΛΙΓΟ...ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ

ΒΑΡΟΣ ΟΛΑ ΟΚ!!!ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ 90ΑΡΗΣ

ΣΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ... :P

ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΗΣΥΧΟΥΣΑ!!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ

ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΙ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΔΕΝ

ΕΤΡΩΓΕ!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΝ 3 ΜΕΡΕΣ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 8400.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΣ.

ΠΑΝΤΟΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΣΗΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΙΝΕΖΟΠΑΙΔΑ. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...