Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ?


Recommended Posts

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΛΕΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 16 ΒΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΑΙ 6-8.

ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ 26 ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ 16 ΚΙΛΑ!!!!

Ε ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΤΑΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΔΙΑΙΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πώς λένε ότι πρέπει να τρώς στο 2ο και 3ο τρίμηνο 350 θερμίδες παραπάνω από ότι έτρωγες! Δίαιτα χρειάζεται για να μην βάλεις περιττό βάρος. Και δεν εννοώ τα 9 με 12 κιλά φυσικά ... Εννοώ τα πάνω από 12 που θέτουν σαν όριο οι Έλληνες γυναικολόγοι. Γιατί στην Αμερική το ελάχιστο θεωρούν τα 11 κιλά. Το 9 έχει ξεπεραστεί θεωρώντας το επικύνδινο για ελλιποβαρή μωρά. Μην σας πω ότι ο πρώτος γυναικολόγος στον οποίο πήγα μου είπε να βάλω μόνο 7!!! κιλά. Σημειωτέον ότι ξεκίνησα ελλιποβαρής την εγκυμοσύνη με 47 κιλά και ΔΜΣ 18,6. Ωστόσο αυτό δεν το εξετάζει κανένας. Μέχρι 12 το πολύ σου λένε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες τα ρε antui!!! Το πώς ξεκινάει η κάθε κοπέλα ούτε που το κοιτάει κανείς!! Εγώ ξεκίνησα 43,8 κιλά και όταν ρώτησα τον γυναικολόγο μου πόσα κιλά πρέπει να πάρω μου είπε 10-11!!!! Μα είναι καλά;;;; Του λέω "δεν έχει σημασία που ξεκινάω πολύ αδύνατη;;;". Kαι μου απάντησε πως δεν παίζει κανέναν ρόλο! Αν είναι δυνατόν!!! Τελοσπάντων, χωρίς να τρώω πολύ και το τονίζω αυτό, έχω ήδη πάρει 10 κιλά και είμαι μόνο στην 17η βδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΓΑ ΚΟΚ έγραψε:

Εγώ ξεκίνησα 43,8 κιλά και όταν ρώτησα τον γυναικολόγο μου πόσα κιλά πρέπει να πάρω μου είπε 10-11!!!! Μα είναι καλά;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thanks VanessaM γιατί κόντευα να τρελαθώ! Παντού διάβαζα στο internet ότι εξαρτάται από το πόσα κιλά ξεκινάς και κόντευα να φρικάρω με τόσα κιλά που έχω πάρει! Δεν λέω, πάλι έχω πάρει πολλά και πιστεύω θα φτάσω στα 20 σύνολο, αλλά όχι και 10 που μου είπε αυτός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα...!

Εγω στην εγκυμοσυνη μου εβαλα συνολικα 15 κιλα... απο τον 7ο μηνα και μετα αρχισα να συγκρατω πολυ τον εαυτο μου γιατι ειχα παρει πολλα ως τοτε... βγαινοντας απο το μαιευτηριο μου ειχαν μεινει 8 κιλα... 6 μηνες μετα ειχα ακομα 4 κιλα... ενα χρονο μετα ειχα 2 κιλα... τωρα ο μικρος ειναι 16 μηνων και νομιζω πως εχω παρει κι'αλλο ενα αντι να χασω...! Αυτα τα 2 τελευταια νομιζω πως δεν θα τα χασω ποτε...!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Κοριτσια καλησπερα...!

Εγω στην εγκυμοσυνη μου εβαλα συνολικα 15 κιλα... απο τον 7ο μηνα και μετα αρχισα να συγκρατω πολυ τον εαυτο μου γιατι ειχα παρει πολλα ως τοτε... βγαινοντας απο το μαιευτηριο μου ειχαν μεινει 8 κιλα... 6 μηνες μετα ειχα ακομα 4 κιλα... ενα χρονο μετα ειχα 2 κιλα... τωρα ο μικρος ειναι 16 μηνων και νομιζω πως εχω παρει κι'αλλο ενα αντι να χασω...! Αυτα τα 2 τελευταια νομιζω πως δεν θα τα χασω ποτε...!!! :(

ΠΟΣΟ ΣΕ ΝΙΩΘΩ!!! ΙΣΩΣ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΓΕΝΝΑ...... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΓΑ ΚΟΚ έγραψε:

Παντού διάβαζα στο internet ότι εξαρτάται από το πόσα κιλά ξεκινάς και κόντευα να φρικάρω με τόσα κιλά που έχω πάρει! Δεν

Εγώ ξέρω ότι οι αδύνατες πρώτα φτάνουν σε κανονικό ποσοστό βάρος/ύψος, και μετά αρχίζουν και παίρνουν κιλά της εγκυμοσύνης!

Και εγώ 49 ξεκίνησα, είμαι γύρω στα 60 τώρα (26 εβδομάδες)

Άσε που μου έλεγε ο γιατρός ότι παίζει να έχω ζάχαρο (εγώ! που δεν τρώγω γλυκά-δεν μου αρέσουν, είμαι αδύνατη, δεν έχω ζάχαρο στην οικογένεια κλπ κλπ)

Οι γιατροί απλά βάζουν όλους στο ίδιο καζάνι.

Το μόνο που θα σου συμβούλευα- να περπατάς ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ!

Έτσι και κιλά δεν θα είναι τόσα πολλά, και θα νιώθεις καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VanessaM... να΄σαι καλά!!! Να περπατάω ε;;; Ρε γμτ τον πρώτο καιρό έβγαινα έξω και περπάταγα λίγο! Τώρα, εδώ και 2 μήνες παρόλο που μου φέρανε οι γονείς μου διάδρομο, ούτε καν έχω ανέβει πάνω! Θα ακούσω την συμβουλή σου Vannesa και λέω να κάνω σήμερα! ;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΥΛΑΡΕΤΑΙ...ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ 60 ΚΙΛΑ Κ ΕΦΤΑΣΑ 100 40 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ..Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ 9 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 63 ΚΙΛΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΤΡΩΩ ΣΑΝ ΓΟΥΡΟΥΝΑ ,ΠΡΙΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΘΗΛΑΖΩ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΦΟΥ ΒΓΕΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΑΣ Κ ΜΕΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΗΡΑ 25!!! ΚΑΙ ΑΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΩΣ; ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝΤΑΝ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΗΜΕΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ..... ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΟ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΘΥΡΟΕΙΔΟΥΣ ΚΑΙ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΘΥΡΟΕΙΔΗΤΙΔΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΧΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΝ ΤΑΣΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΔΕΙΞΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΤΑΡΑΚΟΥΛΟ. ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΧΑΠΑΚΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΥΣΕΙΣ ΠΙΑ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΑΠΛΑ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΑΦΟΥ ΣΑΡΑΝΤΙΣΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλίνα thanx για την απάντηση αλλά έχω κάνει εξέταση θυροειδή και δεν έχω. Άρα τα 10 κιλά που πήρα σε τόσο γρήγορο διάστημα, χωρίς να τρώω ιδιαίτερα, δεν δικαιολογούνται! Τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην κανετε έτσι! Αγχώνετε κι εμένα που είμαι ψύχραιμη! Ελπίζω να μην είστε όλες μοντέλα και να εξαρτάται η δουλειά σας από τη σιλουέτα σας ;)

Ειμαι στην 22 εβδομάδα και φρίκαρα γιατι σε 3 εβδομάδες έβαλα 3 κιλά!! (Ξεκίνησα 72 είμαι 77,5 με υψος 1,75).Περίμενα να ακούσω μπινελίκια από τη γιατρό μου αλλα όλα οκ! Μην τρελένεστε οι γιατροι δεν είναι θεοι!!! Λένε και καμμια βλακεία να περνάει η ώρα.

Σας αφήνω γιατι με περιμένει μια υπέροχη καρμπονάρα!

Ειπαμε... διασκεδάστε το! Τα μωρά μας να είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Οπως ανεφερα κ σε παλιοτερο θεμα και γω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη εβαλα ακριβως 40 κιλα,απο 60 πηγα ακριβως 100.θηλασα μεχρι τον 8ο μηνα κ τα εχασα ολα μεσα σε ενα χρονο περιπου.Δεν εκανα τιποτα γιαυτο,ετρωγα κανονικα αλλα πιστευω οτι με βοηθησε πολυ ο θηλασμος,τωρα στην 2η εγκυμοσυνη να δω που εχω παρει ηδη 18 κιλα και ειμαι στον 5ο!Οσο να ναι θα χρειαστει περισσοτερη προσπαθεια νομιζω γιατι ξεκινησα απο 72!!!!

backup, utorrent

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα. Θα σας καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία, παρ' ότι είμαι μόλις 8 εβδομάδως, και έτσι εγγυούλες του τελευταίου τριμήνου θα παρηγορηθείτε!!

Λοιπόν, πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου: 21 Αυγούστου :48 κιλά

3 Σεπτέμβρη (ο γάμος μας): 48 κιλά

14-15 Σεπτέμβρη: σύλληψη (έκανα κύκλο σχεδόν 40 ημερών): 50 κιλά. Φυσιολογικό γιατί ήμασταν διακοπές, φαγητό, ξεκούραση, πηρα και γω 2 κιλάκια, οκ).

10 Οκτώβρη: 55 κιλά!!! Ναι, καλά ακούσατε!!! Η όρεξή μου έχει ανοίξει τραγικά!! Και να φανταστείτε ότι γυμνάζομαι χρόνια, κάνω βάρη, διαλειμματική προπόνηση υψηλού επιπέδου, πάω γυμναστήριο 6 το πρωί, τρώω πολύ υγιεινά (βρώμη, σαλάτες, φρούτα, άπαχο κρέας, ψάρι, γιαούρτι) και έχω πολύ γυμνασμένο σώμα, αν και είμαι 34. Το παράδοξο είναι ότι τώρα θέλω να τρώω ό, τι πιο ανθυγιεινό (όχι ότι μου χουν λείψει, γιατί ακόμη και όταν έκανα υγιεινή διατροφή, είχα μέρες που κραιπάλιαζα)!! Εννοείται δεν πάω γυμναστήριο και μου κακοφαίνεται πολύ. Αλλά το σώμα μου έχει αλλάξει τραγικά, πρήστικα! Και χθες έφαγα 1 καλτσόνε οικογενειακό, πίτσα, 3 πάστες, μπουγάτσες το πρωί και κρουασάν μερέντας!! Και προχθές μία τεράστια παραγγελία Goody' s. Οπότε αν ζυγιζόμουν σήμερα θα με έδειχνε 57-58, αλλά επειδή δεν μου αρέσει, προτιμώ να κρατήσω το προ ημερών ζύγισμά μου, δηλ. τα 55. Ό, τι μας συμφέρει κορίτσια!

Ο γιατρός με έκραξε πολύ μα πολύ άσχημα. Οι φίλοι μου δεν πιστεύουν στα μάτια τους Σήμερα έδωσα το λόγο μου στον άντρα μου ότι θα ακολουθήσω τις συμβουλές του γιατρού και δε θα φορτώνω τον οργανισμό μου με άχρηστες τροφές. Κι όμως πεινάω...κλαψ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...