Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ?


Recommended Posts

Να ΄σαι καλά manoula3! Μου έφτιαξες το ηθικό! Εγώ είμαι στην 16η εβδομάδα και έχω πάρει 8 κιλά! Να σου πω την αλήθεια, μέχρι πριν λίγο καιρό στεναχωριόμουν πολύ με τα κιλά μου και πήγαινε να με πιάσει κατάθλιψη, αλλά μετά το φιλοσόφησα και είπα ότι αντί να χαίρομαι που όλα πάνε καλά κάθομαι και αγχώνομαι για αυτό! Όταν με το καλό γεννήσω θα τα χάσω! Άσε που ήμουν και πολύ αδύνατη! Να φανταστείς ξεκίνησα 43,8 και τώρα είμαι 53!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΟΛΓΑ ΚΟΚ έγραψε:

Βάζω κρέμα από 1,5 μηνών σε κοιλιά, στήθος και μπούτια.

ΟΛΓΑΚΙ ΠΟΙΑ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΒΑΖΕΙΣ?

ΕΛΑ ΡΕ ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΤΗ ΞΕΚΙΝΗΣΕΣ ΟΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...(ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΦΥΣΙΚΑ)

ΑΣΧΕΤΟ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΡΥΩΜΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην αγχωνεσαι καθολου,ειδικα εσυ που ξεκινησες κ τοσο αδυνατη!!μωρακι θα φερεις στον κοσμο,εννοειται πως θα παρεις καποια κιλα κ το σωμα θ'αλλαξει!χαλαλι του ομως!αμα εχουμε τοσο αγχος με τα κιλα ξεχναμε να ζησουμε την εμπειρια της νεας ζωης που θα ρθει!!κ πανω απ'ολα υγεια,το σωμα αργα η' γρηγορα θα επανελθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ναι tselinka κ γω ολη μερα σοκολατες τρωω!δεν ειμαι εγκυος,αλλα θηλαζω!ακομα κ στον υπνο μου εχω διπλα στο μαξιλαρι σοκολατα!χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Aglikeria η κρεμούλα που βάζω είναι η Prevenstria της Frezyderm. Είναι πολύ καλή! Την βάζω βέβαια από τον 1ο μήνα αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω δει καμμία ραγάδα! Και να φανταστείς έχω πάρει ήδη 8 κιλά! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia,

Egw eimai 19+5 kai exw parei 6 kila. Alla den eimoun adunath xaxaxaxa. 70 kila ksekinhsa kai twra eimai 76. Afhste frikh!!! Alla ti na kanoume, ta mwra mas na einai kala. Egw elpizw na ta xasw meta. Alla den trww gluka, den kserw den ta thelw, alla pswmi kai frouta!!!

Ti na pw o kathenas me tis ligoures tou.

Filia se oles

Tania

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΚΑΙ ΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΓΙΝΩ ΦΑΛΑΙΝΑ.

ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 2 ΚΙΛΑ, ΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΠΗΡΑ 5 ΚΙΛΑ, ΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΠΗΡΑ 1 ΚΙΛΟ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟΝ ΕΚΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ 3 ΚΑΙ. ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΗΔΗ ΜΕ 11-12 ΚΙΛΑ. ΚΑΙ ΓΩ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΩ. ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ, ΤΡΩΓΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΙΕΖΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΩ ΤΡΩΓΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΩ ΔΕΝ ΤΡΩΓΩ. ΠΟΣΑ ΘΑ ΦΤΑΣΩ??????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Άσε ρε Mari30, το ίδιο ακριβώς αναρωτιέμαι και εγώ!! Εγώ μέχρις στιγμής έχω πάρει 8,5 με 9 κιλά και είμαι ακόμα στον τέταρτο μήνα!!! Τι να πω! Η αλήθεια είναι ότι δεν προσέχω, δεν τρώω δηλαδή ψητά και τέτοια, αλλά γενικά ρε γμτ δεν τρώω και τόσο πολύ! Το πρωί γάλα με τόστ, το μεσημέρι κανονική μερίδα και το βράδυ θα πιω χαμομήλι ή θα φάω κανένα γιαούρτι! Άσε, δεν ξέρω πόσα θα φτάσω! Και το θέμα είναι ότι υπάρχουν στιγμές που δεν με νοιάζει αλλά κάποιες άλλες στιγμές που θυμάμαι τον εαυτό μου πόσο αδύνατη ήμουν πριν 4 μήνες (44 κιλά, ύψος 1.56), με πιάνει κατάθλιψη! Γιατί τώρα έχω κάνει και μπούτια και πισινό και από όλα! Αφού να φανταστείς νοιώθω και τα χέρια μου τόσο πρισμένα που δεν μπορώ να βάλω τα δαχτυλίδια μου! Και είμαι μόνο 16 εβδομάδων!!! Θέε μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβάινω απόλυτα, απο τον 3ο μήνα δεν μου καναν τα ρουχα μου. Δυστηχώς εγώ δεν ξεκινησα 44 κιλα αλλά 66 με ύψος 1,65 και τώρα εχώ φτάσει αισίος στα 77-78, φοβάμαι να ζυγιστώ. Και που είσαι ακόμα . . .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι ακριβώς! Και εμένα από τα ρούχα μου δεν μου κάνει τίποτα! Αφού τα κοιτάω και αναρωτιέμαι αν καταφέρω ξανά να μπω σε αυτά! Έίμαι περίεργη πάντως όλα αυτά τα κιλά που θα πάρω που θα χωρέσουν σε ύψος 1.56!!!!

Τελοσπάντων, τα μωράκια μας να είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΝΟΜΑΙ ΦΑΛΑΙΝΑ.

ΞΕΚΙΝΗΣΑ 74 ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΤΗΣΕΙ ΤΑ 90..ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΖΥΓΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ. ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ..

ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΤΟΣΕΣ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΛΕΩ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, έχω απελπιστεί τις τελευταίες 3 μέρες πήρα 1 κιλό ακόμη. Πως γίνεται αυτό? Βόσκαω όλη την ώρα μαρούλια, μπρόκολα και λάχανα. Από δίπλα μου περνάνε ποπ κορν, σοκολάτες, γαριδάκια. Ο άντρας μου τρώει ποπ κορν και εγώ τρώω μια μαρουλοσαλάτα για να απασχοληθώ και να μην ορμήσω, τρώνε με την μικρή σοκολάτες κι εγώ τρώω πορτοκάλια, πίνω τον καφέ θεόπικρο με μισή κουταλιά ζάχαρη (πριν τον έπινα πετιμέζι, πίνω μπουκάλες νερό κάθε μέρα, τι στο καλό πια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιώθω ΑΘΛΙΑ! Έβαλα μέσα σε 1 εβδομάδα 2 κιλά ... και αισίως μπήκα στον 8ο με 10 κιλά επάνω. Λογάριαζα με λογική αισιοδοξία (αφού την προηγούμενη εβδομάδα είχα πάρει 8 κιλά) ότι θα έμπαινα με 8 κιλά. Πόσο θα φτάσω μέχρι το τέλος;;; Ήλπιζα ότι θα έβαζα το ανώτερο 12 κιλά ... Τώρα δεν ξέρω ειλικρινά που θα φτάσω ... Ξεκίνησα 47 και είμαι 57 ...

Πείτε μου πόσα βάλατε 8 και 9 μήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antui, σε καταλαβαίνω. Πάντως ξεκίνησες με πολύ λίγα κιλά την εγκυμοσύνη οπότε ίσως να μην είναι τόσο άσχημα τα πράγματα. Εντάξει τα 12 που υπολόγιζες δεν παίζουν, αλλά μπορείς να το κρατήσεις πιστεύω στα 15-16. Εσύ τουλάχιστον τρως ή βοσκάς σαν και μένα?Μπήκα στον 6ο και έχω βάλει 3,5 κιλά. Και να φανταστείς το πρώτο τρίμηνο είχα χάσει 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρώω τις περισσότερες μέρες προσεκτικά προσέχοντας να μην ξεπερνάω τις απαιτούμενες θερμίδες, αλλά άλλες μέρες το ξεσκίζω. Όχι βέβαια τόσο ώστε να δικαιολογείται να βάλω 2 κιλά σε μια εβδομάδα!!!

Με τρόμαξες τώρα με αυτό το 15 -16 κιλά. Με πιάνει ίλιγκος μόνο που το ακούω το νούμερο!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διαβάζω αυτά που γράφετε και μου έρχεται να αυτοκτονήσω!!!

Τι να πω εγώ που ξεκίνησα 44 κιλά και είμαι... 54;;;;; Και είμαι μόνο 16 εβδομάδων! Πραγματικά μου έρχεται να κλαίω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antui, 15-16 κιλά δεν είναι πολλά. Εγώ είχα πάρει 20 στην πρώτη εγκυμοσύνη αν αυτό σε παρηγορεί.Εντάξει τα 10 κιλά στην 16η εβδομάδα ΟΛΓΑ μου είναι αρκετούτσικα αλλα κι εσύ ξεκίνησες από πολύ λίγα κιλά οπότε μην κλαις!Ο γιατρός μου πάντως είναι λίγο αυστηρός δεν ξέρω αν είναι μόνο σε μένα ή είναι η γενικώς η τακτική του, πάντως μου έχει δώσει οδηγία ότι πρέπει στο 2ο τρίμηνο να πάρω μέχρι 3 κιλά, τώρα μπήκα στον 6ο και έχω πάρει 3,5 ήδη. Και οι δικοί σας είναι τόσο αυστηροί? Καλά βρε κορίτσια αυτά τα κιλα 44/47 τα είχα στο γυμνάσιο! Πως τα καταφέρνετε??????Εγώ από τα 60 ξεκίνησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, και που τα καταφέραμε βρε Xριστίνα μου να είμαστε 44, τι νόημα είχε;;; Μέσα σε 16 εβδομάδες γίναμε... 54! Τι να πω! Εγώ έχω απογοητευτεί πολύ πάντως! Και αυτό γιατί έχω ύψος μόνο 1.56!!! Που στο καλό θα μπούνε όλα αυτά τα κιλά;;; Πάντως και ο δικός μου ο γιατρός, μου είχε πει να πάρω συνολικά 11 κιλά! Άσχετα αν μέχρι στιγμής πήρα 10! Παναγία μου, νοιώθω τέρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ κορίτσια και εγώ απελπιστικά. :(

Αποφεύγω την ζυγαριά.

Ήμουν 49 κιλά και τώρα 60+, και είμαι μόνο 26 εβδομ.

Γράφτηκα στο κολυμβητήριο μπας και βοηθήσει λίγο.

Πραγματικά νιώθω ΤΕΡΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΗς ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΑΥΤΗ Η ΑΥΞΗΣΗ ΒΑΡΟΥΣ...ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΒΑΛΑ 12 ΚΙΛΑ ΣΕ 3-4 ΜΗΝΕΣ!!!!ΕΧΑΣΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΑ 5 ΑΠΟ ΑΥΤΑ,ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΠΕΙΝΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΠΟΛΥ Η ΟΡΕΞΗ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΞΕΦΥΓΩ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia!!!

vlepw anxwnestai me ta kila pou exete parei!

na min stenaxwriestai apolayste to!!!

egw ti na pw pali pou xw parapanisia kila apomoni m kai exw mpei sto 7mina kai mexri to 5 exasa 3 kila apo ta opia ta 2 ta exw parei twra.

i koilitsa m den einai akoma sfrigili kai strogili kai gelaw poles fores exei akoma ekeino to mikro xwrismataki!!

emena pote tha sfiksei i koilitsa m??????hehehheehee

filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχωριέσαι κουκλίτσα μου, έγκυος είσαι και όχι φάλαινα.

Εγώ στην εγκυμοσύνη μου είχα βάλει 14 κιλά.Και εμένα με είχε κράξει ο γιατρός όταν ένα μήνα του πήγα 3 κιλά.

Μου εξήγησε ότι ο μεταβολισμός κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αλλάζει.Δηλ.τρώς το ίδιο αλλά βάζεις κιλά.Εμένα μου σύστησε πολλά αλλά μικρά γεύματα.π.χ: την μεσημεριανή μερίδα να τη χωρίζεις στα δύο.Τη μισή το μεσημέρι ,τη μισή το απόγευμα.Και το βράδυ που το μυαλό μου ήταν πάλι στο φαγητό ροκάνιζα αγγούρια και καρότα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...