Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ Η' ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ & ΑΝΩ.


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM Κ ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ!!!!! ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ 1 ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΒΑΛΕ, ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΒΓΗΚΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΟΚ, ΕΝΩ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ Κ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ.ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ-ΚΙΝΗΣΕΙΣ.ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ ΑΚΑΡΠΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΟΥΜΕ! ;) ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλώς ήρθες lollipop!! όλα καλά θα πάνε μην αγχωθείς. Και εμείς προσπαθούμε 3 1/2 χρόνια αλλά τελικά θα ξεκινήσω εξωσωματική τη Δευτέρα. ¨ολα καλά, όλα καλά!!! :cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΤΤΕΝ ΜΟΥ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΜΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΑΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!! ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΧΑΛΑΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ :P )...ΑΝ ΑΓΧΩΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ, ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ. :kiss:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι κι εγώ καινούργια στο φόρουμ και πραγματικά χαίρομαι που υπάρχει ένας χώρος που μπορούν να ανταλάσσουν απόψεις άνθρωποι με ίδια ενδιαφέροντα!Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο για παιδάκι.Εγώ έχω πολυκυστικές ωοθήκες,με τρομερά άστατο κύκλο,ενώ ο άντρας μου είναι υγιέστατος αλλά με φοβερό άγχος.Ο γιατρός μου μου πρότεινε να πάρω τα serpafar και θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε την αποτελεσματικότητα τους και αν καμία κατάφερε τελικά κάτι με αυτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα και εγώ καινούργια.Εμείς προσπαθούσαμε για περίπου 2 χρόνια όχι ιδιαίτερα συστηματικά αλλά επειδή είχαμε αγχωθεί αποφασίσαμε να ψαχτούμε.Τελικά ολιγοασθενοσπερμία...Κάναμε μια προσπάθεια αποτυχυμένη τον Αύγουστο και περιμένω τώρα να αδιαθετήσω και να κάνω κάποιες εξετάσεις και γω.Τότε ο γιατρός μας μας είχε πεί να μην κάνω εγώ εξετάσεις αφού θα κάναμε εξωσωματική και λόγω της ηλικίας μου 25 αλλά επειδή έχω αγχωθεί λίγο θέλω να το ψάξω.Ήθελα να ρωτήσω...μούχε πεί ότι το σώμα έχει την τάση να δημιουργήσει πολυκυστικές αλλά ότι δν χρειάζεται να το ψάξουμε άλλο αφού θα κάναμε εξωσωματική.Το έχετε ξανακούσει;Τί σημαίνει τάση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Κ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ Κ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Κ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ :blush::blush:

ΕΚΑΝΕ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΡΜΩΝΟΛΟΓΙΚΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΜΩΡΟ :(:(

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μασρορακι έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

Κ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ Κ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Κ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ :blush::blush:

ΕΚΑΝΕ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΡΜΩΝΟΛΟΓΙΚΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΜΩΡΟ :(:(

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΚΟΜΑ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ Κ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

ΜΑΣΡΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (Κ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΣΥΝΕΧΕΙΑ :) )ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ...ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ Κ ΟΧΙ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΚΟΥΙΖ ΤΟΥ ΜΗΝΑ;;ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς ορίσατε zoza2 k nini29. και εγω έχω πολυκυστικές, έχω κάνει θεραπεία με serpafar για πρόκληση ωορρυξίας και 2 φορές σπερματέγχυση αλλά χωρίς αποτέλεσμα κ ο γιατρός μου είπε ότι ίσως έχω ενδομητρίωση οπότε πάω για εξωσωματική. όμως όλες οι περιπτώσεις δεν είναι ίδιες. προσπάθησε το 2-3 φορές κ βλεπεις. zoza2 πάρε κ μια δεύτερη γνώμη γλυκιά μου, μην πάς κατευθείαν σε εξωσωματική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kitten καλησπέρα,

την εξωσωματική δν θα τη αποφύγουμε λόγω ολιγοασθενοσπερμίας αλλά έχεις δίκιο για την 2η γνώμη.Ήδη πήγα και σε έναν άλλο και μου είπε μετά από αυτήν την περίοδο να πάω να με δεί πάλι.για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια,

είμαι καινούργια στο foroum, αν και σαν επισκεπτης εχω παρακολουθήση συζυτήσεις σας.Απέφευγα να γράψω κάτι γιατί ήμουν και είμαι αρκετά πεσμένη και δεν ήθελα να σας μεταδόσω την απαισιοδοξία μου.

εχουμε που προσπαθούμε σχεδόν 2 χρόνια.Με το που κλείσαμε 1 χρόνο,ξεροντας οτι έχω πολυκυστικές απο μικρή,καναμε εξετάσεις και εγώ και ο άντρας οι οποίες είναι καλές,δεν βρέθηκε τίποτα άλλο.Έκανα θεραπεία με Serpafar kai Ciclacur για να φτιάξει ο κύκλος μου και να ξέρουμε ποτε είναι οι γόνιμες μέρες και να είναι πιο εντατικές οι προσπάθιες.Εκανα την θεραπεία για ένα εξάμηνο,αλλα τίποτα.έχουν περάσει 4 μήνες από το τέλος της θεραπείας και στον επόμενο κύκλο θα κάνω ενέσεις.

Βέβαια με τα ίδια φάρμακα η κουμπάρα μου εμεινε έγκυος στο 2 μήνα.

Απο άγχος τώρα ένα σώρο και για τα πάντα,απο τι χρήματα έχουμε αν θα βρω δουλειά και για τον αν θα καταφέρω να κάνουμε ενα μωράκι.Αλλα αγχος είχα παντα είναι μέρος του εαυτού μου,σαν να λέω έχω καστανά μαλλιά.Δηλαδή αυτό θα με εμποδίσει να κάνω μωράκια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFILATE ΓΕΙΑ ΣΟΥ!ΕΙΜΑΙ Η ΜΑΡΙΑ 28 ΕΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ.ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΤΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΑ SERPAFAR ΟΥΤΕ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΕΤΥΧΕ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ 4 ΚΥΚΛΟΥΣ ΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΙ ΑΥΤΟΙ.ΚΑΙ ΓΩ ΜΟΝΟ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΕΧΩ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ (ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ).ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΑΚΟ.ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΑΛΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ,ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙΡΟ.ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΣΤΙΣ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ.ΑΝ ΔΕ ΠΕΤΥΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ DOWN ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ.ΒΡΗΚΑΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΣ ΤΟ ΥΠΕΡΝΙΚΗΣΟΥΜΕ.ΚΑΙ ΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΘΑ ΤΑΝ ΝΑ ΜΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΑΙΣΘΗΤΗ ΓΕΝΙΚΩΣ.Ε ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΟΛΟΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΑΥΤΗ!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ,ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zoza2 ΓΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ! Κ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΛΙΓΟΑΣΘΕΝΟΣΠΕΡΜΙΑ Κ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ 2 ΣΠΕΡΜΑΤΕΝΧΥΣΕΙΣ Κ ΜΕΤΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΙΕΣ;;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ Κ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΤΙ Κ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ!!!!! ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΟΛΕΣ ΣΥΧΝΑ ΕΔΩ!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofilate έγραψε:

Καλημέρα κοριτσια,

είμαι καινούργια στο foroum, αν και σαν επισκεπτης εχω παρακολουθήση συζυτήσεις σας.Απέφευγα να γράψω κάτι γιατί ήμουν και είμαι αρκετά πεσμένη και δεν ήθελα να σας μεταδόσω την απαισιοδοξία μου.

εχουμε που προσπαθούμε σχεδόν 2 χρόνια.Με το που κλείσαμε 1 χρόνο,ξεροντας οτι έχω πολυκυστικές απο μικρή,καναμε εξετάσεις και εγώ και ο άντρας οι οποίες είναι καλές,δεν βρέθηκε τίποτα άλλο.Έκανα θεραπεία με Serpafar kai Ciclacur για να φτιάξει ο κύκλος μου και να ξέρουμε ποτε είναι οι γόνιμες μέρες και να είναι πιο εντατικές οι προσπάθιες.Εκανα την θεραπεία για ένα εξάμηνο,αλλα τίποτα.έχουν περάσει 4 μήνες από το τέλος της θεραπείας και στον επόμενο κύκλο θα κάνω ενέσεις.

Βέβαια με τα ίδια φάρμακα η κουμπάρα μου εμεινε έγκυος στο 2 μήνα.

Απο άγχος τώρα ένα σώρο και για τα πάντα,απο τι χρήματα έχουμε αν θα βρω δουλειά και για τον αν θα καταφέρω να κάνουμε ενα μωράκι.Αλλα αγχος είχα παντα είναι μέρος του εαυτού μου,σαν να λέω έχω καστανά μαλλιά.Δηλαδή αυτό θα με εμποδίσει να κάνω μωράκια??

Να μην ανησυχείς καθόλου. Εφοσον όλα είναι καλά θα τα καταφέρετε. Καλώς ήρθες στη παρέα μας. Και εγώ μια απο τα ίδια εχω, τωρα είμαι στο 4ο μήνα με σερπαφαρ και όπως κ εσυ λές , οσες ξέρω που τα έπαιρναν, μέχρι τον 3ο μήνα έπιασαν. Αλλα δεν πειράζει θα έρθει κ απο εδω ο πελαργός μας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ego sxedon prospathousa 1 xrono kai 8 mines kai epitelous meta apo polu klama kai stenaxoria dianuw ton pempto minatis egimosinis...kolpo den eixa...to mono pou xsero einai pos meta ti sapligografia epiasa amesos kai to katalaba kai apo tin epafi oti imoun eguos xoris na exo trela simptomata!a kai edosa kai ston antra basiliko polto na einai ntourasel!euxomai kali tixi se oles!kai sintoma me ena sporaki stin koilitsa sas!a!kai to test mou eixe bgei arnitiko meta apo 2 ebdomades kathisterisi..opote min apogoiteyeste me ta - test..i xoriaki einai i kaliteri!filakia :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολύ που με καλοσορίσατε και μου απαντήσατε αμέσως.Δυστυχώς με τα serpafar είχα πάρει κιλά,είχα πριστει,είχα κάνει κοιλιά και όλοι με ρωτούσαν αν είμαι εγκυος.Αυτό και αν ήταν ψυχοφθόρο!Έπρεπε να λέω όχι,αφου δεν ήμουν και στεναχωριόμουν κιόλας.Ευτυχώς με διαιτα σε 2μήνες τα έχασα.Τώρα θα ξεκινήσω πάλι διαιτα ωστε όταν αρχίσω τις ενέσεις να είμαι πιο αδύνατη και να πάρω λιγοτερα κιλά.Να ρωτήσω και κάτι με τα χάπια μου είχε ανοίξει η όρεξη,έίχα τέτοια πείνα που δεν εχω ζήσει ποτέ στη ζωή μου,σηκωνόμουν απο το μεσημεριανό τραπέζι και πεινουσα εβλεπα στον ύπνο μου φαγητα και ξυπνούσα πάντα πεινασμένη,βεβαια δεν έτρωγα όσο πεινουσα,αλλιως τώρα δεν χωρούσα πουθενα.Εσείς που περνετε αυτά τα χάπια είχατε κάτι παρόμοιο?

Και τώρα με τις ενέσεις φοβαμαι και αυτό.

Και εγώ θα ήθελα να είμαι πιο χαλαρη.

Και να στεφτείται οτι γενικά ειμαι αισιόδοξος ανθρωπος και χαρούμενος.Αν δεν ήμουν τι θα γινόταν φανταστείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofilate,καλησπέρα και από μένα και καλώς ήρθες στην παρέα του mammy

lollipop,καλησπέρα εμείς έχουμε σοβαρή ολιγοασθενοσπερμία,και κάναμε μικρογονιμοποίηση,οπότε για σπερματέγχυση ούτε λόγος...Τώρα όσον αφορά τις εξετάσεις εμένα μουχε κανει απλά υπέρυχο τπτ άλλο,βέβαια τώρα που πήγαμε και σε έναν άλλο γιατρό μουκανε υπέρυχο πάλι και είδε έναν μικρό πολύποδα αλλά μετά από αοτό τον κύκλο θα με ξαναδεί και μάλλον θα κάνω υστεροσκόπηση (νομίζω έτσι λέγεται)για να είμαστε πιο σίγουροι.Πρώτη φορά ανυπονομώ να αδιαθετήσω και τώρα που θέλω δν έρχεται!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια καλησπέρα,

Κι εμείς έχουμε ταλαιπωρηθεί εδώ και 3 χρόνια, κι ακόμα τίποτα.

Στο διάστημα αυτό, έχω κάνει αφαίρεση πολύποδα 2 φορές εκ των οποίων στη δεύτερη έκανα λαπαροσκόπηση και υστεροσκόπηση για την αφαίρεση και ενδομητρίου. Πριν τη λαπαροσκόπηση χρειάστηκε να κάνω και στον τράχηλο κάποια επέμβαση λόγω ιού που είχα πριν από χρόνια, γιατί ο γιατρός που με παρακολουθούσε για πολλά χρόνια, δεν είχε δει τίποτα στο ΠΑΠ. Τέλος πάντων μετά τη λαπαροσκόπηση, έκανα την τρίμηνη AVERCAP όπου μετά τη λήξη του 3μήνου και μετά από 70 ημέρες το πολύ θα έπρεπε να αδιαθετήσω. Δεν αδιαθέτησα και σκέφτηκα ότι μπορεί να είμαι έγκυος. Ο γιατρός μου είπε να κάνω τεστ που δυστυχώς ήταν αρνητικό. Έτσι τώρα άρχισα να παίρνω τα primolut προκειμένου να επανέλθει ο κύκλος μου και να συνεχίσουμε τις προσπάθεις μας. Μετά από όλα αυτά έχω κουραστεί και σκέφτομαι αν μέχρι τα Χριστούγεννα δεν γίνει κάτι να κάνω εξωσωματική μήπως και πετύχει. Συγνώμη αν σας κούρασα, αλλά έχω απογοητευτεί πολύ που μου έτυχαν όλα αυτά. Το σίγουρο είναι πως δεν θα τα παρατήσω και θα συνεχίσω τις προσπάθεις με την ελπίδα να καταφέρουμε να αποκτήσουμε ένα μωράκι. Εύχομαι όλες οι κοπέλες να αποκτήσουν αυτό το θείο δώρο γρήγορα και όσο γίνεται πιο εύκολα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω ψαχτηκα αμεσως γιατι ειχα πολυκιστικες αλλα δυστυχως στο ψαξιμο απεδειχθη οτι ο συζυγος εχει σοβαρο προβλημα.καναμε 2 εξωσωματικες και θα συνεχισουμε.γιαυτο καλο ειναι να το ψαχνουμε το θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

μανάρι μου σύγνώμη που δεν σου απαντησα εκείνη την μέρα,αλλα όπως κατάλαβες ήμουν κάπως, τώρα είμαι κάλα.λοίπον έκανα υπέρηχο,τεστ παπ,σαλπιγγογραφία,και μια εξεταση που δεν θυμάμαι πως τη λένε σιγουρα καλλιεργια κολπικων υγρων,κατι τέτοιο και εξετάσεις αίματος.

ο άντρας μου έκανε καλλιέργια σπέρματος και σπερματογράφημα.

αυτα καναμε και πάλι συγνώμη για την καθυστερηση,και ελπίζω να έχετε βρει λύση ήδη.φιλια πολλα και όλα θα πανε οχι μόνο καλά αλλα και όπως τα θέλουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

γεια σας και απο μενα!!!

μην αγχωνεστε κοριτσακια,μολις ξεαγχωθειτε θα ερθει το μωρακι..

18 μηνες προσπαθουσα ειχα φτασει σε σημειο υστεριας,αλλα τελικα τον μοναδικο μηνα που δε σκεφτηκα μωρο,εμεινα εγκυος και πεταω στα συννεφα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορίτσια!!

και εγω προσπαθώ 2 χρόνια και δυο μήνες με τον αντρουλη μου αλλά τίποτα.

Μια παλλίνδρομη μόνο λόγω έλλειψης αντιπατρικών αντισωμάτων πριν εναμιση χρόνο!! :(

πολλες φορες λεω να μην αγχώνομαι....

αλλα μερικες φορές όσο περνάει ο καιρός τόσο με παίρνει απο κάτω και φοβάμαι μήπως δεν μου συμβεί το θαυματάκι....

αλλες παλι φορες λεω εεεπ...

κουραγιο μην σε παίρνει απο κάτω....

Για να δούμε ....

Ευχομαι για όλες μας το 2010 να είναι μια πολυ τυχερή χρονιά και να μας φέρει τα μωράκια μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 ολόκληρο χρόνο και 1 μήνα προσπαθειών!Εχω κάνει...γεννετικό έλεγχο, τεστ παπ, σαλπιγγογραφια και ολα ειναι οκ.Εχουμε προβλημα στο σπερμα με τον αντρα μου στην κινητικοτητα.Ειμαστε στον 2ο μηνα που παιρνει βιταμινες 3 φορες την ημερα κι εγω πήρα το clomiphene citrate για να κανω περισσοτερα αυγουλακια παρολο που εχω σταθερο κυκλο , για να αυξησουμε τις πιθανοτητες.Πρέπει τον προηγουμενο μηνα να ειχα βιοχημικη εγκυμοσυνη αν δεν απατώμαι ή η τυχερή τον λάθος τεστ!Ψυχολογικα ειμαι....ας μην το πω!!Αλλα που θα παει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

1 ολόκληρο χρόνο και 1 μήνα προσπαθειών!Εχω κάνει...γεννετικό έλεγχο, τεστ παπ, σαλπιγγογραφια και ολα ειναι οκ.Εχουμε προβλημα στο σπερμα με τον αντρα μου στην κινητικοτητα.Ειμαστε στον 2ο μηνα που παιρνει βιταμινες 3 φορες την ημερα κι εγω πήρα το clomiphene citrate για να κανω περισσοτερα αυγουλακια παρολο που εχω σταθερο κυκλο , για να αυξησουμε τις πιθανοτητες.Πρέπει τον προηγουμενο μηνα να ειχα βιοχημικη εγκυμοσυνη αν δεν απατώμαι ή η τυχερή τον λάθος τεστ!Ψυχολογικα ειμαι....ας μην το πω!!Αλλα που θα παει....

Έχω περάσει κι εγώ από όλα αυτά που περιγράφεις. Η αλήθεια είναι ότι είναι αγχωτικές διαδικασίες όλες αυτές όμως κάντε λίγο υπομονή και όλα θα πάνε καλά.

Εμάς για διάφορους λόγους μας πήρε πολλά πολλά χρόνια για να μείνω έγκυος όμως τελικά έμεινα φυσιολογικά αφού διόρθωσα όλες τις ανωμαλίες που υπήρχαν με μια απλή λαπαροσκόπηση και ένα χειρουργείο του άντρα μου για κιρσοκοίλη.

Προσπαθήστε να αποκλείσετε το άγχος! Είναι δύσκολο αλλά εφικτό...

Καλή επιτυχία σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...