Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εγκυμοσύνη μετά τα 35


Roula32

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!Για μένα σήμερα δεν είναι και τόσο καλή μέρα...Την Παρασκευή έκανα Βχοριακή και ου βγήκαν 4 μονάδες.Το απόγευμα μου ήρθε λίγο αίμα και το ΣΚ είχα απίστευτη αιμοραγία.Σήμερα δεν έχω σχεδόν τίποτα.Μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε πως πιθανότατα ήταν μία κύηση που δεν καταφερα να την κρατήσω είτε λόγω χαμηλής προγεστερόνης είτε λόγω κάποιας ανωμαλίας του ενδομητρίου.Θα πάω την Τετάρτη να μου κάνει υστεροσκόπηση.Από την ώρα που μου είπε την λέξη ενδομήτριο (δεν είχα ποτέ τίποτα εκεί και έχω κάνει και ένα παιδάκι) έχω τρομάξει.Για την προγεστερόνη-αν έχω έλλειψη θα το δω σε 20 μέρες-μπορούσα να το αντέξω ,δεν είναι σοβαρό.Αλλά ανωμαλία στο ενδομήτριο....τι είναι.Φοβάμαι...Θα μάθω την τετάρτη.

Σας φιλώ...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Γιατί μόνο με εξωσωματική?? Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Είναι σίγουρο? Δεν βλέπεις και κάποιον άλλο γιατρό βρε κοριτσάκι μου? Αν σου πει κι άλλος έτσι, οκ να κάνεις εξωσωματική. Δες το λιγάκι όμως.

Και γιατί είσαι στενοχωρημένη? Πολλές κοπέλες έφεραν στο κόσμο τα παιδάκια τους με εξωσωματική. Γιατί όχι κι εσύ?

Καλή τύχη σου εύχομαι!

VANITA μου σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και γρήγορα να μείνεις εγκυούλα ξανά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια καλησπέρα!Την Πέμπτη που μας πέρασε πήγα στο μαιευτηριο και έκανα υστεροσκόπηση.Τελικά ο γιατρός το μόνο που βρήκε ήταν λίγο πιο παχύ το ενδομήτριο από το κανονικό και μου έκανε απόξεση σε αυτό αλλά και στην μήτρα.Τώρα αναρρώνω (πονάω πολύ λίγο και το αίμα σταμάτησε)και σε 12 ημέρες μπορώ να μπω στην θάλασσα και να ξαναρχίσω τις προσπάθειες.Πραγματικά τώρα δεν με νοιάζει πότε θα ου τύχει γιατί ηρέμησα μετά από αυτήν την εξέταση.Ήμουν αγχωμάνη πριν γιατί ήξερα ότι κάτι δεν πηγαίνει καλά.Τώρα που τακτοποιήθηκε θέλω να ηρεμήσω και να απολαύσω την περίοδο της προσπάθειας.Γιατί πραγματικά πρέπει να την απολαμβάνουμε!Εξαιρετικά αφιερωμένο σε όλες αυτές που προσπαθούν!!!!Θα έλθει κορίτσια!Προς το παρόν απολάυστε την στιγμή!Γιατί μόλις αποκτήσουμε το παιδάκι ή τα παιδάκια που θέλουμε,σταματάμε την προσπάθεια φυσικά και δεν ζούμε ξανά με τον σύντροφό μας τέτοιες στιγμες γλυκιάς προσμονής και αγωνίας....

Καλό βράδυ και...εις το επανειδήν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...