Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΣΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ Η' ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ & ΑΝΩ.


Recommended Posts

speranza έγραψε:

και να προσθέσωπως όταν μία φίλη πραγματικά ενδιαφέρεται για εσένα και έχει καλή καρδιά και πρόθεση, φροντίζει, μόλις μάθει πως είσαι στις προσπάθειες, να μη σε πρήζει κάθε τρεις και λίγο με κρίσεις και ερωτήσεις... Αυτό γίνεται πάντα με κακό σκοπό, είτε για να σε κάνει να αισθανθείς άσχημα και να φανείς κατώτερή της(αυτή θα έχει παιδί), είτε για να το κουτσομπολέψει μετά με τη μάνα της, τις φίλες της και πάει λέγοντας. Εμένα μια φίλη (χρυσό κορίτσι), μόλις της μίλησα και κατάλαβε ότι έχω αγχωθεί, από μόνη της μου είπε ότι δε θα με ξαναρωτήσει, μόνο θα περιμένει από εμένα όποτε έρθει η στιγμή. Έτσι κάνει ο κόσμος...

Κορίτσια! Όποιον μας χαλάει τον αποφεύγουμε, αυτή είναι η μόνη λύση. Και όταν με το καλό μείνουμε έγκυες, οι κακόβουλοι άνθρωποι θα είναι οι τελευταίοι που θα το μάθουν

Φυσικά και οι κακόβουλοι άνθρωποι θα το μάθουν τελευταίοι. Για μένα ούτε οι καλόβουλοι θα το μάθουν γρήγορα ειδικά μετά από την παλίνδρομη γιατί μια αποτυχία θα τους στεναχωρήσει. Άλλωστε προτιμώ τις δύσκολες καταστάσεις να τις περνάω μόνη με τον άντρα μου παρά να με πρίζουν καλοπροαίρετα ή κακοπροαίρετα δεξιά κι αριστερά. Μάλλον είμαι παράξενη αλλά τι να σας πω ρε παιδιά δεν μπορώ να έχω το πρόβλημά μου και να έχω και όλους στο κεφάλι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 145
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

από ότι έχω καταλάβει και από μία φίλη μου, η διόρθωση της κιρσοκοίλης δεν παίζει και σημαντικό ρόλο στη βελτίωση του σπέρματος. Αν πας σε ουρολόγο θα σου πεί να τη διορθώσεις, αλλά ο γυναικόλογος μου μου είπε ότι δεν είναι ο κανόνας γι'αυτό οι περισσότεροι γυναικολόγοι δεν συνιστούν πάντα τη διόρθωση της κιρσοκοίλης. Μάλλον εξαρταται από την ηλικία του ζευγαριού. Αν το ζευγάρι είναι σχετικά μεγάλης ηλικίας 38-40, δεν θέλουν να χάνουν χρόνο γιατί ταυτόχρονα ελαττώνεται και η γονιμότητα της γυναίκας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μονο με τον αντρα μου τους γονεις μου τη πεθερα μουκαι δυο πολυ καλους μας φιλους το συζητω.ο πατερας του αντρα μου ειναι στη καρακοσμαρα του.δεν ασχολειται καθολου.το φανταζεστε?ο ιδιος του ο πατερας.esys νομιζω οτι ο αντρας σου εχει δικιο.δεν υπαρχουν μεγαλα ποσοστα βελτιωσης στο σπερμα.οτι κ να λενε ειναι μουφες.αντε να βελτιωθει ελαχιστα.αν εχεις ηλικια που μπορεις να περιμενεις καντε το.αλλα αν στενευουν τα περιθωρια προχωρα αλλιως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 38 ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 29.ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ.Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 28 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΠΑΝΤΑ 14 ΜΕ 15 ΗΜΕΡΑ.ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ.ΠΟΣΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλη, συνομήλικες είμαστε!

Εμένα όμως ο άντρας μου είναι 30. Έχετε κάποιο διαγνωσμένο πρόβλημα ή απλά δε συμβαίνει;

Μήπως είναι απ' το άγχος (η κλασική καραμέλα μας!!! ;) ) Πολλές φορές δεν έχουμε κανένα απολύτως πρόβλημα και τα χαλάμε όλα εμείς με το άγχος μας... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΓΧΟΣ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΑΙ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΑΝ ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΕΙΝΑΝ.ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΟΥΣΑΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ.ΑΡΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χεχε, ένα δίκιο το έχεις!!! Να τους πεις άλλη φορά να μη μένουν αμέσως ή να μην έχουν άγχος για να μη μας μπερδεύουν!!! ;)

Εντάξει, πλάκα κάνω. Δε σημαίνει ότι θα μείνουμε και αμέσως, είναι πολλοί οι παράγοντες (τα λέω για να τα ακούω κι εγώ!!!). Αφού προσπαθείτε για ένα χρόνο, τότε θα μπορούσατε να κάνετε κάποιες εξετάσεις. Μπορεί να μην έχετε τίποτα απολύτως, οπότε δε θα αγχώνεσαι γι' αυτό, μπορεί να έχετε κάποιο προβληματάκι που να αντιμετωπίζεται πολύ εύκολα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ.ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΣΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ,ΕΓΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟ ΣΘΕΝΟΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ!ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς προσπαθούμε πολύ λίγο καιρό, 2 μήνες, τώρα μπαίνουμε στον 3ο. Από σπόντα γράφω σ' αυτό το ποστ, επειδή διάβασα τα σχόλια κάποιων κοριτσιών για τους διάφορους πρήχτες-καλοθελητές και είπα κι εγώ τον πόνο μου!!!!

Σε καταλαβαίνω ότι δεν έχεις το σθένος, εγώ δεν ξέρω αν μετά από ένα χρόνο δεν τα καταφέρουμε, αν θα μπορώ να αντιμετωπίσω οποιοδήποτε πρόβλημα. Γενικά, δε θα ήθελα να μπω σε διαδικασίες εξωσωματικών κ.λπ. δε νομίζω ότι θα μπορούσα να το αντέξω. Θα προτιμούσα την υιοθεσία, αλλά είναι πάααρα πολύ νωρίς να μιλάω για κάτι τέτοιο!

Κι εσείς δεν προσπαθείτε και υπερβολικά πολύ καιρό. Πολλά ζευγάρια τα καταφέρνουν μετά από 2 χρόνια, ακόμη και μετά από 10 χρόνια!!!!!!! Και μιλάμε για φυσιολογική σύλληψη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ. Η ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΣΤΟ 34%. ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ 2 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ ΕΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ 1 1/2 ΧΡΟΝΟ. ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΜΑΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΘΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΗΧΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΛΛΑΓΟΥΜΕ ΠΟΤΕ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΜΩΡΑΚΙ,ΘΑ ΤΟ ΑΓΧΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΘΑ ΛΕΝΕ,ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΑ ΤΟ ΑΓΧΩΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΡΙΤΟ.ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε χε, δεν έχεις άδικο!!!!!!! Έτσι ακριβώς είναι! Ευχαριστώ για τις ευχές και τις ανταποδίδω!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΜΗΛΗ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ.ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΑΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΕΣ ΑΦΘΟΝΟΙ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ. ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΗΞΕΡΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΕΓΩ Η 30 ΕΤΩΝ ¨ΓΕΡΟΝΤΟΚΟΡΗ¨ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΞΕΚΟΛΑ..... ΤΙ ΝΑ ΠΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας χαιρετώ όλες. Είμαι 26 χρονών και προσπαθώ με τον αντρούλη μου 4 χρόνια να κάνουμε παιδάκι. Πρίν ένα χρόνο πήγα να κάνω εγχείρηση δεξιάς βουβονοκοίλησ και ο γιατρός βρήκε τυχαία ενδομητρίωση σε προχωρημένο βαθμό και ενάμιση μήνα αργότερα υποβλήθησα σε δεύτερο χειρουργείο όχι με λαπαροσκόπηση αλλά με κανονική τομή. Ένα χρόνο μετά και ενώ έκανα την προβλεπόμενη αγογή με Daronda δεν έχουμε δει αποτελέσματα. Όλοι μου λένε οτι είμαι μικρή και να μην ανησυχώ αλλά όσο δεν βλέπω αποτέλεσμα τρελένομαι. Θα έκανα τα πάντα για να δω ένα δικό μας μωράκι. Ο γιατρός είναι αρνητικός στην εξωσωματική αλλά εγώ το σκέφτομαι τελευταία όλο και περισσότερο. Ξέχασα να ΄πω οτι ο σύζυγός μου δεν έχει κανένα πρόβλημα και γω νιώθω ενοχές για το πρόβλημα που έχω. Τί έχετε να με συμβουλεύσετε? Να κάνω εξωσωματική ή να περιμένω? Κι αν είναι να περιμένω ωσ πότε? Συγνώμη αν έγινα φορτική. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, τι είναι αυτά που λες; Τι φορτική; Γι' αυτό μπαίνουμε εδώ μέσα, για να ακούμε και να μιλάμε!

Τέσσερα χρόνια είναι πολύς καιρός, αλλά σκέψου ότι προσπαθούσατε ενώ είχες πρόβλημα, οπότε ήταν λες και δεν προσπαθούσατε καθόλου. Τώρα πάλι, πριν ένα χρόνο έκανες εγχείρηση, οπότε δεν προσπαθείτε ούτε ένα χρόνο! Δηλαδή δεν είναι και τόοοσος πολύς καιρός τελικά! Εγώ δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για την εξωσωματική, γιατί δεν έχω παρόμοιες εμπειρίες. Καλό θα ήταν να πάρετε και δεύτερη και τρίτη ιατρική γνώμη.

Όσο για τις ενοχές, δεν πρέπει να νιώθεις καθόλου. Δε φταις εσύ! Συνέβη! Θα μπορούσε να έχει αυτός το πρόβλημα...

Προσπάθησε να αποβάλεις το άγχος, ηρέμησε, και, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, όλα θα πάνε καλά!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΟΥΛΑΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΕ ΜΟΝΟ 26 ΧΡΟΝΩΝ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΟ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ. ΠΕΡΙΜΕ ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΚΟΜΑ, ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕ . ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά τις εξετάσεις μην τις αποφεύγετε. Όσο πιο νωρίς διαπιτωθεί κάποιο πρόβλημα τόσο πιο νωρίς θα λυθεί για να πραγματοποιήσετε το όνειρό σας. Ξέρω πόσο δύσκολο είναι βρίσκεσαι μπροστά σε εκπλήξεις (ένα χρόνο το ζούμε). Παρόλα αυτά πιστεύω ότι δεν πρέπει να το βάλουμε κάτω. Επισης στους σημερινούς ρυθμούς ζωής μας και στα προβλήματα που μας περικλείουν καλό θα είναι να μη σκεφτόμαστε ότι είναι νωρίς να ξεκινήσουμε να ψαχνόμαστε. Αν οι προσπάθειες έχουν κλείσει τα δυο χρόνια και δεν έχουν ευοδώσει καλό είναι να κάνει κάποια βήματα και να μην το αφήσει. Σίγουρα οι κοπέλες που είναι κάτω των 30 έχουν άπλετο χρόνο μπροστά τους αλλά το κακό στη ζωή είναι ότι ο άτιμος ο χρόνος περνάει γρήγορα χωρίς να το καταλάβουμε.

Καλή επιτυχία σε όλες μας με όποια μέθοδο κι αν επιλέξαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΔΗΛΑΔΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ 2 ΜΗΝΕΣ.ΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΟ ΦΛΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΑΓΧΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΜΩΡΑΚΙ ΔΕΝ ΗΡΘΕ.ΠΕΡΑΣΕ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΓΚΥΟΣ..ΠΕΡΣΙ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΑΦΕΣ ΑΛΛΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ.ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΛΙ.ΕΤΣΙ ΠΗΓΑ ΞΑΝΑ ΦΕΤΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΜΕΝΗ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΚ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ?ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΟΚ ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΧΑΠΙΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΕΒΕΙ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΝΕΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΝΑ ΤΟ ΔΩ!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΧΑΜΗΛΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΡΙΟ.ΕΚΑΝΕ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΝΕΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΑΝΕΒΗΚΕ.ΞΕΚΙΝΑΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ.

ΚΑΝΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η esys.ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΤΕΙ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΧΑΝΕΤΕ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ?ΕΓΩ ΕΧΩ ΞΕΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΑΣ ΟΔΗΓΟΥΝ ΣΤΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ?

1. ΚΑΝΤΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ!! ΕΝΤΑΞΕΙ, ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ, ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΠΙΑ? ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ, ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗΣ...

2. ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ, ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ. ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ :

ΕΝΑΣ ΚΟΥΚΛΟΣ ΠΟΥ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ 2 ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΑΛΗΝΙΟΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΛΥΨΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tο Glucophase επέτρεψε μου να σου πω ότι δεν είναι φάρμακο ποου βοηθά τη σύλληψη, αλλά είναι φάρμακο για το σακχαρώδη διαβήτη ή τον προδιαβήτη.

Προφανώς λόγω βάρους, ο γιατρός στις αιματολογικές σου εξετάσεις είδε αυξημένο σάκχαρο και στο έδωσε για να το ρυθμίσει και να μην κάνεις αυτόματη αποβολή Mikroulaxristos.

Εύχομαι όλα να σου πάνε πολύ πολύ πολύ πολύ καλά και γρήγορα να μείνεις έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΛΗ... πιστεύω ότι όλες οι φίλες σου είναι αρκούντως υπερβολικές!

Είπαμε ότι κάποιες μένουν εύκολα έγκυες δεν λέω... αλλά μην πάμε να καταρρίψουμε κάθε νόμο βιολογίας και με το που βγάζουμε το προφυλακτικό (με το συμπάθειο) τσουουουουπ! μας κάθεται η εγκυμοσύνη!

Και γω με τον άντρα μου είχαμε ελευθερες επαφές 11 μήνες, έμεινα έγκυος, δεν είχαμε ούτε αγχος ούτε μετράγαμε μέρες τίποτα... (βεβαια χάσαμε το μωράκι μας)

Αυτό που με βεβαιότητα θέλω να πω... είναι οτι κανείς πρέπει να το πάρει χαλαρα... αλλά δεν έρχεται το μωράκι την ώρα που το θέλεις ακριβώς!

Οποτε Νέλη μου, μην ακούς πολύ τους γύρω σου, κάνε αυτό που νιώθεις να είσαι καλά με τον αντρούλη σου και θα δείς που μαζί θα αντιμετωπίσετε τα πάντα και θα πηγαίνουν κατ ευχην!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΛΕΣ ESYS ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙ; ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ; ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ ΚΥΡΣΟΚΟΙΛΗΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΓΚΥΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥΣ..ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ...

ΞΕΡΕΙΣ ΘΥΣΙΕΣ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΑΦΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ.

ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΨΑΞΟΥΜΕ ΕΜΕΝΑ, ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΚΙΡΣΟΚΟΙΛΗ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ. ΣΕ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΑ..ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marilou έγραψε:

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙ ΛΕΣ ESYS ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΗΡΙΖΕΙ; ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ; ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ ΚΥΡΣΟΚΟΙΛΗΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΓΚΥΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥΣ..ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ...

ΞΕΡΕΙΣ ΘΥΣΙΕΣ ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΑΦΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΟΝΕΙΣ.

ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΨΑΞΟΥΜΕ ΕΜΕΝΑ, ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΨΑΧΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΕΓΧΕΙΡΙΣΗ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΔΙΑΓΝΩΣΤΗΚΕ ΚΙΡΣΟΚΟΙΛΗ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΟ. ΣΕ 3 ΗΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΑ..ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣΕΙΣ

Καλημέρα Μαριλού,

μετά την εγχείριση πόσον καιρό χρειάζεται για να ξαναμπείτε στη διαδικασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...