Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΝΑΝΣΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΟΥΣ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΑΛΛΑ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ ΣΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΣΚΕΤΟ ΓΑΛΑ;ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ.ΧΘΕΣ ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ ΟΥΤΕ ΓΛΥΚΟ, ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ, ΕΦΑΓΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ ΠΑΡΤΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΕΔΕΙΞΕ ΜΙΣΟ ΚΙΛΟ ΠΑΝΩ...ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΟΛΓΑ ΜΟΥ.ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΑ.ΕΧΘΕΣ ΕΦΑΓΑ 1 ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΘΕΣΣ ΣΤΙΣ 9,1 ΜΗΛΟ ΣΤΙΣ 11,1 ΤΟΣΤ ΣΤΙΣ 1.30,ΣΤΙΣ 6 ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΥΚΩΤΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΤΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 9.30 ΕΝΑ ΠΟΤΗΡΙ ΓΑΛΑ.ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΣΙΜΠΟΛΟΓΙΣΩ ΚΑΤΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ.ΕΠΑΘΑ ΦΟΒΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Νάνσυ μου! 'Ασε, έχω απελπιστεί πλέον. Εγώ εχθές έφαγα 1 τοστ με ένα ποτήρι γάλα το πρωί, λίγο κοτόπουλο με 4 πατατούλες το μεσημέρι, 1 μήλο, 1 ποτήρι χαμομήλι και 1 γιαούρτι. Xωρίς να τσιμπολογήσω και εγώ κάτι ενδιάμεσα! Και σήμερα είμαι πάαααααλι μισό κιλό πιο πάνω! Τι να πω! Τουλάχιστον ας έτρωγα να το ευχαριστιόμουν!!! Και εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί αυτά που τρώμε είναι μια χαρά για έγκυο και είναι απαράδεκτο να παίρνουμε τόσο εύκολα κιλά! Μα 8,5 κιλά σε 14 εβδομάδες;;;; Όταν όλες οι άλλες κοπέλες έχουν πάρει ένα με δύο;;; Τέλοσπάντων, υπομονή Νάνσυ!!! Τι άλλο να πω πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante bre koritsia .......................egw prospathw na trww normal...ALLA otan thelw kati na faw............e tha to faw kai xwris tipseis!!!siga na min katsw na skasw kai ston kwnstantino pira 14 kila se 37 ebdomades...ta exasa ola mesa se 6 mines:)

tha pethanete tis peinas meta pros to paron fate!!!!!!!!!!!xixiix

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΙΝΩ.Κ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΙΟΛΑΣ.ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΧΑΣΩ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΕΝΑ ΦΑΓΗΤΟ ΟΤΑΝ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΩ ΦΡΙΚΗ.ΠΕΙΝΑΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ΄..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κακό είναι αυτό βρε κορίτσια? Εγώ στην πρώτη εγκυμοσυνη πήρα 20 κιλά, και να φανταστείται ότι μέχρι που μπήκα στον 6ο είχα πάρει μισό κιλό, μετά όμως δεν χόρταινα με τίποτα!Έτσι είπα αυτή την φορά να είμαι πιο προσεκτική. Το πρώτο τρίμηνο έχασα 2 κιλά από τους εμετούς, μετά από 15 μέρες διακοπών όχι μόνο πήρα αυτά τα 2 που είχα χάσει αλλά και 800 γρ. ακόμη.Εντάξει έτρωγα αρκετά έως πολύ το μεσημέρι, βράδυ δεν έτρωγα και 4 φορές έφαγα παγωτό. Επίσης κολύμπαγα και περπάταγα πολύ, πέρα δηλάδη από το πέρα δώθε παραλίες κτλ. κάθε βράδυ βγαίναμε για μία ώρα περίπατο. Μόλις γύρισα και πήγα στον γιατρό σοκαρίστηκα! Και το έραψα. Μιλάμε για τρελή προσοχή, καθόλου μα καθόλου αναψυκτικά, γλυκά, παγωτα. Το πρωί τρώω ένα τοστ μόνο με τυρί, ενδιάμεσα ενα φρούτο, το μεσημέρι μία μερίδα εστιατορίου, με μία φέτα ψωμί, απόγευμα ένα γιαούρτι ή ένα φρούτο ή μία φετα ψωμί και μία φέτα τυρί, το βράδυ ένα γιαούρτι εκτός αν πεθαίνω της πείνας που θα φάω μια σαλάτα ή δύο αυγά βραστά. Μέχρι πρότινος έτρωγα πλήρες γιαούρτι τώρα άρχισα το light. Εννοείται ότι δεν χορταίνω με αυτά, εκτός του ότι λιγουρεύομαι σοκολάτες, τούρτες, κρέπες, μερέντες, πατατάκια, καρμπονάρες και έχω κάνει μία μόνο παρασπονδία εδώ και ένα μήνα που έφαγα ένα βράδυ μια καρμπονάρα. Παρ'όλα αυτά πρέπει να έχω παρεί περίπου 1,5 κιλό αυτό το μήνα!Δηλαδή αν αρχίσω να τρώω τι έχει να γίνει?Κι απο νερό δεν το συζητάω, έχω μια μπουκάλα και ένα ποτήρι συνέχεια δίπλα μου, στον καφέ δε από γλυκό που τον έπινα βάζω τώρα μίση κουταλιά ζάχαρη! Είμαι ένα μήνα βέβαια μέσα στο σπίτι λόγω επιπλοκών, οπότε περπάτημα μηδέν. Αυτό φταίει?Συγνώμη που σας έπρηξα αλλά είμαι μια απελπισμένα πεινασμένη έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Χριστίνα! Πρέπει να σου πω ότι με αυτά που μας γράφεις τα πηγαίνεις μια χαρά με τα κιλά σου... αφού μετράς ακόμα και τα γραμμάρια! ;-)Εγώ για να καταλάβεις μπήκα τώρα στον τέταρτο μήνα και έχω πάρει 7,5 κιλά! Αυτά να βλέπεις να παρηγοριέσαι! Η αλήθεια είναι ότι τον πρώτο 1,5 μήνα έκανα συνέχεια παρασπονδίες αφού έτρωγα όλο σαβούρες. Εδώ όμως και 1,5 μήνα κάνω ακριβώς την διατροφή που γράφεις και εσύ και παρ΄ολα αυτά τα κιλά συνεχίζουν να ανεβαίνουν σαν τρελά! Τι να πω! Τουλάχιστον να έτρωγα να το ευχαριστιόμουν! Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Πίνετε καφέ; Γιατί εγώ ήπια μια μέρα γαλλικό και λέω μήπως δεν κάνει. Πάντως αυτόν που έχω επιθυμήσει να πιω είναι ο νες! Αυτά! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλγα μου καλημέρα. Σύμφωνα με τον γιατρό μου επιτρέπεται ο γαλλικός και ο ελληνικός και αυτό ακούω κι από τις περισσότερες κοπέλες. Υπάρχουν κάποιες κοπέλες που πίνουν φραπέ ή νες, δεν ξέρω αν το κάνουν από μόνες τους ή τους το επιτρέπει ο γιατρός τους. Άλλες κοπέλες πάλι καπνίζουν, εμένα η γνώμη μου είναι ότι μπορείς να αποφύγεις καλό είναι, αν πάλι μια φορά το μήνα πιεις και ένα νες δεν θα γίνει και τίποτα, έτσι νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Χριστίνα!!! Άσε, πονεμένη ιστορία το τσιγάρο! Εγώ πριν μείνω έγκυος κάπνιζα 2 πακέτα την ημέρα! Και αυτό φαντάσου εδώ και 15 χρόνια! Από 16 χρονών και τώρα είμαι 31! Από την μέρα όμως που έμαθα ότι είμαι έγκυος... το έκοψα μαχαίρι! Έχω να καπνίσω από τις 20 Ιουλίου και όχι απλά δεν μου έχει λείψει, αλλά δεν αντέχω ούτε να το μυρίζω! Ο καφές όμως μου λείπει γμτ όπως και καμμιά μπυρίτσα με το φαγητό! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα ..Εγω ειμαι στον εκτο και και εχω βαλει μεχρι στιγμης 8 κιλα αλλα απο οτι ειδα τα κιλα τωρα μπαινουν πολυ πιο ευκολα απο οτι στο πρωτο τριμηνο..Αφηστε δε που η κοιλια μου εχει μεγαλωσει μεσα σε ενα μηνα παρα πολυ δηλ τους υπολοιπους μηνες που θα φτασει??? Τα κιλα παντως μετα την εγκυμοσυνη χανονται..Γιαυτο μην αγχωνεστε..Τα μωρακια μας να ειναι γερα και τακιλα με λιγη προσπαθεια παραπανω θα τα χασουμε :laugh: :)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια, εγώ ανέκαθεν έτρωγα προσεκτικά και ήμουν αδύνατη (όχι σκελετός φυσικά!). Τώρα που είμαι έγκυος η διατροφολόγος μου είπε ότι για το μωρό ΠΡΕΠΕΙ να τρώω κάτι κάθε 2 με 2,5 ώρες, δηλ. 2 κρακεράκια ολικής με τυράκι, ένα φρούτο με λίγα ξηροκάρπια κλπ. Αυτό κορίτσια με έχει σώσει! Τρώω με το ζόρι κάθε λίγο και λιγάκι αλλά το αποτέλεσμα είναι ότι τρώω πολύ λιγότερο στα κυρίως γεύματα, δεν νοιώθω ποτέ πείνα. Σκέφτομαι ότι αυτό το πρόγραμμα θα προσπαθήσω να το κρατήσω και μετά την εγκυμοσύνη μιάς και ανέκαθεν όλοι λένε ότι είναι καλό για το μεταβολισμό να τρώς τουλάχιστον 5-6 φορές την ημέρα (κάτι λίγο έτσι..μην το παρακάνουμε!). Εγώ έχω πάρει 3,5 κιλά μέχρι σήμερα και ευελπιστώ ότι θα καταφέρω να μείνω σε νορμάλ (για μένα) επίπεδα. Σας φιλώ και εύχομαι τα καλύτερα για τα ζουζούνια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ!! ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 5 ΜΗΝΕΣ.ΕΤΡΩΓΑ ΣΑΝ ΒΟΔΙ ΚΑΙ ΠΗΡΑ 25 ΚΙΛΑ!!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΧΕ ΛΑΛΗΣΕΙ!!! ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΑΙΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 16.ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ.ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ! ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν εγώ είμαι γύμνάστρια και γενικά πριν την εγκυμοσύνη ήμουν πολύ καλά στο σώμα. Κατα τη διαρκεια πήρα 13 κιλά χωρίς να προσεχω τρελά αλλα έτρωγα μικρες ποσοτητες τακτικα. Προσπαθουσα να αποφευγω να τρωω αργα το βραδυ.

Σημερα, υστερα απο 10 μηνες που γέννησα είμαι 2 κιλα μειον απο πριν μεινω εγκυος. Προσεχω μονο τα γλυκα και δεν τρωω βαρια το βραδυ. Επισης δεν πινω αναψυκτικα.

Απο γυμναστικη κανω 10 λεπτα καθε μερα με το μωρο διπλα να παιζει. Τιποτα φοβερο, ποδια, κοιλια κυρίως. Ακομα και τοσο λιγο καθε μερα έχει φοβερα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ Κ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 6 ΚΙΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΡΩΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΕΧΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΤΡΩΓΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ Κ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ Κ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΘΑ ΦΑΩ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ... ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ Κ ΜΗΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Ανθούλα καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Να΄σαι καλά πάντως γιατί τουλάχιστον παρηγοριέμαι λίγο... Ένα είναι σίγουρο. Ότι και εγώ γύρω στα 20 με 25 κιλά θα πάρω, αφού μόλις μπήκα στον τέταρτο και έχω ήδη πάρει 8! Τουλάχιστον να φύγουν εύκολα μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλημέρα Ανθούλα! Βάζω κρέμα από 1,5 μηνών σε κοιλιά, στήθος και μπούτια. Παρόλα αυτά νομίζω είναι λογικό να ανοίξω με τόσα κιλά που θα πάρω! Αλλά ρε γμτ το εκνευριστικό με εμένα είναι ότι έχω γίνει τετράπαχη αφού έχω πάρει ήδη 8 κιλά (φαντάσου με ύψος 1.56), ΆΛΛΑ δεν τρώω πια τόσο πολύ για να τα παίρνω έτσι! Να φανταστείς ότι το βράδυ δεν τρώω τίποτα και πίνω μόνο ένα χαμομήλι! Φαντάσου να έτρωγα και το βράδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΙΧΑ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ.ΕΓΩ ΠΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΦΕ.ΕΝΑΝ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ.ΤΟ ΠΡΩΤΟΤΡΙΜΗΝΟ ΔΕΝ ΕΠΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΘΕΛΑ.ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΚΑΦΕ.Κ ΠΙΝΩ ΝΕΣ.Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΦΟΒΙΣΩ Η ΑΠΟΤΟΜΗ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΚΙΛΩΝ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΩ ΟΦΕΙΛΟΤΑΝ ΣΤΟ ΖΑΧΑΡΟ...

ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΠΛΑ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΣΤΗΡΗ ΔΙΑΙΤΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΘΕΡΜΙΔΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΜΩΡΟ..ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Κ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ.

ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ Κ ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΟΛΑ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ...

ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΕΒΔΟΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 15ΚΙΛΑ Κ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ 2.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΘΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ Κ ΑΛΛΑ..

ΜΕΤΑΝΟΙΩΝΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΕΠΑΙΡΝΑ 25 ΚΑΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ..ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΚΑΛΟ Κ ΠΑΛΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΖΑΧΑΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΑΝΣΥ

ΜΗΝ ΑΧΓΩΝΕΣΑΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia! tin devtera mpeno ston 5 mina kai exo parei opo oti fenete 4 kg., alla to thema einai oti akoma prin mia evdomada itan 2kg. kai mesa se 3-4 meres ta pira mazemena ta ala 2kg. kai sokaristika, vevea etroga diafora glika aytes meres kai malon ayta mou kanane tin zimia, apo simera stamatao glika, patates tiganites kai diafores savoures, fovame vre koritsakia, den thelo na perno apo tora ta kila, kai to thema einai oti ayti tin evdomada exo treli oreksi, sinexia thelo na troo kai den douleyo kai oles, eimai monimos spiti kai kati troo mprosta sto laptop i teliorasi.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Ειλικρινά οι τόσες δίαιτες και διατροφές με κούρασαν χρόνια τώρα και δεν σκοπεύω να καταπιεστώ και τωρα! Αν δεν υπάρχει πρόβλημα υγείας χαρείτε το φαγητό. Κάποιες από εσάς όπως η Ολγα είναι πολύ αδύνατες και είναι φυσικό να βαλουν και κανενα κιλό παραπάνω...

Ειμαι στον 5ο (19 εβδομάδα) και έβαλα 3 κιλά όμως ήμουν 72 και έγινα 75 με ύψος 1.75,Δεν είναι λίγα αλλα τρώω ότι μου κάνει κέφι όσο οι εξετάσεις μου είναι καλές!

Αρνούμαι να στερηθώ χωρίς λόγο και να υποκύψω σε σχόλια θειων και συγγενών τύπου: "ποπο κοιλιά, η αδερφή σου δεν είχε" ή "σαν να μεγαλωσε ο ποπος σου εκτος από την κοιλιά σου". Τους τα χώνω κανονικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα νανσυ!εγω στο πρωτο μου παιδακι ειχα παρει 18 κιλα,αλλα να σου πω την αληθεια δεν με πειραζε καθολου.ε ενταξει κ μενα μου ελεγε να προσεχω η γιατρος μου,αλλα δεν την ακουγα!ετρωγα οτι με ευχαριστουσε κ το απολαμβανα κιολας!η εγκυμοσυνη ειναι η καταλλαλη περιοδος να τρως χωρις να σου λεει κανεις γιατι τρως πολυ κ γιατι παχυνες!μην αγχωνεσαι καθολου!οταν γεννησεις θα φυγουν πολυ γρηγορα τα κιλα,ουτε που θα το καταλαβεις!!να χαιρεσαι την εγκυμοσυνη σου κ μην απασχολεις το μυαλο σου με τετοια ουτε να εισαι συνεχεια αγχωμενη για τα κιλα σου!ε ενταξει βεβαια μην υπερβαλλεις ε? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...